Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως πρεπει να εχει πολλα θεματα το νεο update. Ελπιζω να βγει καποιο fix
και να πεις ότι έχει κάτι ουσία,μόνο τα security patches

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τον χρονο σου. Ετσι ειναι σημασια υψηλη αλλα παλι δεν εμφανιζονται κατω απο την κουρτινα λειτουργιων ..

 

μολις ειδα οτι μιλας για εφαρμογες της google... δοκιμασε το εξης. στα εικονιδια της κουρτινας λειτουργιων που λες, ενα απο αυτα ειναι ο "συγχρονισμος". ειναι ενεργοποιημενος; εγω μονο οταν το εχω ενεργοποιημενο ερχονται αμεσα τα emails.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βάλε Νόβα και τσεκαρε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

θα αποκλεισω πρωτα και τον stock launcher και μετα θα τον δοκιμασω. τον εχω και αγορασμενο κιολας αλλα μου εκανε κολπακια στο προηγουμενο κινητο κ ετσι τον ειχα απεγκαταστησει.

Link to comment
Share on other sites

λογικό δεν είναι !

 

κολπακια και Νόβα ? μάλλον κάτι κάνεις που δεν του αρέσουν ...χαχα είμαι και beta πάντα μόλις δω κάτι το γυρίζω σε σταθερή και τέλος τα κόλπα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

λογικό δεν είναι !

 

κολπακια και Νόβα ? μάλλον κάτι κάνεις που δεν του αρέσουν ...χαχα είμαι και beta πάντα μόλις δω κάτι το γυρίζω σε σταθερή και τέλος τα κόλπα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Aστα σκατοκινητο ηταν.. lenovo phab 2 pro. Δεν ειχα κανενα θεμα στην αρχη μεχρι που καποια στιγμη, πριν το ξαποστειλω, πρεπει να ειχε καποιο memory leak και γαμ....ταν το συμπαν. καποια ασυμβατοτητα με το σαπιο software της λενοβο... κ ετσι ειχα αλλαξει σε poco launcher.

Link to comment
Share on other sites

Με την MiUI 12 EU Stable κι εγώ, με Nova Launcher και κλειστά τα gestures (προτιμώ τα κουμπιά κάτω), κλειστό επίσης το Control center (σκέτο φρου-φρου κι αρώματα, συν ότι παραμένει ενεργό στην οθόνη κλειδώματος, άρα τρύπα ασφαλείας) και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη συσκευή.

 

Κι ευτυχώς, γιατί το να κάνω reset σημαίνει ότι θα χάσω πρόσβαση στην εφαρμογή της τράπεζάς μου για καμιά βδομάδα μέχρι να μου στείλουν νέο κλειδί πρόσβασης. Για τον ίδιο λόγο δε πρόκειται ποτέ να το ξεκλειδώσω και να βάλω άλλη ROM, οι μέρες που το Magisk κορόιδευε το Google Safety net είναι μετρημένες (σύμφωνα με το Twitter του ίδιου του δημιουργού).

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Aστα σκατοκινητο ηταν.. lenovo phab 2 pro. Δεν ειχα κανενα θεμα στην αρχη μεχρι που καποια στιγμη, πριν το ξαποστειλω, πρεπει να ειχε καποιο memory leak και γαμ....ταν το συμπαν. καποια ασυμβατοτητα με το σαπιο software της λενοβο... κ ετσι ειχα αλλαξει σε poco launcher.
ναι αλλά το αναφέρεις όμως :p

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ και κάμποσες σελίδες για κολήματα, καθυστερήσεις και άλλα πολλά. δεν ξέρω τι γίνεται εάν είναι custom rom. σε αυτή τη περίπτωση υπεύθυνο είναι το forum που την έχετε κατεβάσει. όσο αφορά την global stable 12.0.1.0 (QFKEUXM), με χώρα Ελλάδα, που είναι και η επίσημη rom , δεν έχει προβλήματα εκτός και αν :

- έχετε poco launcher , η έκδοση του δεν είναι συμβατή με τη miui 12. απεγκατάσταση και χρήση στοκ launcher.

