Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έχουν και άλλοι εδώ Legend

Μόλις το δουν θα το επιβεβαιώσουν, αν και νομίζω τόσα χρόνια εδώ είμαι αξιόπιστος σε ότι λέω.:)

Μα, δεν σε αμφισβητω. :)

Απλα εχω διαφορετικη εμπειρια, απο διαφορετικο ακουστικο.

Τις καλημερες μου!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

to sbh50 εχει ειδοποιηση κλησης ?

με εξωτερικο μπιπερακι? η δονηση??

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

to sbh50 εχει ειδοποιηση κλησης ?

με εξωτερικο μπιπερακι? ??

 

Δεν ξέρω για το 50 αλλά τo SBH-52 έχει.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το 50 αλλά τo SBH-52 έχει.

 

Πιασαμε τα 80 :wacko:

 

εβλεπα τα itech clip mini 606 και splash clip music 802. 39 kai 55 τα εχω βρει αντιστοιχα.Αξιζι κατι??

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Το itech 801 το εχω 4 χρονια και ειναι πολυ καλο . Φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει και για το 802.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Που τα βλέπεται τα itech; link;

 

http://www.itechdynamic.com/

και πανω δεξια τα κουμπια mono stereo.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το 50 αλλά τo SBH-52 έχει.

 

καλημέρα, το έχεις αγοράσει?

εντυπώσεις?

με τι κινητό το έχεις ταιριάξει?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, το έχεις αγοράσει?

εντυπώσεις?

με τι κινητό το έχεις ταιριάξει?

Πολύ καλό ΒΤ με αρκετή τεχνολογία πάνω του και αν δεν σε ενοχλούν τα καλώδια, όπως εμένα, είναι μια καλή αγορά.

Με το Note 3 και το iPhone 5 ταυτόχρονα.

Με τα δικά μου κριτήρια, αν ήταν μονο για το iPhone δεν θα το αγόραζα.

Μια μικρή προτίμηση στις android συσκευές την έχει :)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μια ΑΚΟΜΑ ερωτηση,αν καποιος εχει χρησιμοποιησει το samsung HM1500 .Η δονηση που εχει γινεται αντιληπτη ? η οχι?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

???????....

 

Πολύ καλό ΒΤ με αρκετή τεχνολογία πάνω του και αν δεν σε ενοχλούν τα καλώδια, όπως εμένα, είναι μια καλή αγορά.

Με το Note 3 και το iPhone 5 ταυτόχρονα.

Με τα δικά μου κριτήρια, αν ήταν μονο για το iPhone δεν θα το αγόραζα.

Μια μικρή προτίμηση στις android συσκευές την έχει :)

 

γιατί αναφέρεις για καλώδια? αφού μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς headset? έτσι δεν είναι?

με ενδιαφέρει για note n7105

από μέγεθος, ακουστική, προβλήματα αποσυνδέσεων?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Ναι και βέβαια μπορείς να μιλας και από αυτο σαν μικρο τηλεφωνακι

Για τα καλώδια το λεω γιατι τοσα χρόνια αγοραζω ΒΤ χωρίς και μου είναι δυσκολο με αυτα γιατι μπερδευονται.

Τις 5-6 ημερες που το είχα δεν μου έκανε καμία αποσυνδεση.

Ο λογος που γυρισα παλι στο Legend ειναι οτι σαν αυτό αλλο δεν υπαρχει, απο ολες τις πλευρες, πάντα βέβαια για τα δικά μου γούστα.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ναι και βέβαια μπορείς να μιλας και από αυτο σαν μικρο τηλεφωνακι

Για τα καλώδια το λεω γιατι τοσα χρόνια αγοραζω ΒΤ χωρίς και μου είναι δυσκολο με αυτα γιατι μπερδευονται.

Τις 5-6 ημερες που το είχα δεν μου έκανε καμία αποσυνδεση.

Ο λιγος που γυρισα παλι στο Legend ειναι οτι σαν αυτό αλλο δεν υπαρχει, απο ολες τις πλευρες, πάντα βέβαια για τα δικά μου γούστα.

 

ένα τελευταίο σχόλιο pls για ακουστική σε κλήση και multimedia, αυτονομία αυτές τις 5-6 ημέρες πώς το είδες?

το legend που αναφέρεις είναι της Plantronics το Voyager?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΛΛΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟ bluetooth samsung HM1500

ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ;;;

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΛΛΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟ bluetooth samsung HM1500

ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ;;;

 

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΆΚΡΗ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Επίσης απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το sony sbh20. Tο σύνδεσα με κινητό (Nokia 701 μέσω nfc και bluetooth) και στο laptop ( winxp ) μέσω bluetooth. Όλα καλά από άποψη ακουστικής και συνδεσιμότητας , αλλά δεν λειτουργούν καθόλου τα πλήκτρα που έχει πάνω για μπρος/πίσω/στοπ. Ξέρει κανείς τι κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Μια ΑΚΟΜΑ ερωτηση,αν καποιος εχει χρησιμοποιησει το samsung HM1500 .Η δονηση που εχει γινεται αντιληπτη ? η οχι?

 

ναι κανονικα, δονιζει και πολυ καλα μαλιστα :p, εγω το πουλησα γιατι πατιετε το κουμπι πολυ ευκολα και κανει κλησεις χωρις την θεληση μου, κατα τ αλλα πολυ καλο hands free

Link to comment
Share on other sites

ένα τελευταίο σχόλιο pls για ακουστική σε κλήση και multimedia, αυτονομία αυτές τις 5-6 ημέρες πώς το είδες?

