Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα το Μάιο τελειώνει αν δεν κάνω λάθος η εγγύηση και μάλλον αν δεν βαρεθω θα του περάσω καμία aosip,evolution κτλ,αρκεί να περνάει to Play Protect

και ας πάει να πνίγει η σιαομι

 

Το παράδοξο με τις custom AOSP , περαν του ότι είναι μικρότερο μέγεθος, θεωρητικά ελαφρότερες, απαλλαγμένες από το "βαρύ" UI της Xiaomi κλπ, κλπ, καμία μα καμία δεν μπορεί να φτάσει σε λειτουργικότητα το αυθεντικό λειτουργικό της κατασκευάστριας εταιρείας, την διάρκεια μπαταρίας, την απροβλημάτιστη χρηση όλων των λειτουργιών του τηλεφώνου και πολλά άλλα... :rolleyes::)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

όπως? δεν έχει και κάτι ιδιαίτερο το τηλέφωνό που να μη δουλεύει σε custom

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όπως? δεν έχει και κάτι ιδιαίτερο το τηλέφωνό που να μη δουλεύει σε custom

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

οπως διαφορες λειτουργιες καμερας, τραπεζικες εφαρμιογες, Teams ( δεν καταφερα να το χρησιμοποιησω τελικα, για σοβαρη συναντηση) , και πολλα πολλα αλλα που ξαφνικα διαποιστώνεις οταν τα χρειαζεσαι οτι απλα δεν δουλευουν :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

η gcam δεν δουλεύει σε custom ? οι τραπεζικές εφαρμογές τι ζόρι τραβάνε σε μη ρουτ κατάσταση?

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει ναι φυσικα, αν δοκιμάσεις καμια δεκαρια και δεν βαριεσαι και καταφερεις να βρεις αυτη που σε βολευει για καποιους λογους. η ποιοτητα της φωτο ειναι εμφανως σαν επεξεργασμενη παντα, και σε καμια περιπτωση στην φυσική αποδοση της μαμά. Οι τραπεζικες οχι, δεν λειτουργουν όλες ( ελαχιστες λειτουργουν θα έλεγα ) ακομα και χωρις root. Σε κάθε περιπτωση δοκιμάζεις, ενθουσιάζεσαι γιατι βλεπεις ενα πιο "καθαρο" προφανως λειτουργικό , αλλα μετα απο καποιο διαστημα αντιλαμβάνεσαι τι καποια πραγματα δεν λειτουργουν οπως απλα δουλευουν στην MIUI. Ολα αυτα φυσικά , αναλογα με την χρήση που κανει ο καθένας, τις ανάγκες του, κλπ κλπ :)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

custom είχα και έχω στο redmi note 5 pro

εκτός από τις τραπεζικές που δεν είχα τοτε

δεν έχω βρει κάτι που να μη δουλεύει

οπότε ελπίζω και εδώ το ίδιο διαφορετικά θα πάρει δρόμο,δεν ξέρω για κάποιο λόγο έχω κουραστει με όλο αυτό το οικοσύστημα της xiaomi,δεν με βόλεψε από την πρώτη στιγμή,όσο για την κάμερα ας το αφήσουμε καλύτερα

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

custom είχα και έχω στο redmi note 5 pro

εκτός από τις τραπεζικές που δεν είχα τοτε

δεν έχω βρει κάτι που να μη δουλεύει

οπότε ελπίζω και εδώ το ίδιο διαφορετικά θα πάρει δρόμο,δεν ξέρω για κάποιο λόγο έχω κουραστει με όλο αυτό το οικοσύστημα της xiaomi,δεν με βόλεψε από την πρώτη στιγμή,όσο για την κάμερα ας το αφήσουμε καλύτερα

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ακριβώς το ίδιο και γω. Με το που εβαλα Custom ενα μεγαλο χαμογελο και ειπα ποτε ξανα MIUI ! Αμ δε, μετα απο καποιο διαστημα, λιγο λιγο αλλαζα γνωμη :confused:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας αρέσει ρε παιδιά η Miui 12 , εγώ στο 10Τ την θεωρώ εξαιρετική ας προέρχομαι κι απ'το "κορυφαίο" oxygen Os με το 1+ 7 προ που είχα μέχρι πρότινος...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ενας απο τους λογους που δεν εχω πάει ακομα σε καποια άλλη ρομ, ειναι οτι χρησιμοποιω πολυ τις τραπεζικες συναλλαγες και ιδιαιτερα την ευκολια πληρωμης με NFC, και δεν εχω ψαξει να δω αν δουλευουν σε costum roms, και τι χρειαζονται για να δουλεψουν σωστά. Το κινητό 1μιση χρόνο που το εχω, δουλευει σαν σκυλος, απροβληματιστα κ του εχω ρουφηξει το αιμα στο gaming, gps και και και.

Το μόνο μελανό σημειο ειναι οτι ειμαι απο τους ατυχους της miui12 που εχουν θέμα με το fb messenger. δεν μπορω να καταλαβω τι σκ@τ@ θέμα εχει κ σκαλώνει το κινητο οταν εχω ανοιχτά τα chat heads.