- εάν πριν την αναβάθμιση είχατε πειράξει το stock launcher π.χ. απο apkmirror ή την aod κτλπ.

γενικώς εάν κάποια στοιχεία του os / apps τα είχατε πειράξει και "κουκουλώσατε" την 12 από πάνω το κινητό θα κάνει "τρέλες". κάντε επαναφορά των εφαρμογών και της cashe τους σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και ξανά ενημέρωση τους απο την αρχή.

Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ και κάμποσες σελίδες για κολήματα, καθυστερήσεις και άλλα πολλά. δεν ξέρω τι γίνεται εάν είναι custom rom. σε αυτή τη περίπτωση υπεύθυνο είναι το forum που την έχετε κατεβάσει. όσο αφορά την global stable 12.0.1.0 (QFKEUXM), με χώρα Ελλάδα, που είναι και η επίσημη rom , δεν έχει προβλήματα εκτός και αν :

- έχετε poco launcher , η έκδοση του δεν είναι συμβατή με τη miui 12. απεγκατάσταση και χρήση στοκ launcher.

- εάν πριν την αναβάθμιση είχατε πειράξει το stock launcher π.χ. απο apkmirror ή την aod κτλπ.

γενικώς εάν κάποια στοιχεία του os / apps τα είχατε πειράξει και "κουκουλώσατε" την 12 από πάνω το κινητό θα κάνει "τρέλες". κάντε επαναφορά των εφαρμογών και της cashe τους σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και ξανά ενημέρωση τους απο την αρχή.

 

Μ' αρεσει που εισαι τοσο καθετος. Σε διαβεβαιω λοιπον οτι τα προβληματα παρουσιαστηκαν κ με stock launcher μετα απο factory reset και περασμα ολοκληρης της ROM (και οχι του update) απο την αρχη, σε clean install. :)

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρεσει που εισαι τοσο καθετος. Σε διαβεβαιω λοιπον οτι τα προβληματα παρουσιαστηκαν κ με stock launcher μετα απο factory reset και περασμα ολοκληρης της ROM (και οχι του update) απο την αρχη, σε clean install. :)[/quote

 

ok,...απο γνωστό το 99.9% αυτά έφταιγαν... μετά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί πέρασες την rom ξανά και απο που; γιατι δεν άφησες το κινητό να ξεκινήσει να κάνει boot και να το χρησιμοποιήσεις; να δεις μετά συμπεριφορά; κατέβασες μια rom από κάποιο απο τα σάιτ που δίνουν rom με το τσουβάλι και ένας θεός ξέρει τι είναι. βρε μη πειράζετε τα κινητά , το έμαθα με το σκληρό τρόπο αφου και εγώ το πείραζα κατά καιρούς. αφου δε βρίσκεις άκρη και είναι μέσα στην εγγύηση (είναι τζαμπα) κάνε το κόπο εάν είσαι αθήνα να πας σε ένα εξουσιοδοτημένο service να σου περάσουν την ρομ να είσαι ok.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Μ' αρεσει που εισαι τοσο καθετος. Σε διαβεβαιω λοιπον οτι τα προβληματα παρουσιαστηκαν κ με stock launcher μετα απο factory reset και περασμα ολοκληρης της ROM (και οχι του update) απο την αρχη, σε clean install. :)[/quote

 

ok,...απο γνωστό το 99.9% αυτά έφταιγαν... μετά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί πέρασες την rom ξανά και απο που; γιατι δεν άφησες το κινητό να ξεκινήσει να κάνει boot και να το χρησιμοποιήσεις; να δεις μετά συμπεριφορά; κατέβασες μια rom από κάποιο απο τα σάιτ που δίνουν rom με το τσουβάλι και ένας θεός ξέρει τι είναι. βρε μη πειράζετε τα κινητά , το έμαθα με το σκληρό τρόπο αφου και εγώ το πείραζα κατά καιρούς. αφου δε βρίσκεις άκρη και είναι μέσα στην εγγύηση (είναι τζαμπα) κάνε το κόπο εάν είσαι αθήνα να πας σε ένα εξουσιοδοτημένο service να σου περάσουν την ρομ να είσαι ok.

