Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 26/2/2023 at 5:01 ΠΜ, c3250 said:

Στον Κωτσοβολο Παραγγειλα Γνησια Μπαταρια με 20€ και 15€ να μου την περασουν.

Την multienergy??? 

Για πες εντυπώσεις από την μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 26/2/2023 at 5:01 ΠΜ, c3250 said:

Στον Κωτσοβολο Παραγγειλα Γνησια Μπαταρια με 20€ και 15€ να μου την περασουν.

Η υπηρεσία της εγκατάστασης πάει πακέτο με την μπαταρία? Σου δόθηκε η δυνατότητα να πάρεις την μπαταρία χωρίς εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδες χρειαζομαι βοηθεια. περασα pixel experience ρομ και πλεον δεν με αφηνει να βαλω καρτες. πώς μπορω να κανω bypass αυτο το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Δώσε παραπάνω  ινφο. 

Δεν αναγνωρίζει σιμ θέλεις να πεις? 

Δοκίμασε να το εκκινησεις χωρίς σιμ μέσα στο τηλέφωνο 

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2023 at 4:29 ΜΜ, mol said:

Δώσε παραπάνω  ινφο. 

Δεν αναγνωρίζει σιμ θέλεις να πεις? 

Δοκίμασε να το εκκινησεις χωρίς σιμ μέσα στο τηλέφωνο 

Δεν το ειπα σωστα. Το προβλημα μου σε εκεινη την εκδοση ηταν οτι δεν περνουσε το safety net και δεν με αφηνε να βαλω τις χρεωστικες μου καρτες στο google pay. με αναβαθμιση σε καινουργια εκδοση, πλεον με αφηνει αλλα η συγκεκριμενη εχει άλλο θέμα...

τα confirmation sms που μου στελνουν το 6ψηφιο για να συνδεθω, απο τράπεζες και εφαρμογες ερχονται 30-45 λεπτά μετά!!! με αποτελεσμα να μην μπορω να εχω πρόσβαση κυριως στο paypal... στα υπολοιπα, κουτσα στραβα βγαζω ακρη..

Δοκίμασα να επιστρεψω σε stock miui με πέρασμα της τελευταιας fastboot rom αλλά επειδη εχω ξεκλειδωσει τον bootloader, δεν περνάει το safetynet check και ετσι δεν μπορω να χρησιμοποιησω το nfc για να πληρωνω με το google pay.

Yπαρχει καποια λυση για το προβλημα που ερχονται πολυ καθυστερημένα τα sms; μου αρεσει πολυ η pixelexperience rom αλλα αν δεν λυθει αυτό, δεν μπορω να λειτουργησω σωστα το κινητό μου σε κάποιες υπηρεσιες. 

Υπαρχει καποια rom που χρησιμοποιει κάποιος που να δουλευει σωστα η πληρωμή με nfc και google pay;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mol said:

Όσο την είχα πάντως δεν είχα Τέτοια θέματα. 

Δοκίμασε απ την αρχή τη διαδικασία για το safety net

Το safety net με την νεα εκδοση το περνουσε. το προβλημα ήταν οτι εκανε καπου 45 λεπτα να μου ερθουν οι κωδικοι  sms 2 factor authentication... εκανα φαντασου 2 φορες εγκατασταση την stock rom και παλι μετά την pixelexperience και ειχα τα ιδια ακριβως θέματα. 

εν τελει πριν λιγο κατεβασα και περασα την voltageOS. μεχρι τώρα ολα λειτουργουν αψογα, δεν εχω το παραμικρό πρόβλημα, και εχει κ αυτη (οπως και η pixelexperience) ενεργοποιημενο το απεριοριστο backup στην εφαρμογη Φωτογραφιες (το αναγνωριζει το κινητο σαν pixel phone).

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2023 at 11:24 ΜΜ, l3ft3r1s said:

Η υπηρεσία της εγκατάστασης πάει πακέτο με την μπαταρία? Σου δόθηκε η δυνατότητα να πάρεις την μπαταρία χωρίς εγκατάσταση?

Νομιζω Παει Μαζι Πακετο Η Αγορα Και η Εγκατασταση.

On 28/2/2023 at 10:44 ΜΜ, bill64 said:

Την multienergy??? 

Για πες εντυπώσεις από την μπαταρία...