 

Mια συμβουλη σε ολους, επειδη το κινητο ειναι ενας υπολογιστης που συνεχεια του κανουμε updates, ειτε εφαρμογων ειτε της rom, οταν το βλεπετε να εχει battery drains, ψιλοσκαλωματα και τετοια, μια καθαρη εγκατασταση θα το κανει παλι σαν καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας αρέσει ρε παιδιά η Miui 12 , εγώ στο 10Τ την θεωρώ εξαιρετική ας προέρχομαι κι απ'το "κορυφαίο" oxygen Os με το 1+ 7 προ που είχα μέχρι πρότινος...
οχι μου αρέσει οτιδήποτε είναι κοντά στο android one και δεύτερον όλο αυτό το spyware και bloatware της σιαομι με ενοχλεί άφανταστα,το να έχω miui version με σκιν 12. με android version 10 επίσης και πολλά άλλα

η κάμερα επίσης είναι για τα μπάζα όπως έχω γράψει πολλές φορές καμία αναβαθμίση εκ μέρους της σιαομι στο tap and shoot

τα security patches αργούν χαρακτηριστικά

κτλ κτλ κτλ....

από hardware κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής με όλα αυτά γενικά θεωρώ την εταιρεία μη αξιόπιστη στο θέμα της software υποστηριξης,φρου φρου και τίποτα ουσιαστικό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ 1+ έπρεπε να επιλέξεις εξ αρχής...

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή κάποιο pixel... και στις δύο περιπτώσεις το χέρι μπαίνει πιο βαθιά σε σχέση με τα Xiaomi πιστεύω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ 1+ έπρεπε να επιλέξεις εξ αρχής...

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή κάποιο pixel... και στις δύο περιπτώσεις το χέρι μπαίνει πιο βαθιά σε σχέση με τα Xiaomi πιστεύω...

Κινέζοι τέλος από μένα,μάλλον samsung η Σόνυ,το Σόνυ μου ταιριάζει πιο πολύ θαρρώ

περιμένω τα καινούρια

και κάτι άλλο μπορεί να είμαι γεροξουρας αλλά ποτέ δεν μου έκατσε καλά στο χέρι

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το Xperia Z του πιτσιρικά μου ζεί και βασιλεύει ακόμη... Χα χα χα

Το fe 5g θα σου πρότεινα αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις από Samsung , είναι λίγο πιο γρήγορο από τα Mi 10 T & Pro έχει τα καλούδια amoled οθόνης και ασύρματης φόρτισης, μαζεμένο και όχι βαριά συσκευή και για μένα με αυτά που κάνω και βλέπω τα 6 γίγα της ραμ είναι υπέρ αρκετά...το κινητό είναι πυραυλάκι ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

θα βγει το s21 5g fe,με 6.40 σε λίγα καιρό

το xz3 που είχα πιάσει κάποτε καθόταν τέλεια στο χέρι μου,τηλέφωνο έχουμε οπότε υπομονή,η αγορά του οποιδηποτε τηλεφώνου θα γίνει με αυστηρά προσωπικα κριτήρια και μόνο και ένα από αυτά θα είναι να είναι smooth όχι γρήγορο,διαφορετικά πράγματα

το τελευταίο που είχα και το είχε αυτό ήταν nexus 5,κανένα άλλο ,εννοείται ότι ήταν και γρήγορο

είπαμε γεροξουρας ... χαχα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάναμε εγγραφή για beta testers υπάρχει κάπου οι λίστα με όσους εγκρίθηκαν;;

Μέχρι τώρα δεν μου έχει έρθει κάποιο update είναι κάνεις που είχε δηλώσει και του ήρθε;;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Κατεβαίνει τώρα!Αν μπορούσε καθε μηνα να μας πέταγε ενα security patch στα 200mb περίπου θα ήμασταν πένα!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Σε EU μοντελο δεν εχει εμφανιστει ακομα σε εμενα. ποια χωρα το εχετε;
Link to comment
Share on other sites

Σε EU μοντελο δεν εχει εμφανιστει ακομα σε εμενα. ποια χωρα το εχετε;

 

μία από τα ίδια , προσπάθησα με Ελλάδα - Ελβετία - Ολλανδία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σε EU μοντελο δεν εχει εμφανιστει ακομα σε εμενα. ποια χωρα το εχετε;
και γω τι έχω ρε συ όυαου....χαχα

να κάνουμε και λίγο πλάκα

πάντα έχω netherlands

πατήστε δύο τρεις φορές το update

λογικά θα σας έρθει

αν θέλετε λινκ να το κατεβάστε να το βαλω

επίσης πάντα έχω ενεργοποιήμενο το early...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χώρα Ελλάδα άμεσα! Αν και ειναι ίσως η πρώτη φορά που παίρνω τόσο άμεσα update με την δημοσίευση του!Συνηθως έκανε 2-3 μέρες να εμφανιστεί!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είμαι σίγουρος αν έχετε κάποιο dns για διαφημίσεις δεν έρχεται ....για δείτε και αυτό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είμαι σίγουρος αν έχετε κάποιο dns για διαφημίσεις δεν έρχεται ....για δείτε και αυτό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

βασικά παλιότερα δεν κατέβαινε αν είχες dns, τώρα αυτό δεν έχει σχέση τουλάχιστον από όσο θυμάμαι με το προηγούμενο update

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι λες εγώ το απενεργοποιησα για να έρθει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...