 

Bρε παλικαρι μου τι λες;;; την μαμα, γνησια, ορθοδοξη και μοναδικη ρομ περασα... Λες και μπορεις να περασεις οποια ρομ θες οταν ειναι κλειδωμενος ο bootloader... Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Κινα οποτε λιγο δυσκολο να το στειλω πισω για ενα απλο φλασαρισμα της Rom. κατα τα αλλα λες τα δικα σου ασχετως τι γραφει ο καθενας εδω..

Link to comment
Share on other sites

 

Bρε παλικαρι μου τι λες;;; την μαμα, γνησια, ορθοδοξη και μοναδικη ρομ περασα... Λες και μπορεις να περασεις οποια ρομ θες οταν ειναι κλειδωμενος ο bootloader... Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Κινα οποτε λιγο δυσκολο να το στειλω πισω για ενα απλο φλασαρισμα της Rom. κατα τα αλλα λες τα δικα σου ασχετως τι γραφει ο καθενας εδω..

 

ναι έχεις δίκιο. αφου τις πληροφορίες τις βγάζουμε με το τσιγκέλι, "Το κινητό ειναι αγορασμενο απο Κινα" εάν είχα αυτη τη πληροφορία δεν θα ασχολιόμουν καθόλου. τέλος πάντων να βοηθήσω πήγα αφου ΕΣΥ πρώτος παράθεσες το πόστ μου. σόρρυ εάν σε "σύγχυσα". :)

 

- άσχετο αλλά ενός φίλου redmi note 8 pro που έκανε παλαβά το πήγε στο service του έκαναν επανεγκατάσταση και δεν είχε προβλημα. αξίζει το κόπο να δοκιμάσεις ακόμα και εάν δεν είναι eu το κινητό. (redmi k20 pro?) ή (redmi mi9t pro?)

Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

 

ναι έχεις δίκιο. αφου τις πληροφορίες τις βγάζουμε με το τσιγκέλι, "Το κινητό ειναι αγορασμενο απο Κινα" εάν είχα αυτη τη πληροφορία δεν θα ασχολιόμουν καθόλου. τέλος πάντων να βοηθήσω πήγα αφου ΕΣΥ πρώτος παράθεσες το πόστ μου. σόρρυ εάν σε "σύγχυσα". :)

 

- άσχετο αλλά ενός φίλου redmi note 8 pro που έκανε παλαβά το πήγε στο service του έκαναν επανεγκατάσταση και δεν είχε προβλημα. αξίζει το κόπο να δοκιμάσεις ακόμα και εάν δεν είναι eu το κινητό. (redmi k20 pro?) ή (redmi mi9t pro?)

 

Για πες λοιπον τι διαφορα εχει το mi9t pro αγορασμενο απο Κινα, σε σχεση με οποιοδηποτε mi9t pro, αγορασμενο απο Ελλάδα; για να μαθουμε κ εμεις οι αδαεις.:rolleyes:

 

(και παρεθεσα το ποστ σου αφοτου εσυ αναφερθηκες στα προβληματα που εχουμε εγω και ο kommatias)

 

Τιπ. το κινητο μου ειναι EU (mi9t pro). Τι νομιζεις σου πουλανε τα σκρουτζομαγαζα; αγορασμενα mi 9t pro απο τα βαθη της κινας.

