Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξέρω τι λες εγώ το απενεργοποιησα για έρθει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εγω απενεργοποιησα, αλλαξα χωρες, αλλαξα μεχρι κ απο που παιρνω δεδομενα (το εβαλα κ σε vodafone και σε cosmote) και παλι τπτ. χαχα! με βλεπω να κανω την ερευνα μου για τι επιπτωσεις εχει ο ξεκλειδωτος bootloader στις εφαρμογες καρτων, και να το ξεκλειδωνω κ να περναω την 12.5 απο το greek community.

 

Στην android11 miui παιζουν κανονικα τα chat bubbles feature που εβαλε η google; εχει καποιος miui12.5 based on android11 να μας πει;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες κάρτες αναφέρεστε?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

To τελευταίο διάστημα φαίνεται μερικές φορές (δεν μπορώ να πω για ποσοστό) να μην μπορώ να κάνω κλήσεις (σαν να μη βγάζω γραμμή) και να μην μπορώ να δεχτώ (και αργότερα να λαμβάνω SMS ότι κάποιος με πήρε). Είμαι με Cosmote αλλά δεν είμαι σίγουρος πότε συμβαίνει ή αν φταίει κάτι άλλο. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο θέμα ή έχει να προτείνει κάτι για καλύτερο έλεγχο; Edited by newlynx
Link to comment
Share on other sites

To τελευταίο διάστημα φαίνεται μερικές φορές (δεν μπορώ να πω για ποσοστό) να μην μπορώ να κάνω κλήσεις (σαν να μη βγάζω γραμμή) και να μην μπορώ να δεχτώ (και αργότερα να λαμβάνω SMS ότι κάποιος με πήρε). Είμαι με Cosmote αλλά δεν είμαι σίγουρος πότε συμβαίνει ή αν φταίει κάτι άλλο. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο θέμα ή έχει να προτείνει κάτι για καλύτερο έλεγχο;

 

Το ίδιο ακριβώς και σε εμένα με Vodafone όμως.Έχω αγανακτήσει μιλάμε σε σημείο να θέλω να το πετάξω.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς και σε εμένα με Vodafone όμως.Έχω αγανακτήσει μιλάμε σε σημείο να θέλω να το πετάξω.

Το θέμα είναι πως μπορεί να εντοπιστεί ως θέμα γιατί ακόμα είναι στην εγγύηση. Δεν είναι κάτι που συμβαίνει συνέχεια οπότε και δεν ξέρω τι θα μου πουν. Τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

έχω δύο q και voda ποτέ κανένα πρόβλημα

και στις δύο περιπτώσεις έχω πάρει τεχνική υποστήριξη να κοιταξουν την γραμμή παραπονούμενος και καλά ότι δεν έχω καλό σήμα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες κάρτες αναφέρεστε?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για εφαρμογες τραπεζας κ πληρωμες με NFC, πειραιώς, viva και revolut.

 

edit. ηρθε τελικα η ενημερωση, 250mb.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως μπορεί να εντοπιστεί ως θέμα γιατί ακόμα είναι στην εγγύηση. Δεν είναι κάτι που συμβαίνει συνέχεια οπότε και δεν ξέρω τι θα μου πουν. Τι σκέφτεσαι να κάνεις;

 

Εγγύηση δεν έχω φίλε μου είναι από Banggood η συσκευή.Το καλό είναι ότι το έχω 16 μήνες από τους πρώτους το είχα πάρει.Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει πάντα για να πεις έχει πρόβλημα σοβαρό.Αλλά το κάνει ακόμα και σε περιοχές με full σήμα.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει καμία σχέση η στάθμη σήματος να ξέρετε σε αυτές τις περιπτώσεις πολλές φορές είναι εικονικό αν το δίκτυο έχει πρόβλημα

το ότι επίσης εσύ βγάζεις κλήση και εγώ όχι τις περισοτερες φορές δεν έχει καμία σημασία γιατί απλά δεν έχουμε όλοι το ίδιο τηλέφωνο και πότε μα ποτέ δεν είμαστε ακριβώς στο ίδιο σημείο

επίσης έχει αναφερθεί κάποιες θήκες αποδυναμώνουν το σήμα του κινητου,γενικά μιλώντας για όλα τα τηλέφωνα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το απλό 9T με cosmote.

Έχω και εγώ παρόμοια θεματακια με τις κλήσεις αλλά και ο αδερφός μου με Samsung s20 .

 

Μάλλον περισσότερο φταίει το δίκτυο με υπερφορτωσεις γιατί παρατηρείται και συχνή μετάπτωση από 4G σε 3G .

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να δηλώσεις ποια θα είναι η default sim για sms εφόσον κάποιος έχει 2 sim στο τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να δηλώσεις ποια θα είναι η default sim για sms εφόσον κάποιος έχει 2 sim στο τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην εφαρμογη της google, οποια χρησιμοποιησεις τελευταια, αυτη την ρυθμιση κραταει μεχρι να το αλλαξεις ξανα. δεν θυμαμαι να εχω δει πουθενα να οριζεις την sms sim.

