Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Που εισαι ρε τρελε που χαθηκες:DΣτο μοτερ που μου πουλησες δεν πρεπει να ελυσες την κεφαλη ε???Γιατι ηταν δεμεμη.Οχι τιποτα αλλο,να εβλεπες πως ειναι ο εκκεντροφορος και πως δουλευει.

 

 

tin elusa kai tin kefalh kai eida pws einai.. olla koble.

tin vrhkes demenh gt tin edesa egw thn phga sto sxoleio m tin eplina ton etripsa tin gialisa. etripsa akoma kai tis valvides me autin tin idikh alifh.

twra polaw ena c50 moter p exw kai ena town mate.. :-p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nai to ixera auto me tous diskous,dunamh sta xamhla exei ikanopoihtikh borw na pw...miza exw apo ena palio moter 8a thn dokimasw h alliws 8a parw kainouria,to carb einai gtp...asta na pane m to zhtaei enas alvanos epeidh einai 22mm alla dn borw na tou to poulhsw gt dn 8a exw carb(alliws 8a to poulaga trexontas)dn xerw...katse na ftiaxw twra ta polu aparaitita kai meta vasw ekentroforous k tetoia,prin ligo ekana kontra me c-50 pou eixe moter apo supra kai ka8ws hmoun brosta...me perase gia kat ekatosta prin to telos ths eu8eias...dn ginete kati prepei na kanw...125cc kai paei san 100ari...k xeirotera...paw na to kanw olo takegawa m fainete...

 

Αν το κανεις ολο takegawa θα νιωσει σιγουρα το μηχανακι...το ιδιο ομως και η τσεπη σου..:rolleyes:..Γνωμη μου,ρυθμισε πρωτα το καρμπ (η παρε καινουργιο,οτι νομιζεις) μπας και φτιαξει το παπι και μετα κοιτα για εκκεντροφορους,τακεκαβα ειναι ακριβα μεγαλε μη το ψαξεις..για καρμπ μιας και το παπι σου ειναι 125 θα ελεγα 24-26 mikuni/keihin.Τωρα τι καρμπ φορας?Όσο για τον αλβανο βρες γρηγορα καρπμ και πουλα του αυτο που εχεις για να μη ξυπνησεις καμια μερα και λειπει απ'το παπι σου..

Link to comment
Share on other sites

tin elusa kai tin kefalh kai eida pws einai.. olla koble.

tin vrhkes demenh gt tin edesa egw thn phga sto sxoleio m tin eplina ton etripsa tin gialisa. etripsa akoma kai tis valvides me autin tin idikh alifh.

twra polaw ena c50 moter p exw kai ena town mate.. :-p

 

:respect::respect:

 

 

Μου φαινεται απο τα χερια σου εχουν περασει ολα τα παπισια μοτερ:dash:

Τα θεμα δεν ειναι να τα λυνεις,αλλα να τα δενεις:whip:

Ητανε να βαλω το μοτερ σου σε ενα fb παρατημενο ενος φιλου,αλλα το εφτιαξε και τωρα το εχω και καθεται:cry:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανεις ολο takegawa θα νιωσει σιγουρα το μηχανακι...το ιδιο ομως και η τσεπη σου..:rolleyes:..Γνωμη μου,ρυθμισε πρωτα το καρμπ (η παρε καινουργιο,οτι νομιζεις) μπας και φτιαξει το παπι και μετα κοιτα για εκκεντροφορους,τακεκαβα ειναι ακριβα μεγαλε μη το ψαξεις..για καρμπ μιας και το παπι σου ειναι 125 θα ελεγα 24-26 mikuni/keihin.Τωρα τι καρμπ φορας?Όσο για τον αλβανο βρες γρηγορα καρπμ και πουλα του αυτο που εχεις για να μη ξυπνησεις καμια μερα και λειπει απ'το παπι σου..

 

:lol::lol:ontws h tseph mou oxi mono 8a niwsei 8a xhlw8ei...to ru8misa to carb to apogeuma phga ston mhxaniko m k mou to ru8mise,exei mia elaxisth diafora,8a prospa8isw na parw kainouria twra exei 22mm lew na valw ena 24,gia ekentroforo lew gia fuego...alla einai nwris akoma...vasika o kinhthras dn einai idios me tou innova?(dld exoun antigrapsei karter klp?)

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:ontws h tseph mou oxi mono 8a niwsei 8a xhlw8ei...to ru8misa to carb to apogeuma phga ston mhxaniko m k mou to ru8mise,exei mia elaxisth diafora,8a prospa8isw na parw kainouria twra exei 22mm lew na valw ena 24,gia ekentroforo lew gia fuego...alla einai nwris akoma...vasika o kinhthras dn einai idios me tou innova?(dld exoun antigrapsei karter klp?)