107128636_945497979224605_9198577243443029357_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=b96e70&_nc_eui2=AeHtGESSzBEv2672ru_NgbM318fgOqKlND7Xx-A6oqU0PqkQAbIDptYuTY3EMVNEq_M&_nc_ohc=2V4MO9g2pFUAX-bYknJ&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=11ce114854fe8c6753b6f3c3dab1202b&oe=5F2B4D38

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το dark mode ειναι απο την αρχη ανοιχτο,θεμα δεν εχει,ανοιξα και τα αλλα,εβαλα και ποκο,θα δειξει συντομα εαν εχει θεμα.

 

Και ομως το ποκο κανει ζημια..εκανε ψιλοκουλα στην κορη και μολις πηρε ποδαρακι.

Επομενη αναφορα χωρις ποκο και ολα τα αλλα μεσα.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και ομως το ποκο κανει ζημια..εκανε ψιλοκουλα στην κορη και μολις πηρε ποδαρακι.

Επομενη αναφορα χωρις ποκο και ολα τα αλλα μεσα.

 

Tι κουλο της εκανε; παιζει να κανει κουλα ακομα κ αν δεν ειναι προεπιλεγμενο launcher και απλα τρεχει στο παρασκηνιο. το εσβησα τελειως, εκλεισα τα floating windows σε fb messenger κ line voice κλησεις, εκλεισα dark mode κ περιμενω να δω αν θα το ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγω να κάνω μια χαζή ερώτηση?

 

Αυτή τη Rom που εχει βγάλει η Ελληνική ομάδα xiaomi-miui (νομίζω XTRV?) την εχει δοκιμάσει κανείς? Και τί ακριβώς είναι γιατι δεν εχω καταλάβει.

Την xtrv srable 12.0.1 την έχω βάλει από τότε που πήρα το κινητό, όπως και στο προηγούμενο πάλι xtrv είχα βάλει, αλλά τότε είχα δοκιμάσει και Dev που έβγαζε θεματακια. Η ρομ είναι βασισμενη στην ουσια στην chinese stable rom και τα παιδιά της xiaomi-miui gr έχουν περάσει ελληνικά και ίσως να έχουν βελτιώσει κάποια πράγματα. Είναι καθόλα σταθερή χωρίς κανένα πρόβλημα. Την βάζετε άφοβα.

 

ΑΛΛΑΑ! για να την περασεις πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader και μετα να βάλεις twrp custom για να περάσεις τη ρομ. Λίγο διάβασμα και λίγο περισσότερο προσοχή αν το έχεις με τα computer. Αν δεν το έχεις ας στο κάνει κανείς άλλο για σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Tι κουλο της εκανε; παιζει να κανει κουλα ακομα κ αν δεν ειναι προεπιλεγμενο launcher και απλα τρεχει στο παρασκηνιο. το εσβησα τελειως, εκλεισα τα floating windows σε fb messenger κ line voice κλησεις, εκλεισα dark mode κ περιμενω να δω αν θα το ξανακανει.

 

Κοιτα,το φβ ειναι γεγονος οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο σε εφαρμογη,γεγονος αυτο.Πολλα τα προβληματα και οι αναφορες σε ολες της πλατφορμες.

Κολληματακια σε εναλλαγες οθονων απο οτι παρατήρησα και εγω.Οχι κατι τραγικο βεβαια.

Ολα τα αλλα ανοιχτα ειναι και το dark mode.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Την xtrv srable 12.0.1 την έχω βάλει από τότε που πήρα το κινητό, όπως και στο προηγούμενο πάλι xtrv είχα βάλει, αλλά τότε είχα δοκιμάσει και Dev που έβγαζε θεματακια. Η ρομ είναι βασισμενη στην ουσια στην chinese stable rom και τα παιδιά της xiaomi-miui gr έχουν περάσει ελληνικά και ίσως να έχουν βελτιώσει κάποια πράγματα. Είναι καθόλα σταθερή χωρίς κανένα πρόβλημα. Την βάζετε άφοβα.

