Jump to content

Nintendo Wii


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια η γνωμη μου ειναι οτι η κονσολα δεν θα παει πολυ θα αποτυχει τελειως.το xbox 360 και το ps3 δεν ειναι για να τα ανταγωνιστει.πρωτα πρωτα οι τιτλοι που βγαινουν και θα βγαινουν στα xbox και ps3 ειναι πολυ καλυτεροι απο τους τιτλους της nitendo.H nitendo απο παλια που θυμαμαι οι ποιο πολλοι τιτλοι που εβγαζε ηταν για μωρα.μπορει να κανω και λαθος
http://www.bikepics.com/pics/icon/modenas-dynamic125-06-bikepics-590056.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον, κατ'αρχην να πω, οτι δεν ασχολουμαι καθολου με τα videogames,ουτε στο pc ουτε σε κονσολα. Η τελευταια κονσολα που ειχα στην κατοχη μου ηταν το sega mega drive, και εχω παιξει playstation1 μια φορα :p Fan της Nintendo δεν ημουν ποτε

Γενικα αδιαφορουσα πληρως...μεχρι που ειδα τα σποτακια για το Nintendo Wii

Παιδια εχω παθει πλακα. Το νεο χειριστηριο πρεπει να ειναι τελειο, και διαβαζω για τιμες κοντα στα 200Ευρω. Εσας πως σας φαινεται?Oποιος θελει μπορει να δει σποτακια στο youtube.com βαζοντας wii ή στο http://revolution.nintendo.com/

 

Αν εχει online gaming θα ειναι απιστευτο.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τη Nintendo αν θυμάμαι καλά θα έχει online gaming μέσω wi-fi. H κονσόλα φαίνεται πολύ καλή και με ελκυστικότατη τιμή. Για εμάς τους φαν που μας αρέσουν και τα παιχνίδια της είναι ότι καλύτερο. Ανήκεις στο κοινό που θέλει να προσελκύσει η Nintendo δηλαδή άτομα που έχουν καιρό ή δεν έχουν ποτέ ασχοληθεί με το gaming και θέλουν να ξεκινήσουν με μία φθηνή, μόνο στην τιμή, κονσόλα. Ένα μεγάλο συν είναι το ότι θα μπορείς να κατεβάσεις παλιά παιχνίδια της nintendo και να τα παίξεις στην κονσόλα, πιθανώς με καλύτερα γραφικά και υποστήριξη του χειριστηρίου σε μεγάλα hits, αυξάνοντας έτσι κατά πολύ τη <<βιβλιοθήκη>> της κονσόλας.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ακούσει ότι θα κάνει γύρω στα 150€. Πιστεύω πως η Nintendo θα πετύχει τον στόχο της να προσελκύσει ανθρώπους που μέχρι τώρα δεν ασχολούνταν με videogames. Σίγουρα δεν έχει τα χαρακτηριστικά των άλλων 2 αλλά έτσι η Nintendo καταφέρνει να το πουλά σε τόσο προσιτή τιμή και παράλληλα να έχει και κέρδος. Επίσης οι διάφορες εταιρείες που φτιάχνουν παιχνίδια έδειξαν ενδιαφέρον λόγω του χαμηλού κόστους ανάπτυξης (λόγω απουσίας ΗD κυρίως).

 

@Χοurxoulitsos

Οn-line gaming θα υποστηρίζει στα σίγουρα.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε μερικά από τα παιχνίδια μαζί με τα οποία θα κυκλοφορήσει το Wii:

 

The Legend of Zelda: Twilight Princess

Ίσως η πιο γνωστή σειρά της Nintendo, μαζί με το Mario, επιστρέφει στο Wii(θα βγει και σε έκδοση για το GameCube) με εντυπωσιακά γραφικά, πιο κοντά στην πραγματικότητα έπειτα από το καρτουνίστικο Wind Waker, με στόχο να ξεπεράσει το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών(σύμφωνα με ψηφοφορία) το Ocarina of Time.

