Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Για να ανοιξω το δεξι καπακι του μοτερ και να δω τι καμπανα εχει πρεπει να βγαλω κυλινδροκεφαλες;Τι διαφορα εχει η 50αρα απ'την 90αρα;Πως καταλαβαινω αν πατιναρει;

 

Oχι δεν λυνεις κυλινδροκεφαλη:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να ανοιξω το δεξι καπακι του μοτερ και να δω τι καμπανα εχει πρεπει να βγαλω κυλινδροκεφαλες;Τι διαφορα εχει η 50αρα απ'την 90αρα;Πως καταλαβαινω αν πατιναρει;

 

Κράτα την ταχύτητα πατημένη και δώσε τέρμα γκάζι, αν το μηχανάκι αρχίζει και προχωράει σημαίνει οτι πατινάρει.

 

Μπορεις βεβαια να το καταλάβεις και απτο γκάζι. Αν δίνεις γκάζι και αντί να τσουλάει πιο γρήγορα απλα ανεβάζει στροφές

Link to comment
Share on other sites

Κράτα την ταχύτητα πατημένη και δώσε τέρμα γκάζι, αν το μηχανάκι αρχίζει και προχωράει σημαίνει οτι πατινάρει.

 

Μπορεις βεβαια να το καταλάβεις και απτο γκάζι. Αν δίνεις γκάζι και αντί να τσουλάει πιο γρήγορα απλα ανεβάζει στροφές

 

Καλη ιδεα φαινεται αυτη :) Στο διπλο ποδαρακι με νεκρα και τερμα γκαζι δε θα φανει ε;Θελει να κραταω πατημενη ταχύτητα;

Link to comment
Share on other sites

Στο διπλο ποδαρακι με νεκρα και τερμα γκαζι δε θα φανει ε;Θελει να κραταω πατημενη ταχύτητα;

 

 

Μα αν δεν τρεχει το μηχανακι δεν μπορεις να δεις αν πατιναρει:wacko:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν τρεχει το μηχανακι δεν μπορεις να δεις αν πατιναρει:wacko:

 

"Κράτα την ταχύτητα πατημένη και δώσε τέρμα γκάζι, αν το μηχανάκι αρχίζει και προχωράει σημαίνει οτι πατινάρει."

 

Αυτο δεν εννοει σταματημενο;

Link to comment
Share on other sites

"Κράτα την ταχύτητα πατημένη και δώσε τέρμα γκάζι, αν το μηχανάκι αρχίζει και προχωράει σημαίνει οτι πατινάρει."

 

Αυτο δεν εννοει σταματημενο;

 

Οχι.

 

Εν κινηση;)

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

μαγκες ξερετε τι γραναζωμα εχει το μαμα ιννοβα?

 

ΕDIT: Ενα μαμα με ενα που φοραει εξατμηση και γραναζι,ποσα μηχανακια διαφορα θα εχουν στα 400μ κοντρα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos! Έχω το glx λυμένο και θέλω να το δέσω. Αντιμετώπισα ένα προβλημα καθώς έβαζα το πιρούνι μπροστά. Στον άξονα που έχει το πιρούνι, κάτω κάτω υπάρχει ενα σαν πιατάκι που εκεί πάνω κάθεται το δαχτυλίδι με το ρουλεμάν. Αυτο το πιατάκι έχει κανεις ιδέα πως μπαίνει? Απτο προηγούμενο το έβγαλα με δυσκολία και τώρα δεν μπορώ να το βάλω :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos! Έχω το glx λυμένο και θέλω να το δέσω. Αντιμετώπισα ένα προβλημα καθώς έβαζα το πιρούνι μπροστά. Στον άξονα που έχει το πιρούνι, κάτω κάτω υπάρχει ενα σαν πιατάκι που εκεί πάνω κάθεται το δαχτυλίδι με το ρουλεμάν. Αυτο το πιατάκι έχει κανεις ιδέα πως μπαίνει? Απτο προηγούμενο το έβγαλα με δυσκολία και τώρα δεν μπορώ να το βάλω :(

 

Λες ενα που ειναι στρογγυλο και μπαινει το ρουλεμαν μεσα ε????

 

Πρεπει να το χτυπησεις απαλα με σφυρακι να μπει σιγα σιγα.Μην ξεχασεις να βαλεις γρασο:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΕDIT: Ενα μαμα με ενα που φοραει εξατμηση και γραναζι,ποσα μηχανακια διαφορα θα εχουν στα 400μ κοντρα?

 

αναλογα την εξατμιση και τα γραναζια που φοραει... αλλα αν το μοτερ ειναι μαμα η εξατμιση δεν κανει τιποτα (εκτος απο καποιες φορες);)

Link to comment
Share on other sites

Λες ενα που ειναι στρογγυλο και μπαινει το ρουλεμαν μεσα ε????

 

Πρεπει να το χτυπησεις απαλα με σφυρακι να μπει σιγα σιγα.Μην ξεχασεις να βαλεις γρασο:O

 

καλητερα βαλε πανω απο το στρογγυλο ενα ξυλο και απο πανω βαρα το για να μην το καταστρεψεις...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

αναλογα την εξατμιση και τα γραναζια που φοραει... αλλα αν το μοτερ ειναι μαμα η εξατμιση δεν κανει τιποτα (εκτος απο καποιες φορες);)

 

το μχνακι φοραει μια energy εξατμιση και πισω γραναζι 35(μπροστα δεν ξερω).

