Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγραψα κατι αλλο εγω δλδ?:blink:

Για beta και stable ξεκινησε η κουβεντα,αυτο εγραψα εαν δεν κανω λαθος.

Γραφω τι παιρνει επισημα απο το εργοστασιο κατα την παραγωγη της η συσκευης,οχι τι βαζουμε εμεις ποτε θελουμε.

Προφανως και υπαρχουν official custom,χρονια τωρα,δεν ειπα καπου το αντιθετο νομιζω.

 

H συζητηση ξεκινησε σχετικα με την ρομ που φορουσε το παιδι με το προβλημα στο ραδιοφωνο. ολοι αναφεραμε οτι ειναι custom rom της xiaomi.eu community, ενω την ανεφερες σαν επισημη beta-tester rom, πραγμα που δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

H συζητηση ξεκινησε σχετικα με την ρομ που φορουσε το παιδι με το προβλημα στο ραδιοφωνο. ολοι αναφεραμε οτι ειναι custom rom της xiaomi.eu community, ενω την ανεφερες σαν επισημη beta-tester rom, πραγμα που δεν ισχυει.

 

Ορθον το τελευταίο,μη στοχευμένη η αναφορά μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος με τις ρομ, μπορώ κάπως να βάλω την επίσημη ρομ και πως;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος με τις ρομ, μπορώ κάπως να βάλω την επίσημη ρομ και πως;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Προσωπικα θα εμενα στην rom που εισαι. δεν εχεις να κερδισεις κατι. μεινε εκει που εισαι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος με τις ρομ, μπορώ κάπως να βάλω την επίσημη ρομ και πως;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

πολλοί λένε ότι είναι καλύτερη από την στοκ ρομ,εσύ ξέρεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντε να γινω παλι ο περιεργος...

Το παλικαρι δεν ειχε ραδιο μεχρι τωρα και λεμε οτι ειναι η beta καλύτερη απο την stable?

Ολες οι beta εχουν τα θεματακια τους,γεγονος αυτο.

Εαν θελουμε κατα το δυνατον πιο σταθερο κινητο,χωρις τα διαφορα χαζα προβληματα των beta,μενουμε με stable.

Αποψη μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αντε να γινω παλι ο περιεργος...

Το παλικαρι δεν ειχε ραδιο μεχρι τωρα και λεμε οτι ειναι η beta καλύτερη απο την stable?

Ολες οι beta εχουν τα θεματακια τους,γεγονος αυτο.

Εαν θελουμε κατα το δυνατον πιο σταθερο κινητο,χωρις τα διαφορα χαζα προβληματα των beta,μενουμε με stable.

Αποψη μου.

ειναι rom βασισμενη στην chinese developer rom η οποια ειναι πολυ μπροστα σε features σε σχεση με την official ρομ που φοραμε και ανανεωνεται σχεδον σε εβδομαδιαια βαση.

 

οποτε ναι, εκτος απο μικρα bugs που κρατανε λιγο, και αν ψαχνεσαι και διαβαζεις το φορουμ τους απλα δεν αναβαθμιζεις κ περιμενεις την επομενη εκδοση, αν θες να εχεις το lastest software βαζεις ειτε την xiaomi.eu, ειτε την ελληνικη απο xiaomi-miui hellas.

 

Για να δωσω ενα παραδειγμα, οι ρομ αυτες ειχαν πληρως λειτουργικα AOD notifications κανα 2-3 μηνες πριν τα παρουμε εμεις στις οfficial.

Link to comment
Share on other sites

ειναι rom βασισμενη στην chinese developer rom η οποια ειναι πολυ μπροστα σε features σε σχεση με την official ρομ που φοραμε και ανανεωνεται σχεδον σε εβδομαδιαια βαση.

 

οποτε ναι, εκτος απο μικρα bugs που κρατανε λιγο, και αν ψαχνεσαι και διαβαζεις το φορουμ τους απλα δεν αναβαθμιζεις κ περιμενεις την επομενη εκδοση, αν θες να εχεις το lastest software βαζεις ειτε την xiaomi.eu, ειτε την ελληνικη απο xiaomi-miui hellas.

 

Για να δωσω ενα παραδειγμα, οι ρομ αυτες ειχαν πληρως λειτουργικα AOD notifications κανα 2-3 μηνες πριν τα παρουμε εμεις στις οfficial.