 

ΑΛΛΑΑ! για να την περασεις πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader και μετα να βάλεις twrp custom για να περάσεις τη ρομ. Λίγο διάβασμα και λίγο περισσότερο προσοχή αν το έχεις με τα computer. Αν δεν το έχεις ας στο κάνει κανείς άλλο για σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ ευχαριστώ. Μωρέ με τους υπολογιστές το χω με πληροφορική ασχολούμαι! Τον χρόνο δεν έχω να κάτσω να το ψάξω. Και άμα δεν το ψάξω και δεν είμαι σίγουρος για το τι και πως δε ξεκινάω να πειραματίζομαι!!

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ. Μωρέ με τους υπολογιστές το χω με πληροφορική ασχολούμαι! Τον χρόνο δεν έχω να κάτσω να το ψάξω. Και άμα δεν το ψάξω και δεν είμαι σίγουρος για το τι και πως δε ξεκινάω να πειραματίζομαι!!

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ναι κοιτα 5 βηματα ειναι,αλλα εαν δεν εισαι σιγουρος μην το ρισκαρεις.

Τα πρωτα 1-2 μπρικαρισματα-τουβλιασματα ειναι δυσκολα.....μετα μαθαινεις......:lol:

Βεβαια στο ytube εχει δεκαδες σχετικους οδηγους.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

 

Τιπ. το κινητο μου ειναι EU (mi9t pro).

 

Ωραία, άρα δικαιούσαι επίσημο service. Δεν έχω άλλη λύση.

Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κοιτα 5 βηματα ειναι,αλλα εαν δεν εισαι σιγουρος μην το ρισκαρεις.

 

Τα πρωτα 1-2 μπρικαρισματα-τουβλιασματα ειναι δυσκολα.....μετα μαθαινεις......:lol:

 

Βεβαια στο ytube εχει δεκαδες σχετικους οδηγους.

Ναι το φαντάζομαι! Τα προηγούμενα κινητά μου τα είχα τεντώσει!! Τώρα δυστυχώς δεν έχω χρόνο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

 

Τιπ. το κινητο μου ειναι EU (mi9t pro).

 

Ωραία, άρα δικαιούσαι επίσημο service. Δεν έχω άλλη λύση.

 

Εχεις εγγυηση απο info?Ειναι αγορασμενο απο καποιο μεγαλο καταστημα στην χωρα μας?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

 

Εχεις εγγυηση απο info?Ειναι αγορασμενο απο καποιο μεγαλο καταστημα στην χωρα μας?

 

Ή αγοράσεις ένα κινητό από μεγάλη αλυσίδα είτε από το skroutz ή γενικώς το φέρεις από έξω και έχει σήμανση EU και CE τότε δικαιούσαι επίσημο service. Η απάντηση δεν αφορά εμένα αλλά στο παλικάρι που έχει θέματα με τη miui 12 στο mi9t pro. Εάν έχει κάνει τα πάντα και δεν βγάζει άκρη , το μόνο που μένει είναι το φλασαρισμα της ρομ σε επίσημο service. Έτσι είχα κάνει στο lg g7 thinq που είχα θέματα και ήταν αγορασμένο από skroutz αλλά το πήρε κανονικά το service αφού είναι eu.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

 

Ή αγοράσεις ένα κινητό από μεγάλη αλυσίδα είτε από το skroutz ή γενικώς το φέρεις από έξω και έχει σήμανση EU και CE τότε δικαιούσαι επίσημο service. Η απάντηση δεν αφορά εμένα αλλά στο παλικάρι που έχει θέματα με τη miui 12 στο mi9t pro. Εάν έχει κάνει τα πάντα και δεν βγάζει άκρη , το μόνο που μένει είναι το φλασαρισμα της ρομ σε επίσημο service. Έτσι είχα κάνει στο lg g7 thinq που είχα θέματα και ήταν αγορασμένο από skroutz αλλά το πήρε κανονικά το service αφού είναι eu.

 

Εχεις λαθος εδω δυστηχως,για τα χιαομι μονο απο info και ολα τα συνεργαζομενα καταστημα με αυτους εχει επισημη εγγυηση 2 χρονια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...