Jump to content

Nintendo Wii


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geia sas eimai neos sto forum auto sxetika me to wii.eimai fun ths nintendo kai fusika exw wii.exw dei se polles istoselides wii games gia download kai h8ela na rwthsw,molis ta katevazw ta kanw exact kai ta grapsw se ena dvd 8a to anagnwrisei to wii h prepei na spasw to wii me ena wiikey (kapws etsi) pou eixa diavasei...parakalw opoios gnwrizei kai to exei kanei as mou apadhsei

 

Από τα site που λες κατεβάζεις τα παιχνίδια τα γράφεις σε DVD αλλά για να τα παίξει το Wii πρέπει να του έχεις περάσει κάποιο chip όπως το Wiikey που αναφέρεις. Τον τελευταίο καιρό γίνονται προσπάθειες για softmod (δηλαδή να μη χρειάζεται modchip) αλλά ένα project που ήταν σε εξέλιξη διέρευσε χωρίς την άδεια του προγραμματιστή ο οποίος επειδή τα πήρε με την εξέλιξη αυτή το παράτησε. Έτσι κυκλοφορεί το Wii Backup loader αλλά σε πρώιμη έκδοση με αρκετά bugs. Αυτό είναι ένα προγραμματάκι που σου επιτρέπει να παίζεις backups χωρίς modchip. Για περισσότερες πληροφορίες δες τα forum του pspgr.net.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τα site που λες κατεβάζεις τα παιχνίδια τα γράφεις σε DVD αλλά για να τα παίξει το Wii πρέπει να του έχεις περάσει κάποιο chip όπως το Wiikey που αναφέρεις. Τον τελευταίο καιρό γίνονται προσπάθειες για softmod (δηλαδή να μη χρειάζεται modchip) αλλά ένα project που ήταν σε εξέλιξη διέρευσε χωρίς την άδεια του προγραμματιστή ο οποίος επειδή τα πήρε με την εξέλιξη αυτή το παράτησε. Έτσι κυκλοφορεί το Wii Backup loader αλλά σε πρώιμη έκδοση με αρκετά bugs. Αυτό είναι ένα προγραμματάκι που σου επιτρέπει να παίζεις backups χωρίς modchip. Για περισσότερες πληροφορίες δες τα forum του pspgr.net.

 

euxaristw polu..:happy:

 

bhka sto pspgr alla den katalavainw xristo...oute anazitisi exei oute tpt...apo pou borw na katevasw to wii backup loader??

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ. Διάβασε πρώτα τη σελίδα που είναι στο λινκ και τις 3-4 επόμενες και αφού καταλάβεις τι παίζει, ξεκινάς τη διαδικασία. Πρώτα πρέπει να εγκαταστήσεις το Homebrew channel (αν δε το έχεις ήδη κάνει) και μετά να εγκαταστήσεις τον loader.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Απ' ότι φαίνεται η Nintendo σε αυτή τη γενιά κονσολών έχει βελτιώσει αισθητά και το marketing:

http://www.youtube.com/experiencewii

 

:cool:;)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ. Διάβασε πρώτα τη σελίδα που είναι στο λινκ και τις 3-4 επόμενες και αφού καταλάβεις τι παίζει, ξεκινάς τη διαδικασία. Πρώτα πρέπει να εγκαταστήσεις το Homebrew channel (αν δε το έχεις ήδη κάνει) και μετά να εγκαταστήσεις τον loader.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Απ' ότι φαίνεται η Nintendo σε αυτή τη γενιά κονσολών έχει βελτιώσει αισθητά και το marketing:

http://www.youtube.com/experiencewii

 

:cool:;)

 

 

thn istoselida pou mou eipes gia na bw "bes edw"" pataw alla mou leei o mozila toi einai la8os i dieu8insh...:(

Link to comment
Share on other sites

thn istoselida pou mou eipes gia na bw "bes edw"" pataw alla mou leei o mozila toi einai la8os i dieu8insh...:(

 

Tι να σου πω, σε μένα την ανοίγει κανονικά... :confused:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
κανονικά ανοίγει η σελίδα. εχω διαβάσει ότι ζορίζεται πολύ το drive για να διαβάσει το παιχνίδι με το loader. εγώ έβαλα τσιπάκι το οποίο το ψιλοχρύσωσα γιατί η κονσόλα ήταν καινούρια
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι δυνατον το καινουργιο prince of Persia να μην κυκλοφορησει για wii?????:(:(:(
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα

Μολις πηρα το Wii+Fit και μπορω να πω οτι εχω κολλησει. Αν θελει κάποιος ενα μηχάνημα για χαβαλε-σωματική εξάσκιση και γέλιο με παρέα τότε το wii είναι ολα τα λεφτα. Θελω να ρωτήσω αν γνωριζει κανεις κάποιο κατάστημα να το τσιπαρω στην ευρύτερη περιοχή της Αγίας Παρασκευής? Αν γνωριζει κάποιος ασ μου στειλει pm

