Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχεις την εγγύηση του καταστήματος όσο υπάρχει γιατί για το σκρουτζ μιλάμε (σήμερα είναι αύριο δεν είναι)

δεν είπε κανείς ότι δεν έχεις εγγύηση.

αλλά δεν μπορείς να το πάρεις εσύ που αγόρασες από σκρουτζ και να το πας infoquest γιατί η infoquest δεν είναι η επίσημη αντιπροσωπεία απλά εισαγωγέας που υποστηρίζει αυτά που πουλά.

για αυτά που αγοράζονται από Κίνα κλάφτα Χαράλαμπε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

έχεις την εγγύηση του καταστήματος όσο υπάρχει γιατί για το σκρουτζ μιλάμε (σήμερα είναι αύριο δεν είναι)

δεν είπε κανείς ότι δεν έχεις εγγύηση.

αλλά δεν μπορείς να το πάρεις εσύ που αγόρασες από σκρουτζ και να το πας infoquest γιατί η infoquest δεν είναι η επίσημη αντιπροσωπεία απλά εισαγωγέας που υποστηρίζει αυτά που πουλά.

για αυτά που αγοράζονται από Κίνα κλάφτα Χαράλαμπε.

 

για αυτό υπάρχουν και τα ανεξάρτητα service ώστε να μην μένει κανείς ξεκρέμαστος. από Κίνα δεν έχει. για εγγύηση εντός ευρώπης πρέπει να έχει σήμανση eu.

-"έχεις την εγγύηση του καταστήματος όσο υπάρχει γιατί για το σκρουτζ μιλάμε (σήμερα είναι αύριο δεν είναι)" , είναι μεγάλο κατάστημα, χρόνια στο χώρο με τις καλύτερες κριτικές, αγοράζουμε με ασφάλεια, να μη "μειώνουμε" το skroutz. ο καθένας κάνει τις επιλογές του σαν αγοραστής.

Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

για αυτό υπάρχουν και τα ανεξάρτητα service ώστε να μην μένει κανείς ξεκρέμαστος. από Κίνα δεν έχει. για εγγύηση εντός ευρώπης πρέπει να έχει σήμανση eu.

 

Για εγγύηση εντός Ευρώπης καμία σήμανση EU δεν θα σου παρέχει εγγύηση.

 

Εγγύηση σου παρέχει μόνο η απόδειξη αγοράς.

 

Η νομοθεσία ορίζει σαν υπόχρεο παροχής σέρβις, την εταιρεία από την οποία αγόρασες το κινητό. Στα λέω για να ξέρεις ακριβώς τα δικαιώματα σου κ να μην βρεθείς προ εκπλήξεως νομίζοντας ότι κάποια συσκευή έχει εγγύηση επειδή γράφει πάνω ένα EU.

Link to comment
Share on other sites

Για εγγύηση εντός Ευρώπης καμία σήμανση EU δεν θα σου παρέχει εγγύηση.

 

 

 

Εγγύηση σου παρέχει μόνο η απόδειξη αγοράς.

 

 

 

Η νομοθεσία ορίζει σαν υπόχρεο παροχής σέρβις, την εταιρεία από την οποία αγόρασες το κινητό. Στα λέω για να ξέρεις ακριβώς τα δικαιώματα σου κ να μην βρεθείς προ εκπλήξεως νομίζοντας ότι κάποια συσκευή έχει εγγύηση επειδή γράφει πάνω ένα EU.

 

και το IMEI,παίρνεις τηλέφωνο infoquest και σου λένε αν έχεις εγγύηση από αυτούς τα υπόλοιπα που λένε είναι ...άρα αν κάποιος σου λέει το αντίθετο τώρα ξερετε...

και δεν υπάρχει εγγύηση εντός Ευρώπης μη λέμε τα ίδια ,μόνο Ελληνική,που δίνει μόνο αν σου πουν ότι περασες το τέστ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by XP130TD
χαρακτηρισμοί
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για αγορά .Υπάρχει κάπου διαθέσιμο με απαλλαγή ΦΠΑ?Κάποια άλλη πρόταση πέρα από το mi 9 t pro?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και το IMEI,παίρνεις τηλέφωνο infoquest και σου λένε αν έχεις εγγύηση από αυτούς τα υπόλοιπα που λένε είναι ...άρα αν κάποιος σου λέει το αντίθετο τώρα ξερετε...

