Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου, κάνει επανεκκίνηση μόνο του όταν κάνω clear cache, και όταν ανάβει μου λέει κάτι για το find device ότι έκλεισε...

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω. Miui Global 11.0.5

πρέπει να γυρίσει στην περιοχή του κινητού σου σε Ινδία εμένα έτσι ενεργοποιήθηκε.Μετά γυρνάς Πάλι Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να γυρίσει στην περιοχή του κινητού σου σε Ινδία εμένα έτσι ενεργοποιήθηκε.Μετά γυρνάς Πάλι Ελλάδα.
δεν δουλεύει σε EEA αν γυρίσεις πάλι Ελλάδα ,εντάξει άλλο ένα φρου φρου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν ξεκλειδώσεις και τη περάσεις με miflash, αλλά δεν θα έχεις Google play services,αν θέλεις beta μπορείς να ξεκλειδώσεις και να βάλεις την εβδομαδιαία της ελληνικής κοινότητας η την eu που είναι η beta Cina με services και δουλεύουν τα πάντα,η άποψη μου είναι να μείνεις στη στοκ γιατί δουλεύει ρολόι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ τελικα με επεισε και ο ταλιμπαν και οντως φαινεται να δουλευει ρολοι η στοκ

Εχω ενα θεμα μονο,δεν μπορω να συνδεθω στο mi account ,βγαζει αυτο το σφαλμα

 

QB8IkLVYfHOT7PmsYjAs4-LBgmtVRR4J4x-ZlZWtOiQFAqWt7tYtwPfQ0jADO736525IC3HAfA2TI97b72S3uP-A3EYV2XOirsXpZlRUpS6ZsiyPVJ6x-H6nAPHOpePl3-KowspFMbTi8hAbO1Lv1R_mlkDb8f6xsPqcQb2oaTuUDfLqHbxJsdNFXllUywZnpmQalW-TEwMi6Ute4ysJXmAlnvq-gFioYMuampE_zFxcPqMvXMxu77AFPDwdLdkmTjVPI1-XLUni810m_3qyHoXPb1Xw2ej_DxrGJUQBAgg6ZnWKwmUvcJhAywLCJv26VVmKy4L7rDIquTdpCBWBrcYGlcb3lfmj9vdn-FwRa-SeOS9lUtnxNkoCyj0YQ21ctGlCv_Es062SFNVQ6QjwpweM1VugQTEvnhmIHjxlfi0f5mPXwkpmJa7xBoxLgf_sNcbaLCvR9K162AxCk2Jx8L9XoidzxklghmseN6UQR59kleQSMPDbQhDCCzkWfmrTZ17Q7Jtdr3zFB9mdyI6F1GLF01auLCWU2-5hWX18nVRvJmRD2gZKRiDbCrHW_Sty2cqDL4zJ4FuvWBwyIXVObyqUoo8olT8wK1Nisevf4oWaOMkI9PGhkNIQOJXk76y_bh9CnugINwNkMrO3mYIxjLMx4My9axGz2bXiOd_FjENvPCF0752gqhlvc8E8fA=w433-h937-no

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ τελικα με επεισε και ο ταλιμπαν και οντως φαινεται να δουλευει ρολοι η στοκ

Εχω ενα θεμα μονο,δεν μπορω να συνδεθω στο mi account ,βγαζει αυτο το σφαλμα

 

QB8IkLVYfHOT7PmsYjAs4-LBgmtVRR4J4x-ZlZWtOiQFAqWt7tYtwPfQ0jADO736525IC3HAfA2TI97b72S3uP-A3EYV2XOirsXpZlRUpS6ZsiyPVJ6x-H6nAPHOpePl3-KowspFMbTi8hAbO1Lv1R_mlkDb8f6xsPqcQb2oaTuUDfLqHbxJsdNFXllUywZnpmQalW-TEwMi6Ute4ysJXmAlnvq-gFioYMuampE_zFxcPqMvXMxu77AFPDwdLdkmTjVPI1-XLUni810m_3qyHoXPb1Xw2ej_DxrGJUQBAgg6ZnWKwmUvcJhAywLCJv26VVmKy4L7rDIquTdpCBWBrcYGlcb3lfmj9vdn-FwRa-SeOS9lUtnxNkoCyj0YQ21ctGlCv_Es062SFNVQ6QjwpweM1VugQTEvnhmIHjxlfi0f5mPXwkpmJa7xBoxLgf_sNcbaLCvR9K162AxCk2Jx8L9XoidzxklghmseN6UQR59kleQSMPDbQhDCCzkWfmrTZ17Q7Jtdr3zFB9mdyI6F1GLF01auLCWU2-5hWX18nVRvJmRD2gZKRiDbCrHW_Sty2cqDL4zJ4FuvWBwyIXVObyqUoo8olT8wK1Nisevf4oWaOMkI9PGhkNIQOJXk76y_bh9CnugINwNkMrO3mYIxjLMx4My9axGz2bXiOd_FjENvPCF0752gqhlvc8E8fA=w433-h937-no