 

Metroid Prime 3: Corruption

Η μεταφορά του παιχνιδιού στις 3 διαστάσεις είχε εντυπωσιάσει αφού είχε ανατεθεί στην άγνωστη τότε Retro Studios. Επιστρέφει τώρα με την τρίτη συνέχεια διατηρώντας όλα τα στοιχεία που έκαναν τη σειρά διάσημη και εμπλουτίζοντας τη με νέα. Ένα από τα καλύτερα first person adventures.

 

Metal Slug Anthology

Τα σχόλια είναι περιτά...

 

Τrauma Center: Second opinion

Surgery Simulation .......... and that's all I know

 

Super Smash Brothers Brawl

Αν και δεν είναι επίσημο πιστεύω πως θα είναι και αυτό.

Το γνωστό παιχνίδι ξύλου της Nintendo επιστρέφει με νέους in-house χαρακτήρες, τόνους γέλιου και guest star έκπληξη ο Solid Snake.

 

Αναμένουμε...

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη λίστα (μέχρι τώρα) είναι:

The Legend of Zelda: Twilight Princess

Metroid Prime 3: Corruption

Wii Sports

Red Steel

Tony Hawk's Downhill Jam

Madden NFL 2007

Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors

Super Monkey Ball: Banana Blitz

Metal Slug Anthology

Trauma Centre: Second Opinion

Elebits

Marvel: Ultimate Alliance

Blitz: The League

Rayman Raving Rabbids

SpongeBob SquarePants: Creature from the Krusty Krab

Disney/Pixar's Cars

 

Επίσης απ' το IGN:

Before we kick it off, we'd like to explain a few things. Listed below are the games already confirmed by Nintendo (or other publishers), though we will be adding or subtracting games as details arrive. In addition, there are other titles such as Final Fantasy and Excite Truck that we are simply awaiting official word on before adding. All things considered, this is shaping up to be a very strong launch for Nintendo, and we can't wait to see how the world responds to the innovative gameplay Wii has to offer.

 

Το Super Smash Brothers Brawl δεν θα είναι διαθέσιμο από την πρώτη μέρα αλλά θα κυκλοφορήσει λίγο μετά (2-3 μήνες).

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω μεγάλο ενθουσιασμό για το Wii. Πολλούς "gadgetάκηδες" που θα πάρουν το PS3 με κλειστά μάτια μου φαίνεται ότι έχουμε.

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω μεγάλο ενθουσιασμό για το Wii. Πολλούς "gadgetάκηδες" που θα πάρουν το PS3 με κλειστά μάτια μου φαίνεται ότι έχουμε.

Μην ανησηχείς, θα αλλαξοπιστήσουν μόλις παίξουν ένα παιχνίδι με το wiimote!!! Και δεν νομίζω ότι όλοι αυτοί που στηρίζουν το PS3 με τα μπούνια θα το αγοράσουν όταν καταλάβουν ότι θα κανει 600ευρω:!: :lol:

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησηχείς, θα αλλαξοπιστήσουν μόλις παίξουν ένα παιχνίδι με το wiimote!!! Και δεν νομίζω ότι όλοι αυτοί που στηρίζουν το PS3 με τα μπούνια θα το αγοράσουν όταν καταλάβουν ότι θα κανει 600ευρω:!: :lol:

 

Άσε με...μην παίζεις με τον πόνο μας...από τώρα μαζεύεω... :cry: :cry:

 

Προς Mods: Μιας και πήρε την τελική ονομασία του το Wii, γιατί να μην κάνουμε και αυτό το θέμα sticky?

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

About fifty Wii-themed domains have recently been snapped up by the Big N. What are they planning?