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδες σημερα πηρα και εγω wii + fit λιγο που εβαλα να δω οντως εχει χαβαλε αλλα εχω ακουσει οτι την επομενη μερα πονας ολοκληρος απο τις κινησεις που κανεις στα παιχνιδια

htrul18 ψαχνω και εγω για loader θα διαβασω και την σελιδα που εδωσες αλλα απο τα λιγα που εχω διαβασει λεει να μην εισαι πανω απο 3.3? εμενα ειναι 3.3Ε θα εχω προβλημα? και αυτο που ειπε ο iolakos για τα αντιγραφα οτι ζοριζουν το drive?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα το game trailer απο το prince of persia και επαθα την πλακα μου.Εχω παιξει ολα τα παιχνιδια του στα nintendo system που ειχα αλλα απο οτι ειδα στο wii γιοκ πριγκιπας.Ομολογω οτι παντα επαιρνα κονσολα nintendo για δυο games, zelda(που μονο σε nintendo βγαινει) και prince.Αλλα τωρα ο νεος πριγκιπας δεν θα βγει σε wii.Με πια λογικη αληθεια η ubisoft μας κρεμασε???Γνωριζει κανενας αν υπαρχουν σχεδια για το μελλον για κυκλοφορια?Παντως μεγαλο ατοπημα μια και το wii ακομα πουλαει σαν τρελλο και εχει ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥ μεγαλη δεξαμενη παικτων.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδες, μπορει καποιος να μου στειλει ενα PM με ενα καλο μερος να τσιπωθει Wii φιλου για να παζει USA παιχνιδα...?

Αθηνα παντα...

 

ευχαριστω!:D

Link to comment
Share on other sites

Τι εξοδους εχει για την TV η κονσολα;

 

Παιζει κανονικα σε παλια τηλεοραση CRT (10ετίας) ή φαίνεται χαλια και θα πρεπει να αγορασω και LCD 42'' πακετο; Γιατι τοτε το κοστος αυξανεται αρκετα... :p

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα χθες την κονσολα και δν παιζει το wii sports και μου βγαζει οτι υπαρχει λαθος,αναβαθμιση εχω κανει αλλα και παλι τπτ,τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, μπορει καποιος να μου στειλει ενα PM με ενα καλο μερος να τσιπωθει Wii φιλου για να παζει USA παιχνιδα...?

Αθηνα παντα...

 

ευχαριστω!:D

 

...κανεις βρε παιδια????:X

Link to comment
Share on other sites

διαβασε μια σελιδα πισω για backup loader μπορεις να το κανεις και μονος και μετα απλα θελει αλλο ενα προγραμμα για να παιζει αλλο region παιχνιδια

εγω αυτο εκανα και παιζει μια χαρα αλλα δεν ασχοληθηκα με αλλαγη region γιατι ειναι pal τα παιχνιδια μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. θέλω να πάρω το Wii μαζί με το Fit. Θέλω να βάλω δόσεις. Ξέρει κανείς αν εκδίδουν πιστωτική απο το πλαίσιο ή τον κωτσόβολο την ώρα της αγοράς?

Επίσης λέει το Fit για να κάνεις λίγη γυμναστική?

Επίσης για να παίζω διπλό πχ τέννις τι μοχλό πρέπει να πάρω και πόσο έχει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σασ παιδια και καλεσ γιορτεσ

λοιπον.. αγορασα το wii και αναρωτιεμαι αν το παιχνιδια του gamecube θα παιζουν στο wii με ιδια ή λιγο καλυτερα γραφικα καθωσ το wii λειτουργει σε 480p. ευχαριστω προκαταβολικα για τισ απαντησεισ.

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με soft mod έχουμε κανα νέο....?

Ελιδα πολλά σχετικά video στο youtube αλλά δεν ξέρω αν είναι πραγματικά.

Δοκίμασε κανείς τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

To soft mod δουλεύει μια χαρά :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

γεια σας..

μπορειτε να μου πειτε πως να παιζω ταινιεσ (.avi) στο photo chanel 1.1?? επιπλεον υπαρχει καποιος τροπος να παιζω μουσικα cd ή ταινιες dvd??

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας..

μπορειτε να μου πειτε πως να παιζω ταινιεσ (.avi) στο photo chanel 1.1?? επιπλεον υπαρχει καποιος τροπος να παιζω μουσικα cd ή ταινιες dvd??

κανεισ???????????????

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω ψάξω περισσότερο μπορείς να το κάνεις εάν εγκαταστήσεις το Homebrew Channel απ' ότι έχω δει στο νετ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...