Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

mono ta elatiria allakse... 60e exoun ta gnisia kai ama thes allakse kai ta nixia katw pou kanoun 30e

 

Εγραψα thx πριν αλλα για καποιο λογο διαγραφτηκε.τεσπα thx και παλι:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας και παλι.νομιζω ειχα ξαναποσταρει κατι παρομοιο καποτε αλλα εχω ακομα καποιες αποριες.δεν ειμαι και πολυ σχετικος με το θεμα οποτε αν μπορει καποιος ας βοηθησει.

εχω ενα honda innova.3900χλμ,και γυρω στα 6 χρονια.ειχε 3-4 χρονιακια που δεν εκανε χλμ.μονο τωρα κανει.Απο service στα 1000 χλμ λαδι νομιζω και τπτ αλλο.ειδα στο manual οτι στα 4000 χλμ, θελει 4-5 πραγματακια και θελω να ξερω αν καποιες φορες που το παπι κανει κατι περιεργα οφειλετε σε αυτο.

-μερικες φορες οταν ειναι λιγο κρυω κυριως,εχω νεκρα,φαζω 1η και μολις παταω λιγο γκαζι σβήνει κανοντας ενα θόρυβο σαν να πεζει κατι με την μιζα,με την συμπιεση.δεν ξερω.και οταν το κανει μολις το αναβω παλι κανει σαν μπουκομενο μολις ξεκιναω

-οταν βαζω νεκρα στο κιβωτιο,στο κοντερ δειχνει κατι τρελα.πχ καμια φορα δεν το φωτακι της νεκρας αναβοσβηνει ή κατι που παρατηρησα τελαιυταια.οταν εχω νεκρα αναβη λιγο και το φωτακι της τριτης:wacko:.

 

κατα τα αλλα το παπι δεν μπορω να πω οτι το γ@μ@ω κιολας!

Link to comment
Share on other sites

auto pou les pou svinei? mipws enoeis to tsaf pou kanei to karbirater?

πρωτα σβηνει κανοντας τον ηχο που ειπα και οταν παω να ξεκινησω παλι κανει αυτο το τσαφ

Link to comment
Share on other sites

πρωτα σβηνει κανοντας τον ηχο που ειπα και οταν παω να ξεκινησω παλι κανει αυτο το τσαφ

Πρωτον φιλε το μηχανακι πριν ξεκινησεις να κανεις οτιδηποτε οταν ειναι κρυο το ζεσταινεις λιγο δηλαδη το αφηνεις να λειτουργησει για κανα 2λεπτο?Και δευτερον μαλλον πρεπει να εχεις προβλημα στα ηλεκτρικα σου και αυτο νομιζω οτι οφειλεται στο οτι πρεπει να εχει παρει υγρασια καπου το μηχανακι μεσα ή να εχεις προβλημα στο ραουλο των ταχυτητων.Αυτα απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον φιλε το μηχανακι πριν ξεκινησεις να κανεις οτιδηποτε οταν ειναι κρυο το ζεσταινεις λιγο δηλαδη το αφηνεις να λειτουργησει για κανα 2λεπτο?Και δευτερον μαλλον πρεπει να εχεις προβλημα στα ηλεκτρικα σου και αυτο νομιζω οτι οφειλεται στο οτι πρεπει να εχει παρει υγρασια καπου το μηχανακι μεσα ή να εχεις προβλημα στο ραουλο των ταχυτητων.Αυτα απο μενα!

 

το μιχανακι το ζεσταινω παντα λιγο πριν φυγω,οταν δεν το ζεσταινω τοτε ειναι πιο εντονο το προβλημα.

