Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

paidia kserei kanenas kapoio kalo stereo bluetooth to opoio na exei ipodoxh 3.5mm dhladh na mpainoun dika mas akoustika?

 

Το Motorola S705 Bluetooth FM Stereo headsets (που παρουσιάζω ποιό πάνω) ειναι αυτό που θέλης.

 

Αν όμως βάλεις ξένα ακουστικά δεν θα έχεις μικρόφωνο και πωλείται μόνο από την Omnitech αυτή τη στιγμή αν δεν κάνω λάθος http://www.omnistore.gr/product_info.php?products_id=229.

Χωρίς να είμαι σίγουρος, έχω την εντύπωση πως και το Plantronics 260 παίρνει 3,5mm ακουστικά. Και σ'αυτό όμως χάνεις το μικρόφωνο. Μπορείς να το δείς εδώ http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003252

 

Ελπίζω να βοήθησα:)

 

Όλα τα Bluetootη Stereo headsets που έχουν 3.5mm υποδοχή για ακουστικά έχουν το μικρόφωνο ενσωματωμένο (οπότε αλλάζοντας ακουστικά δεν έχεις κανένα πρόβλημα).

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

paidia kserei kanenas kapoio kalo stereo bluetooth to opoio na exei ipodoxh 3.5mm dhladh na mpainoun dika mas akoustika?

 

Έχω δοκιμάσει τα παρακάτω:

i-Tech Clip M Stereo. (Μέτριο αλλά φτηνό).

Jabra BT320S. (Καλό).

Siemens HΗB-750 ήθελα κάθε 3 ημέρες μπαταρία. (Κακό).

Motorola S705 με FM Stereo RDS και αναγνώριση κλήσης (ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ).

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα παρακάτω:

i-Tech Clip M Stereo. (Μέτριο αλλά φτηνό).

Jabra BT320S. (Καλό).

Siemens HΗB-750 ήθελα κάθε 3 ημέρες μπαταρία. (Κακό).

Motorola S705 με FM Stereo RDS και αναγνώριση κλήσης (ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ).

Δυστυχώς εγώ έχω χρησιμοποιήσει μόνο το siemens hhb-750, οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης. Μάλιστα πήρα 2 κομμάτια για να πουλήσω το ένα. Δεν έχω την ίδια άποψη μαζί σου. Έμεινα εντυπωσιασμένος από την ποιότητα του ήχου. Το συγχρόνισα με ένα 8800 scirocco και έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Η ποιότητα δε του ήχου δεν αλλοιωνόταν καθόλου μέχρι τα 15 μέτρα και δεν το λέω επειδή πουλάω ένα, πραγματικά έτσι είναι-μάρτυρας και ο DrGus που το δοκιμάσαμε μαζί:p στο 8800 του. Το θέμα της μπαταρίας λύνεται με μια επαναφορτιζόμενη ΑΑΑ και πίστεψέ με είναι πολύ καλύτερη λύση. Έχουν πολύ μεγαλύτερη αυτονομία από τις ενσωματωμένες λιθίου. Όσο για αυτό που λές πως

Όλα τα Bluetootη Stereo headsets που έχουν 3.5mm υποδοχή για ακουστικά έχουν το μικρόφωνο ενσωματωμένο (οπότε αλλάζοντας ακουστικά δεν έχεις κανένα πρόβλημα)
έχεις άδικο 100%, τουλάχιστον για το hhb-750 που έχω μπροστά μου. Το συγκεκριμένο ακουστικό παίρνει ακουστικά 3.5mm και το μικρόφωνο είναι ενσωματωμένο σε αυτά, όχι στο κύριο σώμα του bluetooth οπότε βάζοντας τρίτου κατασκευαστή χάνεις το μικρόφωνο. Φαίνεται και στη φωτογραφία ξεκάθαρα άλλωστε http://www.myphone.gr/devices/phones/Bluetooth_Stereo_Headset_HH.jpg. Το μόνο αρνητικό του είναι ότι έιναι λίγο μεγάλο.

