Jump to content

Η Πεθερόπληκτη!


penyV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και σοβαρό το θέμα θα μου επιτρέψεις να αστειευτω λίγο. Τι κάνουμε στην αντίθετη περίπτωση, δηλαδή η μάνα μου και η αρραβωνιαστικια μου βγαίνουν μόνες για καφέ και ψώνια και αφήνουν εμενα και τον πατέρα μου σπίτι?

Ασε που τα Σάββατα τις ψάχνουμε και μας έχουν φαει τα delivery!

Ώρες ώρες τις δουλεύω και λεω στη μάνα μου, βρε μήπως ειναι κόρη σου πραγματικά και είμαι αιμομικτης?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 495
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και σοβαρό το θέμα θα μου επιτρέψεις να αστειευτω λίγο. Τι κάνουμε στην αντίθετη περίπτωση, δηλαδή η μάνα μου και η αρραβωνιαστικια μου βγαίνουν μόνες για καφέ και ψώνια και αφήνουν εμενα και τον πατέρα μου σπίτι?

Ασε που τα Σάββατα τις ψάχνουμε και μας έχουν φαει τα delivery!

Ώρες ώρες τις δουλεύω και λεω στη μάνα μου, βρε μήπως ειναι κόρη σου πραγματικά και είμαι αιμομικτης?

Φίλε έχεις πρόβλημα. Ένα πράγμα σου λέω: Συμμαχία γυναικών, και δη πεθεράς-νύφης!

Σενάριο που θα έκανε ακόμα και το Λήσταρχο Νταβέλη να μοιάζει σα δαρμένο κουτάβι απ' την τρομάρα και την απόγνωση! :lol: :p

 

Πέρα απ' την πλάκα, είσαι τυχερός. Αν όντως κρατήσουν ισορροπημένη και υγιή σχέση, θα περάσεις πολύ καλά. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε έχεις πρόβλημα. Ένα πράγμα σου λέω: Συμμαχία γυναικών, και δη πεθεράς-νύφης!

Σενάριο που θα έκανε ακόμα και το Λήσταρχο Νταβέλη να μοιάζει σα δαρμένο κουτάβι απ' την τρομάρα και την απόγνωση! :lol: :p

 

Πέρα απ' την πλάκα, είσαι τυχερός. Αν όντως κρατήσουν ισορροπημένη και υγιή σχέση, θα περάσεις πολύ καλά. :)

 

Δεν είναι σπάνιο φαινόμενο πάντως νύφη-πεθερά να τα πηγαίνουν καλά ή τουλάχιστον και εγω ανήκω στις τυχερές,μιας και η οικογένεια του άντρα μου απλά είναι στην κατηγορία της ιδανικής..

μιλάω πολύ με την πεθερά μου,μου λέει τα εκάστοτε προβληματά της και αναζητά την συμβουλή μου και ο πεθερός μου βέβαια δεν πάει πίσω και συν ότι είναι και ροκάς :p

Δεν ξέρω πως και γιατί,δεν είμαι η τέλεια νύφη αλλά νομίζω ότι ο χαρακτήρας των ανθρώπων έχει να κάνει...αν το ζιζάνιο υπάρχει μέσα τους,τότε ναι..θα το σπείρουν οπουδήποτε και χωρίς να τους νοιάζει το αποτέλεσμα..

 

Πάντως στην περίπτωση που συζητάτε σε αυτό το νήμα,μιας και έχουν έρθει έτσι τα πράγματα θεωρώ πως πρέπει να μπεί και η οικογένεια της κοπέλας στη μέση,γιατί διαφορετικά φαίνεται λες και είναι μόνη της...βέβαια προφανώς οι άνθρωποι δεν το έχουν να ανακατεύονται αλλά σε αυτή τη φάση πρέπει να ανακατευτούν,γιατί είναι κρίμα να χαλάσει ένα σπίτι από μ@λ@κεία και μαμοθρεφτισμό και όχι τίποτε άλλο,αλλά υπάρχει και το παιδάκι,που τι χρωστάει εκείνο στη τελική??

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σπάνιο φαινόμενο πάντως νύφη-πεθερά να τα πηγαίνουν καλά ή τουλάχιστον και εγω ανήκω στις τυχερές,μιας και η οικογένεια του άντρα μου απλά είναι στην κατηγορία της ιδανικής..

