Jump to content

Honor Watch Magic 2


tarif16nikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έλαβα και εγώ. Εκτός από τα faces παίζει τίποτα άλλο νέο;
Δεν παρατήρησα κάτι άλλο

 

Samsung galaxy s10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας.

Μια ερωτησούλα θα ήθελα να κάνω....Τα βράδια, συνηθίζω να κλείνω το κινητό μου και να το ανοίγω την επόμενη το πρωϊ.

Ξέρω ότι θα υπάρχει αποσύνδεση του ρολογιού... όταν ξανανοίξω το κινητό μου, θα επανασυνδεθεί αυτόματα;

Και υπάρχει περίπτωση αν κλείνω κάθε βράδυ το κινητό και το ρολόι, κάποια στιγμή να έχω απώλεια σωστής λειτουργίας του ή απώλεια δεδομένων ή δεν ισχύει τέτοιο πράγμα;

Και το ρωτάω αυτό, γιατί μόλις προχθές αγόρασα το honor magic 2, με το καφέ δερμάτινο λουράκι και είναι το πρώτο μου smartwatch και ακόμα ψάχνομαι για να το μάθω....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Με το που θα ενεργοποιησεις και τις δυο συσκευες θα συνδεθουν και θα αλληλοενημερωθουν οποτε dont worry

Νασαι καλά φίλε μου.

Δηλαδή δεν πρόκειται να αποσυγχρονιστεί ποτέ το ρολόι ή να μην ανταποκρίνεται αν τα κλείνω και τα δυο και τα ανοίγω κάθε πρωί σε βάθος χρόνου..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Watch faces πως περνάμε. Μια εύκολη διαδικασία εάν είναι δυνατόν... ή εάν έχει κάποιος φάκελο στο drive ή κάπου αλλού, να κατεβάσω. Αλλά να μου πείτε πως, γιατί είμαι αρχάριος

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Watch faces πως περνάμε. Μια εύκολη διαδικασία εάν είναι δυνατόν... ή εάν έχει κάποιος φάκελο στο drive ή κάπου αλλού, να κατεβάσω. Αλλά να μου πείτε πως, γιατί είμαι αρχάριος

 

ανοιξε την εφαρμογή" υγεία" στο τηλέφωνο σου, μετά πας στις συσκευές σου και εκεί θα πατήσεις το ρολόι σου και θα δεις τα διαφορετικά faces.

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε την εφαρμογή" υγεία" στο τηλέφωνο σου, μετά πας στις συσκευές σου και εκεί θα πατήσεις το ρολόι σου και θα δεις τα διαφορετικά faces.

Αυτό το ξέρω. Έλεγα αν μπορούμε να προσθέσουμε εμείς custom, από κάπου.... Αλλά με απλή διαδικασία...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω. Έλεγα αν μπορούμε να προσθέσουμε εμείς custom, από κάπου.... Αλλά με απλή διαδικασία...

 

Δεν υπάρχει απλή διαδικασία απο ότι έχω καταλαβει.Ή εγώ έχω γέρασα και βαριέμαι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω. Έλεγα αν μπορούμε να προσθέσουμε εμείς custom, από κάπου.... Αλλά με απλή διαδικασία...

 

δεν ξερω αλλα το βλεπω δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα που είχα πάει ύπαιθρο, μου έβγαλε ένα χρυσό παπούτσι, κάτι σαν μετάλλιο και έλεγε 100%. Το ίδιο και το απόγευμα που έβγαλα βόλτα το σκύλο. Τι είναι αυτή η ειδοποίηση; και πως απενεργοποιείται; Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα που είχα πάει ύπαιθρο, μου έβγαλε ένα χρυσό παπούτσι, κάτι σαν μετάλλιο και έλεγε 100%. Το ίδιο και το απόγευμα που έβγαλα βόλτα το σκύλο. Τι είναι αυτή η ειδοποίηση; και πως απενεργοποιείται;

 

Βγήκες πρώτος σκόρερ.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκες πρώτος σκόρερ.

