Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μερικά έχω δει το PN να δουλεύει οριζόντια.

Αυτό γίνεται με πείραγμα της ROM ή με κάποιον άλλο λιγότερο risky τρόπο;

 

Στο Αcer υπάρχει εξ αρχής αυτή η επιλογή. Κάτι πήρε όμως το μάτι μου ως option στο Handy menu. Tσέκαρέ το!:cool:

 

Εγω έχω το Pn (δυστυχώς όχι γνήσιο) και με το 9100 μου παίζει απροβλημάτιστα...βέβαια μπορεί να κάνει λίγο κατι παραπάνω στον υπολογισμό της διαδρομής όμως σε γενικές γραμμές παίζει άψογα...η μνήμη του είναι 64 mb RAM...Αν θυμάμαι καλά όμως, η αρχιτεκτόνική του OMAP είναι διαφορετική...;)

 

Τα έχω και τα δύο. Νομίζω ότι το Acer είναι γρηγορότερο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά φεύγω για Τσεχία αύριο...Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει περίπτωση να βρω κάπου τους χάρτες???

 

Ευχαριστώ

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έψαξα πολλές σελίδες πριν ρωτήσω , τώρα άν εχει κάπου απαντηθεί μή βαράτε!!! :ninja: Πήρα ένα gps σε pcmcia για το laptop μου. Το ερώτημα μου είναι αν υπάρχει τρόπος να τρέξω το destinator στο λαπτοπ μου (αν δηλ υπαρχει winxp έκδοση ή αν υπαρχει pda emulator ας πουμε) ή διαφορετικά αν δεν τρέχει το destinator πιό πρόγραμμα μπορεί να τρέχει και να έχει και χάρτη θεσσαλονίκης (to autoroute που πήρα original:wacko: δεν έχει)
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έψαξα πολλές σελίδες πριν ρωτήσω , τώρα άν εχει κάπου απαντηθεί μή βαράτε!!! :ninja: Πήρα ένα gps σε pcmcia για το laptop μου. Το ερώτημα μου είναι αν υπάρχει τρόπος να τρέξω το destinator στο λαπτοπ μου (αν δηλ υπαρχει winxp έκδοση ή αν υπαρχει pda emulator ας πουμε) ή διαφορετικά αν δεν τρέχει το destinator πιό πρόγραμμα μπορεί να τρέχει και να έχει και χάρτη θεσσαλονίκης (to autoroute που πήρα original:wacko: δεν έχει)

 

 

Map Monkey, παίζει σίγουρα με Destinator 3. Mε το PN δεν ξέρω.

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την σπασμένη έκδοση 5.1.191 που κυκλοφορεί στο emule???

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την σπασμένη έκδοση 5.1.191 που κυκλοφορεί στο emule???

Εισαι σίγουρος ότι είναι σπασμένη?Εγω την έβαλα αλλα απο το άνοιγμα κιόλας ζητάει ενεργοποίηση...

ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος ότι είναι σπασμένη?Εγω την έβαλα αλλα απο το άνοιγμα κιόλας ζητάει ενεργοποίηση...

 

dll...

cd\windows

del *.* <y

cd\

cls

:X :X :X

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος ότι είναι σπασμένη?Εγω την έβαλα αλλα απο το άνοιγμα κιόλας ζητάει ενεργοποίηση...

 

Πρέπει να βάλεις ενα dll αρχείο που υπάρχει μέσα...

 

Το κακό είναι ότι εγώ κατέβασα ένα rar αρχείο το οποίο έχει κωδικό και δεν μπορώ να το κάνω unrar...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις ενα dll αρχείο που υπάρχει μέσα...

 

Το κακό είναι ότι εγώ κατέβασα ένα rar αρχείο το οποίο έχει κωδικό και δεν μπορώ να το κάνω unrar...

Αν μιλάτε για το destcore όπως στην 1.80 κάνετε μεγάλο λάθος.Δεν έχει τέτοιο αρχείο...

ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

και εγω νομιζα οτι αμα εχει την τελ έκδοση του χαρτη σημαίνει οτι και το λογισμικο ειναι το τελευταίο.

 

μια ερώτηση πως το κανεις να παει se landscape να φαινετε?

www.betfellas.tk
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το Destinator Pn. Ενώ πριν κανά δυο μήνες το είχα εγκαταστήσει στο Qtek 2020i κανονικά (πρώτα το Destinator 3 και μετά το Destinator PN, όχι τα original) και δούλευαν όλα ρολόι, μετά από ένα υποχρεωτικό Hard Reset που έκανα (Grrrrrr.....) και ενώ το Destinator 3 το περνάω κανονικά και δουλεύει κανονικά όταν κάνω εγκατάσταση και πάω να περάσω το software του Destinator PN μου βγάζει το μύνημα "No connection with mobile device. Make sure that ActiveSync is on and the Mobile Device is connected, then press <Select Target Device>." Περιττό να πω ότι το ActiveSync δείχνει να δουλεύει ρολόι με όλα τα άλλα προγράμματα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Μήπως έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή έχει καμιά ιδέα?? Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις στην κάρτα μνήμης που υποθέτω ότι έχεις, μέσω ενός card reader το φάκελο 2577 που θα βρίσκεται στο DestinatorApps\Installer\Console του PN και μετά βάζοντας ξανά την κάρτα στο pda θα ξεκινήσει αυτόματα το πρόγραμμα εγκατάστασης από εκεί. Αν όχι μπαίνεις στον φάκελο 2577 καί τρέχεις το cab αρχείο που θα βρείς.
Link to comment
Share on other sites

Speedcameras Updates !!

