Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι ήταν βρε παιδιά; πείτε μας και μας
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο φρέσκο και πολύ ευχάριστο

Apple refurbs: MacBooks, iMacs and Mac Pros

 

Θα ισχύσουν λέτε και σε retailers ή μόνο από το Apple Store?

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο φρέσκο και πολύ ευχάριστο

Apple refurbs: MacBooks, iMacs and Mac Pros

 

Θα ισχύσουν λέτε και σε retailers ή μόνο από το Apple Store?

φυσικά και είναι μόνο για αμερική.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χθες περασα το messenger:mac 8 που δεν εχει κυκλοφορησει επισημα. Σημερα ομως οπως ανοιξα το imac πηγα να ανοιξω το messenger και μου ζηταγε ξανα ελεγχο για προηγουμενες εκδοσεις κοκ που κανει οταν τον πρωτοανοιγεις. Οποτε ειπα, απο το να εχω αυτο καθε τρεις και λιγο ας το βγαλω να περασω το 7 που ειναι και επισημο. Ελα ομως που δε συνδεεται με τιποτα. Τη μια μου λεει πως ισως δεν εχω ιντερνετ, την αλλη πως ειναι λαθος το username/password. Δεν ισχυει τιποτα απο αυτα, κι επισης συνδεομαι κανονικα μεσω Adium. Κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι εχθες παρελαβα το μακ προ μου 15.4 στα 2.53Ghz 4 giga ram ddr3, 320 hdd 7200 rpm 9400 256mb kai 9600 gt 512mb TURBOOOOO:D

 

μεγιες μεγιες !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα .προσπαθω να κανω το macbook pro μου αναβαθμηση απο 10.5.5 σε 10.5.7 και κολλαει στην αρχη η αναβαθμηση και δεν λεει να ολοκληρωθει !υπαρχει καμια λυση ?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά αρχή κολλάει; Κατέβασε το combo update από το site tis apple και δοκίμασε.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χθες περασα το messenger:mac 8 που δεν εχει κυκλοφορησει επισημα. Σημερα ομως οπως ανοιξα το imac πηγα να ανοιξω το messenger και μου ζηταγε ξανα ελεγχο για προηγουμενες εκδοσεις κοκ που κανει οταν τον πρωτοανοιγεις. Οποτε ειπα, απο το να εχω αυτο καθε τρεις και λιγο ας το βγαλω να περασω το 7 που ειναι και επισημο. Ελα ομως που δε συνδεεται με τιποτα. Τη μια μου λεει πως ισως δεν εχω ιντερνετ, την αλλη πως ειναι λαθος το username/password. Δεν ισχυει τιποτα απο αυτα, κι επισης συνδεομαι κανονικα μεσω Adium. Κανεις καμια ιδεα?

 

Αν κοιτάξεις σε πιο παλιά ποστς.. είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα κι εγώ πριν καιρό .. η μόνη λύση που βρήκα επιτυχώς ... να τα βγάλω και τα δύο από πάνω (7&8) και να ξαναεγκαταστήσω το 7. Γιατί το 8 ... είναι για πολλούς λούτσους .. sorry κιόλας για την έκφραση .. αλλά είναι ικανό να σου διαλύσει το νευρικό σύστημα ...

Εγώ από τότε που το έκανα αυτό δουλεύει μια χαρά .. Αν και σαν προϊόν της Microsoft είναι επιεικώς απαράδεκτο ... χαχαα ... To adium είναι πολύ καλύτερο .. απλά εγώ δεν το χρησιμοποιώ γιατί κάτι με τις ρυθμίσεις του κ με το δίκτυο του πανεπιστημίου στο εξωτερικό το crasha-ρει..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά,

 

Απο προχθές το Missing Sync μου κανει διάφορα τρελά. Όποτε συνδέω συσκευή, μπλοκάρει ΟΛΟ το δίκτυο του υπολογιστή. Δεν μπορω να δω σελιδες, δεν μπορω να δω δίσκους (network) κλπ... Ξέρεις κάνεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις σε πιο παλιά ποστς.. είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα κι εγώ πριν καιρό .. η μόνη λύση που βρήκα επιτυχώς ... να τα βγάλω και τα δύο από πάνω (7&8) και να ξαναεγκαταστήσω το 7. Γιατί το 8 ... είναι για πολλούς λούτσους .. sorry κιόλας για την έκφραση .. αλλά είναι ικανό να σου διαλύσει το νευρικό σύστημα ...

