Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο με τα αλλοπρόσαλλα στατιστικά στην οθονη sot με την 12 το έχετε και εσείς ?μια γράφει 02:32 το ξανακοιτάω μέσα στην μέρα γράφει 03:48 είναι μπαγκ η κατι δεν βλέπω εγώ καλά

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αυτο με τα αλλοπρόσαλλα στατιστικά στην οθονη sot με την 12 το έχετε και εσείς ?μια γράφει 02:32 το ξανακοιτάω μέσα στην μέρα γράφει 03:48 είναι μπαγκ η κατι δεν βλέπω εγώ καλά

 

Τα ίδια βγάζει και σε μένα. Δεν δείχνει την πλήρη καμπύλη εκφόρτισης από το 100% και πραγματικά δεν βγάζω άκρη. Τα χουν κάνει μαντάρα και να δούμε πότε θα συνέλθει και πάλι ...

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι,τα στατιστικά της μπαταρίας είναι ότι ναναι. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη πόσο αδράνεια έχω. Η οθόνη νομίζω την μετράει καλά, αλλά το γράφημα δεν βγάζω άκρη,δεν ήμουν κ ποτέ καλός με στατιστικά, πίνακες κ τα συναφή...

Ναι για να δούμε πότε θα στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε και το δικό μου στην 12, μου εμφανίζει στο κάτω μέρος της οθόνης μια γραμμή στο κέντρο, πως μπορούμε να τη βγάλουμε; Νομίζω κάπου το είχα δει αλλά δεν το βρήκα με μια γρήγορη αναζήτηση

 

Edit: Το βρήκα τελικά, είναι η επιλογή απόκρυψη ένδειξης πλήρους οθόνης στο μενού προβολή

Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση...2,5GB και εργοστασιακές ρυθμίσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να πω την αλήθεια δεν τρελάθηκα ...κατανάλωση με AoD απογοητευτική... 15 ώρες κράτησε ...πριν ήμουν στις 30 ώρες περιπου...οπότε το απενεργοποίησα και είμαι κοντά στις 40 ...δηλαδή χωρίς Aod η κατανάλωση είναι καλύτερα ...αυτό που με χάλασε είναι τα στατιστικά μπαταρίας όπου δείχνει αλλά αντί άλλων ...

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση...2,5GB και εργοστασιακές ρυθμίσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να πω την αλήθεια δεν τρελάθηκα ...κατανάλωση με AoD απογοητευτική... 15 ώρες κράτησε ...πριν ήμουν στις 30 ώρες περιπου...οπότε το απενεργοποίησα και είμαι κοντά στις 40 ...δηλαδή χωρίς Aod η κατανάλωση είναι καλύτερα ...αυτό που με χάλασε είναι τα στατιστικά μπαταρίας όπου δείχνει αλλά αντί άλλων ...

 

θα συμφωνησω για το οτι να ναι γραφημα.εγω παλι AOD δεν δουλευα και πριν αλλα οσον αφορ την μπαταρια χωρις ζωντανα wall paper Και τετοια,ακριβως οπως ειχα το τηλ και πριν και με βγαζει αερα 1,5 μερα πολλες φορες με 10% αν πεσω και 2....δεν την περασα καθαρη μονο το update αλλα ουτως η αλλως το τηλ ειναι καινουριο 2 μηνων!!!βεβαια λογο υγειας δεν παω δουλεια αυτον τον 1,5 μηνα και δεν ξερω με χρηση σαν εκεινη ποσο θα με παει αλλα νομιζω οπως και να εχει ειναι καλυτερο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τι φάση ο ήχος ειδοποίησης όταν απενεργοποιείς το αθόρυβο? Και στην 11 είχε το bubble sound που και πάλι ήταν απαράδεκτο αλλά τουλάχιστον ήταν λίγο διακριτικό.

Τώρα έβγαλα χθες το αθόρυβο ενώ ήμουν σε φάση ύπνου και έκανε τον default ήχο ειδοποίησης που δεν είναι διακριτικός σε καμία περίπτωση και τα έπαθα όλα.

Τι σκατά σκέφτονται με κάτι τέτοιο και δεν δίνουν και επιλογή απενεργοποίησης???