Link to comment
Share on other sites

χαχα για αυτό είναι οι παλιοί εδώ υπάρχει αλλα όχι σαν default,και εξηγούμαι

όταν στέλνεις μήνυμα σου γράφει με ποια κάρτα φεύγει ας πούμε την 1 αν θέλεις να το αλλάξεις πατά το 1 και βγάζει επιλογή αν θέλεις να το στείλεις με την δύο

δυστυχώς η δύο θα παραμένει σαν default μέχρι να το αλλάξεις πάλι

χαζομάρες να μους πεις αλλά έτσι είναι

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα. Σε άλλα τηλέφωνα πχ Samsung a50 το έχει η εφαρμογή των μηνυμάτων.

Αυτό με την αλλαγή που έχει η εφαρμογή message της google του xiaomi δημιουργεί πρόβλημα γιατί έχω παρατηρήσει ότι αν χαθεί το σήμα η απενεργοποιήσεις πχ στην 1η sim, όλα τα sms θα φεύγουν με την 2η sim. Για μένα ήθελα default την 1η sim που είναι η επαγγελματική. Με το σενάριο που έγραψα πριν πολλές φορές γυρνά στην 2η sim και δίχως να το θέλω φεύγουν sms από την 2η sim που είναι για προσωπικούς λόγους και έτσι αποκαλύπτεται το νούμερο που δεν θέλω.

 

Δοκίμασα άλλες εφαρμογές όπως chomp και textra που έχουν ρύθμιση για default sim, όμως δεν συνεργαζόνται σωστά με την ενέργεια της αυτόματης απόρριψης κλήσης με αποστολή έτοιμου κειμένου sms, για την ακρίβεια κάνει restart το miui, οπότε όταν είσαι σε μια κλήση και απορρίψεις με sms μια άλλη εισερχόμενη χάνεται και η τρέχουσα κλήση αφού γίνεται restart το miui.

 

Δυστυχώς ότι πληρώνουμε πέρνουμε...

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

α τόσο καλά μαλλον ξέχασαν να το βάλουν σαν επιλογή στις ρυθμίσεις,miui είναι αυτή

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά!Εδω και 3 μέρες το fb μια βγαίνει σε λευκό και μια σε σκοτεινό θέμα! Ενώ δεν εχει καν την επιλογή στις ρυθμίσεις του fb για αλλαγή απο λευκό σε σκοτεινό εχει τύχει σε κάποιον άλλον?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά!Εδω και 3 μέρες το fb μια βγαίνει σε λευκό και μια σε σκοτεινό θέμα! Ενώ δεν εχει καν την επιλογή στις ρυθμίσεις του fb για αλλαγή απο λευκό σε σκοτεινό εχει τύχει σε κάποιον άλλον?

 

Μήπως έχεις ενεργή την επιλογή ν' αλλάζει βάση daytime στις ρυθμίσεις του κινητού ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργή την επιλογή ν' αλλάζει βάση daytime στις ρυθμίσεις του κινητού ?

 

Ποιο συγκεκριμένα?Σε ποια ρύθμιση ειναι?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ποιο συγκεκριμένα?Σε ποια ρύθμιση ειναι?

 

Settings -> Display -> Schedule Dark Mode

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο συγκεκριμένα?Σε ποια ρύθμιση ειναι?

 

Κατάλαβα τι εννοείς οχι το εχω μόνιμα εκεί στην σκοτεινή λειτουργία αλλά μόλις εκανα εναλλαγή έφτιαξε!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες κατάλαβα καλά όταν λέει ότι δεν θα πάρει την miui 13 η σειρά mi 9 εννοεί και το δικό μας που ήταν ναυαρχίδα κάποτε...;;

 

 

https://techblog.gr/software/deytero-trimino-2021-anamenetai-to-miui-13/

Link to comment
Share on other sites

θα σου στείλω τα themes να την φτιάξεις μόνο σου,τι στεναχωριέσαι ?

εδώ έχουμε πάρει μια αναβάθμιση όλη κι όλη σε android η κάνω λάθος ?και σεις στεναχωριέστε για miui 13

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες κατάλαβα καλά όταν λέει ότι δεν θα πάρει την miui 13 η σειρά mi 9 εννοεί και το δικό μας που ήταν ναυαρχίδα κάποτε...;;

 

 

https://techblog.gr/software/deytero-trimino-2021-anamenetai-to-miui-13/

 

θα προτεινα να μην παιρνετε στα σοβαρα τετοια αρθρα. ακομα κ στο αρχικη πηγη που ειναι το antutu, ΔΕΝ αναφερει πηγη.

 

Σε αλλο αρθρο παρομοιο, ειχαν μεσα το k20 pro και δεν ειχαν το δικο μας. τα συμπερασματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...