Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

Υπενθυμίσεις γενεθλίων μπορείς να βάλεις απο τις επαφές αλλά χτυπάνε εννιά το πρωί χωρίς να επιδέχονται επέμβαση. Εγώ περνάω τα γενέθλια και τις ονομαστικές εορτές απο το My Phone Explorer σαν επαναλαμβανόμενες συναντήσεις.

Για το ζοομ λογικό είναι που ενοχλήθηκες,ήταν μεγάλη ευκολία και μόνο κίνηση χαρακίρι μπορεί να θεωρηθεί η κατάργηση του απο την SE. Πάντως δεν είναι θέμα firmware. Σε service της SE μου είπαν οτι διορθώνεται με επέμβαση στην πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες κατεβασα το αρχειο για να κανω αναβαθμιση το k750 μου, αλλα μολις παω να το τρεξω μου εμφανιζει το παρακατω μηνυμα. Καμια βοηθεια;

 

http://img238.imageshack.us/img238/9828/asdasdek3.th.jpg

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κατεβασα το αρχειο για να κανω αναβαθμιση το k750 μου, αλλα μολις παω να το τρεξω μου εμφανιζει το παρακατω μηνυμα. Καμια βοηθεια;

 

http://img238.imageshack.us/img238/9828/asdasdek3.th.jpg

Πρεπει να εχεις στον υπολογιστη σου flash player.Γι αυτο σου βγαζει αυτο το μηνυμα.κατεβασε η το adobe η macromedia flash player,η κανε update στον ηδη υπαρχον.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγκαθηστω τον flash player αλλα παλι το ιδιο μου βγαζει...:(

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έβγαζε κ σε εμένα αυτό το μηνυμα. Μέχρι που κατέβασα ένα προγραμματάκι απο την adobe που έκανε ολοκληρωτική απεγκατάσταση του flash player και μετά απο επανεκίνηση του υπολογιστή ξαναεγκατέστησα τον player απο την ιστοσελίδα της adobe. Όλα οκ....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση με το update service της Sony Ericsson.Κάνω αυτά που ζητάει(απενεργοποιώ το τηλ,βγάζω την sim,ξαναβάζω την μπαταρία πατάω παρατεταμένα το c,το συνδέω με την usb θύρα και αφήνω το c).Τότε μου βγάζει ένα μήνυμα ότι το κινητό δνε έχει sim και πρέπει να την βάλω.Με δουλεύει;;;:mad: :mad: :mad:
A WORLD OF HIGH DEFINITION @ http://www.blu-rayshop.gr
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την είχα πατήσει έτσι.

Πατάς το C, και ενώ το έχεις κρατημένο βάζεις αμέσως το καλώδιο. Περιμένεις 2-3 δευτερόλεπτα και σου βγάζει μήνυμα τότε να αφήσεις το C. Δεν το αφήνεις από μόνος σου.

 

Αν δεν γίνει το παραπάνω, ξανακάνε την διαδικασία με την αφαίρεση της μπαταρίας, χωρίς SIM από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την είχα πατήσει έτσι.

Πατάς το C, και ενώ το έχεις κρατημένο βάζεις αμέσως το καλώδιο. Περιμένεις 2-3 δευτερόλεπτα και σου βγάζει μήνυμα τότε να αφήσεις το C. Δεν το αφήνεις από μόνος σου.

 

Αν δεν γίνει το παραπάνω, ξανακάνε την διαδικασία με την αφαίρεση της μπαταρίας, χωρίς SIM από την αρχή.

 

Το έκανα φίλε μου και δεν μου βγάζει κανένα μήνυμα να αφήσω το C.Ενεργοποιείται το τηλέφωνο και μου λέει ότι δεν υπάρχει sim και το ίδιο μήνυμα μου βγάζει και στην οθόνη του Η/Υ .Μήπως πρέπει να αφήσω μόνος μου το c σε 2-3 δευτερόλεπτα αντί να περιμένω;:confused:

A WORLD OF HIGH DEFINITION @ http://www.blu-rayshop.gr
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαζε κ σε εμένα αυτό το μηνυμα. Μέχρι που κατέβασα ένα προγραμματάκι απο την adobe που έκανε ολοκληρωτική απεγκατάσταση του flash player και μετά απο επανεκίνηση του υπολογιστή ξαναεγκατέστησα τον player απο την ιστοσελίδα της adobe. Όλα οκ....

mipos mporeis na mas peis ki emas pio katebases?

giati ki ego to idio problima exo kai me exei trelanei!!!!

tha ksexaso ki ayta pou ksero!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα κάπως αργά το K750 :)

Πριν μια εβδομάδα και εχει την έκδοση firmware R1CA021.

Θεωρείται σταθερή και καλή όπως έψαξα λίγο στο Google.

