Jump to content

κινητο με καλες νυχτερινες φωτογραφιες. 250ε.και οχι μονο


lakis29
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ηθελα να με πειτε πιο κινητο βγαζει καθαρες φωτογραφιες με αυτα τα χρηματα. θελω μαρκες xiaomi honor huawei. επισης να διαθετει γρηγορη φορτιση.και υποδοχη για ακουστικα.δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια. εννοειται 4 ραμ αν υπαρχει κινητο με παραπανω ραμ σε αυτη την τιμη δεν με ενοχλει. και φυσικα να παιρνει αναβαθμισεις. μεχρι το android 10.
Link to comment
Share on other sites

Μια πάρα πολύ καλή επιλογή είναι το mi8. Αυτό τον καιρό έχει πάει πολύ χαμηλά η τιμή του. Δεν έχει όμως θύρα ακουστικών

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλο κινητο το Mi8 τοσο φωτογραφικά όσο και σαν σύνολο. Το μονο μελανό σημάδι η αυτονομία για μένα.

 

Αν σε νοιαζει αποκλειστικά η κάμερα, μπορεις να βρεις jack κάνοντας μάλιστα οικονομία με το rn7 που με gcam ειναι εντυπωσιακότατο ή mi a3 που ειναι μεν ενα κλικ κατω φωτογραφικά απο rn7 gcam μεν αλλα παραμένει καλο μιας και εχει επιπεδο mi9 ενω σαν συνολο ειναι καλύτερο από rn7 (ταχύτερο, μεγαλύτερη αυτονομία, κατασκευή, updates κλπ).

 

Από ποιο κινητό προέρχεσαι;

Link to comment
Share on other sites

εχω το huawei ascend g 7. μιλαμε βγηκε πολυ δυνατο. και κατα 95 % δεν θελω να φυγω απο την huawei. ενα αυτο . δευτερον αν πηγαινα στην χιαομι θα διαλεγα το xiaomi mi9t. εχει θυρα για ακουστικα. και αυτο μου αρεσει. παντος αν καταληξω εντελει στη huawei θα κοιταξω το huawei mate 20 lite. η το honor 10//

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλο κινητο το Mi8 τοσο φωτογραφικά όσο και σαν σύνολο. Το μονο μελανό σημάδι η αυτονομία για μένα.

 

Αν σε νοιαζει αποκλειστικά η κάμερα, μπορεις να βρεις jack κάνοντας μάλιστα οικονομία με το rn7 που με gcam ειναι εντυπωσιακότατο ή mi a3 που ειναι μεν ενα κλικ κατω φωτογραφικά απο rn7 gcam μεν αλλα παραμένει καλο μιας και εχει επιπεδο mi9 ενω σαν συνολο ειναι καλύτερο από rn7 (ταχύτερο, μεγαλύτερη αυτονομία, κατασκευή, updates κλπ).

 

Από ποιο κινητό προέρχεσαι;

με κανει εντυπωση που το redmi note 7. ειναι τοσο φτηνο. κατι μου λεει δεν θα βγαζει τοσο καθαρες φωτο. το χιαομι mi8.πολυ καλο. αλλα δεν εχει θυρα για ακουστικα.παρατηρησα στις καλες σειρες δεν βαζουν θυρα για ακουστικα. εκτος αν περιμενω μεχρι του χρονου το καλοκαιρι και πεσουν και αλλο οι τιμες σε πολλα κινητα τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Μην σου κάνει εντύπωση. Με τη μαμά κάμερα είναι χάλια. Με την gcam είναι που κάνει τη διαφορά. Επιπλέον κινητό δεν είναι μόνο κάμερα. Μην ξεχνάς ότι στην τιμή πληρώνεις soc, ram, οθόνη, ufs κλπ.

 

Σε ταχύτητα, μάλλον λόγω κακού λογισμικού, είναι κάπως αργό το rn7. Πόσο μάλλον όταν το συγκρίνουμε με τον 845 του mi8. Μια ενδιάμεση λύση είναι το α3 που είναι πολύ πιο σβελτο από rn7 (καλύτερο λογισμικό) ενώ έχει και καλύτερη αυτονομία.