 

Τo motorola που λές, Ελλάδα πού το βρίσκουμε? Τι διαστάσεις έχει?

Link to comment
Share on other sites

emena poly mou aresei to wep-200(an kai to poulhsa) oso kairo to eixa doulebe apsoga kai efarmozei teleia sto auti.to kalitero einai oti einai poly mikro!

 

Ξέρει κανείς ποιός είναι ο φορτιστής του Samsung wep-200. Εννοώ είναι παρόμοιος με κάποιου κινητού?

Ρωτάω γιατί θέλω να αγοράσω έναν από ebay και επειδή δεν μου βγάζει κάποιο συγκεκριμένο, μήπως ψάξω για φορτιστή κινητού που ξέρουμε ότι ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

εχει πάρει κανεί κανένα από τα φτηνά?

ετσι κι αλλιως τα αλλάζουμε κάθε χρόνο

 

 

http://www.edirect.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=45770

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

εχει πάρει κανεί κανένα από τα φτηνά?[/url]

 

πριν λιγο καιρο μου είχαν πεί για μια προσφορά ΤΙΜ ενος SE στα 20κατι ...ξέρει κανείς τιποτα περισσότερο ? παιζει ακόμα ??

Link to comment
Share on other sites

Όσο για αυτό που λές πως έχεις άδικο 100%, τουλάχιστον για το hhb-750 που έχω μπροστά μου. Το συγκεκριμένο ακουστικό παίρνει ακουστικά 3.5mm και το μικρόφωνο είναι ενσωματωμένο σε αυτά, όχι στο κύριο σώμα του bluetooth οπότε βάζοντας τρίτου κατασκευαστή χάνεις το μικρόφωνο. Φαίνεται και στη φωτογραφία ξεκάθαρα άλλωστε http://www.myphone.gr/devices/phones/Bluetooth_Stereo_Headset_HH.jpg. Το μόνο αρνητικό του είναι ότι έιναι λίγο μεγάλο.

 

Για το μικρόφωνο στο Siemens πρέπει να έχεις δίκιο (συγνώμη). Το είχα αγοράσει από Πλαίσιο πριν 1 χρόνο και δεν θυμάμαι. Με είχε χαλάσει γιατί ο πωλητής μου είχε πει ότι έχει ραδιόφωνο και επαναφορτιζόμενη μπαταρία και δεν είχε. Το κράτησα ακριβώς 3 μέρες και το πήγα πίσω. Σε όλα τα άλλα που είχα το μικρόφωνο ήταν πάνω στο σώμα.

 

Τo motorola που λές, Ελλάδα πού το βρίσκουμε? Τι διαστάσεις έχει ?

 

Tο φέρνει το expansys.gr Τιμή 80.95 Euro.

Διαστάσεις: ΠxΥxΒ = 40mm x 63mm x 15mm

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

εχει πάρει κανεί κανένα από τα φτηνά?

ετσι κι αλλιως τα αλλάζουμε κάθε χρόνο

 

 

http://www.edirect.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=45770

 

Εγω πηρα ενα itech Ι που ειναι παρα πολυ καλο κ φτηνο κ ενα iQUA το οποιο ειναι απαραδεκτο μιας κ χανει την επαφη με το κινιτο χωρις λογο.Το εστειλα πισω κ θα παρω κατι αλλο!!!!Μαλλον itech παλι;) ;) :) :)

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει κανένας καμία απόδειξη από το Πλάισιο για τα samsung wep200? :)

(http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=670&product=856363)

Έχω χάσει την απόδειξη, και έχουν πρόβλημα, χάνουν τη σύνδεση με το κινητό συχνά. Λέτε αν πάω χωρίς απόδειξη υπάρχει περίπτωση να γίνει τίποτα; αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει τη δική του, και θα δώσω πίσω τη νέα απόδειξη που θα μου δώσουν (δηλαδή θα ανανεωθεί η εγγύηση ;) )

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το πήρες από Πλαίσιο? Μήπως το πήρες από κανένα emarket κοψοχρονιά? Ειδικά το Wep200 είναι bluetooth που κυκλοφορεί πολύ σε μαϊμού. Δές εδώ http://reviews.ebay.com/Fake-vs-Real-WEP200-Bluetooth-headset_W0QQugidZ10000000001771138

 

και εδώ http://www.eten-users.net/index.php?showtopic=4958&pid=45214&st=0entry45214 .