μιλάω πολύ με την πεθερά μου,μου λέει τα εκάστοτε προβληματά της και αναζητά την συμβουλή μου και ο πεθερός μου βέβαια δεν πάει πίσω και συν ότι είναι και ροκάς :p

Δεν ξέρω πως και γιατί,δεν είμαι η τέλεια νύφη αλλά νομίζω ότι ο χαρακτήρας των ανθρώπων έχει να κάνει...αν το ζιζάνιο υπάρχει μέσα τους,τότε ναι..θα το σπείρουν οπουδήποτε και χωρίς να τους νοιάζει το αποτέλεσμα..

 

Πάντως στην περίπτωση που συζητάτε σε αυτό το νήμα,μιας και έχουν έρθει έτσι τα πράγματα θεωρώ πως πρέπει να μπεί και η οικογένεια της κοπέλας στη μέση,γιατί διαφορετικά φαίνεται λες και είναι μόνη της...βέβαια προφανώς οι άνθρωποι δεν το έχουν να ανακατεύονται αλλά σε αυτή τη φάση πρέπει να ανακατευτούν,γιατί είναι κρίμα να χαλάσει ένα σπίτι από μ@λ@κεία και μαμοθρεφτισμό και όχι τίποτε άλλο,αλλά υπάρχει και το παιδάκι,που τι χρωστάει εκείνο στη τελική??

 

Σίγουρα είσαι τυχερή που βρήκες καλή οικογένεια, κάτσε κι απόλαυσέ το. :)

Δεν είναι μεν σπάνιο φαινόμενο, αλλά δεν είναι και το πιο διαδεδομένο, ιδίως στη χώρα μας. Φυσικά μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και το άλλο άκρο, δηλαδή να υπάρχει σωστή πεθερά, και η νύφη να είναι ζαβή, να μη θέλει εξαρχής καμία απολύτως επαφή με πεθερικά κλπ, χωρίς καν να διαπιστώσει αν μπερδεύονται στο ζευγάρι κλπ. Κι αυτό το σενάριο παίζει πολύ στη χώρα μας δυστυχώς.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είσαι τυχερή που βρήκες καλή οικογένεια, κάτσε κι απόλαυσέ το. :)

Δεν είναι μεν σπάνιο φαινόμενο, αλλά δεν είναι και το πιο διαδεδομένο, ιδίως στη χώρα μας. Φυσικά μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και το άλλο άκρο, δηλαδή να υπάρχει σωστή πεθερά, και η νύφη να είναι ζαβή, να μη θέλει εξαρχής καμία απολύτως επαφή με πεθερικά κλπ, χωρίς καν να διαπιστώσει αν μπερδεύονται στο ζευγάρι κλπ. Κι αυτό το σενάριο παίζει πολύ στη χώρα μας δυστυχώς.

 

Αυτο κανω...και κυριως εφοσον προερχομαι απο μια διαλυμενη/ανυπαρκτη οικογενεια,ειμαι υπερ-τυχερη...καλλιο αργα παρα ποτε :)

 

Οσο για ολα τα αλλα ειναι θεμα νοοτροπιας...η οποια δυστυχως δεν αλλαζει ακομη και στις νεες γενιες...εν μερει οι γονεις φερουν μεγαλο ποσοστο ευθυνης για τη συμπεριφορα των παιδιων,αλλα απο ενα σημειο και μετα το ιδιο το παιδι ευθυνεται που δεν θελει να "ξυπνησει" και βολευεται σε μια κατασταση...οποια και αν ειναι αυτη!αλλα αυτο ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω...και κυριως εφοσον προερχομαι απο μια διαλυμενη/ανυπαρκτη οικογενεια,ειμαι υπερ-τυχερη...καλλιο αργα παρα ποτε :)

 

Οσο για ολα τα αλλα ειναι θεμα νοοτροπιας...η οποια δυστυχως δεν αλλαζει ακομη και στις νεες γενιες...εν μερει οι γονεις φερουν μεγαλο ποσοστο ευθυνης για τη συμπεριφορα των παιδιων,αλλα απο ενα σημειο και μετα το ιδιο το παιδι ευθυνεται που δεν θελει να "ξυπνησει" και βολευεται σε μια κατασταση...οποια και αν ειναι αυτη!αλλα αυτο ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα..