Αυτο με τις ταχυτητες που ειπα,οτι εχω νεκρα και αναβει και η τριτη τι μπορει να ειναι

και τι ειναι το ραουλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το koso min lcd meter και δεν ξερω τι να κανω για να δουλεψει..δλαη δεν ξερω που να βαλω το καλωδιο για να μου δειχνει τις στροφες...το δοκιμασα στο μπουζοκαλωδιο με σπειρες αλλα και παλι δεν εκανε τιποτα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το koso min lcd meter και δεν ξερω τι να κανω για να δουλεψει..δλαη δεν ξερω που να βαλω το καλωδιο για να μου δειχνει τις στροφες...το δοκιμασα στο μπουζοκαλωδιο με σπειρες αλλα και παλι δεν εκανε τιποτα...

Εγω οταν ηθελα να βαλω στροφομετρο στο παπι μου ειχε πει ο μηχανικος οτι υπαρχει ενα καλωδιο το οποιο συνδεεται με την μπαταρια και το αλλο με την μπουζοπιπα!Τωρα τι συμβαινει δεν ξερω!Ποσο το πηρες ρε συ?Καλο φαινεται αν ναι και σε πιο σημειο στο παπι θα το βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ηθελα να βαλω στροφομετρο στο παπι μου ειχε πει ο μηχανικος οτι υπαρχει ενα καλωδιο το οποιο συνδεεται με την μπαταρια και το αλλο με την μπουζοπιπα!Τωρα τι συμβαινει δεν ξερω!Ποσο το πηρες ρε συ?Καλο φαινεται αν ναι και σε πιο σημειο στο παπι θα το βαλεις?

 

το ξερω οτι μπαινει στην μπουζοπιπα αλλα δν ξερω το πως...τωρα δεν ξερω που θα το βαλω γιατι ακομα δεν βρηκα αν θα δουλεψει..το πηρα μεταχειρησμενο..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα..Παρατηρησα σημερα οτι οταν ανοιγω το γκαζι το παπι "σφυριζει".Δηλαδη ακουγεται ενα ελαφρο τριξιμο απο κεφαλη μαλλον (μαλλον...) το οποιο οσο ανοιγω το γκαζι τοσο δυναμωνει η συχνοτητα του και ακουγεται σαν σφυριγμα σχεδον.Τι γινεται εδω μου εβγαλε κιτρινη καρτα το παπι;προβλημα δεν εχει παντως.Ρωτησα ενα παιδι και μου λεει καμπανα αλλα πιστευω οτι οσα ξερει τοσα λεει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα..Παρατηρησα σημερα οτι οταν ανοιγω το γκαζι το παπι "σφυριζει".Δηλαδη ακουγεται ενα ελαφρο τριξιμο απο κεφαλη μαλλον (μαλλον...) το οποιο οσο ανοιγω το γκαζι τοσο δυναμωνει η συχνοτητα του και ακουγεται σαν σφυριγμα σχεδον.Τι γινεται εδω μου εβγαλε κιτρινη καρτα το παπι;προβλημα δεν εχει παντως.Ρωτησα ενα παιδι και μου λεει καμπανα αλλα πιστευω οτι οσα ξερει τοσα λεει..

 

Μου το έκανε αυτό όταν δεν είχα βάλει καλά τις φλάτζες στο carb και τράβαγε αέρα.... επίσης σήκωνε στροφές το μηχανάκι από μονο του! Αλλα μπορεί όντως να είναι καμπάνα.... έχω ένα φίλο που το μηχανάκι του σφυρίζει πολύ και λέει πως είναι από την καμπάνα αλλα αλλα άλλοι του λένε πως είναι πολύ τεντωμένη η καδένα! Πάντως σε εσένα κάποια φλάτζα πρέπει να είναι....

