Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ξαφνικά δεν θα δουλεύουν μετά από αναβάθμιση της εφαρμογής από play store

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξαφνηκα αρχησε να δουλευει η ειδοποιηση στην οθονη αναμονης :X:X:X αυτη h xiaomi θα μας τρελανει , καταλαβα γτ οι τιμες ειναι τοσο low μ αυτο το σαπιο λογισμικο :!:

 

Ενώ σαν hardware έχουν κάνει καλή δουλειά, το sw δεν...

Αυτό έγραφα χτες,είμαι με mi 9t και πιστεύω το αδύνατο σημείο τους είναι το λογισμικό, μου θυμίζει samsung εν έτη 2014 με κολλήματα στις τότε ναυαρχιδες. Το θέμα είναι να επενδύσουν όπως και η Samsung στο κομμάτι του λογισμικού αλλιώς θα χάσουν το παιχνίδι. Στα φόρουμ γενικά ειδικά οι αγοραστές της σαμμι δεν θέλουν ούτε να ακούσουν για Xiaomi και αυτό λόγω sw

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα γτ οι τιμες ειναι τοσο low μ αυτο το σαπιο λογισμικο :!:

Δεν είναι βρε σάπιο,αλλού τα αλλού είναι:p

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξαφνηκα αρχησε να δουλευει η ειδοποιηση στην οθονη αναμονης :X:X:X αυτη h xiaomi θα μας τρελανει , καταλαβα γτ οι τιμες ειναι τοσο low μ αυτο το σαπιο λογισμικο :!:

 

τι εννοείς ? γιατί viber κτλ τίποτα. :down:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, έχω δει στο YouTube ότι την aod στα xiaomi μπορείς να μην την έχεις πάντα ενεργή και να την ανοίγεις με ένα tap και ανοίγει μόνο για δέκα δευτερόλεπτα,δεν βλέπω στην συσκευή μου να υπάρχει τέτοια ρύθμιση, ξέρει κανείς γιατί;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα απο διπλανό τοπικ. εχει δοκιμασει κανεις την παρακατω εφαρμογη για να μας πει γνώμη;

 

https://www.hostapk.com/notifybuddy-amoled-notification-light/

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα απο διπλανό τοπικ. εχει δοκιμασει κανεις την παρακατω εφαρμογη για να μας πει γνώμη;

 

https://www.hostapk.com/notifybuddy-amoled-notification-light/

 

Μόλις και δουλεύει τέλεια. Αναβοσβήνει ένα λαμπάκι και καλά επάνω αριστερά. Τέλειο!!!:D

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις και δουλεύει τέλεια. Αναβοσβήνει ένα λαμπάκι και καλά επάνω αριστερά. Τέλειο!!!:D

 

είναι και επίσημα στο Google Play NotifyBuddy - AMOLED Notification Light

Link to comment
Share on other sites

Μόλις και δουλεύει τέλεια. Αναβοσβήνει ένα λαμπάκι και καλά επάνω αριστερά. Τέλειο!!!:D
Από μπαταρία πως τα πάει;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έβαλα. Θες να σου πω? :lol:
Το καλύτερο θα ήταν να ανοίγει η aod με ένα άγγιγμα, ούτε μπαταρία να καταναλώνει και πολύ πιο όμορφο γραφικό περιβάλλον, νομίζω στα Samsung και στα OnePlus υπάρχει αυτή η επιλογή

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο θα ήταν να ανοίγει η aod με ένα άγγιγμα, ούτε μπαταρία να καταναλώνει και πολύ πιο όμορφο γραφικό περιβάλλον, νομίζω στα Samsung και στα OnePlus υπάρχει αυτή η επιλογή

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου απάντησα κ στο άλλο φόρουμ..στην xtrv έχει..

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα κ στο άλλο φόρουμ..στην xtrv έχει..
Υπήρχε πριν;θα έρθει και στη global stable

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ? γιατί viber κτλ τίποτα. :down:

 

κανονικα ολα χθες ηταν εμφανισημα στην οθονη mesenger viber κλησεις, σημερα δεν ανοιξα καθολου να τσεκαρω , θα τσεκαρω αργοτερα , οντος ως προιν κατοχως samsung δεν πιανεται το λογισμικο τους , αλλα εχουν αλλα θεματα , πχ 2 samsung κ τα 2 τα εστειλα για αλλαγη καμερας :!: κατοχως lg g4 lg g6 ωραιο λογισμικο , κ τα 2 επαθαν bootloop , χααχ:lol::lol: αν το δεις συγκριτικα σε σχεση τιμης αποδοσης η xiaomi ειναι οκ , lg δεν παιζει να ξαναπαρω , αν φυγω απο xiaomi θα ειναι γτ οι τιμες της επιασαν το θεο χωρις να το αξιζει κ θα παω παλι σε samsung

