Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Ε ναι... το θεμα ειναι να εχεις εργαλεια, αλλα οχι και τιποτα σημαντικο, εγω με ενα τροχο μια ηλεκτροκοληση και ενα τρυπανι τις φτιαχνω, το αποτελεσμα δεν ειναι και τοσο εμφανισιμο βεβαια αλλα οταν θα την πετυχω υπαρχει τροπος να την βελτιωσεις εμφανισιακα με ενα νικελομα, βιντεο θα ανεβασω αλλα δεν σου υποσχομαι οτι θα ειναι συντομα γιατι δουλευω και δεν εχω πολυ χρονο..

Δες αυτο ομως...

ολα τα κανα μονος..

 

 

Αυτος τι κανει μονος του???Μονο το πισω δισκοφρενο και αυτο επειδη αλλλαξε ψαλιδι και μοτερ:O:O

 

Καλα λεει ...... φιλε οτι και να το κανεις το townmate παντα άσχημο θα μένει.

 

Ε ναι... το θεμα ειναι να εχεις εργαλεια, αλλα οχι και τιποτα σημαντικο, εγω με ενα τροχο μια ηλεκτροκοληση και ενα τρυπανι τις φτιαχνω, το αποτελεσμα δεν ειναι και τοσο εμφανισιμο βεβαια αλλα οταν θα την πετυχω υπαρχει τροπος να την βελτιωσεις εμφανισιακα με ενα νικελομα, βιντεο θα ανεβασω αλλα δεν σου υποσχομαι οτι θα ειναι συντομα γιατι δουλευω και δεν εχω πολυ χρονο..

Δες αυτο ομως...

ολα τα κανα μονος..

 

βλεπω και την sebring μονο σου την εκανες...:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βλεπω και την sebring μονο σου την εκανες...:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Κοιτα τσακαλακο... εγινα 25 και το παπι δεν το κατεβαζω πλεον σε κοντρες, το θεμα της ομορφιας ειναι υποκειμενικο, και να τονισω οτι δεν ειπα ποτε οτι εχω ομορφο μηχανακι... επισις το πισω δισκοφρενο δεν ειναι απο αυτα τα ετοιμα κιτ που κυκλοφορουν.. ειναι απο XR Baja και ειναι πανισχυρο στο σταματημα του αλλα αν προσεξες (που δεν νομιζω) ο δισκος εχει μπει σε ζαντα που εχει ταμπουροφρενο, το μοτερακι που ειναι απο Crypton εχει και ενα συμπλεκτι στο χερι και ολοι ξερουμε οτι τα Yamahakia ειναι πιο δυσκολα στο φτιαξιμο, εγω δεν γραφω στο αρθρο με σκοπο να προβληθω διοτι δεν το εχω αναγκη.. οποις λοιπον θελει κραταει αυτα που λεω και αν μπορει τα εφαρμοζει, ειμαι διαθεσιμος να τον βοηθησω, αν εσυ εχεις τις αμφιβολιες σου για αυτα που εγραψα τοτε απλα αγνοησε τα, δεν εχεις το δικαιωμα να προσβαλεις κανεναν, και κατι τελευταιο, ποτε δεν με ενοιαξε η ομορφια, το μοτερακι του ομως πυροβολαει, αν εσυ εχεις κανενα πανεμορφο χοντακι με Lifan κινητηρα δικο σου προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις αλλαγη απο 1η σε 2α στον αερα χωρις να πεσει το μηχανακι??Μπορειτε αν ειναι ευκολο να μου το περιγραψετε, γιατι την πρωτη φορα που το δοκιμασα με εφερε καπακι :P (για σουζα μιλαμε)

 

πάνω στην αλλαγή πάτα φρένο λίγο παραπάνω γιατί θα κάνει ένα απότομο τίναγμα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι κωδικό έχει αυτό το χρώμα? Ή που μπορώ να ρωτήσω να μάθω?

http://img32.imageshack.us/img32/1731/glx3.jpg

 

πανε σε εναν που φταχνει χρωματα και ψαχτο στο χρωματολογιο,αλλα αν ειναι γνωστου σου το μηχανακι κανε μια φασματογραφηση και στο βγαζει ακριβως;)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι... το θεμα ειναι να εχεις εργαλεια, αλλα οχι και τιποτα σημαντικο, εγω με ενα τροχο μια ηλεκτροκοληση και ενα τρυπανι τις φτιαχνω, το αποτελεσμα δεν ειναι και τοσο εμφανισιμο βεβαια αλλα οταν θα την πετυχω υπαρχει τροπος να την βελτιωσεις εμφανισιακα με ενα νικελομα, βιντεο θα ανεβασω αλλα δεν σου υποσχομαι οτι θα ειναι συντομα γιατι δουλευω και δεν εχω πολυ χρονο..

