Jump to content

Το απόρρητο νούμερο και το "βούκινο" του ΟΤΕ...


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον akamatos

 

Κοντεύουνε 20 μέρες κι ούτε φωνή ούτε ακρόαση από το ΙΝ.ΚΑ... Όλοι γραμμένοι μας έχουνε γαμώ την αγανάχτηση...

 

 

Καλησπέρα σας,akamate εγώ που είχα σοβαρό πρόβλημα με τον ΟΤΕ(Εν'ολιγοις διέκοψα

μια σύνδεση,ζήτησα ενα έγγραφο που να λέει οτι αφού πληρώσω το ποσό

του τελευταίου λογαριασμού,δεν έχουν καμία αλλη χρηματική απαίτηση απο εμένα,η απάντηση του προισταμενου ηταν "σας πληρώνουν κύριε και μας τα λετε αυτα,δεν δίνει ο ΟΤΕ τέτοια χαρτιά".:mad: Πηρα τηλ. στο 134 μιλήσα με τον προιστάμενο :mad: μου απάντησε οτι δεν μου χρειάζεται αυτο το χαρτι,δεν μου είναι χρήσιμο κτλ.Αγανάκτησα λοιπόν και πήγα στην ΕΕΤΤ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ εκει με άκουσαν με προσοχή μου ζήτησαν τα παραπονά μου γραπτά και σε σύντομο χρονικο διάστημα μου τηλ. ανώτερος προιστάμενος απο τον ΟΤΕ.Πήγα απο εκει μου ζήτησε ΣΥΓΓΝΩΜΗ για την ταλαιπωρία,μου έκανε 15% εκπτωση και το κυριότερο

ΠΗΡΑ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ)

 

Πέρνα λοιπον μια βολτα απο την ΕΕΤΤ και ειμαι σίγουρος οτι θα βρείς τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον managerman

 

Πήγα απο εκει μου ζήτησε ΣΥΓΓΝΩΜΗ για την ταλαιπωρία,μου έκανε 15% εκπτωση και το κυριότερο

ΠΗΡΑ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ)

 

15% Έκπτωση σε τι? :confused:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Στο ποσό που χρωστούσα.Μεχρί να γίνουν ολα αυτά μπήκαν τοκοί,φυσικά οχι μονο δεν τους πλήρωσα αλλα μου μείωσαν και απο το

τελικό ποσό πληρωμής

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά μάνατζερμαν, στην ΕΕΤΤ μπορώ να πάω κανονικά χωρίς κάποιο ραντεβού και θα υπάρχει κάποιος αρμόδιος για να του εκθέσω το πρόβλημα μου; Και θα μεσολαβήσουνε αυτοί για να λυθεί; Μήπως στάθηκες πολύ τυχερός φίλε μου στην περίπτωσή σου, γιατί πολύ ρόδινα και ιδανικά μου φαίνονται όλα αυτά...

Εξ άλλου η δική μου υπόθεση, εκτός τον άλλων εμπλέκεται και με αξίωση αποζημίωσης, γιατί ασφαλώς το όλο θέμα δεν γίνεται για το τέλος της τάξεως του 1,5 ευρώ που πλήρωνα για κάποιους μήνες, αλλά για την ηθική διάσταση του θέματος. Οπότε πως μπορεί η ΕΕΤΤ να βοηθήσει σ' αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε akamate δεν είναι τύχη,είναι πείσμα.Αποφάσισα οτι δεν θα αφήσω

κανένα να παίζει μαζί μου.Στην ΕΕΤΤ θα ερευνήσουν την καταγγελία σου

και τα στοιχεία που θα συγκεντρώσουν θα μπορέσεις να τα χρησιμοποιήσεις για να κινηθείς δικαστικά.Το να παρουσιάσεις επίσημα

έγγραφα της ΕΕΤΤ στο δικαστήριο με το "λάθος" του ΟΤΕ,νομίζω πως θα ειναι υπερ σου.Εγω δεν πήγα με ραντεβού και με άκουσαν προσεκτικά,άλλωστε μέσα στις αρμοδιότηετς τους είναι και η επίλυση διαφορών τέτοιου είδους.