 

Nintendo have been busy purchasing domain names - all of which currently just re-direct to the Nintendo.com homepage. Nonetheless, what follows is unassuredly a long list of potential domains. It reminds us of all the various "ILove..." domains Nintendo registered for its viral marketing of Metroid Prime 2, though it is still a matter of discussion how Nintendo will use these:

 

wiiactive24.com

wiialive24.com

wiianimation.com

wiiareone.com

wiibeauty.com

wiiboys.com

wiibreeding.com

wiichallenger.com

wiichannel.com

wiicommunication.com

wiiconnect24.com

wiicooking.com

wiicountry.com

wiicreator.com

wiiculture.com

wiidiary.com

wiiearth.com

wiiexecutive.com

wiifamily.com

wiifitness.com

wiigeneration.com

wiigettogether.com

wiigirls.com

wiihappy.com

wiihistory.com

wiijourney.com

wiikaraoke.com

wiikids.com

wiilanguages.com

wiilife.com

wiilove.com

wiimagazine.com

wiimanagement.com

wiimap.com

wiimoney.com

wiimusic.com

wiinews.com

wiiparents.com

wiipower.com

wiipuzzle.com

wiiscenario.com

wiischool.com

wiiscience.com

wiisenior.com

wiisports.com

wiistory.com

wiistudent.com

wiivc.com

wiiventure.com

wiiwords.com

wiiworld.com

 

Does "WiiKaraoke.com" lend any credence to the persisting rumours the controller will have a microphone in it? And what the heck is "WiiBreeding" going to be about? Answers to these questions and more, as we get them.

 

Revolution Europe

 

Τι θα τα κάνουν όλα αυτά;;; :blink:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη διαπιστωθεί ότι θα έχει μικροφώνο. Αλλά ρε παιδιά, τόσα κάναν register... Το wii.com τους κακοφάνηκε;

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.cubed3.com/news/5313

 

According to an industry source speaking to Cubed³, the Nintendo Wii is set to launch in the "Thanksgiving period in the USA" (Thanksgiving falls on November 23rd this year), with Japanese and European launches set to be "in the same timeframe". With Nintendo trying for a worldwide launch of their new system, this would probably lead to the system coming out marginally before in Japan and “a few weeks later in Europe”.

 

Our source tells us that the Wii will be on sale in the USA "well in time for Thanksgiving and well in time for Christmas in Europe". Details on the Japanese launch were not so clear, but our source did suggest that it would fall very close, if not before the American launch of the system.

 

So, we're looking at an early November release for the system. This falls quite nicely in line with a recent announcement by Nintendo where they gave dates for their DS, GameCube and GBA titles for later this year. All titles stopped before November. With this information in hand, we pushed our source a bit further to see if they had an idea of a more exact date. Today, we were provided with the following information...

 

"So, at the moment Nintendo are aiming to launch the Wii on November 6th"

 

Our source emphasised that this date is correct at present, but pointed out: "Nintendo aren't going to have an exact date in mind until they are sure they can meet the deadlines". Take it as a guide then if you will, but "they are very keen to be ready in time".

 

Obviously this shouldn't be taken as gospel and we're not about to shout from rooftops that we have the final Wii launch date, but we are confident that the information we have is correct; we wouldn't share it with you if it wasn't. Hopefully Nintendo will clear up all confusion very soon by confirming the launch details of the Wii. We'll have more for you as and when it happens.

 

Δεν είναι επίσημο αλλά το Cubed3 είναι αξιόπιστη πηγή...

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κατ'αρχην να πω, οτι δεν ασχολουμαι καθολου με τα videogames,ουτε στο pc ουτε σε κονσολα. Η τελευταια κονσολα που ειχα στην κατοχη μου ηταν το sega mega drive, και εχω παιξει playstation1 μια φορα :p Fan της Nintendo δεν ημουν ποτε

Γενικα αδιαφορουσα πληρως...μεχρι που ειδα τα σποτακια για το Nintendo Wii

Παιδια εχω παθει πλακα. Το νεο χειριστηριο πρεπει να ειναι τελειο, και διαβαζω για τιμες κοντα στα 200Ευρω. Εσας πως σας φαινεται?Oποιος θελει μπορει να δει σποτακια στο youtube.com βαζοντας wii ή στο http://revolution.nintendo.com/

 

Αν εχει online gaming θα ειναι απιστευτο.

Φίλε είμαι ακριβώς στην ίδια περίπτωση με εσένα (αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι δεν είχα ούτε mega drive :p ). Είδα ένα βίντεο για το χειρισμό του Wii(στο dvd του PC-world νομίζω) και αν είναι ακόμη και 50% από όσο καλό φαίνεται θα κάνει πάταγο...

