Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που να δεις κάτι galaxy A70.....:rolleyes:

 

Παιδιά τελικά το δακτυλικό κάτω από την οθόνη και η motorized camera για μένα προσωπικά αποδείχθηκαν μια μούφα και μισή. Δεν πειράζει το δοκιμάσαμε κ αυτό κ πάμε για αλλά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το δακτυλικό κάτω από την οθόνη και η motorized camera για μένα προσωπικά αποδείχθηκαν μια μούφα και μισή. Δεν πειράζει το δοκιμάσαμε κ αυτό κ πάμε για αλλά

 

Διαφωνώ κάθετα. Αλλά ότι γουστάρει ο καθένας!:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα. Αλλά ότι γουστάρει ο καθένας!:rolleyes:

 

η καμερα δεν με χαλαει ουτε με πειραζει , εμενα μ αρεσει εκει που ειναιοπως ειναι , το δακτυλικο αν ηταν λιιιγο πιο καλο θ ηταν perfect , εχω βαλει πολλα αντιγραφα δακτυλου πριν πειτε οτι δεν εχω βαλει , αλλα αν δεν τ πας ακριβως τζιφος :confused: , οπως ξαναειπα του mi9 που ειχα ηταν απογοητευση σκετη :X:cry: κλασης ανωτερο του mi9t pro :rolleyes: αλλη μια ειρωνεια ειναι οτι οταν κραταω απλα το κινητο κ παω να δω ξεκλειδωνει μονο επειδεη εχω εκει τον αντιχειρα , ενω οταν βαζω το δαχτυλο χιλιοστα λαθος δεν το αναγνωριζει:lol::lol::lol::lol::lol:

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

η καμερα δεν με χαλαει ουτε με πειραζει , εμενα μ αρεσει εκει που ειναιοπως ειναι , το δακτυλικο αν ηταν λιιιγο πιο καλο θ ηταν perfect , εχω βαλει πολλα αντιγραφα δακτυλου πριν πειτε οτι δεν εχω βαλει , αλλα αν δεν τ πας ακριβως τζιφος :confused: , οπως ξαναειπα του mi9 που ειχα ηταν απογοητευση σκετη :X:cry: κλασης ανωτερο του mi9t pro :rolleyes: αλλη μια ειρωνεια ειναι οτι οταν κραταω απλα το κινητο κ παω να δω ξεκλειδωνει μονο επειδεη εχω εκει τον αντιχειρα , ενω οταν βαζω το δαχτυλο χιλιοστα λαθος δεν το αναγνωριζει:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εγώ μπορεί να έτυχα σε προβληματική συσκευή, την κάμερα καμία φορά δεν μου την βγάζει, μου λέει σφάλμα. Μπορει να το κάνει επειδή εχω τζαμακι και μαζεύει σκόνη και καμία φορα ο αισθητήρας νομίζει ότι είναι στην τσέπη, μπορεί κ είναι προβληματικη. Το δακτυλικό το έχω μάθει αλλά καμία φορα έχει κ τις αστοχίες του

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα σε μένα δουλεύει άψογα. Με βολεύει αυτού του είδους η σέλφι γιατί έχω για πάρτη μου μία υπέροχη οθόνη χωρίς νοτς και λαμακίες.

Το δακτυλικό αποτύπωμα επίσης δουλεύει 9,5 στις 10 καλά. Δεν έχει την αμεσότητα αυτού που δεν είναι στην οθόνη αλλά είναι πολύ καλύτερο από πολλά κινητά με παρόμοιο στυλ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα σε μένα δουλεύει άψογα. Με βολεύει αυτού του είδους η σέλφι γιατί έχω για πάρτη μου μία υπέροχη οθόνη χωρίς νοτς και λαμακίες.

 

Το δακτυλικό αποτύπωμα επίσης δουλεύει 9,5 στις 10 καλά. Δεν έχει την αμεσότητα αυτού που δεν είναι στην οθόνη αλλά είναι πολύ καλύτερο από πολλά κινητά με παρόμοιο στυλ.

Συμφωνώ μαζί σου εκπληκτική υλοποίηση ο σχεδιασμός της συσκευής με ανύπαρκτα bezel και το δακτυλικό είναι εξαιρετικό

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι να βάλω την ρομ από miui.gr

Την δουλεύει κανείς ? Ο λόγος που θέλω είναι ότι δε με βολεύει ο Google dialer

 

Τι αλλες διαφορές/θετικά έχει αυτή η rom ;

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα για το αριστερό και ένα για το δεξί χέρι δακτυλικό,σας πληροφορω ότι το αριστερό πιάνει πιο ακαριαία από το δεξί

Γιατί απλά προσεξα περισσότερο(τυχαία? )όταν το έβαλα

Το δεξί πιάνει καλύτερα όταν το βάλω πλάι παρά κάθετα, τυχαίο?

