Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως για να είμαστε σωστοί, μια καθυστέρηση στις αναβαθμίσεις παίζει έντονα με τη συσκευή! Μάλλον πηγαίνει αρκετά καλύτερα η realme και δεν πρόλαβαν να το προβλέψουν διότι στις αρχές ήταν αρκετά τυπικοί

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γειά χαρά μάγκες.

Είμαι με C.33 εδώ και κάμποσο καιρό και πλέον μου εμφανίζει συνεχώς μηνύματα οτι το κινητό είναι rooted και οτι πρέπει να αναβαθμισω. Εξαιτίας αυτού μια εφαρμογή τράπεζασ που έχω πλέον δεν λειτουργεί.

Είμαι με stock rom, magisk, ενω εχω φλασάρει το OrangeFox recovery ( version: R11.O).

Ξέρει κανεις τον τρόπο για dirty flashing της νεας rom χωρίς να χρειαστεί να το φορμάρω με αποφυγή bootloop κτλ? (Δεν αντεχω ξανα backup + downloading των εφαρμογων, κλησεων, μηνυματων κτλ)

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Realme UI 2.0... δεν νομίζω ότι θα βγει.. Αχαχαχαχαχα.... δεν μας χαλάει κιόλας όμως! c341ce40631d9d32b1047160a5439821.jpg

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς γράφει ; Δεν φαίνονται τα γράμματα στην εικόνα που έβαλες.

 

Πραγματικά απαράδεκτοι που δεν δίνουν updates , άσχετα με το realme ui 2 το οποίο έχει ανακοινωθεί ότι έχει ξεκινήσει να διανέμεται

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς γράφει ; Δεν φαίνονται τα γράμματα στην εικόνα που έβαλες.

 

Πραγματικά απαράδεκτοι που δεν δίνουν updates , άσχετα με το realme ui 2 το οποίο έχει ανακοινωθεί ότι έχει ξεκινήσει να διανέμεται

 

Τίποτα σοβαρό... ********...

The release fixed some known issues and inproved system stability

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βγήκε σήμερα κι η C38 για Android 10.

Realme Firmware Updates (IT)

 

Η αναμενόμενη αναβάθμιση σε Android 11 του X2 Pro είναι πολύ κοντά με βάση το άρθρο του GSM Arena.

Προσωπικά δεν βλέπω κάτι το τρομερά. Ίσως το "Allow once" στον Permission manager ή/και το "Zoom while video recording" να είναι καλές προσθήκες.

Όποτε κι να έρθει η αναβάθμιση σε 11, δεν θα ήθελα με τίποτα να βρεθώ στην γνωστή θέση του user που χάνει την Α λειτουργία μίας εφαρμογής, επειδή πχ. το Android 11 απαγορεύει την χρήση της άδειας Β του συστήματος. Οπότε, να περιμένει να βρεθεί λύση για εβδομάδες ή μήνες ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα το πρωί έκανα την αναβάθμιση σε android 11. Σας ήρθε ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έκανα την αναβάθμιση σε android 11. Σας ήρθε ?
Ναι, εδώ και μια βδομάδα

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε εντυπώσεις και νέα εσείς που βάλατε το android 11 ρε παιδιά...

 

Έχει γίνει άλλο τηλέφωνο... προς το καλύτερο πάντα... Η φωτογραφία έχει βελτιωθεί παρα πολύ ειδικά τη νύχτα ξεπερνάει κ gcam ώρες ώρες... αυτονομία τέρας και πάλι + όλα τα θετικά του Android 11... Και έχω την αίσθηση ότι πάει ακόμα πιο βούτυρο τώρα... αυτά....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι την αυτονομία την βλέπω χειρότερη.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αν και δύσκολο να γνωρίζει κάποιος τη λύση, με το android 11 η συσκευή υποστηρίζει wireless Android Auto. Το πρόβλημα είναι ότι με το που κλειδώνει η συσκευή σταματά να λειτουργεί και το android auto και κολλάει οτιδήποτε στέλνει στην οθόνη του αυτοκινήτου. Υπάρχει κάποια λύση εκτός από την απενεργοποίηση του κλειδώματος;

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κι μέρες δεν δείχνει να λειτουργεί σωστά ο συγχρονισμός του Gmail (gmail account κι pop3).

Λειτουργεί μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή. Πάντα με Android 11 (F.11).

Έχω δοκιμάσει ότι λύσεις βρήκα, αλλά επιμένει να μην ελέγχει από μόνο του.

