Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε με προσβάλλεις φίλε. Κάνω καλώς ή κακώς αυτό που πρέπει για το φορουμ αρχικά και μετά για οποιονδήποτε άλλο. Το αν το πάρουν, δε το πάρουν, το αντιγράψουν, δε το αντιγράψουν οι χρήστες ελάχιστα με απασχολεί.

 

Εγώ θέλω όσο περνάει από το χέρι μας, οι σελίδες του Myphone να μην εείνει εξώφθαλμα μέρη διακίνησης παράνομων προγραμμάτων. Ο Admin έχει δώσει αυτή την εντολή και οφείλω να την ακολουθήσω. :) Ετσι οφείλετε και εσείς...

 

Οποιαδήποτε άλλη απορία plz με PM, για να αφήσουμε το thread στο θέμα του.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τιποτα νεο ακομα για τους χαρτες.Η NGI λεει απο μερα σε μερα οτι τους περιμενει
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι, μιας και ο φίλος kifinas εχει σημαντικες απορίες πάνω στο θέμα του Destinator PN υποθέτω... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Στο play247 το ελληνικό Destinator PN έχει χρόνο παράδοσης από 4-7 ημέρες. Άρα σπάστε τους κουμπαράδες σας και ετοιμαστείτε...
Link to comment
Share on other sites

Στο NGi forum που ρώτησα τιμές μου ανέφεραν επί λέξει:

 

Οι χάρτες 2005.Q4 θα λειτουργούν μόνο σε Destinator PN. Οι χρήστες του Destinator 3 θα μπορούν να αγοράσουν μία άδεια χρήσης Destinator PN μόνο με 49€ με ΦΠΑ (κανονική τιμή Destinator PN 169€ με ΦΠΑ)

 

To play247 το κοστολογεί στα 164€ με ΦΠΑ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στο NGi forum που ρώτησα τιμές μου ανέφεραν επί λέξει:

 

 

 

To play247 το κοστολογεί στα 164€ με ΦΠΑ.

Τα 49€ είναι για upgrade από το Destinator 3. Το play247 πουλάει πλήρη έκδοση με συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι, μιας και ο φίλος kifinas εχει σημαντικες απορίες πάνω στο θέμα του Destinator PN υποθέτω... :)

 

Καραρχήν να ευχαριστήσω τον mythozz που ξανάνοιξε το tread. Θα ήταν κρίμα την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του pn να κλειδώναμε το tread.

Κατά δεύτερον η ερώτηση μου είναι τώρα που ξεκίνησε και επίσημα η κυκλοφορία του αν λύθηκε το πρόβλημα με τα μεγάλα menu σε vga mode.

Εγώ έχω το x51v και παλαιότερα είχα το x50v, στο x50v δουλεύοντας σε wm2003 δεν είχε κανένα πρόβλημα τώρα στο x51v σε wm5 έχει. Προσπάθησα να βάλω και ένα αρχείο που λέει κάποιος φίλος πιο πάνω με αποτέλεσμα τα εικονίδια να βγαίνουν ακόμα μεγαλύτερα.

Έχει δουλέψει κανένας το pn που να έχει wm5 vga και το pn να έχει σωστά menu?

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ψαχνετε πως θα φτιαξετε το gps σας να δουλεψει σε wm5 ανοιγοντας και φτιάχνοντας δια χειρός το ini file, υπαρχει ενα cab που σας ανοίγει της παραπανω θυρες στο ppc και στο destinator.

 

 

http://buzzdev.net/components/com_simpleboard/uploaded/files/WM5GPSFIX.zip

Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανένας το pn που να έχει wm5 vga και το pn να έχει σωστά menu?

 

Ναι, παιζει τελεια με καποια αρχεια που εχει αλλαξει καποιος φιλος στο φορουμ της NGI. Αντε στο φορουμ της NGI, στα THREAD του PN και θα τα βρεις. αμα δεν τα καταφερεις εμεις εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Τα 49€ είναι για upgrade από το Destinator 3. Το play247 πουλάει πλήρη έκδοση με συσκευασία.

 

Γιατί δεν το γράφω...;:blink: :confused:

 

(κανονική τιμή Destinator PN 169€ με ΦΠΑ)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση αυτή που πουλάει το play247 είναι αυτή που περιμέναμε όλοι η οποία είναι συμβατή με τα WM5.0; Ή θα αρκεστούμε πάλι σε "χακιές" για να το τρέξουμε;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση αυτή που πουλάει το play247 είναι αυτή που περιμέναμε όλοι η οποία είναι συμβατή με τα WM5.0; Ή θα αρκεστούμε πάλι σε "χακιές" για να το τρέξουμε;

 

Δεν υπαρχει κατι official απο την Destinator για WM5 και το PN ακομα.

Θα αρκεστουμε σε "χακιες" (που ειναι πολυ ωραιες φτιαγμενες!;) ) που παιζουν μια χαρα!:p

Link to comment
Share on other sites

Thanx για την απάντηση geovass, δυστυχώς δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω 170€ και να χρειάζεται περαιτέρω πείραγμα έτσι ώστε να τρέξει.