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Η βασική διαμόρφωση της προσωπικότητας του παιδιού γίνεται μεν μέσα απ' την οικογένεια, αλλά από τη στιγμή που αρχίσει να αντιλαμβάνεται τι συμβαίνει γύρω του, έχει την ευθύνη να παύει τη ζωή του στα χέρια του και να διορθώσει ό,τι λάθη τυχόν έγιναν στην παιδική του ηλικία. Και φυσικά ποτέ δεν είναι αργά να νιώσεις τη θαλπωρή μιας οικογένειας. Απ' αυτή την άποψη είσαι διπλά τυχερή. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα σε ολους! Θελω καποιος να μου πει τι να κανω τραβαω μεγάλο ζόρι με τα πεθερικά! Τους σέβομαι ειμαι τυπική κανω τον ******* ώρες ώρες για να κρυψω το θυμό μου! Και αυτοί εκει τα δικα τους όλο να με υποτιμούν να με γεμίζουν ενοχές και γενικα να με κανουν να νιωθω κουρέλι! Και όλα αυτα γτ πιστεύουν πως φουσκώνω τον αντρα επειδη τους εχει παράπονα και κυρίως γτ μας εχουν βοηθηση οικονομικα!εχω κάτσει τους εχω εξηγήσει πως δεν ειναι έτσι τα πράγματα όπως θελουν να πιστεύουν! Τελοσπαντων εχω απελπιστη χρόνο με το χρόνο τα πράγματα γίνονται χειρότερα και δεν ξερω τι να κανω!θελω να σηκωθω να φύγω αλλα δεν μου ειναι εύκολο γτ αγαπάω τον αντρα μου και τα παιδια! Και άλλωστε να φύγω να πάω που; Δεν εχω κανέναν να με υποστήριξη!! Καμία γνώμη κανείς ; Θα το εκτιμούσα πολυ !!! Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Θελω καποιος να μου πει τι να κανω τραβαω μεγάλο ζόρι με τα πεθερικά! Τους σέβομαι ειμαι τυπική κανω τον ****** ώρες ώρες για να κρυψω το θυμό μου! Και αυτοί εκει τα δικα τους όλο να με υποτιμούν να με γεμίζουν ενοχές και γενικα να με κανουν να νιωθω κουρέλι! Και όλα αυτα γτ πιστεύουν πως φουσκώνω τον αντρα επειδη τους εχει παράπονα και κυρίως γτ μας εχουν βοηθηση οικονομικα!εχω κάτσει τους εχω εξηγήσει πως δεν ειναι έτσι τα πράγματα όπως θελουν να πιστεύουν! Τελοσπαντων εχω απελπιστη χρόνο με το χρόνο τα πράγματα γίνονται χειρότερα και δεν ξερω τι να κανω!θελω να σηκωθω να φύγω αλλα δεν μου ειναι εύκολο γτ αγαπάω τον αντρα μου και τα παιδια! Και άλλωστε να φύγω να πάω που; Δεν εχω κανέναν να με υποστήριξη!! Καμία γνώμη κανείς ; Θα το εκτιμούσα πολυ !!!

 

καλημέρα σου....προσπάθησε να δεις την καλή πλευρά του θέματος που είναι τα παιδιά σου και ο άντρας σου...με το να υποχωρείς δεν κάνεις τον μ......α που λες,απλά το κάνεις για να μην δημιουργείς καταστάσεις.εσύ προσπάθησε να δείξεις όσο περισσότερο μπορείς ότι αγαπάς την οικογένεια σου και σίγουρα πως δεν θα τους αφήσεις με τίποτα!