Εγώ από τότε που το έκανα αυτό δουλεύει μια χαρά .. Αν και σαν προϊόν της Microsoft είναι επιεικώς απαράδεκτο ... χαχαα ... To adium είναι πολύ καλύτερο .. απλά εγώ δεν το χρησιμοποιώ γιατί κάτι με τις ρυθμίσεις του κ με το δίκτυο του πανεπιστημίου στο εξωτερικό το crasha-ρει..

 

Αφου εκανα 3-4 φορες εγκατασταση απεγκατασταση το 7.0.2, γυρισα στο 6.0.3 που λειτουργει κανονικα. Καλοφορετο να μου ειναι. Παντως απ'ο,τι προσεξα στης microsoft τη σελιδα για το messenger ειχαν παρα πολλοι αυτο το θεματακι υστερα απο το update 6.0.3->7.0.2. Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Αφου εκανα 3-4 φορες εγκατασταση απεγκατασταση το 7.0.2, γυρισα στο 6.0.3 που λειτουργει κανονικα. Καλοφορετο να μου ειναι. Παντως απ'ο,τι προσεξα στης microsoft τη σελιδα για το messenger ειχαν παρα πολλοι αυτο το θεματακι υστερα απο το update 6.0.3->7.0.2. Τι να πω..

 

εγώ πάντως 7.0.2 τρέχω μια χαρά.. σίγουρα θα το είχαν πολλοί ...!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις στο macbook pro του (αμεσως το προηγουμενο απο unibody, εγω το αγορασα καινουργιο το Μαιο 2008) το 4 fingers gesture (οπως εχουν τα καινουργια) ??

 

Το ειχα ενεργοποιησει επιτυχως σε 10.5.6 με ενα οδηγο που βρηκα αλλα οταν εκανα αναβαθμιση σε 10.5.7 χαθηκε (και το ειχα βολευτει πολυ...)

 

Εχω βρει παλι ενα σχετικο οδηγο για 4 fringers σε 10.5.7 αλλα ψιλοκολλαω...αν αποφασισω να το ρισκαρω και δεν πετυχει τι θα γινει??Θα χασω το trackpad??Αν κανω backup το αρχειο που αντικαθιστω για να δουλεψει το 4 fingers θα ειμαι ενταξει σε περιπτωση που παει κατι στραβα??Τι λετε??:rolleyes:

 

edit...το ρισκαρα με τη μεθοδο που πετυχε για 10.5.6 και πετυχε...

Link to comment
Share on other sites

για πες και σε μας εδω να το κανουμε....

πως γινεται;

βασικα το λινκ θελουμε με το αρχειο...

 

 

σημερα με περιμενε μια δυσαρεστη εκπληξη.

 

Οταν ειχα παρει το ΜΒΡ μου η μπαταρια του ειχε πεσει απο τα 5450 στα 5260...περιπου στα 95% της ᾽ὐγειας᾽᾽..

 

σημερα επεσε στα 91....

με 5020.....

 

κανεις κατι αντιστοιχο;

περιεργο γιατι εκανα και calibration....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

για πες και σε μας εδω να το κανουμε....

πως γινεται;

βασικα το λινκ θελουμε με το αρχειο...

 

σου παραθετω το link :D

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να πουλησω το Macbook Pro μου...

 

μεχρι τωρα δεν εχει παρουσιασει απολυτως κανενα προβλημα και ειναι πιο ηρεμο και ᾽᾽κρυο᾽᾽απο αλλα ομοια του...

 

απλα θελω μαλλον να δοκιμασω τα νεα...

 

το ζητημα ειναι οτι τωρα καθομαι και αναλυω καποια πραγματα...

 

πχ....εχω το 2,5GHz...αν το αλλαξω θα παρω το νεο στα 2,4GHZ....

το δικο μου εχει οθονη matte το νεο εχει glossy (δεν μου αρεσει με τιποτα με κουραζει.. και σιχαινομαι το μαυρο...)

εχω 512ΜΒ vram αλλα αυτο εχει δυο καρτες γραφικων...SLI δεν ειναι ακομα και εχει 256ΜΒ

 

ελεγα να το πουλησω πριν βγει το SnowLeopard οποτε κερδιζω και το νεο λειτουργικο...

εξαλλου διαφορες μονο σε αισθηση θα δω και θα ειναι το νεο πιο brick πραγμα σημαντικο αφου μετακινουμαι συχνα...

 

καμμια ιδεα ποσο μπορω να πουλησω το δικο μου και αν αξιζει τον κοπο;

το νεο το βρισκω στα 1600Ε το μοντελο base ...

απο καποιον που ειχε το παλιο και εχει το νεο τον κουραζει η οθονη;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...