Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν είναι να το χρησιμοποιείς για αυτοάμυνα μια χαρά υπάρχουν θήκες...

 

Την έχω για την δουλειά την συγκεκριμένη. Λόγω ότι έχει και μπροστινη προστασία οθόνης. Είσαι και για την σκονη καλυμμένος. Είναι σχετικά λεπτή για τέτοιου είδους προστασία. Έχω και μια ballistic αλλά είναι λίγο " τερας" !!!

 

..κατ άλλο: για κατόχους DBRAND skin,Για την εγκατάσταση μπροστινού skin, θα χρειαστεί να βγει η μεμβράνη προστασίας απο την οθόνη έτσι δεν είναι? μετά δηλαδή δεν θα υπάρχει προστασία απο γρατσουνιές?

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καμια θηκη το πολυ εως τα 35 ευρω αντε 40 με μεταφορικα μαζι

 

Εξαρτάται , τι στυλ θέλεις;; Κοιτα σε spg , nilkin , στο αυθεντικό bumper ή στο αυθεντικό book case που ναι πολύ καλο :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

δεν με νοιαζει το στυλ αρκει να ειναι στα χρηματα που ειπα και προστατευτικο

Απο Ελλάδα ή ebay;; Στα χρήματα που είπες έχεις πολλές επιλογές! Για μενα πάρε μια από τις θήκες που σου είπα και το glass nilkin και θα είσαι καλυμμένος!!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

απο ebay :) αν ειναι δυνατο στειλτε μου και καποιο link

υ.γ απο κυπρο ειμαι χΔ

 

αυτη πως σας φαινεται? http://www.ebay.com/itm/SPIGEN-SGP-Slim-Armor-Case-FOR-Google-Nexus-5-SOUL-BLACK-SCREEN-PROTECTOR-/151370222347?pt=IT_Accessori_Cellulari_Cover_Custodie&hash=item233e5e4b0b

Edited by SerialKiller
Link to comment
Share on other sites

απο ebay :) αν ειναι δυνατο στειλτε μου και καποιο link

υ.γ απο κυπρο ειμαι χΔ

 

αυτη πως σας φαινεται? http://www.ebay.com/itm/SPIGEN-SGP-Slim-Armor-Case-FOR-Google-Nexus-5-SOUL-BLACK-SCREEN-PROTECTOR-/151370222347?pt=IT_Accessori_Cellulari_Cover_Custodie&hash=item233e5e4b0b

Την έχω! Τέλεια σε εμφάνιση, ποιότητα, προστασία με μοναδικό μειονέκτημα ότι δίνει όγκο στο κινητό (Προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου).

 

Στην προτείνω ανεπιφύλακτα, μαζί με αυτό http://m.ebay.com/itm/301096286982?nav=SEARCH θα είσαι άρχοντας και από εμφάνιση αλλα και προστασία :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Την έχω! Τέλεια σε εμφάνιση, ποιότητα, προστασία με μοναδικό μειονέκτημα ότι δίνει όγκο στο κινητό (Προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου).

 

Στην προτείνω ανεπιφύλακτα, μαζί με αυτό http://m.ebay.com/itm/301096286982?nav=SEARCH θα είσαι άρχοντας και από εμφάνιση αλλα και προστασία :)

 

http://m.ebay.com/itm/301096286982?nav=SEARCH την προστασια στην οθονη δεν την προσφερει η θηκη?

επισης αν αποφασισω να παρω μια αλλη θηκη π.χ http://www.ebay.com/itm/LG-Google-Nexus-5-LTE-D820-Ballistic-SG-Maxx-Case-Cover-Rugged-Holster-Clip-/301149738454?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=600254416380&hash=item461dec55d6 θα χρεαστει να παρω και αυτο που προτεινειςσ?

Edited by SerialKiller
Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/301096286982?nav=SEARCH την προστασια στην οθονη δεν την προσφερει η θηκη?

επισης αν αποφασισω να παρω μια αλλη θηκη π.χ http://www.ebay.com/itm/LG-Google-Nexus-5-LTE-D820-Ballistic-SG-Maxx-Case-Cover-Rugged-Holster-Clip-/301149738454?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=600254416380&hash=item461dec55d6 θα χρεαστει να παρω και αυτο που προτεινειςσ?

 

Με τo Nillkin tempered glass παρέχεις μεγαλύτερη προστασία στην οθόνη σου από το να τη χαράξεις μέχρι να την σπάσεις. Δίνεις 9€ περίπου και είσαι σίγουρος. Ακόμα και για αυτή τη θήκη που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

http://m.ebay.com/itm/301096286982?nav=SEARCH την προστασια στην οθονη δεν την προσφερει η θηκη?

επισης αν αποφασισω να παρω μια αλλη θηκη π.χ http://www.ebay.com/itm/LG-Google-Nexus-5-LTE-D820-Ballistic-SG-Maxx-Case-Cover-Rugged-Holster-Clip-/301149738454?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=600254416380&hash=item461dec55d6 θα χρεαστει να παρω και αυτο που προτεινειςσ?

