Jump to content

Προτάσεις για clubbing και...coffeeing!


nikkosnet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια θεωρείς καλή καφετέρια στο Ν.Ηράκλειο;!

 

Πήγα και Ακρωτήρι την προηγούμενη Κυριακή...πρώτη φορά...πολύ ωραίο μέρος, έχει και πισινούλα και κάνει ατμόσφαιρα, με πολύ ωραία διακόσμηση και χρώματα...είσοδος 20 ευρώ (σε όλα τόσο είναι Κυριακή?)...είδα και τα παιδιά του Dream Show (άσχετον!)...ε αυτά! :)

πολυ ωραια ειναι η amandi για παραδειγμα και η Lux.kai οχι μονο αυτες.Ακρωτηρι εχω παει,καλα ειναι αν κπροτιμω αλλα μερη εκει κατω...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 283
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια λοιπον νομιζω οτι εχουμε ξεφυγει εντελως μα εντελως. να ρωτησω στα 20 ευρω τι περιλαμβανοταν; αν ειχε μονο ποτο τοτε παιδια μαλλον ειναι καλυτερα να πα να πνιγουμε ολοι μαζι. τελικα στην ελλαδα ο ανταγωνισμος δεν λειτουργει ποτε υπερ του απλου καταναλωτη.

 

Στα 20 ευρώ περιλαμβανόταν μόνο ποτό...άσε που με το ζόρι μας έδωσε η μπαργούμαν ποτήρι νερό που είχα λυσάξει και ένας άλλος δίπλα μου ζήτησε φυστίκια και τον κοιτούσε περίεργα αυτή...μην τρελαθούμε!

 

Δεν είχε ούτε κάπου να κάτσεις αν κουραστείς γιατί ή έπρεπε να έχεις κλείσει τραπέζι ή έπρεπε να κάτσεις στα βρεγμένα από την υγρασία μαξιλαράκια, που ήταν και πολύ λίγα σε αριθμό...καρέκλες στο μπαρ δεν υπήρχαν...τι να πεις...ε οκ υπήρχε και η γέφυρα πάνω από την πισίνα αλλά είχε και έναν κίνδυνο, να πέσει το ποτό σου μέσα ή εσύ :p

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτη την εποχη πολυ καλα ειναι στο "Εν Πλω" στο "Αγναντι" και στο"Ακρωτηρι"μιας και λεμε για Ν.Προαστεια...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα 20 ευρώ περιλαμβανόταν μόνο ποτό...άσε που με το ζόρι μας έδωσε η μπαργούμαν ποτήρι νερό που είχα λυσάξει και ένας άλλος δίπλα μου ζήτησε φυστίκια και τον κοιτούσε περίεργα αυτή...μην τρελαθούμε!

 

Δεν είχε ούτε κάπου να κάτσεις αν κουραστείς γιατί ή έπρεπε να έχεις κλείσει τραπέζι ή έπρεπε να κάτσεις στα βρεγμένα από την υγρασία μαξιλαράκια, που ήταν και πολύ λίγα σε αριθμό...καρέκλες στο μπαρ δεν υπήρχαν...τι να πεις...ε οκ υπήρχε και η γέφυρα πάνω από την πισίνα αλλά είχε και έναν κίνδυνο, να πέσει το ποτό σου μέσα ή εσύ :p

 

Και μετά απόλα αυτά το συγκεκριμένο μαγαζί και άλλα με παρόμοια "συμπεριφορά" συνεχίζουν να είναι "πίτα". Ε συγγνώμη αλλά δεν το τραβάει ο... οργανισμός τους όσων γνωρίζοντάς τα πηγαίνουν γιατί είναι "cool" κλπ;;; :confused:

KCB
Link to comment
Share on other sites

Και μετά απόλα αυτά το συγκεκριμένο μαγαζί και άλλα με παρόμοια "συμπεριφορά" συνεχίζουν να είναι "πίτα". Ε συγγνώμη αλλά δεν το τραβάει ο... οργανισμός τους όσων γνωρίζοντάς τα πηγαίνουν γιατί είναι "cool" κλπ;;; :confused:

 

Οι συγκεκριμένοι θα έχουν και την ανάλογη οικονομική δυνατότητα ή το στοιχείο 'ψωνισμού' μέσα τους, έτσι; Οπότε μην το ψάχνεις...