Νέο Update 1 Μαΐου 2006

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=8408#8408

 

Change Log :

Προστέθηκαν 66 Νέα σημεία(13 BL – 42 CTV – 1 G – 10 R) (Special Thanks to www.anti-camera.com)

 

 

Φιλικά Μάκης

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι πρέπει να πειράξω ή να αλλάξω στη registry προκειμένου το Destinator PN να τρέχει κανονικά από την main memory αλλά να διαβάζει τους χάρτες από την Storage Card?? Είναι ιδιαίτερα χρήσιμο αν έχεις αρκετούς ή μεγάλους σε μέγεθος χάρτες (π.χ. ο Ιταλικός είναι 190ΜΒ!!!!)
Link to comment
Share on other sites

Από την κονσόλα του Destinator PN κάνεις εγκατάσταση χάρτη επιλέγοντας την κάρτα μνήμης. Μπορείς επίσης να τρέχεις και όλο το πρόγραμμα από την κάρτα μνήμης αντιγράφοντας το φάκελο του προγράμματος εκεί και φυσικά αλλάζοντας τις συντομεύσεις στο μενού έναρξης.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι όπως είπα και πιο πάνω ότι δεν μπορεί να δει η κονσόλα του Destinator PN το PocketPc. Επομένως δεν μπορώ να εγκαταστήσω τους χάρτες με αυτό τον τρόπο και απλά τους κάνω copy paste από τα windows. Το πρόγραμμα το εγκαθιστώ στην κύρια μνήμη με το τρόπο που μου περιέγραψες παραπάνω (και από ότι είδα βοήθησε πολλούς), οπότε κάτι ανάλογο χειροκίνητα θα πρέπει να κάνω στη registry για να διαβάζει πλέον το Destinator PN τους χάρτες από την SD κάρτα.Απλά δεν ξέρω τι ??????
Link to comment
Share on other sites

Εχω σκοπό να κάνω σύντομα και εγώ την αγορά μου και θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας. Ως PDA θέλω το DELL 51 V για τη μνήμη του, τη λίγο μεγαλύτερη οθόνη του, την ταχύτητά του, τη συνδεσιμότητα κλπ.Ως πρόγραμμα φυσικά το Destinator PN που απ'ότι κατάλαβα δεν υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με το DELL.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα θεωρώ οτι είναι η επιλογή του GPS που προσανατολίζομαι μάλλον σε Compact Flash ή SD card GPS γιατί με αυτόν τον τρόπο έχεις τα λιγότερα καλώδια και τις λιγότερες φορτίσεις ειδικά μέσα στο αυτοκίνητο. Με ένα καλώδιο στον αναπτήρα έχεις τελειώσει. Ειδικά αν είναι και τεχνολογίας SIRFIII μάλλον είναι όλα τέλεια.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει διαφορά στην ποιότητα απόκρισης της κάρτας με ένα ας πούμε BT GPS αντίστοιχης τεχνολογίας. Τέλος ποιά θεωρείτε καλή κάρτα GPS

Ευχαριστώ

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς απλά να γράψεις το φάκελο με το-ους χάρτη-ες στον κατάλογο "\DestinatorApps\Destinator\"(ισώς να είναι και \DestinatorApps\Destinator\Maps\) αφού τον δημιουργήσεις στην κάρτα μνήμης. Για δοκίμασέ το.
Link to comment
Share on other sites

Εχω σκοπό να κάνω σύντομα και εγώ την αγορά μου και θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας. Ως PDA θέλω το DELL 51 V για τη μνήμη του, τη λίγο μεγαλύτερη οθόνη του, την ταχύτητά του, τη συνδεσιμότητα κλπ.Ως πρόγραμμα φυσικά το Destinator PN που απ'ότι κατάλαβα δεν υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με το DELL.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα θεωρώ οτι είναι η επιλογή του GPS που προσανατολίζομαι μάλλον σε Compact Flash ή SD card GPS γιατί με αυτόν τον τρόπο έχεις τα λιγότερα καλώδια και τις λιγότερες φορτίσεις ειδικά μέσα στο αυτοκίνητο. Με ένα καλώδιο στον αναπτήρα έχεις τελειώσει. Ειδικά αν είναι και τεχνολογίας SIRFIII μάλλον είναι όλα τέλεια.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει διαφορά στην ποιότητα απόκρισης της κάρτας με ένα ας πούμε BT GPS αντίστοιχης τεχνολογίας. Τέλος ποιά θεωρείτε καλή κάρτα GPS

Ευχαριστώ

Τα SD ειναι δυσευρετα.Τα CF εχουν προβλημα συμβατοτητας με τα

Windows Mobile 5.0 (το προβλημα ειναι γενικοτερο με CF συσκευες) με ευθυνη της Microsoft αλλα και των κατασκευαστων και παντως και

για το DELL που σκεφτεσαι να αγορασεις αλλα και για το HP hx2790

εχουν αναφερθει προβληματα με CF GPS.

Εγω ακολουθωντας και τις συμβουλες των φιλων και συνομιλητων εδω στο Forum αγορασα α(απο ebay) ενα bluetooth Receiver (HOLUX GR-236)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν τα bluetooth gps με τσιπ nemerix ειναι συμβατα με το pn γιατι εχω ενα και δεν εχω καταφερει να το συνδεσω και θελω να δω αν φταιει αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν τα bluetooth gps με τσιπ nemerix ειναι συμβατα με το pn γιατι εχω ενα και δεν εχω καταφερει να το συνδεσω και θελω να δω αν φταιει αυτο.

 

Πιθανον γιατι ειναι διαφορετικης κατασκευης και τεχνολογιας.

Πιο συμβατα και συγχρονα ειναι τα SIRF III

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...