Η ballistic έχει ναι μεν προστασία οθόνης, με το πλαστικό καλυμα οθόνης ,αλλά πολλες φορές δεν" ακουει" η αφή.

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την Quick Sand θήκη.

Αγορά 22/7, και ήρθε σε μια εβδομάδα με Honk Kong Air Mail.

 

Παιδιά, η θήκη είναι φανταστική, έχει ένα άγριο matte texture που πραγματικά την κάνει και κολλάει στο χέρι. Ακόμα και σε γυάλινο τραπεζάκι δεν γλιστράει με τίποτα.

Είναι ό,τι καλύτερο έχω πιάσει σε θήκη ever, και ήμουν κάτοχος ακριβών θηκών στο Ν4.

Καμία σχέση με τις TPU που είχα μέχρι τώρα, είναι 10 level επάνω σε ποιότητα κατασκευής αλλά και αίσθηση στο χέρι.

 

Την συνιστώ ανεπιφύλακτα, και σε όποιον δεν του αρέσει, του την αγοράζω πίσω :p

Εγώ πήρα την γκρι, οπότε αγοράστε κάποιο άλλο χρώμα :lol:

 

Μέχρι στιγμής το καλύτερο ενάμιση ευρώ που έχω ξοδέψει στο ebay :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για screen protector, έχει κουπόνι 90% off η extremeguard, για αγορά 2 τεμαχίων.

Ο κωδικός του κουπονιού είναι Mega90off2

 

Από αυτά δηλαδή, τα δύο tempered glass από $100 στα $10, και μεταφορικά $5.87 για Ελλάδα.

Συνολικά γύρω στα €12.50 (μετατροπή από PayPal).

 

Μάλλον θα χτυπήσω 2 (ή ένα σε συννενόηση με κάποιον άλλον) να υπάρχει για μελλοντική εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την Quick Sand θήκη.

Αγορά 22/7, και ήρθε σε μια εβδομάδα με Honk Kong Air Mail.

 

Παιδιά, η θήκη είναι φανταστική, έχει ένα άγριο matte texture που πραγματικά την κάνει και κολλάει στο χέρι. Ακόμα και σε γυάλινο τραπεζάκι δεν γλιστράει με τίποτα.

Είναι ό,τι καλύτερο έχω πιάσει σε θήκη ever, και ήμουν κάτοχος ακριβών θηκών στο Ν4.

Καμία σχέση με τις TPU που είχα μέχρι τώρα, είναι 10 level επάνω σε ποιότητα κατασκευής αλλά και αίσθηση στο χέρι.

 

Την συνιστώ ανεπιφύλακτα, και σε όποιον δεν του αρέσει, του την αγοράζω πίσω :p

Εγώ πήρα την γκρι, οπότε αγοράστε κάποιο άλλο χρώμα :lol:

 

Μέχρι στιγμής το καλύτερο ενάμιση ευρώ που έχω ξοδέψει στο ebay :shifty:

Προσεχε πως θα μπαινοβγαζεις το κινητο,διοτι αυτες η θηκες εχουν την ταση να κανουν σημαδια....:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε πως θα μπαινοβγαζεις το κινητο,διοτι αυτες η θηκες εχουν την ταση να κανουν σημαδια....:)

 

Σίγουρα.

Από την άλλη το Ν5 όντας μαλακό, είναι πιο ανθεκτικό στις γρατζουνιές.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Στο πρώτο link είναι tempered glass. Στα υπόλοιπα δύο link είναι απλά screen protector. Εδώ και καιρό ψήνομαι για tempered glass αλλά τα οικονομικά αυτή τη στιγμή δε το επιτρέπουν. Κάνω τη δουλειά μου μέχρι στιγμής με screen protector. Έχω πάρει από ebay ένα πακέτο με 5 μέσα! Αυτή τη στιγμή το sp που φοράω χρήζει αλλαγής!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο link είναι tempered glass. Στα υπόλοιπα δύο link είναι απλά screen protector. Εδώ και καιρό ψήνομαι για tempered glass αλλά τα οικονομικά αυτή τη στιγμή δε το επιτρέπουν. Κάνω τη δουλειά μου μέχρι στιγμής με screen protector. Έχω πάρει από ebay ένα πακέτο με 5 μέσα! Αυτή τη στιγμή το sp που φοράω χρήζει αλλαγής!

 

τι διαφορα εχουν? ειμαι και λιγο ασχετος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την Quick Sand θήκη.

Αγορά 22/7, και ήρθε σε μια εβδομάδα με Honk Kong Air Mail.

 

Παιδιά, η θήκη είναι φανταστική, έχει ένα άγριο matte texture που πραγματικά την κάνει και κολλάει στο χέρι. Ακόμα και σε γυάλινο τραπεζάκι δεν γλιστράει με τίποτα.