Ούτε ξέρω τι είναι αυτό...

Αυτό με τις 10 αγαπημένες επαφές, να γίνει κάτι ώστε διαβάζει τις επαφές του τηλεφώνου, δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει σε κάποια ενημέρωση;

Εάν είναι να στείλουμε email στην εταιρεία, να το συμπεριλάβει....Ελλάδα ή εξωτερικό πρέπει να στείλω μήνυμα;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ούτε ξέρω τι είναι αυτό...

Αυτό με τις 10 αγαπημένες επαφές, να γίνει κάτι ώστε διαβάζει τις επαφές του τηλεφώνου, δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει σε κάποια ενημέρωση;

Εάν είναι να στείλουμε email στην εταιρεία, να το συμπεριλάβει....Ελλάδα ή εξωτερικό πρέπει να στείλω μήνυμα;

 

Δεν καταλαβαίνω τί πρόβλημα αντιμετωπίζεις...

Λειτουργούν κανονικά οι 10 επαφές. 8e75a1c6e0128bd21744ba55af20c5cd.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ξέρω τι είναι αυτό...

Αυτό με τις 10 αγαπημένες επαφές, να γίνει κάτι ώστε διαβάζει τις επαφές του τηλεφώνου, δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει σε κάποια ενημέρωση;

Εάν είναι να στείλουμε email στην εταιρεία, να το συμπεριλάβει....Ελλάδα ή εξωτερικό πρέπει να στείλω μήνυμα;

 

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A7%CF%81%CF%85%CF%83%CF%8C_%CE%A0%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%8D%CF%84%CF%83%CE%B9

χιουμορ είναι.

 

Απλά συμπλήρωσες κάποιο όριο βημάτων.Στην εφαρμογή θα το έβλεπες .

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τί πρόβλημα αντιμετωπίζεις...

Λειτουργούν κανονικά οι 10 επαφές. 8e75a1c6e0128bd21744ba55af20c5cd.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εμένα λειτουργούν οι 10. Θα ήθελα λίγες παραπάνω(ας πούμε άλλες 10), ώστε να μπορώ να καλώ άμεσα κάτι φίλους μου...

Γι αυτό ρωτάω εάν υπάρχει πιθανότητα να το διορθώσουν σε κάποια μελλοντική ενημέρωση ή πρέπει να απευθυνθούμε με μειλ στην εταιρία...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

και εμένα λειτουργούν οι 10. Θα ήθελα λίγες παραπάνω(ας πούμε άλλες 10), ώστε να μπορώ να καλώ άμεσα κάτι φίλους μου...

Γι αυτό ρωτάω εάν υπάρχει πιθανότητα να το διορθώσουν σε κάποια μελλοντική ενημέρωση ή πρέπει να απευθυνθούμε με μειλ στην εταιρία...

 

Που να το ξέρουμε;Δεν έχω καταλάβει αν κάποιο μέλος δουλευει στην huawei. :rolleyes:

 

Στειλε email.

Link to comment
Share on other sites

Που να το ξέρουμε;Δεν έχω καταλάβει αν κάποιο μέλος δουλευει στην huawei. :rolleyes:

 

Στειλε email.

 

Έχω επικοινωνήσει, μου έχουν απαντήσει ότι θα το προωθήσουν στο αρμόδιο τμήμα... Ειδομεν

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Και αυτοί οι.... δώσανε 4 gb και δεν μπόρεσαν να αφήσουν να βλέπεις όλον τον κατάλογο του τηλεφώνου.. Μερικά kb είναι. Γενικά το ρολόι το σκότωσαν.. Το λειτουργικό είναι τελείως ανάπηρο.. Δεν θα ήθελα να είναι Samsung αλλά να βλέπεις όλα τα μηνύματα σου, να απαντάς με κάποια φάτσα η 5 απλά μηνύματα θα γινόταν να μπορείς να βάλεις όλο τον κατάλογο. Να μην μιλήσω για τα βήματα που απλά του honor band τον αισθητήρα να είχε θα ήταν τέλειο.η τα lag στις προηγούμενες εκδόσεις

