Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exo diafores ervthseis

1) pos brisko poio firmware exvo kai poio theoreitai to kalitero??

2) pos mporo na soso ta paixnidia sth memory stick kai oxi sth mnhmh toy kinhtoy?

3) paizei to kinhto mp3 tragoydia kai an nai me poio programma?

4) yparxei kapoios explorer opos sta series 60 gia na blepo kalitera ta arxeia?

 

eyxaristo poly

OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ, ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά με τh νέα έκδοση λογισμικού(R1AA08) το κινητό τρώει και νέα κολλήματα με τα οποία γελάω κιόλας. Χθες ας πουμε, κοιτάω το κινητό και βλέπω στην οθόνη να εμφανίζεται το περιεχόμενο ενός sms το οποιό είχα σβήσει από καιρο και το φακελάκι ότι έχει έρθει νέο μήνυμα. Πατάω το πλήκτρο με to βελάκι για να με βγάλει στην αναμονή και να δω το μήνυμα και τελικά το φακελάκι εξαφανίζεται. Συν ότι το κινητό εμφανίζει και όλα τα γνωστά προβλήματα που αναφέρονται στο forum (μαύρα τετραγωνάκια, απώλεια συντομέυσεων μετά απο restart klp,κάνει restart από μόνο του κλπ κλπ κλπ).

Αχ ρε SE, αρχίζω και χάνω την εμπιστοσύνη μου μετά από τόσα χρόνια.

 

Ξέρεις κανείς πόσο καιρό θα κάνουν να μου το αντικαταστήσουν αν τους το ζητήσω????

 

Thanks in advance

The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,

 

Please, ας μου πεί κάποιος, γιατι δεν τρέχουν τα παιχνιδια στο κιν? έχουν και τα 3 ενα κλειδι δίπλα. Μήπως χρειάζονται ειδικές ρυθμίσεις για την JAVA και αν ναι που θα τις βρώ? Σε εμένα στις ρυθμίσεις JAVA έχει "COSMOTE_MMS". Το ενεργοποιώ αλλά τπτ....?Τι να κάνω?

 

κλειδί όλα τα παιχνίδια (στο K750) έχουνε...αν τώρα πάνω στο κλειδί υπάρχει και μια κόκκινη γραμμή τότε η συσκευή έχει χάσει τα δικαιώματα του παιχνιδιού!! :)

Αυτό εγώ το έπαθα με μερικά παιχνίδια όταν τα πέρασα στο memory stick και μετά έβαλα άλλη κάρτα μνήμης μέσα! :(

Οι ρυθμίσεις java δεν έχουν σχέση με το αν μπορείς να παίξεις ένα παιχνίδι η όχι...κάτι άλλο παίζει...τι σου γραφει όταν πας να τα τρέξεις?!!

 

 

Ξέρεις κανείς πόσο καιρό θα κάνουν να μου το αντικαταστήσουν αν τους το ζητήσω????

 

Αυτό που πρέπει να ρωτάς είναι: θα μου το αντικαταστήσουν?!! :worry:

Τώρα για το ποτε...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τh νέα έκδοση λογισμικού(R1AA08) το κινητό τρώει και νέα κολλήματα με τα οποία γελάω κιόλας. Χθες ας πουμε, κοιτάω το κινητό και βλέπω στην οθόνη να εμφανίζεται το περιεχόμενο ενός sms το οποιό είχα σβήσει από καιρο και το φακελάκι ότι έχει έρθει νέο μήνυμα. Πατάω το πλήκτρο με to βελάκι για να με βγάλει στην αναμονή και να δω το μήνυμα και τελικά το φακελάκι εξαφανίζεται. Συν ότι το κινητό εμφανίζει και όλα τα γνωστά προβλήματα που αναφέρονται στο forum (μαύρα τετραγωνάκια, απώλεια συντομέυσεων μετά απο restart klp,κάνει restart από μόνο του κλπ κλπ κλπ).

Αχ ρε SE, αρχίζω και χάνω την εμπιστοσύνη μου μετά από τόσα χρόνια.

 

Ξέρεις κανείς πόσο καιρό θα κάνουν να μου το αντικαταστήσουν αν τους το ζητήσω????

