Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις έγινε η παραγγελία!

ελπιζω να εχεις δικιο για την ευκολια τοποθετησης

 

Εφυγε κιολαςη παραγγελια! Αντε τωρα να ερθει με το καλο, γιατι απο τις φωτο σου δειχνει απιστευτο!!! (Δεν αντεξα και πηρα και πορτοκαλι και κοκκινο, αλλα και για τα frame ολα, setακι εκτος της προσοψης δηλαδη!)

Παιδια θα με θυμηθειτε οταν θα σας ερθει με το καλο....τα σπαει το skin αλαζει το κινητο και η διαθεση..........:lol:

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μερικά ωραία skins και σε χαμηλή τιμή έχει και εδώ-> http://www.cruzerlite.com/skins/nexus-5

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μερικά ωραία skins και σε χαμηλή τιμή έχει και εδώ-> http://www.cruzerlite.com/skins/nexus-5

 

Όντως μεγάλη ποικιλία. Όταν θέλεις να το βγάλεις κάποτε, βγαίνει εύκολα; αφήνουν τίποτα καταλειπά;

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα με θυμηθειτε οταν θα σας ερθει με το καλο....τα σπαει το skin αλαζει το κινητο και η διαθεση..........:lol:

 

Επειδη με τρωει τωρα που εκανα την παραγγελια, σου ηρθε σε 5 εργασιμες απο την ημερα της παραγγελιας;

Link to comment
Share on other sites

Όντως μεγάλη ποικιλία. Όταν θέλεις να το βγάλεις κάποτε, βγαίνει εύκολα; αφήνουν τίποτα καταλειπά;

Αμα ειναι 3m δεν αφηνει τιποτα αλλωστε τι νοημα εχει αμα χαλαει το κινητο...

 

Επειδη με τρωει τωρα που εκανα την παραγγελια, σου ηρθε σε 5 εργασιμες απο την ημερα της παραγγελιας;

Ναι Χανια που ειμαι εγω μου ηρθε ακριβως σε 5 εργασιμες,αλλα απο τι ξερω στην Αθηνα γενικα γινεται ενα χαμος με τους ταχυδρομους....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αποφασίσω από που είναι καλύτερα να πάρω την Sandisk MicroSDXC 64GB.

 

Amazon - 47 ευρώ με τα μεταφορικά σε 5-8 μέρες.

E-shop.gr - 54 ευρώ (λόγω 16% ΦΠΑ εδώ) σε 2 μέρες.

Ebay με retail package - 35 ευρώ από Hong Kong σε 2-3 βδομάδες.

Ebay χύμα σε σακουλάκι - 30 ευρώ από Hong Kong σε 2-3 βδομάδες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αποφασίσω από που είναι καλύτερα να πάρω την Sandisk MicroSDXC 64GB.

 

Amazon - 47 ευρώ με τα μεταφορικά σε 5-8 μέρες.

E-shop.gr - 54 ευρώ (λόγω 16% ΦΠΑ εδώ) σε 2 μέρες.

Ebay με retail package - 35 ευρώ από Hong Kong σε 2-3 βδομάδες.

Ebay χύμα σε σακουλάκι - 30 ευρώ από Hong Kong σε 2-3 βδομάδες.

Αmα την βιαζεσαι απο eshop,αν δεν εχεις ζορι,απο ebay retail package.

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

απο που φιλε μου ? LINK ?

Yπαρχει στο e-bay ?

 

Από εδώ, περίπου €8.

 

Το πέρασα χτες το βράδυ.

 

Αν και δεν είχα πολύ καλό φωτισμό (έπρεπε να το περάσω ημέρα), φαίνεται ότι "συγχωρεί" τυχόν λάθη, καθώς πατάει πολύ πιο καλά από οποιαδήποτε ζελατίνα έχω περάσει ποτέ. Διορθώνονται τυχόν φουσκάλες δηλαδή από μόνες τους όσο περνάει ο χρόνος.

 

Το πακετάκι είχε μέσα μαντηλάκια (υγρά και στεγνά) για καθαρισμό της οθόνης, μια αντιστατική ζελατίνα για τυχόν σκόνες που δεν φαίνονται με το μάτι, και κάτι αυτοκολλητάκια σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά κατά την εφαρμογή.

 

Έβαλα και το τζαμάκι στην κάμερα και είναι κομπλέ.

 

Επιβεβαιώνω την ολεοφοβική επίστρωση, μετά την μεσημεριανή αποκτήνωση με κρεατικά, δεν έχει ίχνος μπίχλας επάνω του το κινητό.

Επίσης, σε όσους το έδειξα, δεν κατάλαβαν ότι φοράει έξτρα γυαλί, είναι πολύ λεπτό, μόνο οι πιο ψαγμένοι κατάλαβαν κάτι από την εγκοπή που έχει για τους εμπρός αισθητήρες. Και κάτι φωτό που έβγαλα δεν φαίνονται να επηρεάστηκαν από το τζαμάκι στην κάμερα.

 

Overall, αν είναι να δώσετε πχ 5 ευρώ για ζελατίνα από την εγχώρια αγορά, καλύτερα να πάρετε αυτό με €8.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ, περίπου €8.