 

φτιάξε ( εάν δεν έχεις ) mi account και δοκίμασε ξανά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

φτιάξε ( εάν δεν έχεις ) mi account και δοκίμασε ξανά

 

εχω 3 -4 αλλα δεν φταιει αυτο.δεν προλαβαινω καν να πατησω στοιχεια και σκαει αυτο

 

Εννοειται εχω δοκιμασει και με data Μονο και εχω κανει καθαρισμο δεδομενων του updater αλλα τπτ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

εχω 3 -4 αλλα δεν φταιει αυτο.δεν προλαβαινω καν να πατησω στοιχεια και σκαει αυτο

 

Εννοειται εχω δοκιμασει και με data Μονο και εχω κανει καθαρισμο δεδομενων του updater αλλα τπτ

 

για κλείσε και το vpn αν έχεις και ΄΄τρέχει΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Pixelcam auto

 

 

49780115136_7b5c44984a_c.jpgIMG_PixelCam_16042020_110919 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

 

Ultrawide

 

 

 

 

49780455467_3537011170_c.jpgIMG_PixelCam_16042020_111015 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

 

Telephoto 2x

 

 

49780105696_ebbb6480ed_c.jpgIMG_PixelCam_16042020_121435 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

 

Telephoto 4x

 

 

49780432882_b3a8be33d0_c.jpgIMG_PixelCam_16042020_121449 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

 

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις φωτογραφίες που βγάζει το κινητό μας για μένα είναι το ότι φαίνονται όλες σαν επεξεργασμένες. Δηλαδή με κορεσμένα χρώματα , κακή φυσική αποτύπωση κλπ κλπ. Προφανώς στο συγκεκριμένο τηλ η Xiaomi πήγε να καλύψει ένα σχετικά μέτριο σετ φακών με ηλεκτρονική επεξεργασία, interpolation, κλπ.. Με οποιαδήποτε ρύθμιση. Δεν έχει την παραμικρή σχέση με φώτο που βγάζει ένα OnePlus ας πούμε, ακόμα και χαμηλότερης αξίας. Δυστυχώς. :(
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

ένα παλιό lg V10 ...κλαψ...που είχα έβγαζε πολύ πιο φυσικές φωτογραφίες ...δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ένα παλιό lg V10 ...κλαψ...που είχα έβγαζε πολύ πιο φυσικές φωτογραφίες ...δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ω ναι... και μάλλον επειδή έχει να κάνει με τους φακούς του δεν λύνεται κιόλας εκτιμώ..:(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το πρόβλημα με τις φωτογραφίες που βγάζει το κινητό μας για μένα είναι το ότι φαίνονται όλες σαν επεξεργασμένες. Δηλαδή με κορεσμένα χρώματα , κακή φυσική αποτύπωση κλπ κλπ. Προφανώς στο συγκεκριμένο τηλ η Xiaomi πήγε να καλύψει ένα σχετικά μέτριο σετ φακών με ηλεκτρονική επεξεργασία, interpolation, κλπ.. Με οποιαδήποτε ρύθμιση. Δεν έχει την παραμικρή σχέση με φώτο που βγάζει ένα OnePlus ας πούμε, ακόμα και χαμηλότερης αξίας. Δυστυχώς. :(
Βλέπεις τις φωτογραφίες που ανέβασα μη φυσικές, επεξεργασμένες;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αυτό θα μας το πεις εσύ που βγάζεις τις φωτογραφίες,σε σύγκριση με αυτό που βλέπουν τα μάτια σου,εμείς το αποτέλεσμα βλέπουμε και σου λέμε απλά αλλά τηλέφωνα έβγαζαν πολύ καλύτερα αποτελέσματα,με ότι πάντα έβλεπαν τα ματια μας