Όταν με το καλό βγήκε η fully operational έκδοση τότε ναι, θα την πληρώσω. :)

 

Υ.Γ: Μήπως γνωρίζεις/ετε πότε θα έρθει αυτή η έκδοση;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ψαχνετε πως θα φτιαξετε το gps σας να δουλεψει σε wm5 ανοιγοντας και φτιάχνοντας δια χειρός το ini file, υπαρχει ενα cab που σας ανοίγει της παραπανω θυρες στο ppc και στο destinator.

 

 

http://buzzdev.net/components/com_simpleboard/uploaded/files/WM5GPSFIX.zip

@kifinas

Που το βρίσκουμε και το δουλεύουμε αυτό αφού το εγκαταστήσουμε?:O

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Thanx για την απάντηση geovass, δυστυχώς δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω 170€ και να χρειάζεται περαιτέρω πείραγμα έτσι ώστε να τρέξει.

Όταν με το καλό βγήκε η fully operational έκδοση τότε ναι, θα την πληρώσω. :)

 

Υ.Γ: Μήπως γνωρίζεις/ετε πότε θα έρθει αυτή η έκδοση;

 

Για την ωρα δεν ακουγετε κατι απο εξωτερικο για αυτο, και αφου εχουν κυκλοφορισει "πειραγματα" για να παιζει κανονικα στα WM5 με VGA οθονη, δεν νομιζω να βγαλουν κατι συντομα.

Αναμονη λοιπον...:rolleyes:

 

@markar - δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου. Κατεβασε το zip και τρεξε το setup απο το pc σου. Αν δεν θελεις ετσι, τρεξε το WM5GPSFIX.CAB απο το PPC σου και μετα ανοιξε το Destinator και επελεξε την com με την οποια εχει συνδεθει το BT σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.....Εχω το 9100...και θέλω να αγοράσω ενα GPS ποιο θεωρειται καλύτερο:

 

1.Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver με SiRF Star III

 

2.Haicom HI-406BT Bluetooth, USB, Serial GPS Receiver

 

3.Pretec BluetoothGPS x-Mini Wireless GPS SiRF III

 

4.RoyalTek Bluetooth GPS x-Mini RBT-2001 με SiRF Star III

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.....Εχω το 9100...και θέλω να αγοράσω ενα GPS ποιο θεωρειται καλύτερο:

 

1.Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver με SiRF Star III

 

2.Haicom HI-406BT Bluetooth, USB, Serial GPS Receiver

 

3.Pretec BluetoothGPS x-Mini Wireless GPS SiRF III

 

4.RoyalTek Bluetooth GPS x-Mini RBT-2001 με SiRF Star III

 

Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver με SiRF Star III

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το haicom

9-11 δορυφόρους στο αυτοκίνητο, μέσα σε πόλη κυρίως 9

μικρό, φορτίζει και απο usb, μπαταρία νοκια.

παίρνει εξωτερική κεραία (εγώ δεν έχω) και συνδέεται σε usb, serial με τα αντίστοιχα καλώδια.

Αν θες κάτι άλλο ρώτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παιζει τελεια με καποια αρχεια που εχει αλλαξει καποιος φιλος στο φορουμ της NGI. Αντε στο φορουμ της NGI, στα THREAD του PN και θα τα βρεις. αμα δεν τα καταφερεις εμεις εδω ειμαστε!

 

Φίλε geo εάν εννοείς το αρχείο vga-config κάπως έτσι μου φαίνεται λέγετε, όταν το έβαλα μου έβγαζε ακόμα μεγαλύτερα εικονίδια. Μου λες σε παρακαλώ πια αρχεία χρησιμοποιούμε?

Link to comment
Share on other sites

@markar - δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου. Κατεβασε το zip και τρεξε το setup απο το pc σου. Αν δεν θελεις ετσι, τρεξε το WM5GPSFIX.CAB απο το PPC σου και μετα ανοιξε το Destinator και επελεξε την com με την οποια εχει συνδεθει το BT σου.

 

Ναι, ναι το είδα μετά αλλά δεν ξανά “postαρα” για να στο πω.

Thanks any way.:)

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτηκες οι συμβουλες σας . Με εχουν βοηθήσει πολύ.

Εχω εγκατεστημενο το Destinator 3 στο QTEK 9100. Που μπορώ να βρώ το αρχείο Auto Alert 2 για τις καμερες της τροχαιας? Λειτουργει για τους Ελληνικούς δρόμους ?

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Καλημέρα.

Πού μπορώ να βρώ το αρχείο Auto Alert 2 για τις καμερες της τροχαίας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πού μπορώ να βρώ το αρχείο Auto Alert 2 για τις καμερες της τροχαίας?

 

Το είχα δει στο NGi forum σίγουρα. Ψάξε εκεί...

Με το 3 δουλεύει αλλά απ' ότι θυμάμαι υπήρχε πρόβλημα με το PN σε αρκετούς.

 

http://www.ngi.gr

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...