Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι σε δίλημα Κ750i ή nokia 6230i (to K750i είναι κατά 26€ φτηνότερο)Βέβαια πάντα είχα nokia οπότε φορτιστές μπαταρίες είναι κοινά ,και αυτό με προβληματίζει κάπως η ασυμβατότητα.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε δίλημα Κ750i ή nokia 6230i (to K750i είναι κατά 26€ φτηνότερο)Βέβαια πάντα είχα nokia οπότε φορτιστές μπαταρίες είναι κοινά ,και αυτό με προβληματίζει κάπως η ασυμβατότητα.

 

Πάρε το Κ750 χωρίς σκέψη! Είχα το 6230 και έπινα νερό στο όνομά του. Η κοπέλα μου έχει το 6230i και το έβρισκα ακόμα καλύτερο απ' το 6230 το απλό. Όταν πρωτοπήρα το Κ750 είχα φάει τρελό ξενέρωμα. Τώρα, αν μου δώσουν 10 6230i, θα τα χαρίσω για το Κ750! Απλά ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερο τηλέφωνο! Δεν υπάρχει καν σύγκριση!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

@lefkaditis

Και εγώ είχα για λίγο το 6230. Ευτυχώς το ξεφορτώθηκα.:)

Καμία σύγκριση με το Κ750. Κλάσεις ανώτερο όντως.

Για τους φορτιστές, γιατί αγχώνεσαι; Δεν σου αρκεί αυτός που είναι στην συσκευασία και θες κι άλλους;

Link to comment
Share on other sites

epeidi edw kai poli kairo epsaxna programa to opio na klidwni olokriro folder kai oxi file sketo kai xwris na vrw tpt skeftika kati allo na dimiourgisw ena folder na valw mesa p.x oses photo 8elw kai na to kanw krifo to MobyExplorer omws den me afini na alaxw permision sto folder ti ftaiei? i mipws iparxi kapio paromio programa me to MobyExplorer? thnx
Link to comment
Share on other sites

epeidi edw kai poli kairo epsaxna programa to opio na klidwni olokriro folder kai oxi file sketo kai xwris na vrw tpt skeftika kati allo na dimiourgisw ena folder na valw mesa p.x oses photo 8elw kai na to kanw krifo to MobyExplorer omws den me afini na alaxw permision sto folder ti ftaiei? i mipws iparxi kapio paromio programa me to MobyExplorer? thnx

Το εχουμε πει 100000000δες φορες.δεν γινεται κατι τετοιο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera.Re paidia mia erwthsh.Evala merika paixnidia poy vriskw apo edw mesa.Ta kanei egatastash sto Games.Ola ok mexri edw.

Meta omws paw na svhsw merika kai ginete to exhs.

Merika ta svhnei,merika mou leei adynato giati einai kleidwmeno.Exw ola exoun ayto to kleidaki mrposta.

Pws ginete na svhsw kai ayta poy exw egatasthsei kai den ta 8elw pia?

thanks.

PS. DEN mporw na epemvw oute mesw pc oute mesw myphoneexplore oute apo to kinhto.

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera.Re paidia mia erwthsh.Evala merika paixnidia poy vriskw apo edw mesa.Ta kanei egatastash sto Games.Ola ok mexri edw.

Meta omws paw na svhsw merika kai ginete to exhs.

Merika ta svhnei,merika mou leei adynato giati einai kleidwmeno.Exw ola exoun ayto to kleidaki mrposta.

Pws ginete na svhsw kai ayta poy exw egatasthsei kai den ta 8elw pia?

thanks.

PS. DEN mporw na epemvw oute mesw pc oute mesw myphoneexplore oute apo to kinhto.

Κλειδωμενα ειναι τα προεγκατεστημενα τα οποια δεν σβηνονται,το κλειδακι δεν εχει καμια σχεση με το αν ειναι κλειδωμενο η οχι.και για του λογου το'αληθες κανε μια επαναφορα ρυθμισεων και θα τα σβησει οτι και αν εχεις βαλει στο κινητο.κρατα ομως ενα μπακαπ τις φωτογραφιες και τα βιντεο που εχεις τραβηξει γιατι θα χαθουν ολα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμενα ειναι τα προεγκατεστημενα τα οποια δεν σβηνονται,το κλειδακι δεν εχει καμια σχεση με το αν ειναι κλειδωμενο η οχι.και για του λογου το'αληθες κανε μια επαναφορα ρυθμισεων και θα τα σβησει οτι και αν εχεις βαλει στο κινητο.κρατα ομως ενα μπακαπ τις φωτογραφιες και τα βιντεο που εχεις τραβηξει γιατι θα χαθουν ολα.:)

 

Exeis dikaio.Einai ta 3 paixnidia pou eixe to kinhto mesa.Ola ta alla poy evala apo edw,svhsthkan.Ekana epanafora alla oxi ola giati leei pws 8a xa8oun kai merika arxeia pou eixe to kinhto pou eixe otan agoras8hke.

Kai otan paw na kanw backup me myphone ta kleidwmena de mporei na ta metaferei leei.

Thanks pantws.

Link to comment
Share on other sites

'Οπως είπε και ο φίλος Raver, αυτά που δεν σβήνονται είναι τα περοεγκατεστημένα. Υπάρχουν και μερικά θέματα, εικόνες και ήχοι που δεν σβήνονται.