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν ημουνα xiaomakias πρώτη φορά αγόρασα συσκευή της,είδα τώρα ότι θα πάρουμε android 11 είναι κάτι νορμάλ η έχει γίνει υπέρβαση της εταιρίας?το λέω επειδή δεν είναι καινούρια συσκευή...και να φανταστώ πως η 12 miui και αν πάρουμε και το android 11 θα είναι και το τέλος της υποστήριξης εε?δεν ξέρω την πολίτικη της για αυτό σας ρωτάω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν ημουνα xiaomakias πρώτη φορά αγόρασα συσκευή της,είδα τώρα ότι θα πάρουμε android 11 είναι κάτι νορμάλ η έχει γίνει υπέρβαση της εταιρίας?το λέω επειδή δεν είναι καινούρια συσκευή...και να φανταστώ πως η 12 miui και αν πάρουμε και το android 11 θα είναι και το τέλος της υποστήριξης εε?δεν ξέρω την πολίτικη της για αυτό σας ρωτάω!

 

Για Android 11 δεν ξέρουμε κάτι.

Προς το παρόν έχουμε 10 με MIUI 12.

Νομίζω πως κ εδώ είναι καλά, μετά παραπαει.

Θα αρχίσει το κινητό να έχει ανεπιθύμητα κολλήματα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Για Android 11 δεν ξέρουμε κάτι.

Προς το παρόν έχουμε 10 με MIUI 12.

Νομίζω πως κ εδώ είναι καλά, μετά παραπαει.

Θα αρχίσει το κινητό να έχει ανεπιθύμητα κολλήματα κτλ.

 

https://techmaniacs.gr/xiaomi-i-lista-me-tis-syskeyes-poy-anavathmistoyn-se-miui-12/?fbclid=IwAR0WUp3mOMvgeoDwbgkkXbfMuu0g1YC_Q-YsTfk2UOtXqTsHRmEF9SPXNVM εδω λεει οτι θα το παρουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

 

Εννοεί MiUi 12 με χαρακτηριστικά Android του Android 11.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί MiUi 12 με χαρακτηριστικά Android του Android 11.

 

εεε ναι τι άλλο θα μπορούσε να είναι??αφού το android 11 το δοκιμάζουν με αυτό το miui το 12!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εεε ναι τι άλλο θα μπορούσε να είναι??αφού το android 11 το δοκιμάζουν με αυτό το miui το 12!!!

 

Νομίζω δεν συννενοούμαστε καλέ μου φίλε. Η συσκευή δεν θα πάρει (μιλώ για το ρήμα "πάρει") αναβάθμιση σε Android 11 τυπικά, δηλαδή θα παραμένει με Android 10 και MiUi 12 based Android 11.

 

Επίσης, δουλεύεται πάνω στο Android 11 ναι, αλλά δε θα πάρουν όλες οι συσκευές όλα τα χαρακτηριστικά της MiUi 12 based Android 11, και θα παραμείνουν στο MiUi 12 με χαρακτηριστικά Android 10, εν ολίγοις μικρή διαφορά θα δουν με το update.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν συννενοούμαστε καλέ μου φίλε. Η συσκευή δεν θα πάρει (μιλώ για το ρήμα "πάρει") αναβάθμιση σε Android 11 τυπικά, δηλαδή θα παραμένει με Android 10 και MiUi 12 based Android 11.

 

Επίσης, δουλεύεται πάνω στο Android 11 ναι, αλλά δε θα πάρουν όλες οι συσκευές όλα τα χαρακτηριστικά της MiUi 12 based Android 11, και θα παραμείνουν στο MiUi 12 με χαρακτηριστικά Android 10, εν ολίγοις μικρή διαφορά θα δουν με το update.

 

Ευχαριστώ.