 

Thanks in advance

Ki emena mia apo ta idia to kinito.OLA ta gnwsta provlimata einai mazemena kai sti dikia mou syskevi.

To piga stin SE kai mou eipane tha kanei 10 meres peripou (Hrakleio Kritis eimai) gia to feroun apo tin Athina.

Mou eipan oti tha to elenxoun kai an doun oti exei provlima yparxei pithanotita

na to antikatastisoun.

Episis i karta mnimis mou den anagnwrizete apo kanena card reader!

Kai kati allo.Kai to diko mou hands free xalase (to anaferw giati yparxei kati analalogw se post ligo pio panw) kai mou eipane oti tha mou to allaxoun sigoura (me eggyisi panta)

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

Στα καλα καθουμενα καθως παω να βγαλω φωτογραφια πατωντας το κουμπακι, κ ενω το τηλεφωνο προσπαθει να κανει autofocus μενει πρασινο το πλαισιο στο κεντρο αλλα και το "λαμπακι" πανω δεξια της οθονης,και απο κει κ περα τιποτα...

Τις μπορει να πταιει??

παιδια και μενα προχθες μου το εκανε αυτο πρωτη φορα.

εκανε autofocus εμενε το πρασινο το λαμπακι αναμμενο και το πρασινο το πλαισιο και δεν την εβγαζε τη φωτογραφια.μετα απο καποιες προσπαθειες

καταφερε και την εβγαλε.απο προχθες μου το εκανε αλλες τρεις φορες.υπαρχει κατι λαθος στις ρυθμισεις,μηπως κανω κατι λαθος?

λετε να υπαρχει κανενα προβλημα γενικο οπως με το joystick?

Link to comment
Share on other sites

κλειδί όλα τα παιχνίδια (στο K750) έχουνε...αν τώρα πάνω στο κλειδί υπάρχει και μια κόκκινη γραμμή τότε η συσκευή έχει χάσει τα δικαιώματα του παιχνιδιού!! :)

Αυτό εγώ το έπαθα με μερικά παιχνίδια όταν τα πέρασα στο memory stick και μετά έβαλα άλλη κάρτα μνήμης μέσα! :(

Οι ρυθμίσεις java δεν έχουν σχέση με το αν μπορείς να παίξεις ένα παιχνίδι η όχι...κάτι άλλο παίζει...τι σου γραφει όταν πας να τα τρέξεις?!!

 

Den exei kokini grammi...vgazei gia 2 sec to sima tis java kai meta mou grafei "H energeia apetixe"

Link to comment
Share on other sites

Kalispera eimai ligo kainoyrgios alla mou aresei to forum sas.

thlew na rwtisw kapoia pragmata:

 

a)pou mporw na vrw elliniko trivial pursuit pou na leitourgei kanonika?

b)pws mporw na svisw to vodafone live?

c)vgazei ontws tosa provlimata to k750i?

Link to comment
Share on other sites

1)δεν νομίζω να υπάρχει Ελληνικό trivial persuit

2)αν κατεβάσεις firmware που είναι non-branded

3)για να παραθέτουμε τόσα προβλήματα είναι αλήθεια,δεν νομίζω να λέει κανείς ψέματα...

βοήθησα νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

THANKS A LOT

 

OMWS EPEIDH EIMAI KAINOYRGIOS:

FIRMWARE? APO POU?

 

THANKS AGAIN

 

 

MAY THE FORCE BE WITH YOU...

πρεπει πρωτα να βγαλεις το "κοκκινου μενου" για να περασεις στο κινητο σου νεο update.υπαρχουν 2 τροποι.

1ος

2ος

 

επισης μπορεις να μπεις στο briefcase μου και να κατεβασεις το game που ζητησες και αλλα games!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Den exei kokini grammi...vgazei gia 2 sec to sima tis java kai meta mou grafei "H energeia apetixe"

 

Στο έκανε αυτό από την αρχή που τα πέρασες η ξαφνικά?

Έχεις δοκιμάσει να τα απεγκαταστήσεις και να τα ξανά εγκαταστήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις αν πωλουνται πουθενα διπλα ακουστικα για k750i καινουρια?

