Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ δεν παίρνουμε σοβαρά την xiaomi τα άρθρα θα πάρουμε που στο κάτω κάτω κάτι πρέπει να γράψουν,τα settings του file manager...lol

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

c8a3cfc1379cc8f14942318053e40887.jpg

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα και κάτι μου εμφανίζεται συχνά το παρακάτω πρόβλημα:

Όταν με καλούν ότι και να πατήσω στην οθόνη δεν ανταποκρίνεται και δεν μπορώ να απαντήσω ή να απορρίψω την κλήση. Ως λύση είναι να πατήσω το power button για να κλειδώσει η οθόνη να το ξαναπατήσω για να ενεργοποιηθεί η οθόνη ξανά κάνω ξεκλείδωμα πχ με το δαχτυλικό αποτύπωμα και τότε μπορώ να χειριστώ την κλήση εφόσον τα προλάβω όλα αυτά πριν σταματήσει η κλήση....

Έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα ή σκέφτεστε κάποια άλλη λύση;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις πάνω?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα και κάτι μου εμφανίζεται συχνά το παρακάτω πρόβλημα:

Όταν με καλούν ότι και να πατήσω στην οθόνη δεν ανταποκρίνεται και δεν μπορώ να απαντήσω ή να απορρίψω την κλήση. Ως λύση είναι να πατήσω το power button για να κλειδώσει η οθόνη να το ξαναπατήσω για να ενεργοποιηθεί η οθόνη ξανά κάνω ξεκλείδωμα πχ με το δαχτυλικό αποτύπωμα και τότε μπορώ να χειριστώ την κλήση εφόσον τα προλάβω όλα αυτά πριν σταματήσει η κλήση....

Έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα ή σκέφτεστε κάποια άλλη λύση;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια ρομ έχεις πάνω?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σ' εμένα με MIUI Global 12.0.5.0 (QFKEUXM) μου το έχει κάνει μερικές φορές...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Την 12.0.5 QFKEUXM έχω.

Θα δοκιμάσω και με κλειστό volte (wind) και θα επανέλθω

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την 12.0.5 QFKEUXM έχω.

Θα δοκιμάσω και με κλειστό volte (wind) και θα επανέλθω

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

περισυ τον Σεπτέμβρη δεν θυμάμαι ποια ρομ είχαμε μου το έκανε με Q,που δεν υποστηρίζει έτσι και αλλιώς γενικά Voice over,οπότε έκλεισα και τα δύο και το wifi και δεν το ξανά έκανε,τώρα που έχω Vodafone cu που υποστηρίζει και τα δύο δεν έχω κανένα πρόβλημα ...προς το παρόν

ο μόνος λόγος που το κρατάω είναι για να μη πέφτει το 4g σε h+ κατά την διάρκεια κλήσης

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ακύρωσα κατά λάθος μία μεγάλη ενημέρωση εφαρμογών συστήματος και δεν μου την δείχνει πάλι, ακόμα και αν κάνω ενημέρωση της λίστας, γνωρίζει κάποιος πως την επαναφέρω για κατέβασμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά στην αρχική οθόνη στα κάτω εικονίδια πως μπορώ να προσθέσω ακόμα άλλο ένα..;για κάποιο λόγο δεν με αφήνει.. υπάρχει κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Ακύρωσα κατά λάθος μία μεγάλη ενημέρωση εφαρμογών συστήματος και δεν μου την δείχνει πάλι, ακόμα και αν κάνω ενημέρωση της λίστας, γνωρίζει κάποιος πως την επαναφέρω για κατέβασμα?
πήγαινε ρυθμίσεις manage apps βρες το system apps updater και κάνε ένα clear cache και data,reboot και τσεκαρε πάλι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά στην αρχική οθόνη στα κάτω εικονίδια πως μπορώ να προσθέσω ακόμα άλλο ένα..;για κάποιο λόγο δεν με αφήνει.. υπάρχει κάποια ρύθμιση;
αν είσαι με nova prime μπορείς άνετα να βάλεις ,δεν δουλεύω stock launcher και δεν έχω ιδέα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά στην αρχική οθόνη στα κάτω εικονίδια πως μπορώ να προσθέσω ακόμα άλλο ένα..;για κάποιο λόγο δεν με αφήνει.. υπάρχει κάποια ρύθμιση;
Η διάταξη της αρχικής οθόνης σου πόσο είναι? 7697cce9c259ae420125e907d0f2367d.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα που παρουσιάστηκε ξαφνικά πριν κανένα 6μηνο, ρώτησα εδώ αλλά δεν έλαβα απάντηση,