και δεν υπάρχει εγγύηση εντός Ευρώπης μη λέμε τα ίδια ,μόνο Ελληνική,που δίνει μόνο αν σου πουν ότι περασες το τέστ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ακριβως. και για αυτό μιλαμε για ελληνικο εισαγωγεα και οχι αντιπρόσωπο. η infoquest φερνει μια παρτιδα κινητων και βαση IMEI, ξερει ποια ειναι δικα της κ μονο σε αυτα παρεχει 2 ετων σερβις. βεβαια, παντα χρειαζεται η αποδειξη για να αποδειξεις οτι δεν εχει ληξει η 2ετης εγγυηση (το ειχα χρειαστει με lenovo phab2 pro που ειχα αναφερει). σχεδον ολοι οι υπολοιποι (σκρουτζομαγαζα και μη) με την αποδειξη αγορας λειτουργουν για να σου παρεχουν σερβις στο xiaomi σου.

 

Στα των προβληματων που ειχα, μεχρι στιγμης εξαφανισμενα. καλα παμε.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για αγορά .Υπάρχει κάπου διαθέσιμο με απαλλαγή ΦΠΑ?Κάποια άλλη πρόταση πέρα από το mi 9 t pro?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει καθόλου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντα χρειαζεται η αποδειξη για να αποδειξεις οτι δεν εχει ληξει η 2ετης εγγυηση (το ειχα χρειαστει με lenovo phab2 pro που ειχα αναφερει).

 

 

την έχω αλλά εγώ πάω πλαίσιο τους τα παρατάω εκεί γκρινιάζουν λίγο ...τους δείχνω το ιστορικό των παραγγελιών και φεύγω ....χαχα δεν κάθομαι να σκάω

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει καθόλου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την έχω αλλά εγώ πάω πλαίσιο τους τα παρατάω εκεί γκρινιάζουν λίγο ...τους δείχνω το ιστορικό των παραγγελιών και φεύγω ....χαχα δεν κάθομαι να σκάω

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Aυτο ειναι το "καλο" στις μεγαλες αλυσιδες. βρισκουν την αγορα οσο πριν κ αν ειναι. ενω τα "μαγαζακια" κοβουν μια αποδειξη ταμειακης κ αντε να βρεις ακρη οταν το εχει ασπρισει η αποδειξη κ δεν φαινεται τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι το "καλο" στις μεγαλες αλυσιδες. βρισκουν την αγορα οσο πριν κ αν ειναι. ενω τα "μαγαζακια" κοβουν μια αποδειξη ταμειακης κ αντε να βρεις ακρη οταν το εχει ασπρισει η αποδειξη κ δεν φαινεται τπτ...
φίλε μου δεν ασχολούμαι με παράγκες ειλικρινά, και το χω και δεν έρχεται και κοροιδια,το πήρα 399€ σε έκπτωση όπως κανω πάντα και έχω ήσυχο το κεφάλι μου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω μια απόδειξη ταμειακής που έχει ασπρίσει. Έχω κανονική απόδειξη με τα στοιχεία του καταστήματος, της συσκευής και του service. Μάλιστα πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα και μου είπαν ότι για οτιδήποτε το service θα με εξυπηρετήσει είτε το πάω από εκεί και το στείλουν στο service είτε σε επικοινωνία με το service θα στείλουν courier να το πάρει χωρίς χρέωση. Αρκετά χρόνια τώρα αγοράζω από skroutz και ebay χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και οπότε χρειάστηκε υπήρχε άμεση υποστήριξη. Μη δαιμονοποιούμε το skroutz είναι λάθος. Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις αλλά αυτό συμβαίνει και με άλλα καταστήματα και service επίσημα που εάν δεις στα σχόλια χρηστών έχουν παράπονα .
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

όχι όχι ότι πεις ...γιατί εμείς ζούμε σε άλλη χώρα ,τέλος πάντων τέλος περι παραγκων και βιλων