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και αυτοί οι.... δώσανε 4 gb και δεν μπόρεσαν να αφήσουν να βλέπεις όλον τον κατάλογο του τηλεφώνου.. Μερικά kb είναι. Γενικά το ρολόι το σκότωσαν.. Το λειτουργικό είναι τελείως ανάπηρο.. Δεν θα ήθελα να είναι Samsung αλλά να βλέπεις όλα τα μηνύματα σου, να απαντάς με κάποια φάτσα η 5 απλά μηνύματα θα γινόταν να μπορείς να βάλεις όλο τον κατάλογο. Να μην μιλήσω για τα βήματα που απλά του honor band τον αισθητήρα να είχε θα ήταν τέλειο.η τα lag στις προηγούμενες εκδόσεις

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ προσωπικά γι όλα αυτά που λές, έστειλα μήνυμα εδώ:mobile.gr@huawei.com

και στην σελίδας τους στο Facebook,

με μήνυμα στο messenger..: https://www.facebook.com/HonorGREECE/

Όποιος επιθυμεί αναφέρει αυτά τα προβλήματα και βλέπουμε....

ϊσως αν λάβουν πολλά παράπονα και μηνύματα, να διορθώσουν την προβολή μηνυμάτων και τις επαφές στο ρολόι.

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλά φίλε μου.

Δηλαδή δεν πρόκειται να αποσυγχρονιστεί ποτέ το ρολόι ή να μην ανταποκρίνεται αν τα κλείνω και τα δυο και τα ανοίγω κάθε πρωί σε βάθος χρόνου..

 

 

μα αν κλείνεις και το ρολόι τι δεδομένα θα γράψει το βράδυ και θα συγχρονίσει;

βασικά δεν υπάρχει λόγος να κλείνεις το ρολόι

:)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο;

Υπάρχει λειτουργία gps στο ρολόι; και αν ναί, που το βρίσκω εάν θέλω να το απενεργοποιήσω; πχ όπως γίνεται και στα κινητά μας, κλείνοντας την ένδειξη τοποθεσία..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο;

Υπάρχει λειτουργία gps στο ρολόι; και αν ναί, που το βρίσκω εάν θέλω να το απενεργοποιήσω; πχ όπως γίνεται και στα κινητά μας, κλείνοντας την ένδειξη τοποθεσία..

 

Ενεργοποιείται μονο σε ασκήσεις.Δεν μπορείς να το κλείσεις ανοίξεις κατά το δοκούν.

Να ρωτήσω γιατί όλα αυτά;Για μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιείται μονο σε ασκήσεις.Δεν μπορείς να το κλείσεις ανοίξεις κατά το δοκούν.

Να ρωτήσω γιατί όλα αυτά;Για μπαταρία;

Επί τω πλείστων ναι, αν και το έχω από 7/10 και το λειτουργώ από 8/10 και με πολύ σκάλισμα και με κλήσεις, έχω ακόμη 26%.

Όμως έχω μόνιμα απενεργοποιημένα την μέτρηση ύπνου και στρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι για πληροφόρηση να πω ότι 20/10 θα έχω το νέο Honor GS Pro http://https://www.hihonor.com/gr/products/wearables/honor-watch-gs-pro/?fromBanner=home_content_HONOR-Watch-GS-Pro/

 

ΚΑΙ ίσως δώσω το honor magic 2 (με το καφέ δερμάτινο λουράκι + 1 ακόμη καουτσούκ που είχε μέσα), που πήρα πριν μια βδομάδα .....

Θα το δω στην πορεία....

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω σας έρχονται κι εσάς 5-6 φορές το ίδιο notification ? Αν ναι, πως το διορθώνουμε αυτό ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και μόλις το σέταρα...IMG-20201020-221619.jpg

IMG-20201020-213010.jpg

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor Watch Magic 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...