Link to comment
Share on other sites

paidia pou pira t grand moter. foraei pompe pistoni kai m kanei kolpa k dn mporw n kleisw t mhxanaki. bazw t pistoni kai tn kefali k dn gurnaei t bolan. pes t m kati n kanw dn mporw :mad:
Link to comment
Share on other sites

Daytonakiassss την ανακοίνωση για την κατάργηση των greeklish της είδες..?? προσωπικά από το παραπάνω ποστ σου δε κατάλαβα τίποτα , όπως φαντάζομαι πολλοί εδώ μέσα...
Link to comment
Share on other sites

paidia pou pira t grand moter. foraei pompe pistoni kai m kanei kolpa k dn mporw n kleisw t mhxanaki. bazw t pistoni kai tn kefali k dn gurnaei t bolan. pes t m kati n kanw dn mporw :mad:

 

 

 

Πολυ περιεργο να μην γυριζει το βολαν,γιατι ειναι δεμενο πανω στον στροφαλο.Για να μην γυριζει το βολαν σημαινει η οτι εν γυριζει καθολου ο στροφαλος που ειναι λιγο δυσκολο,η οτι δεν εχεις σφιξει γερα το βολαν στον στροφαλο.Το εσφιξες γερα με τον ειδικο εξολκεα????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτιμούσα greeklish μιας τώρα ελληνικά πεζά κεφαλαία τόνους κ.ο.κ είναι ανυπόφορα βαρετό..Απ'την άλλη βέβαια το να είσαι ο μόνος να γράφεις μόνος σου geeklish δε λέει το θεωρώ γύφτικο..δεν αναφέρομαι προσωπικά σε κάποιον.

 

Λοιπόν και τώρα στο ψητό.Δόξασι ο θεός μπήκε πια το ρημάδι το 22αρι το καρμπ.Τελικά ο μόνος λόγος που δεν έκανε πριν ήταν επειδή δεν ήταν καλά ρυθμισμένος ο άερας.Ήθελε μια στροφή παραπάνω άνοιγμα και τώρα είναι κομπλε..Το γκάζι είναι ωραίο,όχι ξερό σαν το 18αρι καρμπ,το μηχανακι το νιώθω πιο ανάλαφρο και τελικές γύρω στα 105χμ (στα 100 σταμάτησα να κοιτάζω επειδή φοβήθηκα μη σκοτωθώ αλλα το ένιωθα να γκαζώνει ακομα),το προηγούμενο καρμπ μου έδινε 85 μόνο..Το μόνο κακό..παραπάνω βενζίνη :lol:.Και μου ειπε ο μηχανικός ότι με έναν fuego εκκε θα δω ακόμα πιο πολλή δύναμη στα ψηλά..Αυτά...:)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτιμούσα greeklish μιας τώρα ελληνικά πεζά κεφαλαία τόνους κ.ο.κ είναι ανυπόφορα βαρετό...

 

από την ανακοίνωση...:)

Δικαιολογίες όπως , "Βαριέμαι να γράφω Ελληνικά" , "Γράφω πιο γρήγορα στα Greeklish", "Είστε φασίστες. Εγώ θα γράφω όπως θέλω", "Βαριέμαι να πατάω alt-shift" , "Δεν έχω χρόνο να γράφω Ελληνικά (αλλά έχω κάνει 5000 ποστς στο myphone)" δεν ευσταθούν.

 

Απειλές του τύπου "Εγώ δεν θα ξαναπατήσω από 1-9-2009, άντε γειά" επίσης δεν έχουν ουσία.

 

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και ελπίζουμε στη συνεργασία σας για να κάνουμε το myPhone ακόμα καλύτερο.

 

 

 

συνεχίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Πιο πιστονι ειναι καλυτερο?Το pompe ή το flat?Φοραω πανω κεφαλη CDI και εχω μεσα pompe πιστονι.Λετε αν βαλω flat θα εχω καλυτερα αποτελεσματα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Ποσο mm ειναι ο στροφαλος ο αστρισιος?Αν βαλω στροφαλο 50mm τριγωνικο στα 54mm θα δω καμια διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Για την cdi είναι καλύτερο το πομπέ γιατί έχεις περισσοτερη συμπίεση...

Α και ο στρόφαλος από astrea είναι 49.5mm

Link to comment
Share on other sites

paidia t grand t ekana 54mm kai otan patw terma gkazi mpoukoni k foraw ena 22ari carb(oti na nai marka) giati omws mpoukoni mporeite n me peite?

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.:!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...