Jump to content

Λογαριασμός ΔΕΗ.


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ένα χώρο που η μόνη κατανάλωση είναι τρεις τέσσερις ώρες την μέρα μια τηλεοραση και μόνιμα δέκα φωτάκια νυκτός θεωρείται φυσιολογικός ένας λογαριασμός της ΔΕΗ 180 ευρώ το δίμηνο;μιλάω για έναντι.μου φαίνεται αρκετά φουσκωμένος.edit ο χώρος πέρυσι είχε κανονική χρήση οπότε θα το παρακολουθώ. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Mε τον έναντι γενικά δε βγάζεις άκρη εύκολα... Εγώ τον έχω βάλει και μηνιαίο και δίνω 50-60 το μήνα... Στον εκκαθαριστικό θα φανεί τι και πως, ωστόσο γενικά η ΔΕΗ είναι πανάκριβη... Εγώ το σκέφτομαι εδώ και καιρό να μετακινηθώ σε εναλλακτικό πάροχο...
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεςωδεη εννοεις συνολο λογσμου η ΜΟΝΟ ρευμα.; αν εχεις μεγαλο σπιτι και νυχτερινο τοτε ρα παγια πανε ψηλα συν δημοτικα ερτ κλπ
Link to comment
Share on other sites

ωρες λογαριασμού.απλα καεί δύο τρεις ώρες τηνμερα μόνο μια τηλεόραση,και καμμιά δεκαριά τηνμερα τις περισσότερες ωρες σύνολο 10 βατ όλα.τιποτα άλλο απλα μου φάνηκε λίγο αρκετό.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα χώρο που η μόνη κατανάλωση είναι τρεις τέσσερις ώρες την μέρα μια τηλεοραση και μόνιμα δέκα φωτάκια νυκτός θεωρείται φυσιολογικός ένας λογαριασμός της ΔΕΗ 180 ευρώ το δίμηνο;μιλάω για έναντι.μου φαίνεται αρκετά φουσκωμένος.edit ο χώρος πέρυσι είχε κανονική χρήση οπότε θα το παρακολουθώ.
Η εκτίμηση στον έναντι της ΔΕΗ έρχεται με βάση την αντίστοιχη περσινή χρέωση στην ίδια περίοδο. Πχ κι εγώ πέρσι το χειμώνα λόγω θερμοσυσσωρευτων είχα κάψει 1000 νύχτα και από τότε καίω 200 το μήνα και όμως τώρα την αντίστοιχη περίοδο το Μάρτιο που λόγω κλιματισμού δεν είχα κάψει παρά 200 μου ήρθε έναντι με σχεδόν 900kwh που θέλω δύο τετραμηνιαιες ακομα για να τα φτάσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλά!!!!

 

Είναι όμως έναντι.οποτε μετρανε από τις παλιές καταναλώσεις.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...