Αν τους αφήνουμε ατιμώρητους θα μας κάνουν περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δεν πεισμώνω κι εγώ και δε θέλω να τους κυνηγήσω τους κερατάδες, αλλά σκέφτομαι κιόλας ότι ήδη όλο αυτό το χρονικό διάστημα που περιμένω να δω τι θα κάνω, έχω αφήσει το τηλέφωνο απλήρωτο, κομμένο με τα πάγια επόμενων μηνών και τις προσαυξήσεις να τρέχουν. Οπότε σκέψου μέχρι να καθαρίσει το τοπίο και μέχρι να φτάσει η υπόθεση σε δίκη, που θα έχουν φτάσει τα χρέη μου αυτά... Και σκέψου και το ενδεχόμενο, μια στο εκατομμύριο να γίνει καμμιά στραβή και όχι μόνο να μη δικαιωθώ, αλλά να πρέπει να πληρώσω κι αυτά από πάνω...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις αίτηση για κατάργηση της γραμμής,απ' οτι κατάλαβα

ο αριθμός δεν σου χρειάζεται εφόσον έγινε "βούκινο" σε ενοχλητικούς.

Τα πάγια που θα πληρώσεις λόγικα μπορείς να τα ζητήσεις πίσω δικαστικά

(δεν ειναι μόνο το ποσό αλλα η κοροϊδία και η ηθική βλάβη).Ίσως να τους επιβάλει και πρόστιμο η ΕΕΤΤ :) .Και σε 'μένα κάτι τέτοιο έγινε αλλα με την έκπτωση πλήρωσα λιγότερα απο αυτά που χρωστούσα με τις προσαυξήσεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον managerman

 

Μπορείς να κάνεις αίτηση για κατάργηση της γραμμής ,απ' οτι κατάλαβα

ο αριθμός δεν σου χρειάζεται εφόσον έγινε "βούκινο" σε ενοχλητικούς.

 

Για να καταργηθεί η γραμμή, θα πρέπει να την εξοφλήσει. (Δες όμως παρακάτω)

 

Αρχικό Μήνυμα από τον akamatos

 

αλλά σκέφτομαι κιόλας ότι ήδη όλο αυτό το χρονικό διάστημα που περιμένω να δω τι θα κάνω, έχω αφήσει το τηλέφωνο απλήρωτο, κομμένο με τα πάγια επόμενων μηνών και τις προσαυξήσεις να τρέχουν. Οπότε σκέψου μέχρι να καθαρίσει το τοπίο και μέχρι να φτάσει η υπόθεση σε δίκη , που θα έχουν φτάσει τα χρέη μου αυτά...

 

6 μήνες απλήρωτο, και σου πέρνουν την γραμμή. Κι αν πάλι επιμένεις να μην πληρώνεις.... σε πάνε δικαστικά :o

 

ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ :wacko:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος managerman ( 7 Ιαν. 2004 , 02:52)

 

Τελικά τι έκανες;

 

 

Σε γενικές γραμμές, είμαι σε καλό δρόμο. Έστειλα στην ΕΕΤΤ εγγράφως την καταγγελία μου με όλα τα συννημένα έγγραφα που υποστήριζαν τα λεγόμενα μου και για να είμαι ειλικρινής σε αρκετά μικρό χρονικό διάστημα (για τα ελληνικά δεδομένα) μου απάντησαν πως, όντως εξέτασαν την περίπτωσή μου και διαπίστωσαν κι αυτοί το λάθος του ΟΤΕ εις βάρος μου.

 

Από εκεί και πέρα με ενημέρωσαν εγγράφως αλλά και τηλεφωνικώς, ότι θα κοινοποιήσουν στον ΟΤΕ την καταγγελία μου αυτή, ζητώντας του να εκθέσει κι αυτός τη γνώμη του. Πράγματι, σε χρόνο dt από την κοινοποίησή τους προς τον ΟΤΕ, με πήρε τηλέφωνο κάποιος από εκεί, που μου συστήθηκε ως διευθυντής ανατολικής Αττικής, ο οποίος είχε μόλις λάβει το fax από την ΕΕΤΤ που τους ζητούσε να απολογηθούν εντός προθεσμίας 20 ημερών. Αφού πήρε και ταυτόχρονα με εμένα κάποια εσωτερικά τηλέφωνα απ' όπου διαπίστωσε και ο ίδιος επιτόπου πως το τηλέφωνο μου, ενώ χαρακτηρίζεται "μη ανακοινώσιμο", ανακοινώνεται κανονικά στο 131 και στους ηλεκτρονικούς καταλόγους, μου πρότεινε ως μια άμεση και προσωρινή λύση να μου αλλάξει τον αριθμό ατελώς. Του εξήγησα βέβαια πως αυτό πλέον δε με εξυπηρετεί σε τίποτα καθώς το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι ήδη κομμένο και ήδη έχω καινούρια σύνδεση.