Δες αυτο ομως...

ολα τα κανα μονος..

 

Town Mate ηταν αυτο?? Το περασα για glx με μια πρωτη ματια!Πολύ ωραίο φίλε μην ακους τους αλλους τι λενε.

Link to comment
Share on other sites

ναι,το φρενο μου ειναι πανω απο τον μαρσπιε για να μην φερνω καπακι :p

 

ε τοτε θα μπορεις να κανεις σουζμε με αλλαγη αλλα θελει πολυ :!:προσοχη και παντα κρανος:!:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τσακαλακο... εγινα 25 και το παπι δεν το κατεβαζω πλεον σε κοντρες, το θεμα της ομορφιας ειναι υποκειμενικο, και να τονισω οτι δεν ειπα ποτε οτι εχω ομορφο μηχανακι... επισις το πισω δισκοφρενο δεν ειναι απο αυτα τα ετοιμα κιτ που κυκλοφορουν.. ειναι απο XR Baja και ειναι πανισχυρο στο σταματημα του αλλα αν προσεξες (που δεν νομιζω) ο δισκος εχει μπει σε ζαντα που εχει ταμπουροφρενο, το μοτερακι που ειναι απο Crypton εχει και ενα συμπλεκτι στο χερι και ολοι ξερουμε οτι τα Yamahakia ειναι πιο δυσκολα στο φτιαξιμο, εγω δεν γραφω στο αρθρο με σκοπο να προβληθω διοτι δεν το εχω αναγκη.. οποις λοιπον θελει κραταει αυτα που λεω και αν μπορει τα εφαρμοζει, ειμαι διαθεσιμος να τον βοηθησω, αν εσυ εχεις τις αμφιβολιες σου για αυτα που εγραψα τοτε απλα αγνοησε τα, δεν εχεις το δικαιωμα να προσβαλεις κανεναν, και κατι τελευταιο, ποτε δεν με ενοιαξε η ομορφια, το μοτερακι του ομως πυροβολαει, αν εσυ εχεις κανενα πανεμορφο χοντακι με Lifan κινητηρα δικο σου προβλημα..

 

Το μοτερ μπηκε κουτι?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τσακαλακο... εγινα 25 και το παπι δεν το κατεβαζω πλεον σε κοντρες, το θεμα της ομορφιας ειναι υποκειμενικο, και να τονισω οτι δεν ειπα ποτε οτι εχω ομορφο μηχανακι... επισις το πισω δισκοφρενο δεν ειναι απο αυτα τα ετοιμα κιτ που κυκλοφορουν.. ειναι απο XR Baja και ειναι πανισχυρο στο σταματημα του αλλα αν προσεξες (που δεν νομιζω) ο δισκος εχει μπει σε ζαντα που εχει ταμπουροφρενο, το μοτερακι που ειναι απο Crypton εχει και ενα συμπλεκτι στο χερι και ολοι ξερουμε οτι τα Yamahakia ειναι πιο δυσκολα στο φτιαξιμο, εγω δεν γραφω στο αρθρο με σκοπο να προβληθω διοτι δεν το εχω αναγκη.. οποις λοιπον θελει κραταει αυτα που λεω και αν μπορει τα εφαρμοζει, ειμαι διαθεσιμος να τον βοηθησω, αν εσυ εχεις τις αμφιβολιες σου για αυτα που εγραψα τοτε απλα αγνοησε τα, δεν εχεις το δικαιωμα να προσβαλεις κανεναν, και κατι τελευταιο, ποτε δεν με ενοιαξε η ομορφια, το μοτερακι του ομως πυροβολαει, αν εσυ εχεις κανενα πανεμορφο χοντακι με Lifan κινητηρα δικο σου προβλημα..

 

 

Φιλε δικο σου ειναι αυτο??