 

Όχι τιποτ'άλλο, αν είναι μαϊμού θα γίνεις ρεζίλι.

 

Και επειδή έχει γίνει πολύ ντόρος με τα μαϊμού bluetooth τώρα τελευταία. Προσέχετε τι αγοράζετε. Δοκιμάστε πρώτα πριν αγοράσετε. Το emarket είναι γεμάτο από μαϊμούδες. Τα πιο δημοφιλή μαϊμού bluetooth που κυκλοφορούν είναι 3. To Samsung WEP200, το Nokia BH-800 και το Sonyericsson HBH-DS970. Έχω ακούσει και για κάποια motorola ότι είναι αλλά δεν έχει πέσει κάποιο στην αντίληψή μου. Ειδικά για τα 3 αυτά ακουστικά, απαιτείστε να ελέγχθεί η γνησιότητά τους σε κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα πριν τα αγοράσετε.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό φίλε μου συνδέεται ταυτόχρονα με δύο κινητά;:worry:

Πόσο και απο πού το πήρες;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου συνδέεται ταυτόχρονα με δύο κινητά;:worry:

Πόσο και απο πού το πήρες;:rolleyes:

Εδώ είσαι Δημήτρη http://www.greek-shops.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=I150438--->η πιο φτηνή λύση

 

αλλά και εδώ http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003248 :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι ρε Κωστή αλλά να συνδέεται με δύο κινητά γιατί αλλιώς μου είναι άχρηστο..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συνδέεται με δύο κινητά. Εγώ σου έδειξα από πού μπορείς να το βρείς να το αγοράσεις όσο φθηνότερα γίνεται. Πάντως νομίζω έχεις παρεξηγήσει την έννοια του να συνδέεται με δύο κινητά. Δε σημαίνει ότι θα έχεις δύο τηλέφωνα και ότι όποιο και να χτυπήσει θα μπορείς να το απαντάς από το bluetooth. Σημαίνει απλά ότι δε χρειάζεται να το κάνεις pairing ξανά. Απλά όταν θα το αποσυνδέεις από ένα τηλέφωνο, θα συνδέεται αυτόματα με το άλλο αν έχεις ανοιχτό το bluetooth, χωρίς να χρειάζεται pairing.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συνδέεται με δύο κινητά. Εγώ σου έδειξα από πού μπορείς να το βρείς να το αγοράσεις όσο φθηνότερα γίνεται. Πάντως νομίζω έχεις παρεξηγήσει την έννοια του να συνδέεται με δύο κινητά. Δε σημαίνει ότι θα έχεις δύο τηλέφωνα και ότι όποιο και να χτυπήσει θα μπορείς να το απαντάς από το bluetooth. Σημαίνει απλά ότι δε χρειάζεται να το κάνεις pairing ξανά. Απλά όταν θα το αποσυνδέεις από ένα τηλέφωνο, θα συνδέεται αυτόματα με το άλλο αν έχεις ανοιχτό το bluetooth, χωρίς να χρειάζεται pairing.

 

Κάνεις λάθος κωστή,το plantronics 640 το οποίο έχω είναι συνδεμένο ταυτόχρονα και με τα δύο κινητά μου και μου δίνει την δυνατότητα να απαντάω και στα δύο.

