Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχαν κυκλοφορήσει στο παρελθόν VL συσκευές σε μαύρο χρώμα. Υπήρξαν και κάποιες επετειακές εκδόσεις σε ασημί, αλλά ήταν ελάχιστες σε σχέση με το μεγάλο όγκο των μαύρων. Αν βρεις Κ750 (δύσκολο πιά αφού το τηλέφωνο αν δεν έχει ήδη σταματήσει να κατασκευάζεται, βαδίζει προς τα εκεί!!!) το πιθανότερο είναι να είναι μαύρο.

Ποτέ όμως μη λές ποτέ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η ΤΙΜ δινει την δυνατότητα να στειλεις MMS μέχρι 500kb. Πως όμως γινεται αυτό αφού το k750 δεν δέχεται περισσότερο από 100kb?

 

Υπάρχει καμιά ρύθμιση κάπου???

 

Κι εμένα μου έχουν στείλει MMS χωρητικότητας 250 από vodafone κι εγώ έχω COSMOTE και δε μπορώ να στείλω παραπάνω από 100 kb. Τί να γίνεται άραγε λές οι άλλες εταιρίες να μπορούν να στείλουν μεγάλα MMS κι εμείς μόνο αυτά τα λίγα 100?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το δοκίμασα και το κατέβασα. Μικρές ευκολίες που κάνουν πιο εύκολη την καθημερινότητά μας. Ευχαριστώ και πάλι multiPetros.
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο http://briefcase.pathfinder.gr/search/?q=eortologio

 

Ευχαριστώ, το δοκίμασα και το κατέβασα. Μικρές ευκολίες που κάνουν πιο εύκολη την καθημερινότητά μας. Ευχαριστώ και πάλι multiPetros.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas. Ekana anavatmisi to K750 se W800. Den iksera an eixa CID36 or CID49. Apo oti eida stin mpataria egrafe 06W12. Parola ayta ayto poy 8elw na shmeiwsw einai to eksis. Enw to kinito douleuei apsoga, 8elw na rwtisw kati. Otan pataw to pliktro poy moy deixnei tin katastasti tou kinitou grafei model: K750i. Kata ta alla... ola ta upoloipa einai toy W800i. Ekana anavathmisi me to phone-xs kai epeleksa CID49. Einai fisiologiko na grafei K750i ?? Thx kai sorry gia to greeklish... ! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει και το δικό μου Κ750i πρόβλημα με το ακουστικό όμως. Μου έκανε έναν όξυ μεταλλικό ήχο όταν μιλούσα και έτσι το έστειλα για service... το έχω πάρει εδω και 15 μέρες περίπου όμως έχω την εντύπωση οτι το πρόβλημα παραμένει απλώσ τώρα δεν είναι τόσο μεταλλικός ο ήχος. Είναι πολύ κουραστικό να το ακούς έστω στιγμιαία την ώρα που μιλάς. Ξέρετε αν γίνετε τίποτα; Να το ξαναστείλω ή άδικος κόπος;

it's nice to be important!!!!

but it's more important to be

NICE

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas. Ekana anavatmisi to K750 se W800. Den iksera an eixa CID36 or CID49. Apo oti eida stin mpataria egrafe 06W12. Parola ayta ayto poy 8elw na shmeiwsw einai to eksis. Enw to kinito douleuei apsoga, 8elw na rwtisw kati. Otan pataw to pliktro poy moy deixnei tin katastasti tou kinitou grafei model: K750i. Kata ta alla... ola ta upoloipa einai toy W800i. Ekana anavathmisi me to phone-xs kai epeleksa CID49. Einai fisiologiko na grafei K750i ?? Thx kai sorry gia to greeklish... ! :)

 

Μου κάνει εντύπωση, πώς πήρες απόφαση να κάνεις τέτοια ενέργεια χωρίς να ξέρεις καν τι CID έχει το τηλέφωνό σου.!!! Το ότι η μπαταρία σου γράφει 06W12 δεν σημαίνει ότι το τηλέφωνό σου είναι CID49! Μπορεί να είναι και 36αρι. Πάντως το ότι το τηλέφωνό σου δουλεύει όπως λες άψογα μάλλον σημαίνει ότι είσαι πολύ τυχερός!!!.

Αλήθεια το τηλέφωνό σου έχει Ελληνικά, ή είναι πλέον Αγγλόφωνο μόνο?

Έχει όλες τις λειτουργίες του W800, flight mode,νέο media player, κλπ?

Καλό είναι να ελέγξεις το CID. Αυτό γίνεται με το davinci client 13.7 που θα βρείς με λίγο ψάξιμοεδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααα...

 

Μόλις αγόρασα κι εγώ το Κ750 και παρόλο που σε γενικές γραμμές το λατρεύω έχω ένα παράπονο!

Δεν μπορώ να αλλάξω μελωδία και ένταση στα ραντεβού και στο ημερολόγιο!!!

Ξέρει κανείς πως μπορώ έστω να αλλαξω τον ήχο?

Γιατί έτσι όπως χτυπάει δεν βλέπω να το ακούω ποτέ μου...!!:cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Η μια εκδοχή που έχω σκεφτεί είναι να βρω μια μελωδία που μου αρέσει, να την μετονομάσω σε "Sony Ericsson.mid" και να αντικαταστήσω με αυτή την προεγκατεστημένη του κινητού.