 

Βάλτα κάτω, δες τις προτεραιότητες σου και επέλεξε. Αλλά κάμερα ότι σου γράφω το λέω έχοντας τα δουλέψει ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση ειναι το χιαομι mi9t. Λιγο πιο ακριβό βέβαια. Αλλά του χρόνου θα έχει πεσει η τιμή του. Τώρα ανάμεσα σε αυτό στο honor 10 κ στο huawei mate lite. Πιο αξίζει πιο πολυ? Κάπως πιο ποιοτικα βλέπω τα huawei. Θέλω βλέπεις να παιρνω και αναβαθμίσεις. Επίσης έχω προσεξει το honor view 20.αλλα ξεφευγει η τιμή. Μακάρι μέχρι το καλοκαίρι να πεσει 250.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια χαρακτηριστικά πρεπει να κάνω υποχωρήσεις. Αλλά όχι στη Ραμ. Στη μπαταρία μπορώ δεν καίγομαι αν είναι κατω των 4000 mh.επισης θέλω να είναι και Μεταλικο.
Link to comment
Share on other sites

καλο φαινεται επισης το νοκια 7plus. αλλα δεν εχει notification led.οπως και να χει η θα καταληξω στο huawei mate 20 lite. η στο honor 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο αυτα τα χιοαμι πιο ειναι καλυτερο σε φωτογραφιες 1. το redmi note 8 . η 2 .το xiaomi mi9lite.?και σε επεξεργαστη επισης .

Link to comment
Share on other sites

δες κ το motorola one vision έχει ολα οσα ζητάς και OIS που βοηθαει παρα πολυ στις νυχτερινες λήψεις
Link to comment
Share on other sites

δες κ το motorola one vision έχει ολα οσα ζητάς και OIS που βοηθαει παρα πολυ στις νυχτερινες λήψεις

 

όντως καλή επιλογή αρκεί να μπορεί να συνηθίσει το 21:9 της οθόνης

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

οντος πολυ καλη επιλογη. θα το δω σε ενα καταστημα .θελω να κοιταξω ποσο πιο στενο ειναι απο τα χιαομι.ειχα καποτε μοτορολα αυτο με το πορτακι. δεν βρισκεις κινητο με διαφραγμα 1.7 σε αυτη την τιμη /βεβαια σε αυτη τη τιμη υπαρχουν το χιαομι μι9τ. το χιαομι mi9lite. και ορισμενα huawei και honor.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εαν εχει notification led .μια χαρα. διοτι υπαρχουν καποια νοκια τα εχουν ολα και δεν εχουν αυτο το χαρακτηριστικο.ειναι μειον !

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πήρα κινητό που είναι κοντά σε αυτή την αναλογία οθόνης.το δικό μου είναι 20:9.δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα παρότι είχα και εγώ αμφιβολίες.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

αυτα δεν με ενοχλουν. τα μοτορολα ηταν καποτε κορυφη. σκεψου πως εχω κινητο που πηρε την αναβαθμιση του λολιποπ .ασε αργει πλεον να μπει στο ιντερνετ . οταν το ανοιγω κανει μισο λεπτο στανταρ. τωρα αν παω στο pie η στο oreo.θα δω τεραστια διαφορα.και το huawei to nova 3 πολυ καλο ειναι.

δεν θελω απλα κινητο που να μη παιρνει αναβαθμισεις. το μοτορολα θα παιρνει αυτο το θετικο εχει. βασικα στα 250 ευρω δεν ειναι λιγα τα κινητα που εχουν πολυ καλα χαρακτηριστικα . απλα παρατηρησα τα huawei και τα honor ειναι πιο ομορφα.

Link to comment
Share on other sites

αυτα δεν με ενοχλουν. τα μοτορολα ηταν καποτε κορυφη. σκεψου πως εχω κινητο που πηρε την αναβαθμιση του λολιποπ .ασε αργει πλεον να μπει στο ιντερνετ . οταν το ανοιγω κανει μισο λεπτο στανταρ. τωρα αν παω στο pie η στο oreo.θα δω τεραστια διαφορα.και το huawei to nova 3 πολυ καλο ειναι.

δεν θελω απλα κινητο που να μη παιρνει αναβαθμισεις. το μοτορολα θα παιρνει αυτο το θετικο εχει. βασικα στα 250 ευρω δεν ειναι λιγα τα κινητα που εχουν πολυ καλα χαρακτηριστικα . απλα παρατηρησα τα huawei και τα honor ειναι πιο ομορφα.

Έχεις μείνει τότε που η Motorola ήταν Motorola. Τώρα πλέον είναι Lenovo και δεν την εμπιστεύομαι με τίποτα στο θέμα των αναβαθμίσεων γιατί Lenovo και αναβαθμίσεις είναι δύο έννοιες που δεν συναντιούνται πουθενά.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...