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι "ότι πω", είναι ότι υπάρχει ελεύθερη οικονομία. Και το τι σηκώνει το πορτοφόλι του καθενός είτε είναι 50 ευρώ ή 150 ευρώ η διαφορά, ή παραπάνω ή παρακάτω. Και οι παραλληλισμοί είναι τουλάχιστον άστοχοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανένας να προτείνει ένα καλό θέμα από το theme store που να είναι συμβατό με την miui 12; Όλο να μη γίνει εφαρμογή γράφει στα περισσότερα.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Ας σου λεει οτι το θεμα δεν ειναι συμβατο,βαλτο ετσι και αλλιως και δοκιμασε το. Αν κατι δεν παιζει καλα ξηλωσε το. Επισης μπορεις να κανεις προσαρμογή του θεματος και να επιλεξεις πχ την οθονη κλειδωματος τη default αν του θεματος δε δουλεύει καλα
Link to comment
Share on other sites

Ας σου λεει οτι το θεμα δεν ειναι συμβατο,βαλτο ετσι και αλλιως και δοκιμασε το. Αν κατι δεν παιζει καλα ξηλωσε το. Επισης μπορεις να κανεις προσαρμογή του θεματος και να επιλεξεις πχ την οθονη κλειδωματος τη default αν του θεματος δε δουλεύει καλα

 

Το ξέρω και ευχαριστώ. 24 θέματα είχα με την 11 και μάλιστα συμβατά με dark mode. Με διάφορους συνδυασμούς όπως λες και εσύ. Απλά αποφεύγω και καλά μη συμβατά θέματα για να μη έχω τυχόν "κολλήματα". Και πάλι ευχαριστώ.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μετά από το πέρασμα της 12 μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα στις ειδοποιήσεις 2-3 φορές την ημέρα, μάλλον όταν περνάω από συγκεκριμένα σημεία ή όταν συνδέεται το αυτοκίνητο:

"Bluetooth

Message access Advance Feature Supported

Repair for Advance Message access Feature"

 

Μήπως ξέρει κάποιος τι ζητάει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μετά από το πέρασμα της 12 μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα στις ειδοποιήσεις 2-3 φορές την ημέρα, μάλλον όταν περνάω από συγκεκριμένα σημεία ή όταν συνδέεται το αυτοκίνητο:

"Bluetooth

Message access Advance Feature Supported

Repair for Advance Message access Feature"

 

Μήπως ξέρει κάποιος τι ζητάει?

 

Κανε διαγραφή την συσκευή απο το αμαξι και περνα το ξανα.

Εχει τύχη σε εμενα στο μηλοφωνο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κατεβάσω την 12 μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού αλλά λέει προσπάθηστε αργότερα.. την EU. σας το εμφανίζει και εσάς;θελω να την κατεβάσω απο το επίσημο site της xiaomi αλλά βλέπω την έχουν αποσυρει την EU

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κατεβάσω την 12 μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού αλλά λέει προσπάθηστε αργότερα.. την EU. σας το εμφανίζει και εσάς;θελω να την κατεβάσω απο το επίσημο site της xiaomi αλλά βλέπω την έχουν αποσυρει την EU

 

θα κανεις παλι ρεσετ; συνεχιζει να σου κανει θεμα; εγω εκλεισα καποια πραγματα κ σταματησε να freezarei. σιγα σιγα θα ανοιγω ενα-ενα για να δω αν θα το κανει.

Link to comment
Share on other sites

θα κανεις παλι ρεσετ; συνεχιζει να σου κανει θεμα; εγω εκλεισα καποια πραγματα κ σταματησε να freezarei. σιγα σιγα θα ανοιγω ενα-ενα για να δω αν θα το κανει.

 

δεν έκανα reset ακόμα αλλά δεν θα το αποφύγω μάλλον.πολυ lag το κινητό καμμια σχέση με την 11 που πήγαινε τέλεια.να κάνω ένα τελευταίο πέρασμα από την αυθεντική ρομ της εταιρίας και αν πάλι συνεχίζει θα κάνω reset. αλλά έχουν αποσυρει την ρομ βλεοω από παντού σε επίσημο επίπεδο λέω πάντα. και τώρα μου πάγωσε που έγραφα το μήνυμα.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

