Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζεις ότι ξέρουμε και επίτηδες δε σου λέμε;

Αν κάποιος γνώριζε σίγουρα θα σου είχε πει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρει κανείς σας από javascript να με βοηθήσει σε κάτι που θέλω να φτιάξω;;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

 

Από χτες το macbook μου σέρνεται...Έχω 90Gb ελεύθερα και 2 μνημη...Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Καμμιά έτσι γενική ιδέα? Γιατί μάγοι δεν είστε το ξέρω...

 

Μήπως αν έκανα καμμία "τακτοποίηση" του δίσκου να ήταν καλύτερα? Πού γίνεται αυτό?

 

Ευχαριστώ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Τακτοποίηση δε χρειάζεται να κάνεις (ούτε και μπορείς - εύκολα τουλάχιστον).

Μήπως έκανες κάτι και ξανα-άρχισε κανά Spotlight να κάνει index ή τίποτα τέτοιο;

To Activity monitor τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Τακτοποίηση δε χρειάζεται να κάνεις (ούτε και μπορείς - εύκολα τουλάχιστον).

Μήπως έκανες κάτι και ξανα-άρχισε κανά Spotlight να κάνει index ή τίποτα τέτοιο;

To Activity monitor τι λέει;

Κανονικό το activity...τουλάχιστον δεν καταλαβαίνω εγώ κάτι κακό...

 

Ίσως η πρόχειρη μνήμη να έχει γεμίσει...δεν ξέρω...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιος που έχει spss στο mac του?

 

Το κλειδί είναι για να τρέχει σε παράθυρα και ψάχνω ώρες...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το Bluetoggle για να μπορω να ανοιγω το bluetooth με hotkey και για να αφαιρεσω το bluetooth icon απο το statusbar και δουλευε μια χαρα...πριν απο λιγο πηγα system preferences γιατι ηθελα να αλλαξω hotkey για το bluetooth και προς εκπληξη μου μολις παταω το bluetoggle για να μπω να κανω ρυθμισεις κρασαρει-κλεινει ολο το system preferences....προσπαθησα να το απεγκαταστησω και παλι τα ιδια...ξερει κανεις τι μπορει να συνεβη??γιατι κρασαρει το system preferences??:worry:

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!! εκανα μακακια παλι...εσβησα το bluetooth preferences panel και χαθηκε το bluetooth απο το system preferences!!!!! ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ????το περιεργο τωρα ειναι οτι το bluetoggle δουλευει κανονικα αλλα ακομα κρασαρει το system preferences οταν παω να πατησω το bluetoggle...HELP!!!πιο πολυ με καιει φυσικα να φερω το bluetooth preferences panel πισω!!!

 

παιδια ενταξει ακυρο για το bluetooth preferences panel...το επανεφερα...αλλα το προβλημα με το bluetoggle παραμενει...καμια ιδεα??

 

επιπλεον οταν κανω restart εκκινει το system preferences χωρις να το εχω βαλει στα login items...πως γινεται αυτο και πως το διορθωνω??

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το Bluetoggle για να μπορω να ανοιγω το bluetooth με hotkey και για να αφαιρεσω το bluetooth icon απο το statusbar και δουλευε μια χαρα...πριν απο λιγο πηγα system preferences γιατι ηθελα να αλλαξω hotkey για το bluetooth και προς εκπληξη μου μολις παταω το bluetoggle για να μπω να κανω ρυθμισεις κρασαρει-κλεινει ολο το system preferences....προσπαθησα να το απεγκαταστησω και παλι τα ιδια...ξερει κανεις τι μπορει να συνεβη??γιατι κρασαρει το system preferences??:worry:

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!! εκανα μακακια παλι...εσβησα το bluetooth preferences panel και χαθηκε το bluetooth απο το system preferences!!!!! ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ????το περιεργο τωρα ειναι οτι το bluetoggle δουλευει κανονικα αλλα ακομα κρασαρει το system preferences οταν παω να πατησω το bluetoggle...HELP!!!πιο πολυ με καιει φυσικα να φερω το bluetooth preferences panel πισω!!!

 

παιδια ενταξει ακυρο για το bluetooth preferences panel...το επανεφερα...αλλα το προβλημα με το bluetoggle παραμενει...καμια ιδεα??

 

επιπλεον οταν κανω restart εκκινει το system preferences χωρις να το εχω βαλει στα login items...πως γινεται αυτο και πως το διορθωνω??

 

καποιος εδω???:worry:

 

edit...ακυρο και για το system pref που ανοιγει στο login

 

το θεμα ομως με το Bluetoggle παραμενει...

Link to comment
Share on other sites

καποιος εδω???:worry:

 

edit...ακυρο και για το system pref που ανοιγει στο login

 

το θεμα ομως με το Bluetoggle παραμενει...

 

Ότι μας δημιουργεί προβλήματα, το πετάμε έξω...

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ότι μας δημιουργεί προβλήματα, το πετάμε έξω...

 

Συμφωνω αλλα θελω να προσπαθησω να το κρατησω γιατι το χρησιμοποιουσα πολυ...δεν ξερω τι εγινε ξαφνικα...δοκιμασα να σβησω το plist file του και μπορεσα να μπω στα settings του bluetoggle αλλα μονο για μια φορα...τη δευτερη φορα που προσποθησα κρασαρε παλι το system preferences...δε μπορει κατι ευκολο θα ειναι και δεν μπορω να το βρω...καποιος απο εσας που ξερει περισσοτερα θα ηθελα να μου πει λιγο τι να κανω...:(

Link to comment
Share on other sites

Για να ετοιμαζόμαστε για 10.5.7 σιγά-σιγά...:p

http://www.maclife.com/article/news/1057_hitting_your_macs_friday

παρασκευή :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται η 10.6 έχει φτάσει σε καλό επίπεδο (code freeze), άρα αναμένονται μόνο critical διορθώσεις και η κυκλοφορία θα ανακοινωθεί τον Ιούνιο.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται η 10.6 έχει φτάσει σε καλό επίπεδο (code freeze), άρα αναμένονται μόνο critical διορθώσεις και η κυκλοφορία θα ανακοινωθεί τον Ιούνιο.

 

μην ασχοληστε με την 10.5.7...

 

ολα τα λεφτα η 10.6.

 

ntinouli χρονια πολλα!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Η 10.5 έχει 114 ευρώ, δεν νομίζω να το ανεβάσουν, θα δούμε
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά ntinouli, μην ακούς τι σου λέει o pik.!!! Να βάλεις 10.5.7 αυτή περιμένω και εγώ. Το καινούριο λειτουργικό μπαίνει μετά το πρώτο update (10.6.1), να "σκάσουν" τα προβλήματα και να τα διορθώσουν.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά ntinouli, μην ακούς τι σου λέει o pik.!!! Να βάλεις 10.5.7 αυτή περιμένω και εγώ. Το καινούριο λειτουργικό μπαίνει μετά το πρώτο update (10.6.1), να "σκάσουν" τα προβλήματα και να τα διορθώσουν.

 

βρε γιατι να μην με ακουει;;; :p

 

εδω ειναι καποια πραγματα δεν τα εχω βαλει εγω ομως και δεν τα λεει τελεια αλλα να παρετε μια ιδεα....

 

εδω ακομα καλυτερα...

 

Alex ενα 120αρι να σαι μεσα....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...