 

Σε ατομα που δεν πολυ ασχολούνται με ρομ κτλ δεν θα πρότεινα beta rom.

Τι να το κάνει ο φίλος παραπάνω το AOD notifications εαν δεν εχει ραδιο πχ.η εαν εχει κωλύματα κτλ,

Οι beta,για εμένα τουλάχιστον δεν είναι για ολους. Αλλα για την μειοψηφία των χρηστών.

Η πλειοψηφία θέλει σταθερότητα και απροβλημάτιστη λειτουργιά.

Με το αυτό σκεπτικό δεν θα υπήρχαν οι stable.

Αυτό γραφω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σε ατομα που δεν πολυ ασχολούνται με ρομ κτλ δεν θα πρότεινα beta rom.

Τι να το κάνει ο φίλος παραπάνω το AOD notifications εαν δεν εχει ραδιο πχ.η εαν εχει κωλύματα κτλ,

Οι beta,για εμένα τουλάχιστον δεν είναι για ολους. Αλλα για την μειοψηφία των χρηστών.

Η πλειοψηφία θέλει σταθερότητα και απροβλημάτιστη λειτουργιά.

Με το αυτό σκεπτικό δεν θα υπήρχαν οι stable.

Αυτό γραφω.

 

Αποψεις ειναι αυτες. δεν υπαρχει σωστο η λαθος.

 

Προσωπικα επειδη τις εxω δουλεψει τις xiaomi.eu roms (και τις stable και τις weekly (beta)) μια χαρα σταθερες ειναι και προβληματα σαν αυτο του παιδιου, που δεν δουλευε το ραδιοφωνο, σπανια τα συναντας κ τα διορθωνουν μεσα σε μια βδομαδα.

 

επισης πιο πολυ με προβληματιζει το πώς θα γυρισει σε επισημη rom, παρα το οτι ειναι ηδη με την custom rom.. ειδικα αν δεν εχει ασχοληθει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αποψεις ειναι αυτες. δεν υπαρχει σωστο η λαθος.

 

Προσωπικα επειδη τις εxω δουλεψει τις xiaomi.eu roms (και τις stable και τις weekly (beta)) μια χαρα σταθερες ειναι και προβληματα σαν αυτο του παιδιου, που δεν δουλευε το ραδιοφωνο, σπανια τα συναντας κ τα διορθωνουν μεσα σε μια βδομαδα.

 

επισης πιο πολυ με προβληματιζει το πώς θα γυρισει σε επισημη rom, παρα το οτι ειναι ηδη με την custom rom.. ειδικα αν δεν εχει ασχοληθει ποτε.

 

Υπαρχουν παρομοια βιντεο και οδηγοι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα δεν είχε γενικά...το πρώτο πρόβλημα με το FM radio εμφανίστηκε με τη προτελευταία αναβάθμιση, αλλά λύθηκε τώρα.

Μια χαρά πάει το κινητο.....αν δεν έχω να κερδίσω κάτι, θα κάτσω Μ αυτην.....μιας και είμαι αρχάριος Μ αυτά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.

 

Στα δικά μου θέματα, δοκίμασα 2 μέρες με ανοιχτό το fb chat heads και γα.....κε ο Δίας στα κολλήματα. Τελευταίο πριν 1 λεπτό που άνοιξα λινό προς sport24 από το fb messenger chat head και κόλλησε το κινητό. Έκανα επανεκκίνηση για να επανέλθει.

 

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι να το ξεκλειδώσω κ να περάσω custom ROM να ησυχάσω..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.

 

 

 

Στα δικά μου θέματα, δοκίμασα 2 μέρες με ανοιχτό το fb chat heads και γα.....κε ο Δίας στα κολλήματα. Τελευταίο πριν 1 λεπτό που άνοιξα λινό προς sport24 από το fb messenger chat head και κόλλησε το κινητό. Έκανα επανεκκίνηση για να επανέλθει.

 

 

 

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι να το ξεκλειδώσω κ να περάσω custom ROM να ησυχάσω..