 

Το πέρασα χτες το βράδυ.

 

Αν και δεν είχα πολύ καλό φωτισμό (έπρεπε να το περάσω ημέρα), φαίνεται ότι "συγχωρεί" τυχόν λάθη, καθώς πατάει πολύ πιο καλά από οποιαδήποτε ζελατίνα έχω περάσει ποτέ. Διορθώνονται τυχόν φουσκάλες δηλαδή από μόνες τους όσο περνάει ο χρόνος.

 

Το πακετάκι είχε μέσα μαντηλάκια (υγρά και στεγνά) για καθαρισμό της οθόνης, μια αντιστατική ζελατίνα για τυχόν σκόνες που δεν φαίνονται με το μάτι, και κάτι αυτοκολλητάκια σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά κατά την εφαρμογή.

Overall, αν είναι να δώσετε πχ 5 ευρώ για ζελατίνα από την εγχώρια αγορά, καλύτερα να πάρετε αυτό με €8.

 

οι μονες 2 περιοχες που φαινονται ατελειες (σαν φουσκαλιτσες), ειναι στο κατο μερος περιπου στο σημειο του usb, και πανω δεξια απο το ακουστικο και αριστερα απο τους αισθητηρες

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς έβαλες και εσύ το γυαλί και σου έμειναν φουσκάλες;

Εγώ δεν έχω πρόβλημα, αν και μπήκε ελάχιστα πιο πάνω από όσο θα ήθελα, δηλαδή ο κύκλος του ακουστικού δεν είναι στο κέντρο της τρύπας που έχει το γυαλί, αλλά εφάπτεται με το κάτω μέρος της.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όσοι έχετε βάλει το Tempered Glass της Nillkin έχετε κανένα θέμα να ξεκολλάει με θήκες π.χ neo hybrid που αγκαλιάζει στις γωνίες??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω θήκη αλλά δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα, καθώς το γυαλί δεν προεξέχει, ίσα ίσα, είναι λίγο μικρότερο.

Επίσης η άκρη του είναι στρογγυλεμένη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω θήκη αλλά δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα, καθώς το γυαλί δεν προεξέχει, ίσα ίσα, είναι λίγο μικρότερο.

Επίσης η άκρη του είναι στρογγυλεμένη.

 

ωραία τέλεια παραγγέλνω και εγώ το πρώτο μου tempered glass μετά από spigen,ismooth,rearth

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω τώρα το tempered glass της Nillkin, αν και την λυπάμαι την ismooth που εχω μιας και είναι πολύ καλη.
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και 2 θήκες μια μαύρη και μια κόκκινη. Ελπίζω να μην το παχαίνουν!!!!!!

 

http://www.ebay.com/itm/1x-Luxury-Ultra-thin-Aluminum-Metal-Bumper-Case-Cover-LG-Google-Nexus-5-/291116254032

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω σήμερα ένα 16άρι φλασάκι με usb otg που δε θυμάμαι αν το έχω ξαναβάλει ποτέ στο N5 και δεν το αναγνωρίζει καν. Ούτε ανάβει το λαμπάκι του, ούτε βγάζει ειδοποίηση το stickmount, ούτε εμφανίζεται ο φάκελος usbstorage στην sdcard. Αντιθέτως, δουλεύουν κανονικά άλλα 2 φλασάκια (2GB και 8GB Kingston). Και τα 3 είναι FAT32. Επίσης, δουλεύουν και ποντίκι και πληκτρολόγιο. Το 16άρι όμως όχι. Έκανα reboot το κινητό και format το φλάσακι 2-3 φορές. Καμιά ιδέα;

 

EDIT: Το έκανα format και σε NTFS. Τίποτα... Το αστείο είναι ότι αναγνωρίζει μέχρι κι έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο 1TB με 3 partition (2 NTFS και 1 FAT32) και δεν μπορεί να αναγνωρίσει αυτό...

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω σήμερα ένα 16άρι φλασάκι με usb otg που δε θυμάμαι αν το έχω ξαναβάλει ποτέ στο N5 και δεν το αναγνωρίζει καν. Ούτε ανάβει το λαμπάκι του, ούτε βγάζει ειδοποίηση το stickmount, ούτε εμφανίζεται ο φάκελος usbstorage στην sdcard. Αντιθέτως, δουλεύουν κανονικά άλλα 2 φλασάκια (2GB και 8GB Kingston). Και τα 3 είναι FAT32. Επίσης, δουλεύουν και ποντίκι και πληκτρολόγιο. Το 16άρι όμως όχι. Έκανα reboot το κινητό και format το φλάσακι 2-3 φορές. Καμιά ιδέα;

 

Ωχ και ετοιμαζομαι να πάρω 32αρι USB 3 που έχω βρει σε καλή τιμη...