δεν έκανα reset ακόμα αλλά δεν θα το αποφύγω μάλλον.πολυ lag το κινητό καμμια σχέση με την 11 που πήγαινε τέλεια.να κάνω ένα τελευταίο πέρασμα από την αυθεντική ρομ της εταιρίας και αν πάλι συνεχίζει θα κάνω reset. αλλά έχουν αποσυρει την ρομ βλεοω από παντού σε επίσημο επίπεδο λέω πάντα. και τώρα μου πάγωσε που έγραφα το μήνυμα.
μήπως δεν ξέρεις να κάνεις ρισετ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν έκανα reset ακόμα αλλά δεν θα το αποφύγω μάλλον.πολυ lag το κινητό καμμια σχέση με την 11 που πήγαινε τέλεια.να κάνω ένα τελευταίο πέρασμα από την αυθεντική ρομ της εταιρίας και αν πάλι συνεχίζει θα κάνω reset. αλλά έχουν αποσυρει την ρομ βλεοω από παντού σε επίσημο επίπεδο λέω πάντα. και τώρα μου πάγωσε που έγραφα το μήνυμα.

 

Ποιον launcher χρησιμοποιείς;

Ενεργοποιημένο το dark mode; Και αυτό της xiaomi;

Θέμα ποιο χρησιμοποιείς;

 

Ρωτάω γιατί εγώ τα άλλαξα τα παραπάνω + έκλεισα τα floating windows του fb messenger κ line messenger και δεν έχει κολλήσει καθόλου ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

μήπως δεν ξέρεις να κάνεις ρισετ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

τώρα αυτό τι σχόλιο είναι; τι να πω...

 

@kallair φίλε τον στοκ launcher χρησιμοποιώ και dark mode. απλα μαζι με lag και φριαζρισματα έχω και υψηλή θερμοκρασία κάποιες φορές χωρίς να παίζω παιχνίδια και κατά την φόρτιση.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση για ένα όχι σημαντικό πρόβλημα , περισσότερο δική μου ΄΄ιδιαιτερότητα ΄΄

Στο πεδίο ΄΄κάρτες sim ΄΄ έχω βάλει τα νούμερα των δυο καρτών που χρησιμοποιώ :

Viber-2020-07-09-17-45-41.jpg

όταν όμως πάω να κάνω κλήση δεν εμφανίζονται και τα 2 , ούτε όμως όπως τα έχω δηλώσει εγώ ( δηλ χωρίς +30 )

Viber-2020-07-09-17-45-42.jpg

Με λίγα λόγια η συσκευή κάνει τα δικά της , υπάρχει λύση ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και ομως το ποκο κανει ζημια..εκανε ψιλοκουλα στην κορη και μολις πηρε ποδαρακι.

Επομενη αναφορα χωρις ποκο και ολα τα αλλα μεσα.

 

Νεα αναφορα.

Λοιπον τελικα το ποκο εκανε τα δικα του,η συσκευη απο προχθες με ολα τα αλλα που αναφερατε μεσα δεν εχει κανει το παραμικρο.

Μπαλα παει το κινητακι......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση για ένα όχι σημαντικό πρόβλημα , περισσότερο δική μου ΄΄ιδιαιτερότητα ΄΄

Στο πεδίο ΄΄κάρτες sim ΄΄ έχω βάλει τα νούμερα των δυο καρτών που χρησιμοποιώ :

Viber-2020-07-09-17-45-41.jpg

όταν όμως πάω να κάνω κλήση δεν εμφανίζονται και τα 2 , ούτε όμως όπως τα έχω δηλώσει εγώ ( δηλ χωρίς +30 )

Viber-2020-07-09-17-45-42.jpg

Με λίγα λόγια η συσκευή κάνει τα δικά της , υπάρχει λύση ?

 

Εγω ότι και να κανω, νομιζω και στην προηγουμενη συσκευη, ο αριθμος δεν αποθηκευοταν στην sim που ειναι what's up νομιζω sim1 ειναι. παλια ηταν και wind στην sim1 και δεν μου το αποθηκευε. δεν μπορω να καταλαβω γτ κ ουτε το εψαξα περαιτερω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νεα αναφορα.

Λοιπον τελικα το ποκο εκανε τα δικα του,η συσκευη απο προχθες με ολα τα αλλα που αναφερατε μεσα δεν εχει κανει το παραμικρο.

Μπαλα παει το κινητακι......

 

θα ενεργοποιησω το fb messenger chat heads για αρχη να δω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...