Με τα γραφομενα μου δεν ηθελα να σε προσβαλλω,αν καταλαβες αυτο:blink:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

μολις κανεις σουζα φιλε μου honda man ειμαι σιγουρος πως εχεις καταλαβει ενα κεντρο βαρος που εχει το μηχανακι.ειναι το σημειο που αν το βρουμε μπορουμε απλα με λιγο γκαζακι και λιγο φρενο να το εχουμε σταθερο εκει χωρις καν να κουνιεται,παρα μονο απο ανεμο δεξια αριστερα.εαν φυγεις απο αυτο το σημειο προς τα πανω πατας φρενο γιατι θα φας καπακι αν φυγεις προς τα κατω πατας γκαζακι για το ξαναφερεις, αν εχεις 50αρακι ξεχνατο,πρεπει να τραβιεσαι :) ε σε αυτο το σημειο που παει να πεσει προς τα κατω κανεις την αλλαγη σε δευτερα κρατωντας το ποδι ετοιμο στο φρενο και πολυ σημαντικο αφηνοντας τελειως το γκαζι,αλλιως εχεις φαει καπακι κατευθειαν.μια ειναι η κ***α φιλε μου,με 120 χιλιομετρα στο grand ψαρωμενος να σηκωνεσαι και να το πηγαινεις καρφι,να το ριχνεις στα 90 να βαζεις τριτη και να συνεχιζεις. παπακια αθανατα παμε γερα
Link to comment
Share on other sites

Το μοτερ μπηκε κουτι?

 

Καμια σχεση εντελως με το μανισιο το μοτερ του, ειναι πιο μικρο σε ογκο και μονο στην κατω βαση ερχετε καπως αλλα αφηνει αρκετο κενο γυρω γυρο, μπορεις ομως ευκολα να φτιαξεις βαση για μπροστα με σιδερολαμα, απο τις 3 βασεις που εχει το μοτερ εγω το επιασα μονο με τις 2, την κατω και την μπροστα, το κενο που ειπα πιο πανω που εμεινε το καλυψα με κοματια λαμαρινας και στοκαρισμα, το ψαλιδι πισω μπενει παλι ευκολα με 2 αποστατες αριστερα και δεξια και αμορτισερ απο Astrea Supra. αν ενδιαφερεσε να κανεις κατι τετοιο μπορω να σου στειλς και φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? το στρογγυλοφάναρο με το glx έχουν ίδιο σκελετό? Κάτι είχα ακούσει οτι τα στρογγυλά τα κόβουνε για να βάλουν πίσω φτερό απο glx.

Με αυτή τη φοτο μπορεί κανείς να καταλάβει?

http://img212.imageshack.us/img212/9779/14072009417.jpg

 

Και κάτι ακόμα, μπορώ απτους αριθμούς να δω τι χρονολογίας είναι?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τσακαλακο... εγινα 25 και το παπι δεν το κατεβαζω πλεον σε κοντρες, το θεμα της ομορφιας ειναι υποκειμενικο, και να τονισω οτι δεν ειπα ποτε οτι εχω ομορφο μηχανακι... επισις το πισω δισκοφρενο δεν ειναι απο αυτα τα ετοιμα κιτ που κυκλοφορουν.. ειναι απο XR Baja και ειναι πανισχυρο στο σταματημα του αλλα αν προσεξες (που δεν νομιζω) ο δισκος εχει μπει σε ζαντα που εχει ταμπουροφρενο, το μοτερακι που ειναι απο Crypton εχει και ενα συμπλεκτι στο χερι και ολοι ξερουμε οτι τα Yamahakia ειναι πιο δυσκολα στο φτιαξιμο, εγω δεν γραφω στο αρθρο με σκοπο να προβληθω διοτι δεν το εχω αναγκη.. οποις λοιπον θελει κραταει αυτα που λεω και αν μπορει τα εφαρμοζει, ειμαι διαθεσιμος να τον βοηθησω, αν εσυ εχεις τις αμφιβολιες σου για αυτα που εγραψα τοτε απλα αγνοησε τα, δεν εχεις το δικαιωμα να προσβαλεις κανεναν, και κατι τελευταιο, ποτε δεν με ενοιαξε η ομορφια, το μοτερακι του ομως πυροβολαει, αν εσυ εχεις κανενα πανεμορφο χοντακι με Lifan κινητηρα δικο σου προβλημα..

 

 

φιλε δεν ηθελα να σε προσβαλω.. και οσο για το λιφαν αν δεις στις πισω σελιδες εχω dayang 50 με racing engine 150cc 60,5mm δεν το πιανετε..