Το πρόβλημα είναι πως το αρχείο αυτό είναι μόνο για ανάγνωση και δεν δέχεται ούτε να αντικατασταθεί ούτε να διαγραφεί ούτε τίποτε...

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει γι'αυτή τη δουλειά??

Link to comment
Share on other sites

Η μια εκδοχή που έχω σκεφτεί είναι να βρω μια μελωδία που μου αρέσει, να την μετονομάσω σε "Sony Ericsson.mid" και να αντικαταστήσω με αυτή την προεγκατεστημένη του κινητού.

Το πρόβλημα είναι πως το αρχείο αυτό είναι μόνο για ανάγνωση και δεν δέχεται ούτε να αντικατασταθεί ούτε να διαγραφεί ούτε τίποτε...

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει γι'αυτή τη δουλειά??

 

Καλώς ήλθες στο forum.

Αυτό που ζητάς γίνεται μεν, αλλά απαιτεί εξειδικευμένες γνώσεις και χρήση προγραμμάτων που επεμβαίνουν, απευθείας στο σύστημα αρχείων του τηλεφώνου σου καθώς και στην τροποποίηση (μέσω patch) του firmware που αυξάνει την ένταση των ήχων. Αν θέλεις να μάθεις περισσότερα κοίταξε εδώ, αλλά δεν σου συνιστώ να το κάνεις αν δεν είσαι 100% σίγουρος για το ρίσκο που θα πάρεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Telika kerdizeis kati an kaneis to k750i se w800?

 

Prepei na exei apantithei polles polles fores...

 

Flight Mode+ Kalitero mp3 player

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχει γινει..αλλα σε πολλα e-shop υπαρχουν ακομη καποια κομματια.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου και χρονια πολλα.... θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε τι συμβαινει οταν πας να ανοιξεις το κ750i και σου αναβοσβηνει η οθωνη του τηλεφωνου...υποψη το κινητο το εχω 2 μηνες χωρις να εχει δουλεψει πολυ.. δλδ νορμαλ χρηση..τι γινεται σε αυτην την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου και χρονια πολλα.... θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε τι συμβαινει οταν πας να ανοιξεις το κ750i και σου αναβοσβηνει η οθωνη του τηλεφωνου...υποψη το κινητο το εχω 2 μηνες χωρις να εχει δουλεψει πολυ.. δλδ νορμαλ χρηση..τι γινεται σε αυτην την περιπτωση?

θελει αναβαθμιση..με την αποδειξη αγορας του κινητου σου στο πλησιεστερο service της SE!.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα και σε σενα. Αν αναβοσβηνει συνεχεια χωρις να κανει κατι αλλο και δεν ανοιγει καθολου τοτε η μονη λυση ειναι η αναβαθμιση. Κατι παιζει με την καρτα μνημης σε αυτες τις περιπτωσεις...

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους...ως καινούριος με την νέα τεχνολογία θα ήθελα τα φώτα σας.. έχω 5 μέρες που αγόρασα το Κ750 και θα ήθελα να κατεβάσω κάποια θέματα (themes) για το κινητό μου..αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι αν υπάρχει τρόπος να κατεβάσω τα θέματα χωρίς να χρησιμοποιήσω το wap ή τον IE και αν στην περίπτωση που αυτό δεν είναι εφικτό αν ξέρετε πόσο θα χρεωθώ..ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν η απορία μου φαντάζει γελοία..καλή χρονιά σε όλους!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους...ως καινούριος με την νέα τεχνολογία θα ήθελα τα φώτα σας.. έχω 5 μέρες που αγόρασα το Κ750 και θα ήθελα να κατεβάσω κάποια θέματα (themes) για το κινητό μου..αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι αν υπάρχει τρόπος να κατεβάσω τα θέματα χωρίς να χρησιμοποιήσω το wap ή τον IE και αν στην περίπτωση που αυτό δεν είναι εφικτό αν ξέρετε πόσο θα χρεωθώ..ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν η απορία μου φαντάζει γελοία..καλή χρονιά σε όλους!:ninja:

 

καλησπερα και καλως ηλθες στο myphone.:worry: free_themes.τα κατεβαζεις στον υπολογιστη σου και με δεξι κλικ τα στελενεις στο κινητο σου και γινονται εγκατασταση μονα τους.

 

Υ.Γ.χρονια πολλα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου εχει το κινητο και εχει καποια μηνυματα που θελει να τα αποθηκευσει στο pc του και να τα διαβαζει ομως.Με ποιο προγραμμα γινεται αυτο?το εχει ψαξει με pc suite αλλα τιποτα.My Phone Explorer ισως?

Ευχαριστω, και καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου εχει το κινητο και εχει καποια μηνυματα που θελει να τα αποθηκευσει στο pc του και να τα διαβαζει ομως.Με ποιο προγραμμα γινεται αυτο?το εχει ψαξει με pc suite αλλα τιποτα.My Phone Explorer ισως?

Ευχαριστω, και καλες γιορτες

 

Καλές γιορτές:)

Την απάντηση την έδωσες μόνος σου. My Phone Explorer.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...