 

@haris_84: :) Αγνάντι είχα πάει προχτές, ωραίο μέρος αλλά τπτ ιδιαίτερο κατά τη γνώμη μου. Και γενικά προτιμώ Vive Mare, από παραλιακά, και όχι Εν Πλω...μαζεύεται άλλος κόσμος (λιγότερο ενοχλητικός και με πιο κάτω τη μύτη) :cool:

 

Άλλη πρόταση για καφέ ή ποτό...Semiramis στην Κηφισιά..είναι ξενοδοχείο σχεδιασμένο από τον Karim Rashid (designer) εξ ολοκλήρου...έπιπλα, πισίνα, μοκέτες δωμάτια, τουαλέτες, σουπλά, τα πάντα! Έχει αίθουσα για ποτάκι ή καφεδάκι (ή και φαγητάκι, αλλά πάει κάπως πιο ακριβά!!) δίπλα στην πισίνα με έντονα χρώματα...πολύ ωραίο μέρος...;)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

 

@haris_84: :) Αγνάντι είχα πάει προχτές, ωραίο μέρος αλλά τπτ ιδιαίτερο κατά τη γνώμη μου. Και γενικά προτιμώ Vive Mare, από παραλιακά, και όχι Εν Πλω...μαζεύεται άλλος κόσμος (λιγότερο ενοχλητικός και με πιο κάτω τη μύτη) :cool:

 

Άλλη πρόταση για καφέ ή ποτό...Semiramis στην Κηφισιά..είναι ξενοδοχείο σχεδιασμένο από τον Karim Rashid (designer) εξ ολοκλήρου...έπιπλα, πισίνα, μοκέτες δωμάτια, τουαλέτες, σουπλά, τα πάντα! Έχει αίθουσα για ποτάκι ή καφεδάκι (ή και φαγητάκι, αλλά πάει κάπως πιο ακριβά!!) δίπλα στην πισίνα με έντονα χρώματα...πολύ ωραίο μέρος...;)

Σωστα,εχεις δικιο το Vive Mare μου διεφυγε τελειως...Στο Εν πλω δεν πανε απαραιτητα ψηλομυτηδες,αν κ το ολο κλιμα ειναι καπως με τους σερβiτορους και την 'πορτα'.Στην Κηφισια,στην πλατεια στο Κεφαλαρι ωραιο καφε ειναι και η Αιγλη,ενω ωραιο μερος για να παει κανεις κατα τη γνωμη μου ειναι και το "Haagen Dazs"

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα 20 ευρώ περιλαμβανόταν μόνο ποτό...άσε που με το ζόρι μας έδωσε η μπαργούμαν ποτήρι νερό που είχα λυσάξει και ένας άλλος δίπλα μου ζήτησε φυστίκια και τον κοιτούσε περίεργα αυτή...μην τρελαθούμε!

 

Δεν είχε ούτε κάπου να κάτσεις αν κουραστείς γιατί ή έπρεπε να έχεις κλείσει τραπέζι ή έπρεπε να κάτσεις στα βρεγμένα από την υγρασία μαξιλαράκια, που ήταν και πολύ λίγα σε αριθμό...καρέκλες στο μπαρ δεν υπήρχαν...τι να πεις...ε οκ υπήρχε και η γέφυρα πάνω από την πισίνα αλλά είχε και έναν κίνδυνο, να πέσει το ποτό σου μέσα ή εσύ :p

 

Στο Hilton Galaxy Bar πιο φτηνα θα τη βγαζατε...

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

 

Άλλη πρόταση για καφέ ή ποτό...Semiramis στην Κηφισιά..είναι ξενοδοχείο σχεδιασμένο από τον Karim Rashid (designer) εξ ολοκλήρου...έπιπλα, πισίνα, μοκέτες δωμάτια, τουαλέτες, σουπλά, τα πάντα! Έχει αίθουσα για ποτάκι ή καφεδάκι (ή και φαγητάκι, αλλά πάει κάπως πιο ακριβά!!) δίπλα στην πισίνα με έντονα χρώματα...πολύ ωραίο μέρος...;)

 

που ακριβώς Κηφησιά είναι αυτο?

 

:)

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

που ακριβώς Κηφησιά είναι αυτο?

 

:)

Στη Χαριλαου Τρικουπη στη Κηφισια,κοντα στο Κεφαλαρι

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο Hilton Galaxy Bar πιο φτηνα θα τη βγαζατε...