Έχει limit ποσά GB μπορεί να διαβάσει ?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... Πάντως το Galaxy S II που είχα πριν το αναγνώριζε σίγουρα. Μάλλον το συγκεκριμένο φλασάκι θα φταίει γιατί ο σκληρός δίσκος αναγνωρίστηκε κανονικά.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... Πάντως το Galaxy S II που είχα πριν το αναγνώριζε σίγουρα. Μάλλον το συγκεκριμένο φλασάκι θα φταίει γιατί ο σκληρός δίσκος αναγνωρίστηκε κανονικά.

 

Το έπαθα και εγώ με ένα kingston 8gb.Με τίποτα δεν έλεγε να δουλέψει.Δεν έχει να κάνει πάντως με την χωρητικότητα.Εγώ θεώρησα ότι έχει να κάνει με το γεγονός ότι είναι kingston το flashaki :p πότε δεν την συμπάθησα αυτή την εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

Ωχ και ετοιμαζομαι να πάρω 32αρι USB 3 που έχω βρει σε καλή τιμη...

Έχει limit ποσά GB μπορεί να διαβάσει ?

Ένα 64gb που εχω το διαβάζει κανονικά .

 

@MaXAiRO Δοκίμασε να δεις αν το διαβάζει βάζοντας το Total Commander με USB Stick Plugin-TC ,αν και πιστεύω οτι έχει να κάνει με το συγκεκριμενο φλασακι .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω σήμερα ένα 16άρι φλασάκι με usb otg που δε θυμάμαι αν το έχω ξαναβάλει ποτέ στο N5 και δεν το αναγνωρίζει καν. Ούτε ανάβει το λαμπάκι του, ούτε βγάζει ειδοποίηση το stickmount, ούτε εμφανίζεται ο φάκελος usbstorage στην sdcard. Αντιθέτως, δουλεύουν κανονικά άλλα 2 φλασάκια (2GB και 8GB Kingston). Και τα 3 είναι FAT32. Επίσης, δουλεύουν και ποντίκι και πληκτρολόγιο. Το 16άρι όμως όχι. Έκανα reboot το κινητό και format το φλάσακι 2-3 φορές. Καμιά ιδέα;

 

EDIT: Το έκανα format και σε NTFS. Τίποτα... Το αστείο είναι ότι αναγνωρίζει μέχρι κι έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο 1TB με 3 partition (2 NTFS και 1 FAT32) και δεν μπορεί να αναγνωρίσει αυτό...

 

Ωχ και ετοιμαζομαι να πάρω 32αρι USB 3 που έχω βρει σε καλή τιμη...

Έχει limit ποσά GB μπορεί να διαβάσει ?

 

Δεν ξέρω... Πάντως το Galaxy S II που είχα πριν το αναγνώριζε σίγουρα. Μάλλον το συγκεκριμένο φλασάκι θα φταίει γιατί ο σκληρός δίσκος αναγνωρίστηκε κανονικά.

 

Το έπαθα και εγώ με ένα kingston 8gb.Με τίποτα δεν έλεγε να δουλέψει.Δεν έχει να κάνει πάντως με την χωρητικότητα.Εγώ θεώρησα ότι έχει να κάνει με το γεγονός ότι είναι kingston το flashaki :p πότε δεν την συμπάθησα αυτή την εταιρεία

 

Ένα 64gb που εχω το διαβάζει κανονικά .

 

@MaXAiRO Δοκίμασε να δεις αν το διαβάζει βάζοντας το Total Commander με USB Stick Plugin-TC ,αν και πιστεύω οτι έχει να κάνει με το συγκεκριμενο φλασακι .

 

Nexus Media Importer

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.homeysoft.nexususb.importer&hl=el

 

Αυτό θέλετε!!!!!!!!!

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Ένα 64gb που εχω το διαβάζει κανονικά .

 

@MaXAiRO Δοκίμασε να δεις αν το διαβάζει βάζοντας το Total Commander με USB Stick Plugin-TC ,αν και πιστεύω οτι έχει να κάνει με το συγκεκριμενο φλασακι .

Τι μάρκα είναι το 64άρι σου; Δοκίμασα με Stickmount, με Total Commanger, Nexus Media Importer και USB OTG Helper [root]. Κανένα δεν έκανε τίποτα. Άρα φταίει το συγκεκριμένο φλασάκι. Έτσι κι αλλιώς όλα αυτά την ίδια δουλειά κάνουν απ' ό,τι φαίνεται.

Το έπαθα και εγώ με ένα kingston 8gb.Με τίποτα δεν έλεγε να δουλέψει.Δεν έχει να κάνει πάντως με την χωρητικότητα.Εγώ θεώρησα ότι έχει να κάνει με το γεγονός ότι είναι kingston το flashaki :p πότε δεν την συμπάθησα αυτή την εταιρεία

Εμένα αναγνωρίζει το 2άρι και το 8άρι Kingston και δεν αναγνωρίζει το 16άρι που ήταν το μόνο που χρειαζόμουν. Τι μάρκα προτιμάς για φλασάκια; Εγώ μόνο kingston έχω μόνο και μόνο επειδή αυτά έβρισκα πάντα σε προσφορές.

Αυτό θέλουν όσοι δεν έχουν root. Όλοι οι rootαρισμένοι έχουμε το stickmount που είναι το καλύτερο στο είδος του.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...