Jump to content

Nintendo Wii


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο καθενας οτι θελει σου λεει ... απλα θελεις μια καρτα τηλεωρασης για υπολογιστη που να εχει Video-in (S-Video) οι περισσοτερες εχουν τιποτα παραπανω το καλοδιο που χρειαζεσαι κανει 2 ευρω το πολυ. επισης αυτο που λες βισματακι με δοντακια ειναι αυτο που σου επιτρεπει να συνδεσεις το wii πανω στο pc και οπως ειπα πιο πανω το καλωδιο για να αλλαξει το βισμα απο δοντακια σε βισμα για wii κανει 2 ευρω

 

EDIT: παρολα αυτα μην περιμενεις καμια τρελη ποιοτητα στην εικονα που θα εχεις. το εχω κανει και εγω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ.

Βασικά το θέμα με αυτή την "μετατροπή", ας το πούμε έτσι, δεν έχει κάνει με την καλύτερη ποιότητα στην προκειμένη. Είναι περισσότερο θέμα χώρου για μένα, οικονομικό και "οικογενειακό".

Λόγω του ότι είχα στα σχέδια αγορά tv, αλλά χρειάζομαι περισσότερο ένα καινούργιο pc γιατί αυτό που είχα βγήκε σχεδόν off(συν το γεγονός ότι το Wii δεν βρίσκεται στο δικό μου δωμάτιο και άρα ενοχλεί τους υπόλοιπους) , θα πρέπει να προσαρμόσω τις ανάγκες μου, άρα καταλήγω στην κάρτα tv για να τα συνδυάσω όλα!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καλυτερη λυση θα στην πω σε πμ

ας τη δουν και οι αλλοι http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.168574

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το game που παιζεις box και εχεις στα χερια κατι πραγματακια κ δινεις εσυ μπουνιες απο το wii einai?
Link to comment
Share on other sites

καλα που ζω?με αυτη την κονσολα ολα τα game ετσι παιζοντε?

καμμια σχεση με ps3 ετσι?τσιπαρετε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το game που παιζεις box και εχεις στα χερια κατι πραγματακια κ δινεις εσυ μπουνιες απο το wii einai?

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ναι αυτή είναι... κι αυτό είναι ένα από τα καλύτερα αθλήματα (μαζί με το τεννις) που περιέχονται στη συσκευασία..!!!!

 

Και ναι .. υπάρχουν πολλοί τίτλοι που παίζονται με αυτά τα "πραγματάκια στα χέρια" ...!!!! Αλλά και άλλοι που παίζονται όπως σε μια κανονική κονσόλα με το αντίστοιχο gamepad!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ναι αυτή είναι... κι αυτό είναι ένα από τα καλύτερα αθλήματα (μαζί με το τεννις) που περιέχονται στη συσκευασία..!!!!

 

Και ναι .. υπάρχουν πολλοί τίτλοι που παίζονται με αυτά τα "πραγματάκια στα χέρια" ...!!!! Αλλά και άλλοι που παίζονται όπως σε μια κανονική κονσόλα με το αντίστοιχο gamepad!

 

καλη φαση!φιλη μ mariel19 πες μου οτι την εχεις την κονσολα?!:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλη φαση!φιλη μ mariel19 πες μου οτι την εχεις την κονσολα?!:lol:

 

Φυσικά ... και έχω λιώσει!!!

Είναι απίστευτη.. και δεν συγκρίνεται με ps κτλ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις!λεω αυτες τις μερες να περασω απο το σπιτι σου καμμια βολτα!lol

τι Games εχεις?κ ελεγα να παρω το ps3 τωρα αλλα μ αλλαξες γνωμη...

εχει καιρο που κυκλοφορησε η κονσολα?

Link to comment
Share on other sites

πλακα εχετε nice talk :lol: παντως τα συγκεκριμενα games αν τα παιξεις με λιγο παθος παραπανω σε γυμναζουν για τα καλα, αν και αθλητικός τυπος δεν θα ξεχασω οτι απο την ορμη που βαζαμε οταν παιζαμε box και τεννις με την αδερφη μου ειχαμε πιαστει για τα καλα :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το game που παιζεις box και εχεις στα χερια κατι πραγματακια κ δινεις εσυ μπουνιες απο το wii einai?

 

 

και οχι μονο..συντομα κυκλοφορει και το Wii fit(ειδικο περιφερειακο) για γυμναστικη!

 

ριξτε μια ματια εδω http://www.youtube.com/watch?v=5oNVIcMnZh4

 

και εδω http://www.youtube.com/watch?v=tN5Bm8XNKYw&feature=related

Link to comment
Share on other sites

οοοοολεεεεεε το παιχνιδι που ονειρευομουν!

λεω να παω μια βολτα απο το πλαισιο αυριο..λολ

Link to comment
Share on other sites

πλακα εχετε nice talk :lol: παντως τα συγκεκριμενα games αν τα παιξεις με λιγο παθος παραπανω σε γυμναζουν για τα καλα, αν και αθλητικός τυπος δεν θα ξεχασω οτι απο την ορμη που βαζαμε οταν παιζαμε box και τεννις με την αδερφη μου ειχαμε πιαστει για τα καλα :p

 

Και εμείς πιαστήκαμε με τον αδερφό μου...