Υποτίθεται ότι έκανα όλες τις δοκιμές από το παρακάτω αλλά χωρίς αποτέλεσμα. e81a05f294a407723a08f4807ac71f8a.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε ρυθμίσεις manage apps βρες το system apps updater και κάνε ένα clear cache και data,reboot και τσεκαρε πάλι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν είσαι με nova prime μπορείς άνετα να βάλεις ,δεν δουλεύω stock launcher και δεν έχω ιδέα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

( Στο πρώτο) Δεν βλέπω κάπου clear cachead9cd10de6d0b7f12676ac8f5fa229d4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φταιει αυτό, αλλα ΜΑΛΛΟΝ μετα απο αναβαθμιση εφαρμογων της google, αλλαξε λιγο το μενου στις ρυθμισεις στην επιλογη απο ποια καρτα θα εχω ιντερνετ κ κλησεις, και επισης εμφανιστηκαν και στις 2 κάρτες οι επιλογες να ενεργοποιησω/απενεργοποιησω τα volte/vowifi. πριν, αν θυμαμαι καλα στην vodafone μονο για vowifi μου εδειχνε επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

η google ? αφού είμαστε σε 10 ακόμα

αυτό το κουμπάκι τι ρόλο παίζει,δεν το καταλα,δεν βλεπω να κάνει κάτι,επίσης είναι μόνο για calls στα data δεν υπαρχει d761a892a3260adbcb0fb0df6c0b7668.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

η google ? αφού είμαστε σε 10 ακόμα

αυτό το κουμπάκι τι ρόλο παίζει,δεν το καταλα,δεν βλεπω να κάνει κάτι,επίσης είναι μόνο για calls στα data δεν υπαρχει d761a892a3260adbcb0fb0df6c0b7668.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

αυτο ειναι για να σε ρωτάει απο ποια καρτα θα κανεις κλήση.

 

η google ενημερωνει κομματια του λογισμικου της μεσω ενημερωσης εφαρμογων. πριν μερικες μερες ενημερωσε κατι που ειχε να κανει με τους παροχους. ενα που γραφει "υπηρεσιες εταιρ. κινητης τηλ."

Link to comment
Share on other sites

την ίδια επιλογή θα μπορούσε να είχε και για τα data ...τέλος πάντων λίγο κουφό μου φαίνεται όλο αυτό

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά πλέον μέσα από την εφαρμογή hidden miui setting μπορείτε να :85105274aa3b5e8d2dd7427dd3c25631.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά πλέον μέσα από την εφαρμογή hidden miui setting μπορείτε να :85105274aa3b5e8d2dd7427dd3c25631.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Αρκει να ξέρεις τι θα πειράξεις.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 εβδομάδες κάποιες στιγμές ξαφνικά κλειδώνει η συσκευή με μία πράσινη οθόνη είτε όταν θέλω να ξεκλειδώσω την συσκευή με δακτυλικό είτε την ώρα που ανοίγω κάποια εφαρμογή μου κλειδώνει και δεν μπορώ να καταλάβω εάν είναι το Kaspersky (το οποίο απενεργοποιώντας το, συνεχίζει το πρόβλημα) που έχει το ίδιο πράσινο χρώμα είτε το Miui.
Link to comment
Share on other sites

πράσινα κίτρινα κτλ χρώματα στην οθόνη δεν είναι καλό σημάδι

αλλά πέρα από αυτό στο κινητό τρέχει ήδη antivarious από μαμά δεν νομίζω ότι χρειαζόμαστε κάτι άλλο....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...