Είναι ό,τι καλύτερο έχω πιάσει σε θήκη ever, και ήμουν κάτοχος ακριβών θηκών στο Ν4.

Καμία σχέση με τις TPU που είχα μέχρι τώρα, είναι 10 level επάνω σε ποιότητα κατασκευής αλλά και αίσθηση στο χέρι.

 

Την συνιστώ ανεπιφύλακτα, και σε όποιον δεν του αρέσει, του την αγοράζω πίσω :p

Εγώ πήρα την γκρι, οπότε αγοράστε κάποιο άλλο χρώμα :lol:

 

Μέχρι στιγμής το καλύτερο ενάμιση ευρώ που έχω ξοδέψει στο ebay :shifty:

 

Καλά tsavman, Μονό απο την περιγραφή σου με έψησες ασχήμα να πάρω αυτή την θήκη. :p

Πάντως για μένα ringke fusion με nillkin glass, είναι μπόμπα combo!

Device: Nexus 5 Black 16GB (LG-D821)

Rom: Purity (20141015) [4.4.4 KTU84Q]

Kernel: Elementalx 1.12

Recovery: TWRP 2.8.1.0

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια παιδια.φοραω στο κινητοτο tempered glass της x-one το οποιο συνεργάζεται άψογα με την spigen slim armor.Η ερωτηση μου ειναι αν καποιος φοραει tempered glass το οποιο εφάπτεται αψογα ειτε με την slim armor ειτε με το official bumber ?ψηνω να το παρω αλλα φοβαμαι μην σπρώχνει το γυαλακι και πανε για πεταμα τα 20€..:O
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια παιδια.φοραω στο κινητοτο tempered glass της x-one το οποιο συνεργάζεται άψογα με την spigen slim armor.Η ερωτηση μου ειναι αν καποιος φοραει tempered glass το οποιο εφάπτεται αψογα ειτε με την slim armor ειτε με το official bumber ?ψηνω να το παρω αλλα φοβαμαι μην σπρώχνει το γυαλακι και πανε για πεταμα τα 20€..:O

 

φίλε έχω το tempered glass της nillkin και η slim armor κουμπώνει άψογα χωρίς να ανασηκώνει το γυαλί...το καλό με τα tempered είναι ότι στις άκρες κάνει καμπύλη και έτσι δεν υπάρχει προβλημα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια και εγώ με την spigen το θέμα μου είναι αν θα κουμπωνει εξίσου καλά και το μπαμπερ της γοογλε..
Link to comment
Share on other sites

Καλά tsavman, Μονό απο την περιγραφή σου με έψησες ασχήμα να πάρω αυτή την θήκη. :p

Πάντως για μένα ringke fusion με nillkin glass, είναι μπόμπα combo!

 

Είναι τέλεια στην αίσθηση.

Εξαρτάται και από τα γούστα βέβαια. Πάρε μία, και αν δεν σου αρέσει μου την στέλνεις :p

 

Nillkin έχω και εγώ, αλλά ψήνομαι να πάρω και ένα xtremeguard με το κουπόνι που δίνει τα δύο 90% off.

Απλά λόγω αλλαγής χρεωστικής δεν έχω ακόμα το PayPal confirmation code και δεν μπορώ να προχωρήσω στην αγορά.

 

Αν πάρει κάποιος 2 ώστε να εκμεταλλευτεί την προσφορά, ενδιαφέρομαι για το ένα.

Περισσότερες πληροφορίες έχω γράψει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να προτείνει κάποιος ένα επώνυμο/γνήσιο power bank με σεβαστή χωρητικότητα μπαταρίας και λογική τιμή (VFM); Δηλαδή όχι φτηνοκινεζιές με πλασματικά mAh.

 

Θα προτιμούσα η έξοδος να μην είναι 2.1A, γιατί το Nexus υποστηρίζει μέχρι 1.5Α, οπότε τα 0.6Α θα μετατρέπονται σε θερμότητα και έτσι χάνεται τσάμπα ενέργεια από το power bank.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια και εγώ με την spigen το θέμα μου είναι αν θα κουμπωνει εξίσου καλά και το μπαμπερ της γοογλε..

 

Έχω αντίγραφο της Google θηκης και κουμπώνει άριστα με tempered glass

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λέω να πάρω το παρακάτω, μιας και ρυθμίζει αυτόματα το output:

 

http://www.merimobiles.com/xiaomi-5v-2a-10400mah-power-bank-for-smartphone-tablet-in-silver_p/meri8548.htm

 

Επίσης, τα παρακάτω ακουστικά έρχονται με κλιπ στερέωσης;

 

http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm

 

Αν έχετε να προτείνετε άλλο μαγαζί (για φτηνότερες τιμές), πείτε. Αλλά να είναι γνήσια τα προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...