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σας! Απλά πιστεύω πως ότι και να κάνω για αυτούς ειναι περιττό! Θεωρούν μάλλον πως δεν κάνω για το γιο τους!! Άλλωστε αυτό το ξέρω γτ μέχρι να τον παντρευτώ πέρασα απο τη κόλαση! Αλλά γτ δεν μπορώ να καταλάβω ! Ούτε κουτσι είμαι ούτε στραβή ούτε απο το δρόμο με μάζεψαν ! Απο μια μικρομεσαία οικογένεια είμαι όπως και αυτοί ! Μάλλον βλέπουν κάτι σε μένα που δεν το βλέπω εγώ !!! Έχω χάσει την ηρεμία μου και τον εαυτό μου γτ δεν ειναι του τύπου μου οι ενδοοικογενειακές διαμάχες με στενάχωρη αυτή η κατάσταση και δυστυχώς αυτή τη φορά είμαι πολύ απαισιόδοξη! Δεν έχω κουράγιο πλέον να τους αντιμετωπίσω!! Το μόνο που θέλω ειναι την οικογένεια μου και την ηρεμία μου για να ισορρόπησω πάλι στα πόδια μου!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σας! Απλά πιστεύω πως ότι και να κάνω για αυτούς ειναι περιττό! Θεωρούν μάλλον πως δεν κάνω για το γιο τους!! Άλλωστε αυτό το ξέρω γτ μέχρι να τον παντρευτώ πέρασα απο τη κόλαση! Αλλά γτ δεν μπορώ να καταλάβω ! Ούτε κουτσι είμαι ούτε στραβή ούτε απο το δρόμο με μάζεψαν ! Απο μια μικρομεσαία οικογένεια είμαι όπως και αυτοί ! Μάλλον βλέπουν κάτι σε μένα που δεν το βλέπω εγώ !!! Έχω χάσει την ηρεμία μου και τον εαυτό μου γτ δεν ειναι του τύπου μου οι ενδοοικογενειακές διαμάχες με στενάχωρη αυτή η κατάσταση και δυστυχώς αυτή τη φορά είμαι πολύ απαισιόδοξη! Δεν έχω κουράγιο πλέον να τους αντιμετωπίσω!! Το μόνο που θέλω ειναι την οικογένεια μου και την ηρεμία μου για να ισορρόπησω πάλι στα πόδια μου!!

 

 

Το βασικό σε ολα αυτα που λες ειναι ο άντρας σου τι γνώμη έχει;τους υπερασπίζεται ή περνει το μέρος σου;εγω που ειχα και εχω κάποια θέματα επειδή βλέπει το παράλογο και την αδιαφορία των δικών του με υποστηρίζει 100% αυτο ειναι που με ενδιαφέρει και αυτο πρέπει να ενδιαφέρει και εσένα!γιατι λοιπόν μα μπεις στην διαδικασία να τους αντιμετωπίσεις;γραψτους κανονικά και ασχολησου μονο με την οικογένεια σου!εμεις στην αρχή τσακωνόμασταν πολυ συχνά γίαυτο το θέμα , πλέον γύρισα και του είπα οτι σαν γονείς του που ειναι ( ο θεός να τους κάνει ) έχει το κάθε δικαίωμα να τους μιλάει, να τους βλέπει αλλα εμένα ειναι σαν να μην υπάρχουν... Πλέον έχουμε ηρεμήσει αρκετά!!οσο ασχολησε τοσο βρίσκουν πατήματα για να σε νευριάζουν και πίστεψε με οτι και να κανείς ποτέ δεν θα τους ειναι αρκετό!!!στην τελική τον γιο τους παντρεύτηκες όχι αυτούς!

Link to comment
Share on other sites

Dream angel μου καλά τα λες μπορώ να τους γράψω και το έχω κάνει μετά όμως εκεί ξεκινάνε τα προβλήματα γτ παραπονιούνται στον άντρα μου και ο άντρας μου με τι σειρά του τους βάζει στη θέση τους! Μετά ξεκινάνε αυτοί πως τον κάνω ότι θέλω και πως τον φουσκώνω για να τους βρύση δηλ χωρίς κέρδος κερατά !!!υστερα θα μου πεις αν πάω με τα νερά τους; Αν πάω μετά νερά τους γίνονται απαιτητική και με κρίνουν για τα πάντα μέχρι και και τόση δα λεπτομέρεια ! Εν ολιγης μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα! Τέλος πάντων ξέρω το καλύτερο που έχω να κάνω ειναι αυτό που κάνω είδη δηλ να προσέχω την οικογένεια μου!
Link to comment
Share on other sites

αφού σε στηρίζει ο αντρας σου και δεν έχετε προβλημα μεταξύ σας, δε βρισκω τονλόγο γιατι να φύγεις και να ψάχνεις που να πας...

Εφόσον είναι "με το μέρος σου" απλά συνεχίζετε τη ζωή σας και ελαττώνεις τα σούρτα φέρτα στα πεθερικά...

Και όταν βλέπεστε δεν ειναι αναγκη να ξεκινάτε κουβέντα για το αν σας βοήθησαν στα οικονομικά σας ή αν σας πήραν τις κουρτίνες στο σπίτι γτ εσύ δεν είχες στην προίκα σου ξερωγω...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν πειράζει.ας τα έχεις καλά με το έτερον ήμισυ και όλα τα άλλα λύνονται.φαντάζεσαι να έβλεπες τέτοια συμπεριφορά στον δικό σου άνθρωπο που το βλέπεις κάθε μέρα και όλη μέρα;

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ολοι τα ιδια τραβανε....εχω και εγω την δικια μου μου σπαει τα νευρα θα την δειρω δεν μπορω αλλο

 

Βιτριολι στον καφε, ή πλασαρε της καναν μικροτερο αντρα! Λυσεις υπαρχουν. :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Μισώ την πεθερά μου και θέλω να τη δείρω!