 

Ο συγχρονισμός είναι ενεργοποιημένος, το Gmail δεν γίνεται auto-freeze, απενεργοποίηση της όποιας ρύθμισης για (ύπερ-)εξοικονόμησης κι βελτιστοποίησης της μπαταρίας, επανεκκίνηση κινητού κ.ο.κ. Μόνο το να καθαρίσω την cache του Gmail δεν δοκίμασα, μιας κι δεν θέλω να χάσω ρυθμίσεις εφαρμογής κι των πολλών email λογαριασμών.

Αν είναι η μοναδική κι δοκιμασμένη λύση σε χρήστη από εδώ, θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία.

 

Το σημαντικότερο είναι ότι η εφαρμογή δεν φαίνεται στο μενού της Μπαταρίας,

ώστε να της δώσω δικαίωμα 'ύπαρξης' στο παρασκήνιο.

Σε εσάς φαίνεται το Gmail στο Ρυθμίσεις->Μπαταρία->Διαχείριση Μπαταρίας για εφαρμογές;

Edited by timiman
Link to comment
Share on other sites

Whoever τον ενδιαφέρει, λόγω σοβαρων οικονομικών λόγων που δυστυχως προέκυψαν με θεμα υγείας, αναγκάζομαι να πουλησω το κινητό. Ειναι σε άριστη κατάσταση. Όποιον τον ενδιαφέρει ας μου στείλει PM.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 23/8/2021 at 10:34 ΠΜ, nyor said:

Whoever τον ενδιαφέρει, λόγω σοβαρων οικονομικών λόγων που δυστυχως προέκυψαν με θεμα υγείας, αναγκάζομαι να πουλησω το κινητό. Ειναι σε άριστη κατάσταση. Όποιον τον ενδιαφέρει ας μου στείλει PM.

Βάλτο στις αγγελίες καλύτερα μιας και δεν επιτρέπεται η πώληση συσκευών εντός των thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, athanaso77 said:

Βάλτο στις αγγελίες καλύτερα μιας και δεν επιτρέπεται η πώληση συσκευών εντός των thread.

Apologies, ειλικρινά. Θα το βάλω άμεσα.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρησιμοποιεί κανείς το κινητό με Android Auto;

Πέραν δηλαδή του chryant (παρεπιμπτόντως, πώς ακριβώς συνδέεις το κινητό wirelessly με το Android Auto; Πρέπει να έχει κάτι συγκεκριμένο και το αυτοκίνητο; Ή είναι καθαρά θέμα του κινητού; ).

Αν ναι, 2 πραγματάκια. Ψάχνω καλώδιο type C για να μην κουβαλάω συνέχεια στο αμάξι το αυθεντικό καλώδιο που έχω για το σπίτι. Και κατά προτίμηση πιο κοντό από το αυθεντικό, μιας και οι θύρες USB στο αμάξι είναι χαμηλά και το συγκεκριμένο το κάνω κουβάρι γύρω από το κινητό. Ψάχνω κάποιον συγκεκριμένο τύπο καλωδίου;

Δεύτερον, πατώντας το κουμπί στο τιμόνι για την φωνητική κλήση, μου ανοίγει ο Google Assistant και αυτός ακούει μόνο στα αγγλικά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει γενικά κάπως στα ελληνικά; Είτε γενικά, είτε πχ στο Google Maps που χρησιμοποιώ κατά κόρων και θα ήθελα να μπορώ να εκφωνώ την διεύθυνση αντί να την γράφω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Τι έγινε παιδιά; Πέθανε το τόπικ; 😁

Το επαναφέρω για να ρωτήσω λίγο, όταν έχω συνδεδεμένο το κινητό στο αυτοκίνητο για χρήση του Android Auto, συχνά-πυκνά τρώει ένα σκάλωμα και αν κλείσει η οθόνη του κινητού παγώνει και η οθόνη στο αμάξι τρεμοπαίζοντας ανάμεσα σε 2 σταθερά frames. Επαναφέρεται αν ανοίξω την οθόνη του κινητού.

Έχει τύχει σε κανέναν άλλον; Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικά έλυσα (ή "έλυσα") το θέμα με το πάγωμα του Android Auto όταν έκλεινε η οθόνη με τον προφανή τρόπο, που η αλήθεια είναι ότι φοβόμουν λίγο, αλλά τελικά φαίνεται ότι μου αρκεί. Απενεργοποίησα την επιλογή που σβήνει την οθόνη όταν φορτίζει το κινητό. Το καλό είναι ότι κάνει dimmed την οθόνη, οπότε δεν είναι σε φουλ φωτεινότητα για να καταβροχθίζει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παίζει αξιόλογη custom ROM για το κινητό.μας?

Sent from my V2145A using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλημέρα παιδιά. Volte υποστηρίζει το κινητό; Δεν μου εμφανίζει κάποιο ρύθμιση για ενεργοποίηση στις κάρτες sim

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...