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα για το αριστερό και ένα για το δεξί χέρι δακτυλικό,σας πληροφορω ότι το αριστερό πιάνει πιο ακαριαία από το δεξί

Γιατί απλά προσεξα περισσότερο(τυχαία? )όταν το έβαλα

Το δεξί πιάνει καλύτερα όταν το βάλω πλάι παρά κάθετα, τυχαίο?

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Με πιο χέρι κρατάς το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου εγώ.. ξεκλείδωμα bootloader,twrp k xtrv stable..δοκίμασα κ beta αλλά είχε θεματακια..

 

Εννοείται ξεκλείδωμα

Αύριο περνάνε οι 160 ώρες που έλεγε

Έχω χάσει επεισόδια

Αυτές έχουν μετά ota update ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι αλλες διαφορές/θετικά έχει αυτή η rom ;

 

Θεωρώ πως θα είναι ιδια

Για εμένα είναι σημαντικό ο dialer

Ο Google δεν κρατάει ιστορία κλήσεων

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κάποιος είχε το απλό 9t και θέλει το προ θα έκανα αλλαγή. Μιας και το απλό έχει miui dialer

Link to comment
Share on other sites

Ιστορικό δεν κρατάει

Κάπου 15 20 μέρες κρατάει

Ο miui κρατάει χρόνια

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλά που δεν κάνει είναι το εξής . Όταν πληκτρολογω ένα νούμερο ο miui εμφανίζει αυτά που ταιριάζουν από το ιστορικό ακόμα και αν δεν είναι σε επαφή

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν κρατάει ο Google dialer

Μη λεμε ότι να ναι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Δεν ισχύει εγώ από 2/2 που έχω την συσκευή ο dialer έχει κρατήσει όλες τις κλήσεις

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ιστορικό δεν κρατάει

 

Κάπου 15 20 μέρες κρατάει

 

Ο miui κρατάει χρόνια

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλά που δεν κάνει είναι το εξής . Όταν πληκτρολογω ένα νούμερο ο miui εμφανίζει αυτά που ταιριάζουν από το ιστορικό ακόμα και αν δεν είναι σε επαφή

Ιστορικό έχω από τότε που έκανα καθαρή εγκατάσταση της 11.0.04 κάπου Νοέμβριο

Πρώτον και δεύτερον αυτό στη αναζήτηση ισχύει άρα τον κάνετε επαφή και τελείωσε το πρόβλημα παίρνεις και back up και τέλος

Ε όχι να αλλάξω και τηλέφωνο

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο ιστορικό μιας κλήσης σου βγάζει όλες τις κλήσεις ? Δε νομίζω

Εγώ έχω ιστορικό από το 2016 . Βοηθάει πολύ όταν με καλεί άγνωστο νούμερο. Εννοείται δε θα αποθηκεύω όλα τα άγνωστο νούμερα . Θα γεμίσω επαφές που σε 10 μέρες δεν θα ξέρω ποιος είναι

Τεσπά. Θα αλλάξω ρομ και όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ota update κανονικά..κ γιατί δεν κατεβάζεις τον dialer που θες κ να τον χρησιμοποιείς σαν προεπιλογή..?
Link to comment
Share on other sites

Να τις κάνω τι ? Να δω πόσες φορές με έχει πάρει ένα άγνωστο νούμερο η έστω και επαφή,Χε.......σορυ δηλαδή

τέλος πάντων ότι βολεύει τον καθένα

 

Τωρα αν σε κάποιον δεν βγάζει ιστορικό κλήσεων αυτό ναι όντως

Κάποιοι λενε να δωσει άδεια στο Call long

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε έχει πάρει ένα νούμερο για δουλειά πριν καιρό κάτι βοηθάει αν στο βγάζει . Αν έχει χαθεί πάει

Εξαρτάται τι θέλει ο καθένας

Θεωρώ πάντως πως δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στους 2 dialer

Link to comment
Share on other sites

Τιωρα μιλάς σαν υδραυλικός .....που τον καλεις και σε γράφει,και σε παίρνει οοοοοταν θέλει αυτός

Να σου τα πάρει.... χαχα

Αλλά τότε τον έχω γράψει εγώ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού του δαχτυλικου αποτυπωματος

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όταν το έψαχνα για να το πάρω διάβασα ότι έχουν ίδιες διαμετρους οθόνης και ότι του 9t είναι λιγότερο ενεργοβόρα, ακόμα κ super amoled που έχει,που Κακώς σε κάποια site δεν το αναφέρει, η διαφορά είναι ότι το φιλμ προστασίας που αναγνωρίζει την αφή βρίσκεται μέσα στην οθόνη κ όχι από κάτω. Άρα σε γωνίες κ άκρες πρέπει να είναι ίδια. Ή super amoled είναι κ πιο ενεργοβόρα αλλά είναι καλύτερη σε συνθήκες ηλίου

 

Το ψαγμένο λέει, https://www.samsung.com/in/support/mobile-devices/what-is-the-difference-between-amoled-and-super-amoled/

● Super AMOLED is even better at this with 20% brighter screen, 20% lower power consumption and 80% less sunlight reflection.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...