Βέβαια επειδή τα πάντα μπορεί να γίνουν, εάν ξέρεις και χρησιμοποιείς το FAR Manager με το SEFP μπορείς να τα διαγράψεις.

Τα παιχνίδια αυτά και οι εφαρμογές βρίσκονται στο FS/tpa/preset/default/java

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

to mono paraxeno poy mou kanei twra einai otan to svhnw den mou vgazei to shmataki to apoxerethshrio ths vodafone,xerete ekeino to kokino..aplws kleinei amesws.

Ti blakeia ekana?

αλλαξες μια ρυθμιση.δεν θυμαμαι ομως που βρισκεται.

αν μπορουσες να μεταφερεις τα "κλειδωμενα" με μπακαπ ποιος ο λογος να προβεις σε επαναφορα.τι αγχωνεσαι κι'εσυ για 3εφαρμογες που ουτε 1 mb ειναι.αστες να ειναι..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Den me noizoun oi efarmoges.exlou exw 2 gb karta mesa.aplws meta thn aplh epanafora,xa8hke ayto to apoxerethsthrio ths vodafone.Ayto me endiaferei pws na epanaferw,ola ta alla einai ok.kamia voh8eia?

Άλλοι πασχίζουν να τ' αφαιρέσουν αυτά τα branded σχέδια κι εσύ θέλεις να το επαναφέρεις;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι πασχίζουν να τ' αφαιρέσουν αυτά τα branded σχέδια κι εσύ θέλεις να το επαναφέρεις;

Πεσαμε στην μοναδικη περιπτωση,θα εχω να το λεω..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia den ginete tipota.Dokimaste na kanete plh epanafora ry8misewn mipws kai den sas ta vgazei kai se esas.Egw ayto ekana kai meta aplws otan to kleinw,aplws kleinei dixws na bgazei ekeino to grafima ths vodafone poy elege goodbye.Trelo?
Link to comment
Share on other sites

Paidia to vrhka.Esvhsa ola ta themes pou eixa kai evala to original pou eixe to kinhto otan to agorasa.Twra pia vgazei to apoxerethsthrio grafiko otan apenergopoihw to kinhto.Sorry ean sas koursa alla mporei na sas edwsa ka idees ean 8elete na bgalete to brand.:lol: :rolleyes: :X
Link to comment
Share on other sites

γεια.

θέλω μια πληροφορία.

Έχω ενα κ750 σχεδόν ενάμιση χρόνο.Το τελευαταίο εξάμηνο στο συρτάρι λόγω του καταραμένου joystick...προχθές αποφάσισα να το πάω για επισκευή σε SE service και μου λένε ότι η εγγύηση δεν καλύπτει το joystick γιατί έχει σκόνες μέσα...Και μου ζήτησε 44 ευρώ !

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Έχει ή δεν έχει εγγύηση 2 χρόνια; Είναι δυνατόν να μη πιάνει η εγγύηση το καταραμένο joystick του Κ750;

Τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά,

 

τρέχεις το πρόγραμμα Update Service και αναλαμβάνει εκείνο να σου κατεβάσει αρχεία κλπ

Link to comment
Share on other sites

γεια.

θέλω μια πληροφορία.

Έχω ενα κ750 σχεδόν ενάμιση χρόνο.Το τελευαταίο εξάμηνο στο συρτάρι λόγω του καταραμένου joystick...προχθές αποφάσισα να το πάω για επισκευή σε SE service και μου λένε ότι η εγγύηση δεν καλύπτει το joystick γιατί έχει σκόνες μέσα...Και μου ζήτησε 44 ευρώ !

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Έχει ή δεν έχει εγγύηση 2 χρόνια; Είναι δυνατόν να μη πιάνει η εγγύηση το καταραμένο joystick του Κ750;

Τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ!

 

 

ωχ...τέτοια ακούω και φοβάμαι...

Link to comment
Share on other sites

γεια.

θέλω μια πληροφορία.

Έχω ενα κ750 σχεδόν ενάμιση χρόνο.Το τελευαταίο εξάμηνο στο συρτάρι λόγω του καταραμένου joystick...προχθές αποφάσισα να το πάω για επισκευή σε SE service και μου λένε ότι η εγγύηση δεν καλύπτει το joystick γιατί έχει σκόνες μέσα...Και μου ζήτησε 44 ευρώ !

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Έχει ή δεν έχει εγγύηση 2 χρόνια; Είναι δυνατόν να μη πιάνει η εγγύηση το καταραμένο joystick του Κ750;

Τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ!

Στο φυλλάδιο της εγγύησης που είχε η συσκευασία, πουθενά δεν αναφέρεται οτι εξαιρείται το joystick. Κι αν έχει σκόνες μέσα, φταίει φυσικά ο κατασκευαστής που το έφτιαξε έτσι ώστε να μαζεύει σκόνη,και όχι ο ιδιοκτήτης. Σου προτείνω να απευθυνθείς στη γενική γραμματεία καταναλωτή,ή στην ένωση καταναλωτών,ή στο ινστιτούτο καταναλωτή. Ο πρώτος είναι κρατικός φορέας και ανήκει στο υπουργείο ανάπτυξης,ενώ οι άλλοι δυο νομίζω είναι ανεξάρτητες οργανώσεις. Πάντως μην το αφήσεις έτσι,κυνήγησέ το και ενημέρωσέ μας κι εμάς για το τι έγινε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...