 

μάλιστα κατάλαβα ενας αχταρμάς δηλαδή!!!καλά διάβασα κάπου οτι το mi 9t αν δεν το περάσεις ρομ τζάμπα θα ταλαιποριεσαι!!!με βλέπω να πηγαίνω προς τα εκεί σε λιγο καιρό αν και φοβάμαι μην χασω την εγγύηση τώρα που είναι ακομα καινούριο τεσπα ίδωμεν!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα κατάλαβα ενας αχταρμάς δηλαδή!!!καλά διάβασα κάπου οτι το mi 9t αν δεν το περάσεις ρομ τζάμπα θα ταλαιποριεσαι!!!με βλέπω να πηγαίνω προς τα εκεί σε λιγο καιρό αν και φοβάμαι μην χασω την εγγύηση τώρα που είναι ακομα καινούριο τεσπα ίδωμεν!

 

Δεν είμαι σίγουρος εάν είναι αχταρμάς, διότι μια αναβαθμιση MiUi είναι πάντα καλό. Όμως δε μπορούν όλες οι συσκευές να σηκώσουν λόγω των επεξεργαστών τους όλα τα χαρακτηριστικά της MiUi 12 διοτι μετά η ενεργειακή κατανάλωση θα είναι μεγάλη.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά της μπαταρίας είναι ότι να ναι.

Με 12 μιλάω.

Μια το δείχνει 1.5 ώρα μετά το δείχνει 1.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίησα την υπηρεσία wifi calling στην cosmote έχω whats up και μου έβγαλε το σύμβολο επάνω στην γραμμή κατάστασης που γράφει volte,η απορία μου είναι εξής λίγο ποιο κάτω στις ρυθμίσεις της κάρτας γράφει cosmote wifi calling-και στο υπομενου πραγματοποιηστε κλήσεις μεσω wifi,αυτο τι κάνει?πρέπει να το εχω ενεργοποιημενο?όλα αυτά κάνουν δουλειά η δεν υπάρχει λόγος να τα έχω ενεργά?ρουφάνε μπαταρία περισσότερη?είμαι άσχετος επι του θέματος παρόλο που έχω και σπίτι γραμμή με volte στην βονταφον αλλα δεν μπήκα ποτε στην διαδικασία να το ψάξω και στο σπιτι και πουθενά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το γράφημα της μπαταρίας δεν δείχνει τελικά ότι ναναι, απλά αν για παράδειγμα έχεις το κινητό ένα 24ωρο αναμονή θα δει κανείς ότι σου λέει από το 85% και μετά πόσο οθόνη κτλ.

Απλά δεν ξέρω αν έχει τρόπο να δείς από τότε που το φόρτισες πόσο έχεις φάει αν έχεις π.χ αναμονή 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα... εμένα όμως με ενδιαφέρει να βλέπω τι αναμονή έχω από φόρτιση σε φόρτιση... όπως ήταν πριν δηλαδή
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα... εμένα όμως με ενδιαφέρει να βλέπω τι αναμονή έχω από φόρτιση σε φόρτιση... όπως ήταν πριν δηλαδή

 

Και μένα το ίδιο με ενδιαφέρει,το γράφω άλλωστε, απλά εξηγώ ότι στην αρχή δεν έβγαζα άκρη

Link to comment
Share on other sites

Αντί να πάμε μπροστά επιστρέφουμε σε πατροπαραδοτες μεθόδους... θα γράφουμε σε χαρτάκι ημερομηνία και ώρα που βγάλαμε τον φορτιστή και όταν τον ξαναβαλουμε θα κάνουμε υπολογισμούς :-Ρ
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέμα με την gcam; Με την Urnyx όταν βγάζω με τη νυχτερινή βγάζει τη φωτογραφία μια πατοντας να δω τη φωτογραφία φαίνεται ότι προσπαθεί να τη φορτώσει αλλά τελικά η φωτογραφία δεν αποθηκεύεται, δοκίμασα και burial αλλά είναι το ίδιο. Πρέπει να απέκτησε το θέμα με την 12...
Link to comment
Share on other sites

Θελει λιγο χρονο να επεξεργαστει την νυχτερινη φωτο μεχρι να την εμφανισει,αναλογα και τη δυναμη του επεξεργαστη. Περιμενε λιγο μεχρι να το κανει ή φορτωσε τη φωτο απο τη Συλλογη του κινητου. Παρολαυτα ,μερικες φορες μπορει οντως να μην την τραβηξει καθολου τη φωτο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...