 

Έλα μου ντε! Και στο Hilton Galaxy Bar που λες θα σου φέρναν και πατατάκια που έχουν φτιάξει οι ίδιοι...πολύ νόστιμα (λίγο αλάτι παραπάνω ήθελαν!) :happy:

 

@chrisk: Ναι, ναι Χαριλάου Τρικούπη...απέναντι από τα Άπλ Μπιζ στο Κεφαλάρι...http://www.semiramisathens.com/ ;)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,γενικα για Ψυρρη ποια ειναι η γνωμη σας?

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,γενικα για Ψυρρη ποια ειναι η γνωμη σας?

 

Εμένα να σου πω την αλήθεια δεν μου πολυαρέσει! Ειδικά για καλοκαίρι! Πολύ κλεισμένος χώρος.

Άσε που τα μαγαζάκια για φαγητό είναι πανάκριβα και χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο.

Μόνο το κρασοπουλιό του κόκκορα μου αρέσει.

Και η παγωτομάνια φυσικά μου αρέσει :)

 

Για καλοκαίρι πάντως χρειάζεται θάλασσα!

Το vive mar είναι από τα καλύτερα :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ola ta lefta einai sto galaxy!!!! emena mou aresei polu kai pao polu suxna!! sigoura dn einai oti pio fthno alla einai polu oraio!!gia to psurri exo akrivos thn idia apopsi me thn ioanna_io!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα να σου πω την αλήθεια δεν μου πολυαρέσει! Ειδικά για καλοκαίρι! Πολύ κλεισμένος χώρος.

Άσε που τα μαγαζάκια για φαγητό είναι πανάκριβα και χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο.

Μόνο το κρασοπουλιό του κόκκορα μου αρέσει.

Και η παγωτομάνια φυσικά μου αρέσει :)

 

Για καλοκαίρι πάντως χρειάζεται θάλασσα!

Το vive mar είναι από τα καλύτερα :)

Συμφωνω!γενικα παραλια και νοτια προαστια ενδυκνεινται τωρα το καλοκαιρι..

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

einai pano sthn paraliaki auta? gia na mporo na ta entopiso eukola!!:)

 

Ναι ναι όλα πάνω στη παραλιακή είναι.

Πρώτα το ble, μετά vive mar και μετά εν πλω.

 

http://www.vivemar.gr

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι όλα πάνω στη παραλιακή είναι.

Πρώτα το ble, μετά vive mar και μετά εν πλω.

 

Ναι, όλα παραλιακή μόνο που το Μπλε είναι στον Άλιμο, το Vive Mar είναι στο ύψος της Βούλας και το Εν Πλω Βουλιαγμένη μετά την πλαζ της και πριν τα λιμανάκια.

 

Ένα άλλο μέρος παραλιακά είναι το Moorings-Zen...Μoorings είναι το εστιατόριο και Zen λέγεται η καφετέρια από πάνω..τρομερό μέρος με τέλεια θέα! :happy:

 

Οδηγίες:Είναι στο Λαιμό Βουλιαγμένης (στρίβεις δεξιά πριν την πλαζ), περνάς την ανηφόρα με τα κολωνάκια, περνάς Αστέρα Βουλιαγμένης στο δεξί σου χέρι και μετά από 2 στροφούλες στρίβεις αριστερά κάτω για moorings...

 

Τα χαμηλά καναπεδάκια μπροστά μπροστά στη βεράντα είναι η τέλεια θέση να πιεις τον καφέ σου! Όποιος σηκωθεί...ορμίστε! :p

 

site: http://www.moorings.gr/ambient.html

 

( οι φωτό 4,5,6,11,12,13 είναι από την καφετέρια στον πάνω όροφο !!! )

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Στη Γλυφαδα,στο "Καραβι"

 

Έψαξα όλη την παραλία Γλυφάδας και Meine Danza που είπες δεν υπάρχει...προφανώς υπήρχε πέρσυ και θεώρησες πως θα συνεχιστεί κια φέτος; Γιατί από ότι κατάλαβα είναι μαγαζί στου Ψυρρή...και το καλοκαιρινό πέρσυ είχε κατέβει Γλυφάδα στο 'Καράβι', ε? Αμ...δεν υπάρχει φέτος! :shifty:

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...