Είναι μια στρίγγλα που δεν συμπαθεί ούτε τα έντερα της και τσακώνεται με όοολο τον κόσμο. Της φταίνε όλοι (ο άντρας της, τα παιδιά της, η μάνα της, η διπλανή, η από πάνω, ο μπακάλης...) οι άλλοι και φυσικά νομίζει ότι είναι μία ήσυχη γυναίκα που κοιτάει τη δουλειά της και την οικογένεια της και απλά όλοι οι άλλοι την μπλέκουν!

Μέγα λάθος, ανακατεύεται παντού και σπέρνει τον πανικό και τη διχόνοια γύρω της. Ναι, νομίζω ότι διχόνοια είναι το μεσαίο όνομά της! :mad:

 

Ετσι ακριβως οπως τα λες, τα ζω κι εγω. Απλα η δικια μου ειναι χηρα και δεν μιλαει με τα 2 απο τα 3 παιδια της. Εννοειται ο αντρας μου ειναι η εξαιρεση. Εχει σκοτωθει με τους γείτονες, με τον υδραυλικο, ηλεκτρολογο, καρδιολογο και την μπροστινη της στο ταμειο. Μια φορα την εβδομαδα παω με τον γιο της να την δουμε γιατι μενει σε αλλη πολη (δοξα το Θεο) και μας το βγαζει ξινο. ''Εγω, εγω, εγω.......(με υπερηφάνεια)'' και οταν μιλαει για τους αλλους σταζει δηλητηριο. Εναν καλο λογο δεν ακουσα απο το στωμα της

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα κορίτσια!! Είμαι τόσο εκνευρισμένη με τη στριμμένη την δικιά μου που αν αρχίσω να σας λέω τι μου έχει κάνει τόσο καιρό που είμαι αρραβωνιασμένη με τον γιόκα της, θα μείνετε με το στόμα ανοιχτό!! Πιστεύω πως είναι ερωτευμένη μαζί του! Κατάρχήν να σας πω ότι η πεθερά μου γενικά την κολακεύει πολύ ακόμη και στα 57 της χρόνια να της τα ρίχνουνε οι άντρες. Επίσης είναι της εκκλησίας, ο Θεός να την κάνει τελοσπάντων, και όταν τα παιδιά της ήταν μικρά την είχε πιάσει ο πεθερός μου με άλλον στην κρεβατοκάμαρα του σπιτιού τους... Λοιπόν αυτή η γυναίκα απο τη μέρα που αρραβωνιάστηκα με τον γιο της =, ενώ μπροστά σε όοοολους δείχνει πόσο πολύ αγαπάει την νυφούλα της, όταν είμαστε οι δυο μας , δείχνει τα δόντια της. Μια μέρα την είχα μες στο σπίτι μου να χτυπιέται και να μου λέει ότι ο άντρας μου θα είναι για πάντα δικός της, και ολοδικός μου δεν θα γίνει ποτέ, γιατί εμένα μπορεί να με χωρίσει, ενώ τη μανούλα όχι...:lol: Έχει λίγο καιρό μου έχει "απαγορέψει" να μιλάω με την αδερφή της, γιατί ισχυρίζεται ότι εκείνη απλά θέλει να κουτσομπολεύει και προσπαθεί να με προστατέψει η πεθερά μου, επίσης μου λέει να μην μιλάω με την μέλλουσα συννυφάδα μου γιατί λέει ότι της έχει πει πως δεν της αρέσουν τα πολλά πολλά τηλέφωνα, που με την κοπέλα έχω συναντηθεί 2 μόνο φορές, παλιότερα μου έλεγε να μην πηγαίνω στη μάνα μου γιατί πρέπει να ξεκόψω απο εκεί μου κάνει κακό λέει το περιβάλλον του σπιτιού μου (έχω χάσει την αδερφή μου πριν λίγα χρόνια και θεωρεί ότι το πατρικό μου απλά με καταθλίβει).... Κι άλλα πολλά βρε κορίτσια. Συνεχώς μου πετάει καρφιά, το τελευταίο που μου είπε ήταν ότι υπάρχουν κάτι νύφες που προσπαθούν να πάρουν πεθερούς και κουνιάδους με το μέρος τους πηγαίνοντάς τους φαγητό!! Αλλά είναι λεει πολύ γελασμένες!!! (κι αυτό για εμένα το έλεγε γιατί έτυχε να φύγει κάποια στιγμή για 1 βδομάδα κι ο πεθερός μου τηγάνιζε κάθε μέρα αυγά και του έιχα πάει 2 φορές φαγητό) Πείτε μου τι να κάνω γιατί έχω μουρλαθεί!!! Στον άντρα μου τα λέω όλα, αλλά βλέπω ότι στεναχωριέται και δεν ξέρω τι να κάνω!!!:(:blink::worry:
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε αντρα!!
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