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το σκέφτομαι για το Wίϊ μετά από κανένα χρονάκι (εκτος και αν βγάλει το zelda).Το μονο λίγο που με προβληματίζει είναι το χειριστήριο,ωραίο είναι αλλα ρε παιδιά το βλέπω να είναι κουραστικό μετά από λίγο...Ευτυχώς είδα ότι βγάζει και απλό χειριστήριο :D
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει ό,τι βιντεοπαρουσίαση υπάρχει, οπότε μπορώ να σε πληροφορήσω ότι το Zelda, θα είναι απο τα πρώτα παιχνίδια που θα κυκλοφορήσουν αμέσως μόλις βγει το Wii.

Εμενα πιο πολυ μου αρεσαν ο τιτλος με το τεννις το baseball και το γκολφ (θα ειναι σε ενα ) , το super smash browl (η καπως ετσι) και το Day of Crisis

 

Να δειτε που σε ενα χρονο θα το δινει παλι με το in a box η φορθνετ :p

 

http://img205.imageshack.us/img205/6308/owiilyowl8te.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το σκέφτομαι για το Wίϊ μετά από κανένα χρονάκι (εκτος και αν βγάλει το zelda).Το μονο λίγο που με προβληματίζει είναι το χειριστήριο,ωραίο είναι αλλα ρε παιδιά το βλέπω να είναι κουραστικό μετά από λίγο...Ευτυχώς είδα ότι βγάζει και απλό χειριστήριο :D

To Twilight Princess ειναι launch title του wii, ενα απο τα πιο αναμενομενα games για το 2006. Συμφωνα με το δημιουργο του το παιχνιδι ειναι μεγαλυτερο(edit: νομιζω ειχε πει 2-3 φορες μεγαλυτερο) απ'το Ocarina of Time και εχει περισσοτερα dungeons. Ειχανε πει μαλιστα οτι χρειαζεσαι πανω απο 100 ωρες για να ολοκληρωσεις τα παντα στο παιχνιδι. Το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι το παιχνιδι αυτο οπως λενε (θα) ειναι το καλυτερο Zelda μεχρι τωρα και βλεποντας τα trailers αλλα και εχοντας υποψιν οτι το παιχνιδι δημιουργειται εδω και 4 χρονια περιπου πιστευω οτι δεν αστειευονται καθολου.

Το παιχνιδι αυτο απο μονο του μου αρκει για να παρω Wii απ'τη πρωτη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορησει κ για την προηγουμενη κονσολα τους την ιδια μερα (gamecube νομιζω?) ετσι ειπαν στην παρουσιαση
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα του Super Smash Bros. Brawl (ή Dojo) ανεβάζουν πληροφορίες σιγα σιγά για τους νέους παίκτες. Μέχρι τώρα έχει 5:

1) Metal Knight (αντίπαλος του Kirby)

2) Pit ( ο ήρωας από το παιχνίδι Kid Icarus στο NES)

3) Η Samus με Zero Suit!! ( δεν είναι νέος παίκτης απλά θα έχουμε τη δυνατότητα να παίξουμε με την Samus με αυτή την εμφάνιση/δυνατότητες).

4) Wario ( δεν χρειάζεται συστάσεις..)

5) και ο...... Solid Snake!!!!

 

Δείτε τη σελίδα για πληροφορίες και φωτο:

http://www.smashbros.com/en/main.html

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το ματι μου στο τραιλερ πηρε και τον πικατσου :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το ματι μου στο τραιλερ πηρε και τον πικατσου :p

 

Λογικά θα υπάρχει αφού υπήρχε στα 2 προηγούμενα Super Smash Bros. Όπως και ο Mario, Link κλπ. Το τρέιλερ δεν το έχω δει λόγω 56k...:(

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η Nintendo με έπεισε (και να σημειώσω εδώ πως εγώ την nintendo την αντιπαθώ όσο λίγες εταιρίες!)...

 

Θα το πάρω το Wii (ένα διαφορετικό ονοματάκι να είχε τι ωραία που θα ήταν όλα!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...