Αυτα που ειχε το κουτι μου χαλασαν μεσα σε 2 μηνες...:(

Εμενα μου χαλασαν μεσα σε ενα.

Εαν δεν εχουν κατι εμφανως κατεστραμενο απο 'σενα, τα καλυπτει η εγγυηση και παιρνεις αλλα τσαμπα. Εχουν εγγυηση 6 μηνες, νομιζω.

 

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από MIB

otan sas erxete sms, sas anabei to fos tou kinitou

????

 

episeis 8imame me tin palia mou ekdwsi (N035)

otan erxotane SMS ebgaze kai tin fotografia tou atomou pou mou tin estelne, twra me tin teleftaia ekdwsi pou exw (A) den to kanei afto , alla oute kan anabei to fos tou , prepei na to kseklidosw

 

Οχι, δεν αναβει τπτ!:ninja: Μονο ο ηχος του μηνυματος ακουγεται! ΘΕΛΩ ενα firmware που ΜΟΝΟ να διορθωνει bugs των προηγουμενων firmwares και να μη δημιουργει καινουργια, υπαρχει;;:w00t:

giati loipon afou einai problima ekdwsis kai oxi kinitou mou , den to exei ksana anaferei kaneis? i genika den asxoli8ike kaneis??

 

giati e8elotifloume merikes fores, ?

enas filos mou pou exei to K700 otan tou erxete SMS tou fotizei , alla tou bgazei kai tin foto tou apostolaia, pio ? to K700 , kai to K750 pou einai o antikatastatis tou (to kalytero tou diladi ) ekei pou to ekane mas to ekopsan!!!

 

Σιγουρα δεν λυνεται το "προβλημα" ετσι: ?

 

Το 'πρόβλημα' είναι πολύ χαζό!

Μετά το update το τηλ. αλάζει την ρύθμιση για τα νέα συμβάντα!(sms,mms,alarm,κ.α.)

Το μόνο που είχεις να κάνεις είναι να πάς Ρυθμίσεις->Γενικές->Νεα συμβάντα(5η επιλογή) και να επιλέξεις 'αναδυόμενο πλ.'!

Αυτό είναι το bug!

'Ετσι κι αλλιώς ό,τι ποθεί ο καθένας βλέπει

και ό,τι γουστάρει θα πιστευεί ό,τι κι αν πεις.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει πρωτα να βγαλεις το "κοκκινου μενου" για να περασεις στο κινητο σου νεο update.υπαρχουν 2 τροποι.

1ος

2ος

 

επισης μπορεις να μπεις στο briefcase μου και να κατεβασεις το game που ζητησες και αλλα games!

eyxaristw poli

Link to comment
Share on other sites

re paidia, ti kanete me ta SMS??

basika mou tin spaei ka8e ligo kai ligaki , na mou gemizei to kinito me SMS kai na prepei na svinw!

 

katarxas , gia kinito me tosi mnimi 8a eprepe na eixe megaliteri xwritikotita, kai ektws aftou , estw kapio kolpo san tou V3 ts motorola pou eixa, pou tou elega as poume , oti to 21o SMS na svinete aytomata (to paliotero panta) i eixe episeis , otan ta minimata palionane panw apo 3 meres i mia bdomada na svinontan aftomata ...

 

eseis ti kanenete me to 8ema!?

epidh pairnw kai stelnw polla SMS mou tin spaei kamia fora

Ευχαριστω τους φιλους για τις απαντησεις τους. Βρηκα σ'ενα site αυτο, το οποιο λεει οδηγιες για το πως να αφαιρεσετε το "φραγμα" των μηνυματων στο κινητο. Δεν πολυκαταλαβα τι λεει κ δεν εγγυωμαι οτι δουλευει, οποιος το κανει θα παρει δικο του ρισκο αλλα αν τελικα δουλευει πειτε τι κανατε κ τα καταφερατε :food:

Link to comment
Share on other sites

Στο έκανε αυτό από την αρχή που τα πέρασες η ξαφνικά?

Έχεις δοκιμάσει να τα απεγκαταστήσεις και να τα ξανά εγκαταστήσεις?

 

Den ta egatestisa egw, einai ta proegkatestimena tou tilefwnou (Aero Mission 3D, Puzzle Slider & Super Real Tennis).