Γι'αυτο ρωτάω εάν αυτή τη δυνατότητα την υποστηρίζει και το 655;)

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει απλά ότι δε χρειάζεται να το κάνεις pairing ξανά. Απλά όταν θα το αποσυνδέεις από ένα τηλέφωνο, θα συνδέεται αυτόματα με το άλλο αν έχεις ανοιχτό το bluetooth, χωρίς να χρειάζεται pairing.

 

Αυτό το κάνουν όλα τα ακουστικά και μάλιστα με περισσότερα από 2 κινητά.

Δεν είναι κάτι πρωτότυπο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος κωστή,το plantronics 640 το οποίο έχω είναι συνδεμένο ταυτόχρονα και με τα δύο κινητά μου και μου δίνει την δυνατότητα να απαντάω και στα δύο.

Γι'αυτο ρωτάω εάν αυτή τη δυνατότητα την υποστηρίζει και το 655;)

οχι δεν υποστηριζει multipoint(ειχα και εγω το 640)

οι διαφορες ειναι οτι το 655 εχει bluetooth 2.0, dsp digital signal processor και φορτιζει και απο usb.Αν αυτες οι διαφορες σε καλυπτουν παρτο αλιως κρατα το 640.εγω το πηρα γιατι εχασα τα 2 gel pads και γιατι μου εσπασε το σιδερακι της βασης:lol:

http://www.plantronics.com/media/media_resources/literature/cordless_mobile/discovery655_datasheet_en.pdf

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς τα HBH-PV705?Τα δίνει το πλαίσιο 45 ευρώ

 

ακριβως τρια μηνυματα παραπανω γραφω οτι εχω το HBH-PV705 :p

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το Plantronics 640 Θα ηθελα να ρωτήσω κάτι.Αν ειναι ενεργοποιημένο και δουλευει κανονικά στο αυτί,και με πάρει κάποιος τηλέφωνο θα λειτουργήσει η δόνηση?Διοτι χάνω πολλές κλήσεις μόνο και μόνο επειδη στη δουλεια μου εχει θόρυβο και δεν το ακουω να χτυπάει.Διάβασα οτι η δόνηση λειτουργεί μόνο όταν ειναι μέσα στη θήκη του!

 

Ειμαι αναμεσα στο Plantronics 640 και στο Samsung wep-200.Για το μόνο λόγο που απορρίπτω το wep200 ειναι διοτι δεν έχει άγκιστρο για να πιάνεται στο αυτί και δεν έχει δόνηση.Τι λέτε?Ευχαριστώ

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το Plantronics 640 Θα ηθελα να ρωτήσω κάτι.Αν ειναι ενεργοποιημένο και δουλευει κανονικά στο αυτί,και με πάρει κάποιος τηλέφωνο θα λειτουργήσει η δόνηση?Διοτι χάνω πολλές κλήσεις μόνο και μόνο επειδη στη δουλεια μου εχει θόρυβο και δεν το ακουω να χτυπάει.Διάβασα οτι η δόνηση λειτουργεί μόνο όταν ειναι μέσα στη θήκη του!

 

Ειμαι αναμεσα στο Plantronics 640 και στο Samsung wep-200.Για το μόνο λόγο που απορρίπτω το wep200 ειναι διοτι δεν έχει άγκιστρο για να πιάνεται στο αυτί και δεν έχει δόνηση.Τι λέτε?Ευχαριστώ

Η δόνηση όντως λειτουργεί μόνο όταν είναι παρκαρισμένο μέσα στην θήκη του το ακουστικό. Όμως και με τα 2 κινητά μου (Qtek S200 και Nokia 6021) ακούγεται o ήχος κλήσης και από το ακουστικό όταν σε καλούν, οπότε αν το έχεις στο αυτί σου θα το ακούσεις..

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αγορασει/δοκιμασει το Plantronics Stereo Bluetooth Headset Pulsar 260? Δειτε εδω http://www.9volto.gr/menu/index.php?target=products&product_id=2254.