 

Εν πάσει περιπτώση, μετά από μια κλήση (στο κινητό παρακαλώ) που διήρκεσε περίπου τα 45 λέπτα και αφού συζητήσαμε δίαφορα πράγματα για την υπόθεση μου και το τι μέλει γεννέσθαι από δω και πέρα, καταλήξαμε στο ότι, δικιά του δουλειά είναι να ερευνήσει και να εκθέσει μια αναφορά για το υπό ποιες συνθήκες έγινε αυτό εις βάρος μου, η οποία αναφορά θα προωθηθεί προς την ΕΕΤΤ αλλά και προς τα ανώτερα κλιμάκια του ΟΤΕ, αλλά και προς το νομικό τμήμα του, γιατί όπως μου είπε πρόκειται για πάρα πολύ σημαντική αμέλεια του ΟΤΕ εις βάρος μου και βέβαια θεώρησε αυτονόητο και απόλυτα φυσιολογικό το να αξιώσω κάποια αποζημίωση. Ο ίδιος δεν μπορούσε να μου δώσει κάποια πιο συγκεκριμένη απάντηση στο εν λόγω ζήτημα, αλλά μου είπε ότι λογικά μετά την προώθηση της αναφοράς του προς τα "πάνω", το πιο πιθανό θα είναι να δεχτώ κάποια πρόταση από τον ΟΤΕ για αποκατάσταση της ηθικής μου βλάβης. Τι είδους πρόταση θα είναι είναι αυτή και με ποιον τρόπο θα αποφασίσουν οι "πιο πάνω" να με αποζημιώσουν, δε μπορούσε να ξέρει, όπως μου είπε.

 

Μέχρι αυτή τη στιγμή λοιπόν, είμαι εν αναμονή κάποιας επικοινωνίας από τον ΟΤΕ μαζί μου. Εάν μέσα σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα δεν έχω κάποια επίσημη απάντηση από τον ΟΤΕ ή η συμβιβαστική λύση που θα μου προτείνουν είναι του τύπου "σας επιστρέφουμε όλα τα τέλη που είχατε πληρώσει για το μη ανακοινώσιμο" τότε θα προχωρήσω σε εξώδικο, ή απ' ευθείας σε αγωγή αναλόγως με την περίπτωση.

Εν αναμονή των εξελίξεων λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Συνέχισε να μας ενημερώνεις ! Είχα και εγώ παλαιότερα το ίδιο πρόβλημα στην επαρχία αλλά μετατέθηκα στην Αθήνα και δεν πρόλαβα να ασχοληθώ τότε ενεργά όπως θα ήθελα..
Link to comment
Share on other sites

kairos itan... Kapoios na tous tarakounisei epitelous.. na spasei to monopolio.. tha mou peis iparxoun kai alles etairies (lannet, tellas , klp klp klp) alla pou xrisimopoioun kalodia tou ote... ara o (p)ote pou kapoios eipe, pali ta troei... ax....... kolosistimata!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6408ktinos.jpg

 

Η ζωη αρχιζει μετα την ασφαλτο...

Link to comment
Share on other sites

τα 2 εκατομυρια ειναι σε δρχ η σε ευρω γιατι αμα ειναι σε ευρω δωστουσ να καταλαβουν αμα ειναι σε δρχ κανε οτι θες απλα για να διασκεδαζεις και να γελας

 

ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΥΡΩ

SMILE, LIFE IS NICE
Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα για την καλή εξέλιξη των πραγμάτων.Μάλλον θα σου κάνουν πρόταση για συμβιβασμό(δεν τους συμφέρει να πάνε την υπόθεση σε δίκη,με την ΕΕΤΤ μαζί σου σκούρα τα πράγματα γι'αυτούς).Ρώτα και εναν δικηγόρο που να γνωρίζει το αντικείμενο(υπάρχουν και άσχετοι)πόσα δικαιούσαι για αποζημίωση(Οι νόμοι αλλάζουν), να είσαι προετοιμασμένος για κάθε πιθανό σενάριο.

 

:luck: :luck: :luck: ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :luck: :luck: :luck:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...