και δυστυχώς αυτό που βλέπω εγώ με αυτό της φωτό δεν με ικανοποιεί ως προς την φυσικότητα τους στις φώτο που εγώ βγάζω,αν αρέσουν σε σένα ... πάσο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αυτό θα μας το πεις εσύ που βγάζεις τις φωτογραφίες,σε σύγκριση με αυτό που βλέπουν τα μάτια σου,εμείς το αποτέλεσμα βλέπουμε και σου λέμε απλά αλλά τηλέφωνα έβγαζαν πολύ καλύτερα αποτελέσματα,με ότι πάντα έβλεπαν τα ματια μας

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Χρησιμοποιείς Gcam ή stock, εγώ stock δεν χρησιμοποιώ σε καμία συσκευή μου πλέον γιατί όντως υπάρχει θέμα με το software των εταιρειών εκτός φυσικά της Google,Apple και htc που είναι οι κορυφαίες και βγάζουν φωτογραφίες πολύ κοντά σε αυτό που βλέπουν τα μάτια μας,για τις συγκεκριμένες φωτογραφίες θα πω ότι για κινητό βρίσκονται στην κορυφαία υψηλή κατηγορία με πολύ φυσικό αποτέλεσμα, λεπτομερείες και δεν είδα να παρατηρήσει κανένας την έλλειψη distortion από την ultrawide κάμερα κάτι που ακόμα και οι κορυφαίες ναυαρχίδες δεν μπορούν να καταφέρουν ακόμα και σήμερα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]Βλέπεις τις φωτογραφίες που ανέβασα μη φυσικές, επεξεργασμένες;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε καμία περίπτωση δεν εννοώ ότι είναι επεξεργασμένες από σένα. Απλά εννοώ ότι είναι επεξεργασμένες από το software της κάμερας του τηλεφώνου , και στα δικά μου τα μάτια πάντα φαίνονται μη φυσικές σε σύγκριση με ένα τηλέφωνο με πολύ καλύτερους φακούς. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαγγέλη αυτό θα μας το πεις εσύ που βγάζεις τις φωτογραφίες,σε σύγκριση με αυτό που βλέπουν τα μάτια σου,εμείς το αποτέλεσμα βλέπουμε και σου λέμε απλά αλλά τηλέφωνα έβγαζαν πολύ καλύτερα αποτελέσματα,με ότι πάντα έβλεπαν τα ματια μας

και δυστυχώς αυτό που βλέπω εγώ με αυτό της φωτό δεν με ικανοποιεί ως προς την φυσικότητα τους στις φώτο που εγώ βγάζω,αν αρέσουν σε σένα ... πάσο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Αυτό ακριβώς ήθελα να επισημάνω για τις φωτογραφίες του τηλεφώνου μας , ότι έχουν ένα θέμα ως προς τη φυσικότητα της εικόνας. Και φυσικά υποκειμενικά μιλώντας πάντα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ήθελα να επισημάνω για τις φωτογραφίες του τηλεφώνου μας , ότι έχουν ένα θέμα ως προς τη φυσικότητα της εικόνας. Και φυσικά υποκειμενικά μιλώντας πάντα.

 

Μήπως σας ξεγελά η amoled που έχει μια τάση να τα υπερτονίζει αν δεν την ρυθμίσεις στο πιο ψυχρό?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν εννοώ ότι είναι επεξεργασμένες από σένα. Απλά εννοώ ότι είναι επεξεργασμένες από το software της κάμερας του τηλεφώνου , και στα δικά μου τα μάτια πάντα φαίνονται μη φυσικές σε σύγκριση με ένα τηλέφωνο με πολύ καλύτερους φακούς. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό ακριβώς ήθελα να επισημάνω για τις φωτογραφίες του τηλεφώνου μας , ότι έχουν ένα θέμα ως προς τη φυσικότητα της εικόνας. Και φυσικά υποκειμενικά μιλώντας πάντα.

Με ποίο τηλέφωνο ας πούμε έχεις κάνει σύγκριση;για να έχουμε και εμείς μια άποψη,αν και τα μάτια μου ακόμα βλέπουν καλά και εγώ βλέπω μια πάρα πολύ καλή κάμερα.