και γιατί δεν περνάς μια παλαιότερη έκδοση του fb για δοκιμή?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε το βράδυ με ανοιχτό wifi να έχουμε απενεργοποιημένες όλες τις ειδοποιήσεις εκτός μια δυο?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην AOD παρατηρώ ότι κάποια διαστήματα η ώρα φαίνεται πολύ φωτεινή και άλλοτε όπως πρέπει. Ντιμάρει για κάποιο λόγο. Ξέρει κανείς τι γίνεται?
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στην AOD παρατηρώ ότι κάποια διαστήματα η ώρα φαίνεται πολύ φωτεινή και άλλοτε όπως πρέπει. Ντιμάρει για κάποιο λόγο. Ξέρει κανείς τι γίνεται?

 

Εαν δεν κάνω λάθος είναι ανάλογα την φωτεινότητα του χώρου που βρίσκεσαι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω το mi9t pro αγορασμενο απο infoquest. Πριν 2 βδομάδες ηρθε η αναβάθμιση miui 12 και πριν προλάβει να κατέβει...σαν να εξαφανιστηκε. Απο τοτε ειμαι με την 11.0.6.0.

Έχει συμβεί και σε αλλους αυτο??? Είναι κανεις με ευρωπαϊκό κινητο με miui 12???

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω το mi9t pro αγορασμενο απο infoquest. Πριν 2 βδομάδες ηρθε η αναβάθμιση miui 12 και πριν προλάβει να κατέβει...σαν να εξαφανιστηκε. Απο τοτε ειμαι με την 11.0.6.0.

Έχει συμβεί και σε αλλους αυτο??? Είναι κανεις με ευρωπαϊκό κινητο με miui 12???

 

Ευχαριστώ

 

Νομιζω και αλλο παληκαρι ανεφερε οτι δεν την βρισκει. Ισως ειχε καποια bugs και την απεσυραν. υπομονη μεχρι την επομενη ειδαλλως αν βιαζεσαι μπορεις να την κατεβασεις κ να την περασεις μονος σου. Προσωπικα θα περιμενα την επομενη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω και αλλο παληκαρι ανεφερε οτι δεν την βρισκει. Ισως ειχε καποια bugs και την απεσυραν. υπομονη μεχρι την επομενη ειδαλλως αν βιαζεσαι μπορεις να την κατεβασεις κ να την περασεις μονος σου. Προσωπικα θα περιμενα την επομενη εκδοση.
και άλλη φορά τo χουν ξανά κάνει και μετά δεν έδωσαν γρήγορα update

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται. Κι εγώ από infoquest αγορασμένο πήρε την 12 κανονικά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Κανε διαγραφή την συσκευή απο το αμαξι και περνα το ξανα.

 

Εχει τύχη σε εμενα στο μηλοφωνο.

Δεν βοήθησε η διαγραφή και ξαναπέρασμα στο Bluetooth του αυτοκινήτου, έτσι κι αλλιώς μου βγάζει την ίδια ειδοποίηση πολλές φορές μέσα στην ημέρα.

Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα, το κάνει από το πέρασμα της 12 και μετά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalkc3fafb139b00fc21548ed1de2c569a4c.jpg

Edited by stubu
Link to comment
Share on other sites

Δεν βοήθησε η διαγραφή και ξαναπέρασμα στο Bluetooth του αυτοκινήτου, έτσι κι αλλιώς μου βγάζει την ίδια ειδοποίηση πολλές φορές μέσα στην ημέρα.

Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα, το κάνει από το πέρασμα της 12 και μετά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalkc3fafb139b00fc21548ed1de2c569a4c.jpg

 

μηπως να δοκιμασεις ρεσετ το ραδιοφωνο του αμαξιου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βοήθησε η διαγραφή και ξαναπέρασμα στο Bluetooth του αυτοκινήτου, έτσι κι αλλιώς μου βγάζει την ίδια ειδοποίηση πολλές φορές μέσα στην ημέρα.

Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα, το κάνει από το πέρασμα της 12 και μετά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalkc3fafb139b00fc21548ed1de2c569a4c.jpg

Στο δικο μου τουλαχιστον δεν εχει θεμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα δεν το βγάζει μόνο μπαίνοντας στο αυτοκίονητο αλλά και στιγμές που βρίσκομαι με τα πόδια κάπου,

οπότε το πρόβλημα είναι γενικό με το Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...