 

Και γω fuego θα σου προτεινα αν οχι τακεκαβα για να μην ξυλωθεις...Αυτο που λες με τα καρτερ ειναι πολυ πιθανο αλλα σιγουρα το 125αρι lifan εχει διαφορες με το 125 του innova..

Link to comment
Share on other sites

Και γω fuego θα σου προτεινα αν οχι τακεκαβα για να μην ξυλωθεις...Αυτο που λες με τα καρτερ ειναι πολυ πιθανο αλλα σιγουρα το 125αρι lifan εχει διαφορες με το 125 του innova..

 

katse oso 8a kanei o ekentroforos o takegawa 8a kanei to moter:lol::lol:,nai sthn dunamh klp...dn xerw 8a to psaxw...twra auto p einai to prob einai to carb oi diskoi k h exatmish opote konta sta 250,pw pou 8a ta vrw einai to 8ema tespa...8a paw na paixw kana stoixhma:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπα,δεν νομιζω πολυ δυσκολο ο lifan να ειναι αντιγραφη του innova.Του astrea ισως:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπα,δεν νομιζω πολυ δυσκολο ο lifan να ειναι αντιγραφη του innova.Του astrea ισως:O

to lifan tou 125...to 110 ths lifan einai sigoura...

Link to comment
Share on other sites

oi lifan einai antigrafoi tou astra kapioi kinitires kineziki fagit legonte anigrafoun alous opos innova crypton kai apo kapia scouter

 

ok alla o 125 einai 2valvidos

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εχει σπασει τα νευρα το παπι του πατερα μου...το εβγαλε απ'το συνεργειο πριν μια βδομαδα (3 μηνες εκει ηταν ελεος....) και η μανιβελα δε κατεβαινει με τιποτα (service το πηγε και αλλαξε δισκους και κυλινδρο)...η συμπιεση θα πεσει η θα σπασω το ποδι μου τελικα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση.. Μια κεφαλη CDI εχω ακουσει οτι εχει βαλβιδες ιδιες με την Super Head της Takegawa.. Αληθευει αυτο??

Εαν ναι, εχω βρει 2 κεφαλες τετοιες CDI... Μια ειναι παρομοια με την μαμισια του Astrea και η αλλη με καπακια βαλβιδων οπως της κεφαλης του Innova... Ποια απο τις 2 ειναι και ποσο παιζει?? :rolleyes:

 

Υ.Γ. Μοτερ Astrea φοραω στο παπι μου..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εχει σπασει τα νευρα το παπι του πατερα μου...το εβγαλε απ'το συνεργειο πριν μια βδομαδα (3 μηνες εκει ηταν ελεος....) και η μανιβελα δε κατεβαινει με τιποτα (service το πηγε και αλλαξε δισκους και κυλινδρο)...η συμπιεση θα πεσει η θα σπασω το ποδι μου τελικα;

 

παει το παπι τωρα??

Link to comment
Share on other sites

παει το παπι τωρα??

 

Κοιτα ρε συ,astrea ολα μαμα ειναι,δηλαδη εξατμισεις καρμπ κλπ..Πιστευω για 100αρι παει αλλα αν δε μπει καλη εξατμ πανω δε μπορω να πω,το παπι αυτο το παιρνω 1 φορα τη βδομαδα για να πηγαινω καμια μακρινη βολτιτσα με παιδια 52mm το εχει νομιζω τωρα..αλλα δε την παλευει η μιζα τεζα και μονο με μανιβελα παινει μπρος η οποια μου εχει βγαλει την πιστη,καθε φορα στο διπλο ποδαρακι και ορθιος πανω στο παπι να χοροπηδαω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω ενα Glx 50.

μου προτειναν την εξης πατεντα,για να το κανω 125:

-κυλινδροπιστονο 54αρι

-στροφαλο 54αρι

-εκκεντροφορο fueggo f200

-κεφαλη cdi

-καρμπυρατερ keihin 28αρι

-ηλεκτρονικη daytona

 

καλη η πατεντα?