 

Είναι επεξεργασμένες από την κάμερα της Google και είναι πολύ καλά επεξεργασμένη απορώ πραγματικά που βλέπεις υπερβολική επεξεργασία και θα ήθελα αν μπορείς να κάνεις μια συγκεκριμένη ανάλυση τα αρχεία που έχω ανεβάσει έχουν τις πλήρεις πληροφορίες, έχω βαρεθεί τις γενικότητες σε αυτό το φόρουμ μάλλον θα πρέπει να μην ασχολούμαι πάλι δεν αξίζει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Pixelcam auto

 

 

49780115136_7b5c44984a_c.jpgIMG_PixelCam_16042020_110919 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

 

Ultrawide

 

 

 

 

49780455467_3537011170_c.jpgIMG_PixelCam_16042020_111015 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

 

Telephoto 2x

 

 

49780105696_ebbb6480ed_c.jpgIMG_PixelCam_16042020_121435 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

 

Telephoto 4x

 

 

49780432882_b3a8be33d0_c.jpgIMG_PixelCam_16042020_121449 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

 

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

@vag74 επειδή είμαι λίγο ψιλοάσχετος, την ultra wide και την Telephoto πως τις βγάζεις?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ Βαγγέλη δεν μπορώ να καταλάβω την επιμονή σου όταν μιλάμε για φωτό που είναι η αποτύπωση μιας στιγμής ότι πρέπει να αρέσει σε όλους αυτό που βλέπεις εσύ

μάτι είναι αυτό ότι θέλει κανει,σε σένα αρέσει σε άλλους όχι,τι να κάνουμε ,με το ζόρι δεν γίνεται ....εγώ παίρνω μια canon μικρή πάλι όταν θέλω να τραβήξω φωτό

βαρέθηκα να βάζω xml και να αλλάζω apks κάθε τρεις και λίγο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Είσαι μάγος! Ευχαριστώ!

 

αστέρι από τα λίγα :) :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ Βαγγέλη δεν μπορώ να καταλάβω την επιμονή σου όταν μιλάμε για φωτό που είναι η αποτύπωση μιας στιγμής ότι πρέπει να αρέσει σε όλους αυτό που βλέπεις εσύ

μάτι είναι αυτό ότι θέλει κανει,σε σένα αρέσει σε άλλους όχι,τι να κάνουμε ,με το ζόρι δεν γίνεται ....εγώ παίρνω μια canon μικρή πάλι όταν θέλω να τραβήξω φωτό

βαρέθηκα να βάζω xml και να αλλάζω apks κάθε τρεις και λίγο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι ότι το κινητό χρησιμεύει μόνο σαν "η φωτογραφία της στιγμής" , γιατί αν θέλεις να βγάλεις κάτι καλό, πρέπει σίγουρα να έχεις φωτογραφική. Το κινητό τραβάει αξιόλογες φωτογραφίες μέχρι έναν βαθμό, αλλά αν θες να δεις εξαιρετικά μεγάλη διαφορά, πρέπει να πας σε φωτογραφική.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η άποψη μου σχετικά με την κάμερα είναι ότι δεν κάνει oversaturation .στην gcam αυτό ρυθμίζεται πολύ εύκολα.η στοκ είναι καλή ..δεν είναι p30 pro αλλά είναι μέτρια προς καλή για κινητό..μην περιμένουμε παπάδες με αυτούς τους αισθητήρες

Επίσης ποια θεωρείται καλύτερη gcam ?2b486cf1dc149653429332c6fbca7265.jpg6c97f466efed634ff604618f22ab9987.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η άποψη μου σχετικά με την κάμερα είναι ότι δεν κάνει oversaturation .στην gcam αυτό ρυθμίζεται πολύ εύκολα.η στοκ είναι καλή ..δεν είναι p30 pro αλλά είναι μέτρια προς καλή για κινητό..μην περιμένουμε παπάδες με αυτούς τους αισθητήρες

Επίσης ποια θεωρείται καλύτερη gcam ?2b486cf1dc149653429332c6fbca7265.jpg6c97f466efed634ff604618f22ab9987.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eγω χρήσιμοποιω την hyper cam ,με το xml cleaner του Aντρεα . Θέλει μια μειωση χειροκίνητα στο saturation , κατά τα άλλα νομίζω είναι πάνω από τον μεσο όρο σαν κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...