Καλο φαινεται και στα συν οτι διαθετει 3.5 mm υποδοχη για συνδεση δικων μας ακουστικων ή συνδεση σε hi-fi και υποστηριζει A2DP. Αν καποιος το εχει αγορασει-δοκιμασει ας μας πει την γνωμη του για την ενταση της αναπαραγωμενης μουσικης και την ποιοτητα φυσικα.

 

Μου το πήρανε δώρο, με το W710i το A2DP παίζει μία χαρά η ένταση εμένα μου φτάνει και περισέυει τα ακουστικά του είναι απο αυτά τα "χωστά" τα οποία έμένα μου αρέσουν περισσώτερο απο τις απλές ψείρες. Η υπόδοχή ΔΕΝ είναι 3,5 αλλα 2,5 (θα δωκιμάσω μεταροπέα και θα δώ άν παίζει). Το πρόβλημα ειναι ότι σαν στέρεο έχεις ξανά καλώδια αλλα για αυτό δεν μπορείς να κκάνει και διαφορετικα .

Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοηθεια σας...

Αποφασησα πως ηρθε και η δικια μου ωρα να παρω BT Hands Free...Θελω να μου προτεινετε Hands Free αν γινεται.Η τιμη μου ειναι αδιαφορη.Αυτα που θελω να εχει ειναι τα εξης:

 

1) Πολυ καθαρο ηχο

2) Λογω οτι φοραω γυαλια, να στεκεται παρα πολυ καλα διχως το "αγκιστρο" γυρω απο το αυτι. Δεκτα ειναι και τα BT με καλωδιακι

3) Να ειναι 100% συμβατο με ΝΟΚΙΑ κινητα

4) Να ειναι ελαφρυ

5) Αν ειναι μονιμα στο αυτι να μην ζεστενεται πολυ με πολλες ωρες ομιλιας (τυχαινει να μιλησω και 5 ωρες την ημερα συνεχομενα)

6) Εμφανισιακα δεν με νοιαζει καθολου αν ειναι ασχημο.Θελω να κανει την δουλεια του.

 

Ευχαριστω πολυ.

 

ΥΓ: Εχει παρει κανεις σας το IQUA BHS-302 ή γενικως κανενα προιον της IQUA για να ξερω αν ειναι αξιοπιστα τα προιοντα της;

 

http://www.iqua.com/products_sub.php?navi_id=1220

Link to comment
Share on other sites

Μου το πήρανε δώρο, με το W710i το A2DP παίζει μία χαρά η ένταση εμένα μου φτάνει και περισέυει τα ακουστικά του είναι απο αυτά τα "χωστά" τα οποία έμένα μου αρέσουν περισσώτερο απο τις απλές ψείρες. Η υπόδοχή ΔΕΝ είναι 3,5 αλλα 2,5 (θα δωκιμάσω μεταροπέα και θα δώ άν παίζει). Το πρόβλημα ειναι ότι σαν στέρεο έχεις ξανά καλώδια αλλα για αυτό δεν μπορείς να κκάνει και διαφορετικα .

 

Τελικα κατεληξα στα ΝΟΚΙΑ ΒΗ-500. Τα πηρα απο ebay. Ειναι απιστευτα! Η ενταση ειναι 4-5 κλικ ποιο πανω απο αυτη του τηλεφωνου (Κ800). Εχει 3,5 χιλιοστα jack οποτε συνδεεται παντου. Η ποιοτητα μεχρι στιγμης με εχει αφησει πολυ ικανοποιημενο. Εχει ολα τα πληκτρα ελεγχου πανω στο σωμα και στο πακετο περιλαμβανεται και USB Bluetooth adaptor για PC που υποστηριζει A2DP για ασυρματη μεταφορα ηχου απο το PC. Αυτο δεν το εχω δοκιμασει ακομα.

Παντως το handsfree ειναι παρα πολυ καλο!!!Η τιμη του εδω ειναι 150 αλλα με λιγο ψαξιμο στο ebay θα το βρειτε πολυ χαμηλοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...