Δεν Γνωριζω Αν ειναι Multi, Ειδα Οτι Γραφει πανω στην ζελατινα της Μπαταριας HQ OEM Xiaomi Mi 9T Pro,Παντως ειναι Μια Χαρα τωρα Το κινητο,Σαν ΚΑινουργιο.

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, c3250 said:

Νομιζω Παει Μαζι Πακετο Η Αγορα Και η Εγκατασταση.

Δεν Γνωριζω Αν ειναι Multi, Ειδα Οτι Γραφει πανω στην ζελατινα της Μπαταριας HQ OEM Xiaomi Mi 9T Pro,Παντως ειναι Μια Χαρα τωρα Το κινητο,Σαν ΚΑινουργιο.

To σκέφτομαι και εγώ να του αλλαξω μετα απο τόσα χρονια την μπαταρια. Για πόσο χρειαστηκε να τους αφησεις το κινητό εκει;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς το Pixel Experience? Τώρα το έβαλα. Δεν δουλεύει το δακτυλικο αποτύπωμα. Υπάρχει λύση? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 9/5/2023 at 1:54 ΠΜ, zevoulon_13 said:

Παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς το Pixel Experience? Τώρα το έβαλα. Δεν δουλεύει το δακτυλικο αποτύπωμα. Υπάρχει λύση? 

το ειχα δοκιμασει ενα φεγγάρι, ειχα καποια θεματακια (διαβασε μερικα ποστ πιο πανω)οποτε την αλλαξα και πηγα σε voltageOSΠαντως δεν ειχα θεμα με το δαχτυλικό αποτυπωμα. Πλεον με το voltageOS ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημενος. Ιδιο σχεδον και ισως καλυτερο απο το pixel experience.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kallair said:

το ειχα δοκιμασει ενα φεγγάρι, ειχα καποια θεματακια (διαβασε μερικα ποστ πιο πανω)οποτε την αλλαξα και πηγα σε voltageOSΠαντως δεν ειχα θεμα με το δαχτυλικό αποτυπωμα. Πλεον με το voltageOS ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημενος. Ιδιο σχεδον και ισως καλυτερο απο το pixel experience.

Ευχαριστώ. Πάντως με την τελευταία αναβάθμιση Μαΐου, φτιάξανε όλα. Δουλεύει τζετ. Δακτυλικο, NFC, όλα κομπλέ. Θα του βάλω και νέα μπαταρία και ας πάνε να κουρεύονται που θέλουν να αγοράζουμε καινούριο κινητό κάθε 2 χρόνια. Μια χαρά λειτουργεί 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Που μπορω να παω για αλλαγη μπαταρίας στο κεντρο Αθηνας?Εχει κανεις να προτεινει κανενα καταστημα εκτος αντιπροσωπειας γιατι θα ζητησουν τα μαλλια της κεφαλης τους για αλλαγη?Ευχαριστω

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2023 at 5:35 ΜΜ, kallair said:

To σκέφτομαι και εγώ να του αλλαξω μετα απο τόσα χρονια την μπαταρια. Για πόσο χρειαστηκε να τους αφησεις το κινητό εκει;

Συγγνωμη Για την Αργοπορεια Τωρα μπηκα και ειδα τα μνμ, περιπου 1 ωρα Εκανε  και μου το παρεδωσε.

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τη βοηθεια σας παρακαλω γιατι ειμαι σε διλημμα.Ψηνομαι για ανταλλαγη με ενα συναδελφο με ενα Χ3 nfc....Να το τολμησω ή να κατσω στα αυγα μου?Σορυ για το off topic....

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Nick_minos said:

Τη βοηθεια σας παρακαλω γιατι ειμαι σε διλημμα.Ψηνομαι για ανταλλαγη με ενα συναδελφο με ενα Χ3 nfc....Να το τολμησω ή να κατσω στα αυγα μου?Σορυ για το off topic....

Όχι σε καμία περίπτωση. Θα αφήσεις τον 855 που έχεις τώρα για να πας στον 732? Με τίποτα...Μονο μπαταρία έχει το  Poco X3

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, christos_087 said:

Όχι σε καμία περίπτωση. Θα αφήσεις τον 855 που έχεις τώρα για να πας στον 732? Με τίποτα...Μονο μπαταρία έχει το  Poco X3

Eυχαριστω πολυ φιλε....