και ήρθε κ ο κολλητός που δεν με πίστευε και έπαιξε γύρω στη 1 ώρα μποξ μόνο και την άλλη μέρα δεν μπορούσε να κουνηθεί..!!

 

Έχει πολύ φάση... και αξίζει για τη διαφορετικότητά του!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα ξενερώσει με το Wii, το είχα πάρει όταν κυκλοφόρησε και δεν μπορούσα να παίξω. Στην μεγάλη τηλεόραση ενοχλούσα τους υπόλοιπους που βλέπανε, στο δωμάτιο μου στην 14άρα δεν φαινόταν τίποτα και με την κάρτα TV στο PC φαινόταν άθλια και το είχα παρατήσει. Πριν λίγες μέρες πήρα την LG

TFT 22'' M228WA-BZ TV και από τότε άρχισα να ξαναπαίζω.. Βγήκανε και ωραία παιχνιδάκια από τότε, το έχω και τσιπαρισμένο και κατεβάζω αβέρτα.... ;) :)

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα ξενερώσει με το Wii, το είχα πάρει όταν κυκλοφόρησε και δεν μπορούσα να παίξω. Στην μεγάλη τηλεόραση ενοχλούσα τους υπόλοιπους που βλέπανε, στο δωμάτιο μου στην 14άρα δεν φαινόταν τίποτα και με την κάρτα TV στο PC φαινόταν άθλια και το είχα παρατήσει. Πριν λίγες μέρες πήρα την LG

TFT 22'' M228WA-BZ TV

και από τότε άρχισα να ξαναπαίζω.. Βγήκανε και ωραία παιχνιδάκια από τότε, το έχω και τσιπαρισμένο και κατεβάζω αβέρτα.... ;) :)

 

και γω μια παρόμοια 20'' αρα με βλέπω να παίρνω...γιατί τους ενοχλώ όλους..!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση οποιος ξέρει ας μου απαντήσει...

θέλω να κάνω update το firmware του "τσιπαρισμενου" Wii μου γιατί έχει μείνει με την πρώτη έκδοση που είχε...ΕIΝΑΙ ΑΣΦΑΛEΣ να το κάνω?

 

 

edit: gia na kano update to wiikey se 1.9g tha prepei prota na kano update to wii???

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις από το internet το update, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα..εγώ δεν είχα με το Wiinja Deluxe. Τώρα αν το κάνεις από παιχνίδι (γιατί πολλά παιχνίδια θέλουν update στο firmware της κονσόλας για να παίξουν, το οποίο περιλαμβάνεται στο δισκάκι), πρόσεξε μην το κάνεις από κατεβασμένο αμερικάνικο παιχνίδι ή διαφορετικού region παιχνιδιού απ' ότι είναι το Wii σου, κι ας το έχεις μετατρέψει το παιχνίδι σε PAL, γιατί μπορεί να στο ρημάξει το Wii.

 

Τώρα για το update του Wiikey δεν ξέρω, γιατί όπως είπα παραπάνω, έχω το Wiinja.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ...το έκανα το update και δουλεύει μέχρι τώρα τέλεια...;)

το wiikey ακόμα δεν το πείραξα θα δούμε...:)

Link to comment
Share on other sites

Το Wiikey πρέπει να το κάνεις κι αυτό κάποια στιγμή update για να παίζει τα καινούρια παιχνίδια. Νομίζω πως στο Super Mario Galaxy βάλανε νέα προστασία και πως πρέπει να κάνεις update το chip σου για να παίξει.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το έψαξα σήμερα έχεις δίκιο πρέπει να κανεις update το wiikey για να παίξει το SMG...;)

ξέρουμε μήπως αν κανένα άλλο game έχει τέτοια προστασία?

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν νομίζω να υπάρχει άλλο...

Έχεις κανένα πρόβλημα με το Wiikey, γιατί είχα ακούσει πως είχε πόβλημα με το Reading των DVD (DRE: Disc Read Error)? Πόσο το πήρες, πόσο το έβαλες κι από που αν επιτρέπεται?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wiikey το έβαλα λίγο πριν το καλοκαίρι γύρο στα 70ευρό από τους GRmods

ας μας πει κανένας αν είχε πρόβλημα ποτέ με το wiikey ;)ss

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα μονος μου το WiiKey και ακομα δεν εχω καποιο προβλημα.

Τωρα θα αρχισω και σιγα σιγα να αγοραζω τα παιχνιδια που εχω ηδη παιξει (Paper Mario,Mario Galaxy,Metroid 3) για να τα εχω σφραγισμενα,ετσι για συλλογη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμένα μου έβγαλε ότι υπάρχει update στο PhotoChannel, το οποίο update μάλιστα επιτρέπει την αναπαραγωγή αρχείων AAC ενω καταργεί την αναπαραγωγή MP3 !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...