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν ασχολεισαι δεν μπορεις να καταλαβεις οτι και να σου λεμε εμεις τωρα :)

 

Φιλε αν μιλας για το Τ εχεις απολυτο δικιο,δεν το σκεφτηκα πολυ οταν εγραψα οτι δεν ειναι κατι συνταρακτικο.Πολυ μερακι και πολυ πατεντα και ενα μεγαλο ΜΡΑΒΟ στον δημιουργο του

 

φιλε δεν ηθελα να σε προσβαλω.. και οσο για το λιφαν αν δεις στις πισω σελιδες εχω dayang 50 με racing engine 150cc 60,5mm δεν το πιανετε..

 

 

Τι εκανες τελικα με τους κωδικους????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? το στρογγυλοφάναρο με το glx έχουν ίδιο σκελετό? Κάτι είχα ακούσει οτι τα στρογγυλά τα κόβουνε για να βάλουν πίσω φτερό απο glx.

Με αυτή τη φοτο μπορεί κανείς να καταλάβει?

http://img212.imageshack.us/img212/9779/14072009417.jpg

 

Και κάτι ακόμα, μπορώ απτους αριθμούς να δω τι χρονολογίας είναι?

 

Ιδια ειναι...μονο το πισο φτερο διαφερει(και το πλαστικα)...στο c50 παει πρεσαριστο...για το glx δεν ξερω...μπορει να παει και βιδωτο...απλα δες τι γραφει στην αδεια(αμα εχει βεβαια);)

Link to comment
Share on other sites

Jerom92 είναι η πολλοστή φορά που σου κάνω παρατήρηση...διάβασε τους ΟΠΧ και συμμορφώσου...!!

εδώ μιλάμε ΜΟΝΟ για honda GLX...αν θες να ρωτήσεις κάτι για συγκρίσεις και αγορά μηχανής υπάρχουν ήδη τα αντίστοιχα τόπικ....κάνεις μια αναζήτηση, βρίσκεις το κατάλληλο και ρωτάς εκεί...

ο,τιδήποτε offtopic απλά διαγράφεται..

αν μη τι άλλο...σεβάσου τους συνομιλητές σου!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν μιλας για το Τ εχεις απολυτο δικιο,δεν το σκεφτηκα πολυ οταν εγραψα οτι δεν ειναι κατι συνταρακτικο.Πολυ μερακι και πολυ πατεντα και ενα μεγαλο ΜΡΑΒΟ στον δημιουργο του

 

 

 

 

Τι εκανες τελικα με τους κωδικους????

 

με ποιους κωδικους??

Link to comment
Share on other sites

με ποιους κωδικους??

 

Του μοτερ:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Του μοτερ:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

 

ααα οκ το κηκλοφορο χωρις να το δηλοσω αλλα με τημολογιο και δεν με κανουν τπτ..

Link to comment
Share on other sites

ααα οκ το κηκλοφορο χωρις να το δηλοσω αλλα με τημολογιο και δεν με κανουν τπτ..

 

φιλε αν εχεις διπλωμα ανεξαρτητων τοτε εισαι οκ και με το τιμολογιο .Αλλα μπορει να σε γραψει αν δεν το εχεις διλωμενο .

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν εχεις διπλωμα ανεξαρτητων τοτε εισαι οκ και με το τιμολογιο .Αλλα μπορει να σε γραψει αν δεν το εχεις διλωμενο .

 

Το παλικαρι δεν εχει διπλωμα,ουτε το εχει δηλωμενο:hypno::hypno::hypno:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το παλικαρι δεν εχει διπλωμα,ουτε το εχει δηλωμενο:hypno::hypno::hypno:

 

οκ παιδια . χθες σταματησαν τον αδερφο μου με το racing και καν δεν καταλαβαν οτι ηταν αλλο μοτερ. ολοκληρα γραμματα racing engine εχει. για 50cc τον εγγραπσαν:p:p

 

τωρα αφτος ειναι 19χρονον εχει αλλαξει πολλα μηχανακια τορα εχει μια honda cbr 600 rr και εχει μονο 2 δικαστηρια.. δεν τον γραφανε οταν τον σταματαγανε..

Link to comment
Share on other sites

για αυτο σας λεω δεν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα. και στηχηματιζω οτι τα 4/5 του forum δεν εχουν δηπλομα..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...