Jump to content

ΔΕΗ ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΗ ΓΙΑ 20ΕΥΡΩ


user3365
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι απο τα κορόιδα που πληρώνουν μόλις εκδίδεται ο λογαριασμός της ΔΕΗ άμεσως τον πληρώνω. Βγήκε λογαριασμός εκαθαριστικός 220ευρώ. Πλήρωσα μέσω του site της ΔΕΗ 200ευρώ και τα 20 θα τα πλήρωνα απο το μηχάνημα συναλλάγων της alpha bank. Ο λογαριασμός έληξε σήμερα ωστόσο με πήρε εισπρακτική τηλέφωνο την Παρασκευή

υπαλληλος: εισταστε ο κ ταδε

εγω: ναι

Υπαλλ: καλούμαι εκ μέρους της ΔΕΗ για την οφειλη στην παροχή σας τάδε του ποσού των 20ευρώ

εγώ: δεν έχει λήξει ο λογαριασμός την τρίτη λήγει και θα πλήρωνα τα 20ευρώ την Δευτέρα

υπαλλ: Θα πρέπει να προχωρήσετε στην πληρωμή σήμερα γιατί θα σας το κόψουμε!

εγώ: αδυνατώ να τον πληρώσω

υπάλληλος: για να πηγαίνετε στην θάλασσα για καφέ έχετε για να πληρώσετε όχι? (κοίταξαν facebook)

 

Την Δευτέρα 10:30 με πήραν

τα λεφτά μας!

εγώ: έκτος ότι γίνεστε γελοίοι για αυτά τα 20ευρώ δεν μπορείτε να δείτε ότι τα πλήρωσα και μάλιστα θα πραγματοποιήσω αλλαγή παρόχου και θα προχωρήσω καταγγελία για την αντιμετώπιση σας μέσω της νομικής οδού!

Edited by user3365
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα απαραδεκτοι ντροπη τους. Ξερω κοσμο που χρωσταει 20 και 30 χιλιαρικα στη ΔΕΗ και δεν το κοβουν και εκαναν ετσι για 20 ευρω οι γυφτοι? Τι να πω ντροπη μονο.
Link to comment
Share on other sites

Παράλογο για άλλους με 30.000€ με βίλλα ΚΟΤ και σε εμένα για 20€ που δεν είχε λήξει και δεν έχω πληρώσει πότε μετά την ημερομηνία λήξης

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πλήρωνω τα πάντα στην ώρα τους γιατί δεν θέλω εκκρεμότητες και δεν θέλω να χρωστώ και δευτερον πληρώνω έγκαιρα τη ΔΕΗ για να έχω 10% εκπτωση στον εκκαθαριστικό

Link to comment
Share on other sites

Μη μασάς. Αποκλείεται να στο κόψουν την ίδια/επόμενη ημέρα.

 

Αν τύχει και σε ξαναπάρουν αντιμετώπισε τους με το ίδιο νόμισμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι μιλαμε για καραγκιοζιδες. Αλλα σε αυτο το *********/χωρα που ζουμε παντα αυτοι που πληρωνουν τα παντα την πατανε ενω τα λαμογια που δεν πληρωνουν τιποτα κανουν ζωαρα και δεν τους ακουμπαει κανεις.
Link to comment
Share on other sites

Μη μασάς. Αποκλείεται να στο κόψουν την ίδια/επόμενη ημέρα.

 

Αν τύχει και σε ξαναπάρουν αντιμετώπισε τους με το ίδιο νόμισμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πλήρωσα εχθές στις 9:30. Απλώς ειμαι αγανακτισμένος πολίτης που ενω είμαι εντάξει σ'όλα ειναι σαν να με τιμωρούν

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φιλος σου σε περνάει ψιλο γαζι και σε γλεντάει ασχημα. :lol: Ουτε μια στο εκατομυριο να σε πηρε η ΔΕΗ και μάλιστα να σου μιλησε έτσι :lol::lol::lol:
Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φιλος σου σε περνάει ψιλο γαζι και σε γλεντάει ασχημα. :lol: Ουτε μια στο εκατομυριο να σε πηρε η ΔΕΗ και μάλιστα να σου μιλησε έτσι :lol::lol::lol:

 

ακριβως αυτο. δεν αμφισβητω τον φιλο για το γεγονος που περιγραφει, αλλα αυτα απλα δεν γινονται. εισπρακτικη για οφειλη που δεν ειναι καν ληξιπροθεσμη των 20 ευρω. ειναι προφανες οτι προκειται για φαρσα

Edited by pexths
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είπε σε κάποιον ότι από 220 πλήρωσε τα 200 τότε τι γίνεται????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για 20 ευρώ καμία εισπρακτική δεν παίρνει καθος τα έξοδα για αυτήν είναι πολύ παραπάνω.. Αν έλεγες κάνα 400 και μερικούς μήνες να αργισες ναι το συζητάμε,.

Κάποιος κάνει πλάκα αλλιος δεν εξηγείται

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν είπε σε κάποιον ότι από 220 πλήρωσε τα 200 τότε τι γίνεται????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η δεη δεν έχει να πληρώσει για κολόνες, για εισπρακτικές θα δώσει? Και αν δώσει για τόσο μικρά ποσά?
Link to comment
Share on other sites

Εμ τα θέλατε ... αν γράψω κάτι παραπάνω θα κοπεί ως πολιτικό σχόλιο.:rolleyes:

Δεν έχετε δει τίποτε ακόμη.Οι καλύτερες μέρες έρχονται!!:lol::lol:

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

ελεος

ελεος

ελεος

 

ούτε να με παρακολουθούσαν.................