θα αντεξει ομως τοσο μεγαλη?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Θελω να ανεβασω και αλλο το παπι μου και εχω μοτερ Honda Supra πανω αλλα θελω αυτη τη φορα για στροφαλο!Μου προτεινουν οι περισσοτεροι 54mm AaSa τριγωνικο και αλλοι να κανω ελαφρωμα στον στροφαλο.Τι προτεινετε?Ο AaSa ο 54mm νομιζω κανει στα 100-120 ευρω!Λεω αυτη τη φορα να ξεφυγουμε και να παμε στα 56mm!Εχω ανοιχτα καρτερ μεχρι 57mm πιστονι!Για πειτε γνωμες!Ευχαριστω για τις απαντησεις ολων!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Θελω να ανεβασω και αλλο το παπι μου και εχω μοτερ Honda Supra πανω αλλα θελω αυτη τη φορα για στροφαλο!Μου προτεινουν οι περισσοτεροι 54mm AaSa τριγωνικο και αλλοι να κανω ελαφρωμα στον στροφαλο.Τι προτεινετε?Ο AaSa ο 54mm νομιζω κανει στα 100-120 ευρω!Λεω αυτη τη φορα να ξεφυγουμε και να παμε στα 56mm!Εχω ανοιχτα καρτερ μεχρι 57mm πιστονι!Για πειτε γνωμες!Ευχαριστω για τις απαντησεις ολων!!!

 

μια χαρα ειναι ο 54αρις aasa αλλα εγω δεν θα τον ελαφρωνα γιατι ειναι ελεφρωμενος αν παρεις τριγωνικο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω ενα Glx 50.

μου προτειναν την εξης πατεντα,για να το κανω 125:

-κυλινδροπιστονο 54αρι

-στροφαλο 54αρι

-εκκεντροφορο fueggo f200

-κεφαλη cdi

-καρμπυρατερ keihin 28αρι

-ηλεκτρονικη daytona

 

καλη η πατεντα?

θα αντεξει ομως τοσο μεγαλη?

 

123.61cc θα σου βγαλει (125 οντως δηλαδη).Δηλαδη απ'το μοτερ του 50αριου τι θα κρατησεις;μονο τα καπακια;ο εκκεντροφορος πολυ καλος και η κεφαλη δε λεω,αν ειναι καλης ποιότητας τα υπολοιπα π.χ το καρμπ γνησιο ή μουφα; και γινει καλο φτιάξιμο θα αντεξει.ο f200 παντως να ξερεις ειναι πολυ αγριος εκκε..

Link to comment
Share on other sites

123.61cc θα σου βγαλει (125 οντως δηλαδη).Δηλαδη απ'το μοτερ του 50αριου τι θα κρατησεις;μονο τα καπακια;ο εκκεντροφορος πολυ καλος και η κεφαλη δε λεω,αν ειναι καλης ποιότητας τα υπολοιπα π.χ το καρμπ γνησιο ή μουφα; και γινει καλο φτιάξιμο θα αντεξει.ο f200 παντως να ξερεις ειναι πολυ αγριος εκκε..

 

σωστα... αλλα θελει και καποια πραγματακια ακομα...

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι ο 54αρις aasa αλλα εγω δεν θα τον ελαφρωνα γιατι ειναι ελεφρωμενος αν παρεις τριγωνικο

Δεν ειπα να τον ελαφρωσω αλλα ροτησα αν ειναι καλος γιατι σκεφτομαι να κανω το παπι μου 56mm με τον 54mm τον στροφαλο ή να το αφησω 54mm τα κυλινδροπιστονα και να βαλω μονο τον στροφαλο!Γνωμες θελω τωρα γιατι καιγομαι!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα να τον ελαφρωσω αλλα ροτησα αν ειναι καλος γιατι σκεφτομαι να κανω το παπι μου 56mm με τον 54mm τον στροφαλο ή να το αφησω 54mm τα κυλινδροπιστονα και να βαλω μονο τον στροφαλο!Γνωμες θελω τωρα γιατι καιγομαι!!!!!;)

 

αν θες αξιοπιστια κρατα το 54αρι αν θελεις περισσοτερο γκαζι βαλε 56αρι;) αν το κανεις 56αρι θα πρεπει να του κανεις και καποια αλλα πραγματακια για να πεταει:D

Link to comment
Share on other sites

σωστα... αλλα θελει και καποια πραγματακια ακομα...

 

τι πραγματακια θελει ακριβως για να αντεξει? πειτε μου!

Link to comment
Share on other sites

αν θες αξιοπιστια κρατα το 54αρι αν θελεις περισσοτερο γκαζι βαλε 56αρι;) αν το κανεις 56αρι θα πρεπει να του κανεις και καποια αλλα πραγματακια για να πεταει:D

Με τον μαμα τον στροφαλο θα το κανω 56mm νομιζω οτι δεν θα αντεξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...