περα απο το να στεναχωριεται, στη μανα του κανει καμια παρατηρηση?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και παίρνει θέση και με υποστηρίζει, και την μαλώνει αλλά η κυρία είναι τόσο διπλωμάτης που του περνάει το μήνυμα ότι κάνω την τρίχα τριχιά!
Link to comment
Share on other sites

οπως εχω ξαναγραψει σε αυτο το νημα, ο ρολος κλειδι ειναι ο αντρας σου.

Αυτος θα βαλει ορια και στη μανα του και σε σενα, μεχρι εδω η μανα μου, μέχει εδω η γυναικα μου.

Αλλιως κλαφτα χαραλαμπε..

 

αν καταφερνει να τον πεισει πως εσυ εισαι η υπερβολικη, ξανακλαψε

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

την τελευταία φορά που ήταν πριν μια βδομάδα, μου είπε να μην ξανασηκώσω τηλ αν με πάρει η μάνα του και γενικά να αποφεύγω την επαφή μαζί της. Ελπίζω τα ίδια να είπε και σε εκείνη γι αυτό και δεν έχουμε πρόβλημα τόσες μέρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρώσω για την αγαπημένη μου πεθερούλα ότι έχει λυσάξει στην πείνα για να με φτάσει στα κιλά, μου ζητάει τα ρούχα μου και τα παππούτσια μου να τα αγοράσει, να της τα δώσω δηλαδή για δικά της και να μου δώσει το αντίστοιχο ποσό που τα αγόρασα. Καλά εάν την βλέπατε πως ντυνόταν κάθε φορά που θα βγαίναμε για καφέ ή σε κανένα ταβερνάκι θα λέγατε είναι η Γιάννα Αγγελοπούλου Δασκαλάκη made in china!! Ναι καλά διαβάσατε, παρίστανα και την παρέα για να βγει έξω , γιατί φίλες όπως καταλαβαίνετε δεν έχει....Είμαι σε απόγνωση, ένα βήμε πριν τον ψυχολόγο....

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αυτο το "θελω να γινω σαν τη νυφη μου" λιγο πολυ ολες τι παθαινουν και δεν ειναι απαραιτητα κακο.

θεωρω πως πρεπει να κοψετε τα πολλα πολλα, να εχετε σχεσεις νυφης-πεθερας και οχι φιλης-φιλη να βγαινετε δλδ συχνα πυκνα για καφεδες και φαγητα.

αν σωνει και ντε θελετε να βγαινετε μαζι, παρτε και τη συνυφαδα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει γελάω με το πάρτε και τη συνυφαδα!!! Χαχα θα κάνω αυτό που μου είπε ο άντρας μου κι αυτό που λες κι εσύ. Θα κόψω τα πολλά πολλά. Μακάρι να σταματήσουν τα προβλήματα μας, δεν μ έχει αφήσει να χαρώ τίποτα. Προχθές μου χάλασε και τη μέρα των γενεθλίων μου!! Τόση ζηλεια!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει γελάω με το πάρτε και τη συνυφαδα!!! Χαχα θα κάνω αυτό που μου είπε ο άντρας μου κι αυτό που λες κι εσύ. Θα κόψω τα πολλά πολλά. Μακάρι να σταματήσουν τα προβλήματα μας, δεν μ έχει αφήσει να χαρώ τίποτα. Προχθές μου χάλασε και τη μέρα των γενεθλίων μου!! Τόση ζηλεια!!!!

 

Να της πλασσαρεις καναν αντρα εχεις σκεφτει; Να ξελαμπικαρει αυτη να ξελαμπικαρετε και εσεις. :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...