Αλλα καναμε κατι ανοιγματα με το δικο μου που ειναι εντελως μαμα και μου εφευγε.....

Link to comment
Share on other sites

το μχνακι φοραει μια energy εξατμιση και πισω γραναζι 35(μπροστα δεν ξερω).

Αλλα καναμε κατι ανοιγματα με το δικο μου που ειναι εντελως μαμα και μου εφευγε.....

 

τα γραναζια λογικα ηταν, ο οδηγος ,τα κιλα, παιζουν πολλα

Link to comment
Share on other sites

τα γραναζια λογικα ηταν, ο οδηγος ,τα κιλα, παιζουν πολλα

 

ο οδηγός πάνω κάτω είναι στα ίδια κιλά και δεν είναι και ο ροσσι:p. παίζει να έχει πειραχτεί και τπτ άλλο όμως γιατί το πηρε μεταχειρισμένο με άλλο γρανάζι και μερικά έχτρα.;)

thanks φιλε.

Link to comment
Share on other sites

ο οδηγός πάνω κάτω είναι στα ίδια κιλά και δεν είναι και ο ροσσι:p. παίζει να έχει πειραχτεί και τπτ άλλο όμως γιατί το πηρε μεταχειρισμένο με άλλο γρανάζι και μερικά έχτρα.;)

thanks φιλε.

 

αν ειναι ετσι και ενα ζιγκλερ να εχει βαλει ο προηγουμενος εχει διαφορα απο μαμα μοτερ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. μια ερωτιση.. πως μπορο να ξεχωρισω ενα glx moter απο ενα supra moter?? εκτοσ απο το κιλινδροπιστονο , κεφαλι. απο τι αλλο??
Link to comment
Share on other sites

απο το καπακι, απο την καμπανα γιατι το glx ειναι μονοκαμπανο,από το χρονισμό τους , απο το βολαν.:shifty::shifty::shifty::shifty::shifty:
Link to comment
Share on other sites

απο το καπακι, απο την καμπανα γιατι το glx ειναι μονοκαμπανο,από το χρονισμό τους , απο το βολαν.:shifty::shifty::shifty::shifty::shifty:

 

οχι ρε ενοω εξωτερικα οχι να το ανιξεις . και τα καπακια ιδια ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι το δεξί είναι διαφορετικό. Τωρα πως να στο εξηγήσω.. Τα astrea είναι κάπως πιο "τετραγωνισμένα" και γράφουνε Honda. Στα glx ειναι στρογγυλό το καπάκι και πιο μικρό
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω 2 αποριες

 

1ον ενας φιλος με ρωταει αν το μαμα glx 90 βγαζει τις ιδιες τελικες με το astrea grand μαμα

 

2ον Το θεωρησα αμελητεο αλλα το παπι μου κανει το εξης...Μετα απο αρκετη διαρκεια εν κινησει αρχιζει να στροφαρει πιο γρήγορα, αποκταει πιο πολύ νευρο όταν ανίγω γκαζι,τρανταζει που να φανταστειτε (ανοιγει κατευτειαν και γρηγορα δηλαδη σε σχεση με πριν) αλλα χανει σε ανοιγματα..Τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω 2 αποριες

 

1ον ενας φιλος με ρωταει αν το μαμα glx 90 βγαζει τις ιδιες τελικες με το astrea grand μαμα

 

2ον Το θεωρησα αμελητεο αλλα το παπι μου κανει το εξης...Μετα απο αρκετη διαρκεια εν κινησει αρχιζει να στροφαρει πιο γρήγορα, αποκταει πιο πολύ νευρο όταν ανίγω γκαζι,τρανταζει που να φανταστειτε (ανοιγει κατευτειαν και γρηγορα δηλαδη σε σχεση με πριν) αλλα χανει σε ανοιγματα..Τι παιζει;

 

Για το πρώτο δεν ξέρω σίγουρα αλλά πιστεύω οτι έχει μικρότερη τελική μονο και μόνο με την λογική γτ έχει μικρότερο πιστόνι.

 

Όσο για το άλλο, μήπως ζεστένονται οι δίσκοι και πατινάρει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.. οταν λενε οτι εσπασαν καρτερ ενοουν μονο καρτερ δεκσι και αριστερο η' και οτι εχει μεσα στα καρτερ?

 

και κατι αλλο το racing engine 150cc λεγατε πριν οτι περνει τα παντα απο honda ξεροκαμπανο.. δλδ αν σπασουν:vava: τα καρτερ απο το racing .. τι καρτερ μπορω να βαλω?? απο τη αλλο παπι?:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια ερώτηση.... πήρα ενός φίλο μου το μηχανάκι (GLX με τριάρι σασμάν) και πήγα να ανοίξω με ένα Κρυπτόν x 135.... εκεί που πήγαινα να καρφώσω ταχύτητα, δεν κατέβαινε ο λεβιές... λέω κάτι θα έγινε πάμε ξανά, με το που πάω να καρφώσω πάλι τα ίδια... λέω θα την βάλω κλείνοντας γκάζι... του λέω ξαναπάμε... ανοίγω πρώτη βάζω δευτερα και εκεί που πάει να τερματίσει η δευτερα μου την πετάει σε νεκρά!!!!! Έχετε ιδέα γιατι τα έκανε αυτά? Αυτό που δεν μπαίνει η ταχύτητα αν δε κλίση το γκάζι το κάνει και σε ενός φίλου μου το townmate.... τι ακριβώς παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...