 

με παίρνουν σήμερα και αρχίζουν χρωστάτε 5 ευρω (λογαριασμός ήταν 205 εγώ έβαλα απο κάρτα 200 τα 5 ευρώ σκέφτηκα να πάνε στο άλλο λογαριασμό)

 

μιλάμε ολόκληρο κατεβατό μου ειπαν για 5 ευρω........... πραγματικά έλεος

 

α ναι ειμαι και σε κοινωνικό τιμολόγιο.....

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα το έκανες σαν πείραμα για να δεις αν σε πάρει εισπρακτική?
Ούτε καν δεν περίμενα να με ενοχλήσει κάνει για 5 ευρώ ούτε στο πίσω μέρος του μοιαλου δεν το είχα εδώ πόσες φορές δεν έβαζα ενα 100 και το πληρωνα στο επόμενο όλα μαζί ποτέ κανείς... Και τώρα για 5

5

Ναι 5 ευρώ?

 

Δλδ δεν ξόδεψαν παραπάνω που με πήραν 7 φορές? Και με απειλούσαν ότι θα κόψουν ρεύμα και έλεγαν χίλια άλλα δύο για δικαστήρια κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παιρνουν σ'αυτούς που χρωστουν λιγα και σ'αυτους που εχουν βιλες και εχουν ΚΟΤ και χρωστουν 30.000€ δεν τους πειράζουν; Edited by user3365
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παιρνουν σ'αυτούς που χρωστουν λιγα και σ'αυτους που εχουν βιλες και εχουν ΚΟΤ και χρωστουν 30.000€ δεν τους πειράζουν;
30.000 χρωστάνε αηνιθος άτομα με επιρροές κλπ από αυτούς @@ θα πάρουν τον απλό κόσμο όμως μπορείς εύκολα να εκφοβισεις
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Είμαι απο τα κορόιδα που πληρώνουν μόλις εκδίδεται ο λογαριασμός της ΔΕΗ άμεσως τον πληρώνω. Βγήκε λογαριασμός εκαθαριστικός 220ευρώ. Πλήρωσα μέσω του site της ΔΕΗ 200ευρώ και τα 20 θα τα πλήρωνα απο το μηχάνημα συναλλάγων της alpha bank. Ο λογαριασμός έληξε σήμερα ωστόσο με πήρε εισπρακτική τηλέφωνο την Παρασκευή

υπαλληλος: εισταστε ο κ ταδε

εγω: ναι

Υπαλλ: καλούμαι εκ μέρους της ΔΕΗ για την οφειλη στην παροχή σας τάδε του ποσού των 20ευρώ

εγώ: δεν έχει λήξει ο λογαριασμός την τρίτη λήγει και θα πλήρωνα τα 20ευρώ την Δευτέρα

υπαλλ: Θα πρέπει να προχωρήσετε στην πληρωμή σήμερα γιατί θα σας το κόψουμε!

εγώ: αδυνατώ να τον πληρώσω

υπάλληλος: για να πηγαίνετε στην θάλασσα για καφέ έχετε για να πληρώσετε όχι? (κοίταξαν facebook)

 

Την Δευτέρα 10:30 με πήραν

τα λεφτά μας!

εγώ: έκτος ότι γίνεστε γελοίοι για αυτά τα 20ευρώ δεν μπορείτε να δείτε ότι τα πλήρωσα και μάλιστα θα πραγματοποιήσω αλλαγή παρόχου και θα προχωρήσω καταγγελία για την αντιμετώπιση σας μέσω της νομικής οδού!

 

Βάλε άλλον πάροχο να σώσεις τη τσέπη σου. Η ΔΕΗ είναι πλέον μόνο για τα ΚΟΤ και για κακοπληρωτες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά δε μπορώ να πιστέψω ότι σε βρήκαν στο Facebook για να πουν το ηλίθιο σχόλιο περί καφέ και παραλίας και όλα αυτά για 20 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Βάλε άλλον πάροχο να σώσεις τη τσέπη σου. Η ΔΕΗ είναι πλέον μόνο για τα ΚΟΤ και για κακοπληρωτες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά δε μπορώ να πιστέψω ότι σε βρήκαν στο Facebook για να πουν το ηλίθιο σχόλιο περί καφέ και παραλίας και όλα αυτά για 20 ευρώ

Η δεη βολευε λόγο ότι όταν είχες θέμα κρατούσε υπόλοιπο και δεν σου έκοβε ρεύμα με το καλημέρα, τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Η δεη βολευε λόγο ότι όταν είχες θέμα κρατούσε υπόλοιπο και δεν σου έκοβε ρεύμα με το καλημέρα, τώρα...

 

Το ίδιο συμβαίνει και στους άλλους , εγώ σε εναλλακτικό είχα απλήρωτο εκκαθαριστικό και δεν με ενόχλησαν ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Χαχα θα το κάνω και γω, θα αφήσω 20€ απλήρωτα να με πάρουν. Θα βάλω και φόντο ένα κότερο στο FB

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν δεν περίμενα να με ενοχλήσει κάνει για 5 ευρώ ούτε στο πίσω μέρος του μοιαλου δεν το είχα εδώ πόσες φορές δεν έβαζα ενα 100 και το πληρωνα στο επόμενο όλα μαζί ποτέ κανείς... Και τώρα για 5

5

Ναι 5 ευρώ?

 

Δλδ δεν ξόδεψαν παραπάνω που με πήραν 7 φορές? Και με απειλούσαν ότι θα κόψουν ρεύμα και έλεγαν χίλια άλλα δύο για δικαστήρια κλπ?

 

 

Ναι φίλε μου ,έχεις δίκιο, δούλεμα θέλουν οι άχρηστοι, άμα και πάρουν πές, "Ασε ρε, με πήρες για 20 ευρώ και είμαι στο κότερο με το μωρό....πές μου το όνομα σου μικρέ να σου στείλω ενα τσέκ... " :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...