Να την κρατήσω ή να τολμήσω την αναβάθμιση μέσω SE? σε D?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

να μαι κι εγώ με το καινούργιο μου κ750. δυστυχώς για μένα, βαριόμουν να διαβάσω όλες τις προηγούμενες σελίδες και το παράγγειλα! :lol:

 

τεσπα, μια χαρα είναι το κινητό, απλά θα ήθελα να διαγράψω κάποια κλειδωμένα παιχνίδια που έχει το βόνταφον λαιβ. προσπαθώ με το far αλλά δεν επικοινωνέι. υπάρχει κάποιος άλλος ευκολότερος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Εύκολος τρόπος να διαγράψεις τα προστατευμένα από την vodafone αρχεία, δεν υπάρχει.

Υπάρχει όμως εύκολος τρόπος να ξεφορτωθείς το vodafone live από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εύκολος τρόπος να διαγράψεις τα προστατευμένα από την vodafone αρχεία, δεν υπάρχει.

Υπάρχει όμως εύκολος τρόπος να ξεφορτωθείς το vodafone live από το κινητό.

δεν μου το λες μέσω π.μ. γιατί ότι κι αν έκανα με far manager κλπ δεν δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
HELP!Paidia to kin mou exei ena provlima kai mou exei spasei ta nevra.evala polla paixnidia stin eswteriki mnimi tou kinitou k to kin mou mia mera kollise.tin epomeni anoixe men alla apo tote den me afinei na mpw ston fakelo paixnidia k efarmoges.exw kanei epanafora stis ergostasiakes rithmiseis,exw svisei ola ta ipoloipa arxeia(foto,eikones,mp3 ktlp)gia na xekollisei alla tpt!to myphone explorer mou deixnei oti einai eleuthera mono 5mb apo ta 65 k den mporw akoma me tpt na mpw se autous tous 2 fakelllous.exete kamia protasi?ektos apo to na to paw stin ericsson...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
pedia thelo voithia giati k750i thelo na to kano format to vodafone.kai den ksero po eno katevasa kati programata ala einai mono gia anagnotisi to k750i mipos ksereto to pos >???????? eleos tha to kano komatia mou espase ta nevra:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εδώ και δυο μέρες το κινητακι μου se k750i κολλάει συνεχως. Δηλαδή, όταν κολλάει μετα από κανα 2λεπτο αναβοσβήνει συνεχως και στο τέλος μετα από μισό λεπτό χωρις να κάνω εγώ τίποτα ανοίγει, {μαλλον κανει επαννεκίνηση γιατί δεν βλέπω την οθόνη της SE}. Όποιος ξέρει ας με βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικώς.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες το κινητακι μου se k750i κολλάει συνεχως. Δηλαδή, όταν κολλάει μετα από κανα 2λεπτο αναβοσβήνει συνεχως και στο τέλος μετα από μισό λεπτό χωρις να κάνω εγώ τίποτα ανοίγει, {μαλλον κανει επαννεκίνηση γιατί δεν βλέπω την οθόνη της SE}. Όποιος ξέρει ας με βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικώς.

Κανε αναβαθμιση και τελος τα "κολληματα" :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Τελικά μήπως μπορεί κανείς να μου πει πως κάνω την αναβάθμιση στο k750 απο brown σε red?

 

 

 

erom cid 49

erom color brown

region europe 2

Firmware version R1CA021

 

 

Εχω βρεί διάφορους οδηγούς αλλά δε μου δουλεύει κανένας...Πήρα και και service cable και δεν ξέρω τι να το κάνω...Help:help:

 

:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπερα,

έχω το k750i και εδώ και λίγες μέρες όταν το ανοίγω μου βγάζει μια άσπρη οθόνη.

 

Έβαλα το update service απο το site της SE, μου εγραφε οτι εχω το τελευταιο λογισμικο που κυκλοφορει.

 

Το παω στο γερμανο να μου κανουν αναβαθμιση, και εκει άνοιξε κανονικα 2 φορες συνεχομενες(χωρις sim, καρτα μνημης), αλλα τωρα παλι δεν ανοιγει (σημειωτεον οτι δε συμφερει να του κανω αναβαθμιση με 30 ευρω αφου πολυ πιθανο να χαλασει παλι, καλυτερα να τα δωσω για καινουριο)

 

Ψαχνοντας για το προβλημα αυτο στο Internet, πολλοι μιλανε για flasharisma, update το firmware του κινητου, κατι τετοιο.

Αν ξερει καποιος να με κατευθυνει λιγο στο τι λογισμικο χρειαζομαι ωστε να κάνω το update, θα με βοηθουσε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Όντως θέλει φλασάρισμα. Να μην απευθυνθείς όμως σε κάποιο άλλο κατάστημα πέραν κάποιου Sony Ericsson Service Center.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όντως θέλει φλασάρισμα. Να μην απευθυνθείς όμως σε κάποιο άλλο κατάστημα πέραν κάποιου Sony Ericsson Service Center.

 

Νταξει τελικα το καταφερα και μονος μου :p.

Το φλασαρα με το XS++ και το firmware(K750_R1CA021_FS_EMEA_3_RED49.fbn) και πλεον παιζει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...