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

αν φυγω απο xiaomi θα ειναι γτ οι τιμες της επιασαν το θεο χωρις να το αξιζει κ θα παω παλι σε samsung

 

Η οποία σαμσουγκ έχει ήδη τιμές στον Θεό. Λολ

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

είναι και επίσημα στο Google Play NotifyBuddy - AMOLED Notification Light

 

αυτο του ποστ διαβασα ειναι χωρις τις διαφημισεις που εχει η εκδοση του google store.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε πριν;θα έρθει και στη global stable

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι είναι στην always on display... υπάρχει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι στην always on display... υπάρχει κανονικά
Μόνο στη dev υπάρχει τώρα που ρώτησα στο telegram

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κανονικα ολα χθες ηταν εμφανισημα στην οθονη mesenger viber κλησεις, σημερα δεν ανοιξα καθολου να τσεκαρω , θα τσεκαρω αργοτερα , οντος ως προιν κατοχως samsung δεν πιανεται το λογισμικο τους , αλλα εχουν αλλα θεματα , πχ 2 samsung κ τα 2 τα εστειλα για αλλαγη καμερας :!: κατοχως lg g4 lg g6 ωραιο λογισμικο , κ τα 2 επαθαν bootloop , χααχ:lol::lol: αν το δεις συγκριτικα σε σχεση τιμης αποδοσης η xiaomi ειναι οκ , lg δεν παιζει να ξαναπαρω , αν φυγω απο xiaomi θα ειναι γτ οι τιμες της επιασαν το θεο χωρις να το αξιζει κ θα παω παλι σε samsung

Εμένα viber δεν βγάζει, αλλά μόνο μεσεντζερ και κλήσεις τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Η οποία σαμσουγκ έχει ήδη τιμές στον Θεό. Λολ

 

Έτσι όπως το γράφει καταλαβαίνω ότι εννοεί σε σχέση τιμής με αυτό που αγοράζεις. Δεν χρειάζεται να πάρεις ναυαρχίδα στη Samsung για να βολευτεις, μπορείς κ με περσινό μοντέλο. Εγώ φαντάσου κάνω δουλειά σαν δεύτερο τηλέφωνο s7 edge. Με τις περισσότερες εταιρείες, όταν έχεις ένα κινητό 3ετιας και βάλε δεν μπορείς να πεις ότι ανταποκρίνεται στα σημερινά δεδομένα. Αγοράζοντας xiaomi αυτόματα ξέρεις ότι σε 2 χρόνια MAX, θα έχεις αλλάξει συσκευή. Εμένα προσωπικά με χαλάει το ασταθές λογισμικό, είναι κάτι που ως τώρα θα με κάνει να το ξανασκεφτώ για να πάρω συσκευή της. Ελπίζω να επενδύσει σε αυτό το κομμάτι και να μου αλλάξει την γνώμη γιατί μου αρέσει σαν hardware και design. Επίσης ενώ έχει φοβερούς αισθητήρες καμερών,και πάλι η Samsung είναι μπροστά,και μάλιστα έχουν επενδύσει τόσο πολύ,που βγάζουν εδώ κ μερικά χρόνια δικούς τους αισθητήρες, κάτι που είχε ξεκινήσει να κάνει η apple.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο ψάξιμο για νέο κινητό και είμαι μεταξύ του huawei P30 και του xiaomi mi9Τ pro. Στο θέμα φωτογραφίας και βίντεο πως τα πάει το xiaomi; έχω διαβάσει τόσα reviews και συγκριτικά που πραγματικά μπερδεύτηκα. Εσείς ποιο θα μου προτείνατε;
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει ois το p30 και σου αρέσει πήγαινε σε αυτό από θέμα φωτογραφίας

Εγώ θυσίασα το ois γιατι ήθελα ένα καθαρό flat panel

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει ois το p30 και σου αρέσει πήγαινε σε αυτό από θέμα φωτογραφίας

Εγώ θυσίασα το ois γιατι ήθελα ένα καθαρό flat panel

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Το p30 έχει flat panel αν θυμάμαι καλά,για ois δεν ξέρω αλλά δυστυχώς η κάμερα δουλεύει μόνο η στοκ και υπάρχει τεράστιο πρόβλημα με φωτογραφίες προσώπων η επεξεργασία είναι υπερβολική και όσο πέφτει το φως τόσο χειρότερα είναι τα πράγματα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθαρό,χωρίς notch εννοώ,άσε που δεν μου αρέσει και το UI και γενικώς δεν τα πάω καλά με την HUA

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει ois το p30 και σου αρέσει πήγαινε σε αυτό από θέμα φωτογραφίας

Εγώ θυσίασα το ois γιατι ήθελα ένα καθαρό flat panel

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Έχεις δοκιμάσει το gcam; λένε οτι σε σχέση με την stock κάμερα έχει πολύ καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...