Jump to content

Είδη αγάπης; ή Μία είναι η αγάπη;


woudoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι σοφοί Cranberries λένε: Don't analyse, don't analyse, don't go that way, don't live this way, that would paralyse your evolution... Η ουσία είναι να νιώθεις, όχι να αναλύεις. Εγώ αγαπάω τον ποντικάκο μου... Μωρο μου σ'αγαπάααααααααααααααααω. :love:
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και υπαρχουν διαφορετικα ειδη αγαπης, τα οποια ομως ολα βγαινουν απο την ιδια "πηγη"...

Του να εισαι "καλος" ανθρωπος και να σεβεσαι, αγαπας οπως θελει κανεις τον περιγυρο σου και τους συναθρωπους σου.

Προσωπικα αγαπαω με διαφορετικο τροπο τους γονεις μου, αλλιως τους φιλους μου, αλλιως την κοπελα μου και αλλιως τον απλο συναθρωπο μου.

Παρολα ταυτα για ολους προσπαθω να ειναι καλα -οσο περναει απο το χερι μου- τους σεβομαι και κανω οτι μπορω γι'αυτους.

Απο εκει και περα ομως τιθεται και θεμα ιεραρχιας.

Link to comment
Share on other sites

Αγάπη τι δύσκολο πράγμα...

 

ολο εκεί που λές οτι τα είδα όλα στη ζωή και δεν πρόκειται να την ξαναπατήσεις και να που την πατάς πάλι...ειδικά σε μένα η περίπτωση είναι αλλιώτικη...μετά απο 4 χρόνια δεσμού είχα αγοράσει βέρες αραβώνων .γιαυτο το λόγο πούλησα το αμάξι...και στο τέλος τί?? τουλάχιστον να μου έμενε το αμάξι αλλά ούτε και αυτό :lol: και το πιο γελείο της υπόθεσης με μένα είναι τώρα δα κατάλαβα τί ανθρωπος ήταν στην ουσία και αυτό ειναι που με φοβίζει...επομένως αφήστε τις αγάπες και τις μαλακιες..δεν υπάρχουν...αυτό που νιώθετε αγάπη στην ουσία είναι συνήθεια!

 

και τέλος κατάντησαν βαρετά τέτοια τοπικ...όλο για αγάπες και σορόπια μιλαμε...ξεκολλήστε επιτελους! :cry: :mad:

Link to comment
Share on other sites

επομένως αφήστε τις αγάπες και τις μαλακιες..δεν υπάρχουν...αυτό που νιώθετε αγάπη στην ουσία είναι συνήθεια!

Για εσενα ειναι ετσι και καλα κανεις. :)

Το να λες οτι αυτο που νιωθουμε ειναι "συνηθεια" σαν να ξερεις τι ειναι "αγαπη" γενικα για ολους μας ειναι λιγο εγωστικο...

Επειδη καηκε η γουνα σου, δεν σημαινει οτι γενικα δεν υπαρχει αγαπη και ειναι μαλακια κτλ κτλ...

Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω. ;)

Απο εκει και περα ο καθενας πορευεται στην ζωη του, αναλογα με τις αποφασεις του και το πως βλεπει τα πραγματα...

Εμεις να ειμαστε καλα, και ολα καλα θα πανε! :D

Link to comment
Share on other sites

mexri na kaei kai i diki sou gouna kai tha iremiseis kai esi :)

 

Εαν.... ;)

Και μπααααα...και τωρα ηρεμος ειμαι! :p :D

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που σκεφτομαι για την αγαπη μπερδευομαι!

αγαπαμε και το κανουμε για τους αλλους ή για τον εαυτο μας??

και πως γινεται να υπαρχει αγαπη απο τη μια μερια?

μηπως αυτο λεγεται εκμεταλευση?

προσωπικα οταν ενιωσα οτι ηταν μονο απο τη μια μερια...εφευγα..(μιλαω παντα για ερωτικες σχεσεις).

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...