το legend που αναφέρεις είναι της Plantronics το Voyager?

Εκτός την πρώτη φόρτιση, του έκανα ξανά μετά από δυο ημέρες αλλά μην ξεχνάς ότι το είχα συνέχεια στα χέρια μου για να το μάθω. Πρέπει να κρατάει με normal χρήση γύρω στις 3-4 ημέρες

Όσο για τις κλήσεις με άκουγαν πολύ καθαρά, το ίδιο και εγώ

Είναι ένα εξαιρετικό ΒΤ.

Το Legend ναι, είναι το Voyager της Plantronics

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εκτός την πρώτη φόρτιση, του έκανα ξανά μετά από δυο ημέρες αλλά μην ξεχνάς ότι το είχα συνέχεια στα χέρια μου για να το μάθω. Πρέπει να κρατάει με normal χρήση γύρω στις 3-4 ημέρες

Όσο για τις κλήσεις με άκουγαν πολύ καθαρά, το ίδιο και εγώ

Είναι ένα εξαιρετικό ΒΤ.

Το Legend ναι, είναι το Voyager της Plantronics

 

σε ευχαριστώ πολύ φίλε,

ένα "φύσημα" χρειαζόμουν για να το πάρω η αλήθεια είναι αλλά εσύ με πήρες και με σήκωσες:lol::lol::lol:!

το μόνο που χρειάζομαι πλέον είναι ένα μαγαζί με διαθεσιμότητα...

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φίλε,

ένα "φύσημα" χρειαζόμουν για να το πάρω η αλήθεια είναι αλλά εσύ με πήρες και με σήκωσες:lol::lol::lol:!

το μόνο που χρειάζομαι πλέον είναι ένα μαγαζί με διαθεσιμότητα...

χαχαχα καλό!

Nα σου πω όμως και ένα τελευταίο :)

Επειδή η χρήση που του έκανα δεν ήταν για πολύ καιρό, δεν βάζω το ''χέρι μου στην φωτιά'' όπως στο Legend που το έχω δοκιμασμένο αρκετούς μήνες.

 

Δεν παύει όμως να είναι ένα εξαιρετικό ΒΤ.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτοχος του sbh20 υπάρχει? Είδα ότι λέγαν καλά λόγια στο φόρουμ. Εκτός από το θέμα των πλήκτρων που δεν ανταποκρίνονται ούτε καν για απάντηση/απόρριψη κλήσης ,τώρα παρατηρώ κάτι ακόμα. Όταν το έχω πχ. δεξιά στο στήθος και το κινητό είναι στην αριστερή τσέπη του παντελονιού χάνει την επαφή. Γενικά αν δεν έχει οπτική επαφή το bluetooth με το τηλέφωνο δεν έχει καλή σύνδεση.

Είναι φυσιολογική συμπεριφορά για αυτό το μοντέλο ? Αύριο θα το επιστρέψω για αλλαγή πάντως σαν ελαττωματικό.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχω πχ. δεξιά στο στήθος και το κινητό είναι στην αριστερή τσέπη του παντελονιού χάνει την επαφή. Γενικά αν δεν έχει οπτική επαφή το bluetooth με το τηλέφωνο δεν έχει καλή σύνδεση.

Είναι φυσιολογική συμπεριφορά για αυτό το μοντέλο ? Αύριο θα το επιστρέψω για αλλαγή πάντως σαν ελαττωματικό.

 

το λένε και οι οδηγίες......απίστευτο...

σκέψου να απομακρυνθείς και από το τηλέφωνο τι έχει να γίνει

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δει , αλλά μου φαίνεται απίστευτο για Bluetooth του 2012. Με ένα αρχαίο σόνυ δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα και αναγκάστηκα να το αλλάξω όταν παρέδωσε το πνεύμα ο γάτζος του αυτιού.

 

Το έχει λειτουργήσει κανείς? Εννοώ τα πλήκτρα. Γιατί Bluetooth που για να απαντήσεις σε μια κλήση πρέπει να έχεις δίπλα σου το κινητό δεν έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

άποιος κάτοχος του sbh20 υπάρχει? Είδα χάνει ποτέ ελέγαν καλά λόγια στο φόρουμ. Εκτός από το θέμα των πλήκτρων που δεν ανταποκρίνονται ούτε καν για απάντηση/απόρριψη κλήσης ,τώρα παρατηρώ κάτι ακόμα. Όταν το έχω πχ. δεξιά στο στήθος και το κινητό είναι στην αριστερή τσέπη του παντελονιού χάνει την επαφή. Γενικά αν δεν έχει οπτική επαφή το bluetooth με το τηλέφωνο δεν έχει καλή σύνδεση.

Είναι φυσιολογική συμπεριφορά για αυτό το μοντέλο ? Αύριο θα το επιστρέψω για αλλαγή πάντως σαν ελαττωματικό.

 

Να το επιστρέψεις . Το έχω ως δώρο μαζί με το smartwatch. Δεν χάνει ποτέ επαφή με το Νοτε 3. Για τα κουμπιά δεν ξέρω γιατί δεν το χρησιμοποιώ πολύ, αλλά όπως το περιγράφεις αυτό είναι σίγουρα ελαττωματικό.

Edited by zxr

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω. Απλά μου έκανε εντύπωση το πόσο θετικές κριτικές είχε.

 

Σε σένα δηλαδή απαντάς κανονικά την κλήση από το bluetooth και όχι από το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...