Jump to content

Better Call Saul (AMC)


erotiriakos04
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καλύτερη και πιο έξυπνη σειρά που έχει βγει ποτέ κατά την γνώμη μου... Prequel του Breaking Bad με main χαρακτήρες τον criminal lawyer Saul Goodman, Kim Wexler, Mike Ehrmantraut, Nacho Varga, Gustavo Fring και δεκάδες άλλους που προ υπήρχαν και στο Breaking Bad. Η σειρά διαδραματίζεται μερικά χρόνια πριν ο Walter διαγνωστεί με καρκίνο στους πνεύμονες, και ουσιαστικά δείχνει την ζωή των πρωταγωνιστών πριν όλο αυτό το χάος, ή μερικές φορές και μετά, μιας και σε κάθε πρώτο επεισόδιο καινούριου κύκλου, αφιερώνουν 10 λεπτά στην ζωή του Saul μετά την αλλαγή της ταυτότητας του σε Gene Takovic δουλεύοντας ως manager σε ένα cinnabon στην Omaha. Η σειρά αυτή τη στιγμή βρίσκεται περίπου στο 2006, δηλαδή 2 χρόνια πριν το Breaking Bad. Η πέμπτη season της σειράς έκανε πρεμιέρα στις 23 Φεβρουαρίου και παίζεται καινούριο επεισόδιο κάθε δευτέρα. Το καλύτερο πράγμα που συμβαίνει με την σειρά, είναι ότι όσο πλησιάζουμε στο breaking bad υπάρχουνε πάρα πολλά Easter Eggs και πολλοί Guest Stars όπως o Hank Schrader με τον Steve Gomez, ο Huell, η Francesca κ.α.

Flash Forward scene από το επεισόδιο Quite a Ride :

Την σειρά την βαθμολογώ με 10 στα 10 αστέρια και δε πιστεύω ότι κάποια σειρά θα την φτάσει κάποτε.

Σας συστήνω να την δείτε ανεπιφύλακτα, και όσοι την έχετε δει πείτε μου εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σειρα επος ανταξια του breaking bad. O σκηνοθετης εχει κανει αριστουργηματικη δουλεια σε καθε ληψη και ολοι οι ηθοποιοι ενσαρκωνουν εξαιρετικα τους ρολους τους. Αν και ξερουμε το τελος αρκετων χαρακτηρων την περιμενω καθε βδομαδα πως και πως στο netflix. Θα εχουμε ακομα μια σεζον και τελος.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Εγω την βαρέθηκα κ την αφησα στο 2ο επεισόδιο.. βεβαια κ το bb αν και το ειδα ολο δεν το θεωρω απο τις τοπ σειρες που εχω δει.. γουστα ειναι αυτα
Link to comment
Share on other sites

Απλά κορυφαία με ηθοποιούς σε άλλο επίπεδο.

Μιλάμε για άτομα με υποκριτική να διδάσκεται σε σχολές.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...