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα. Θυμάμαι είχα ξεκλειδώσει τον bootloader πριν καιρό είχα κάνει ρουτ με magisk αν το λέω καλά και twrp και πήγα να περάσω μια miui rom μέσα από την miui κοινότητα από το telegram κάπου την είχα βρει αλλά δεν έγινε εγκατάσταση. Πάλι καλά είχα βρει την τελευταία επίσημη ρομ σε ζιπ και την έκανα εγκατάσταση και πήγαν όλα καλά. Ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να περάσουμε κάποια custom rom σε σχέση με της εταιρίας που έχω. Αν ναι ποια αξίζει και είναι χωρίς προβλήματα; Και ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω από την οφισιαλ τελευταία ρομ της εταιρίας που βρίσκομαι τώρα; Αν μπορείτε να μου πείτε τα βήματα μην κάνω καμιά πατάτα και το μπρικαρω. Αξίζει το ρίσκο να μπω σε αυτή τη διαδικασία; Αυτή τη στιγμή το μόνο που έχω είναι ο ξεκλειδωμενος bootloader. 

Παλιότερα με το lg g2 και το huawei u8800 pro ασχολιομουν παραπάνω οπότε τώρα έχω σκουριάσει και δεν έχω ασχοληθεί με αυτό το τηλ. 

Σας ευχαριστώ. 

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

https://get.pixelexperience.org/raphael
Μπορείς να δοκιμάσεις την pixel experience plus .
Εφόσον έχεις ξεκλειδωτο bootloader και twrp περνάς την ρομ αφού πρώτα κάνεις format data , καλό είναι το twrp αν έχεις παλιό να περάσεις το τελευταίο για το κινητό σου.
https://dl.twrp.me/raphael/

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2023 at 7:43 ΠΜ, chios said:

https://get.pixelexperience.org/raphael
Μπορείς να δοκιμάσεις την pixel experience plus .
Εφόσον έχεις ξεκλειδωτο bootloader και twrp περνάς την ρομ αφού πρώτα κάνεις format data , καλό είναι το twrp αν έχεις παλιό να περάσεις το τελευταίο για το κινητό σου.
https://dl.twrp.me/raphael/

Μόνο bootloader έχω ξεκλειδωτο νομίζω. Θα το τσεκαρω αργότερα.  Επίσης θα πρέπει να κάνω root και να περάσω το twrp με βάση αυτές τις οδηγίες; https://forum.xda-developers.com/t/how-to-root-mi-9t-pro-k20-pro-when-on-miui-12.4131599/

Και πριν φλασαρω τη ρομ θέλει μόνο το data wipe; Όχι και τα system, dalvik cache και cache;

Οπότε να κάτσω μετά σε αυτή τη ρομ; είναι σταθερή; Για να μην αλλάζω συνέχεια λέω. Μια καλή και σταθερή ποια θα προτείνατε;

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ δεν χρειάζεται για να περάσεις twrp επίσης θέλει format data για να περάσεις την ρομ , διάβασε καλά της οδηγίες πριν προχωρήσεις τα λέει όλα αναλυτικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μου έκλεψαν το κινητό από το αμάξι ανοίγοντας το τη Παρασκευή. Ξέρετε πως μπορούμε να το αχρηστευσουμε; Με το find device της google και της xiaomi δεν μπόρεσα να το βρω. Κάτι άλλο γίνεται με το imei;

Η αστυνομία και η vodafone που πήγα δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι...

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, toubano44 said:

Παιδιά καλησπέρα. Μου έκλεψαν το κινητό από το αμάξι ανοίγοντας το τη Παρασκευή. Ξέρετε πως μπορούμε να το αχρηστευσουμε; Με το find device της google και της xiaomi δεν μπόρεσα να το βρω. Κάτι άλλο γίνεται με το imei;

Η αστυνομία και η vodafone που πήγα δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι...

https://www.astynomia.gr/odigos-tou-politi/chrisimes-symvoules/klopi-listeia/symvoules-gia-tin-asfaleia-apo-klopi-listeia-apoleia-kiniton-tilefonon/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παίδες καλημέρα.
έβαλα στην συσκευή μας φωτογραφίες και βίντεο που ήταν τραβηγμένα από samsunq, δεν τα εμφανίζει.
καμία ιδέα?
1c972830222dd17c13c806bac7231527.jpg

Mi 9T Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...