Rwtisa xthes se Germano & mou protinane anavathmisi, epeidi omws eftixws, den exw paratirisi perierga restart kai exw idi tin R1AA008 kai epeidi kapoioi meta apo update arxisane na exoun kai alla provlimata, lew na min tin kanw.

Link to comment
Share on other sites

Den ta egatestisa egw, einai ta proegkatestimena tou tilefwnou (Aero Mission 3D, Puzzle Slider & Super Real Tennis).

Rwtisa xthes se Germano & mou protinane anavathmisi, epeidi omws eftixws, den exw paratirisi perierga restart kai exw idi tin R1AA008 kai epeidi kapoioi meta apo update arxisane na exoun kai alla provlimata, lew na min tin kanw.

 

Καλά κανεις ;) ,ούτος η αλλιώς μπορείς να βρείς πολλά παιχνίδια να περάσεις στο κινητό σου από το internet :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το Κ μου και είπα να ρωτήσω αν ξέρετε τίποτα (αν ειναι κοινό πρόβλημα). Όταν πάω να γράψω SMS/Note/οτιδήποτε έχει να κάνει σχέση με κείμενο, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Αν για παράδειγμα θέλω να γράψω Ο και πατήσω το πλήκτρο 6 τρεις φορές, μπορεί να μου γράψει ΜΜΜ (ή ΜΝ, ΝΜ κλπ). Δεύτερο παράδειγμα, αν θέλω να γράψω Κ και πατήσω δυο φορές το πλήκτρο 5, μπορεί να μου γράψει JJ αντί Κ. Αυτό γίνεται κάποτε με όλα τα πλήκτρα αλλά όχι πάντα. Παλαιότερα το έκανε πιο αρεά αλλά τώρα το κάνει συχνά και είναι εκνευριστικό. Υποθέτω ότι είναι software το πρόβλημα και όχι hardware αφού με ένα restart φτιάχνει κάπως. Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο γι' αυτό; Την R1N035 έχω.

 

(Ομολογώ ότι δεν διάβασα όλο το τόπικ -είναι και 267 σελίδες-, είδα μόνο 2-3 σελίδες πίσω, γι' αυτό αν έχει ξαναπαντηθεί το ερώτημα μου παρακαλώ συγχωρέστε με).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το Κ μου και είπα να ρωτήσω αν ξέρετε τίποτα (αν ειναι κοινό πρόβλημα). Όταν πάω να γράψω SMS/Note/οτιδήποτε έχει να κάνει σχέση με κείμενο, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Αν για παράδειγμα θέλω να γράψω Ο και πατήσω το πλήκτρο 6 τρεις φορές, μπορεί να μου γράψει ΜΜΜ (ή ΜΝ, ΝΜ κλπ). Δεύτερο παράδειγμα, αν θέλω να γράψω Κ και πατήσω δυο φορές το πλήκτρο 5, μπορεί να μου γράψει JJ αντί Κ. Αυτό γίνεται κάποτε με όλα τα πλήκτρα αλλά όχι πάντα. Παλαιότερα το έκανε πιο αρεά αλλά τώρα το κάνει συχνά και είναι εκνευριστικό. Υποθέτω ότι είναι software το πρόβλημα και όχι hardware αφού με ένα restart φτιάχνει κάπως. Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο γι' αυτό; Την R1N035 έχω.

 

(Ομολογώ ότι δεν διάβασα όλο το τόπικ -είναι και 267 σελίδες-, είδα μόνο 2-3 σελίδες πίσω, γι' αυτό αν έχει ξαναπαντηθεί το ερώτημα μου παρακαλώ συγχωρέστε με).

 

Έχει πλέον βγει η R1AA,μπορείς να το αναβαθμίσεις μέσο internet η από οποιοδήποτε service centre αλλα δεν ξέρω αν θα διορθώσει το πρόβλημα αυτό!:O Εγώ δεν το έχω παρατηρήσει με την δίκια μου (έχω την R1AA)!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω στο pc μου τα μηνύματα, διοτι γέμισε ο χώρος που δίνει το κινητό και τα χρειάζωμαι αυτά τα μηνύματα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το Κ μου και είπα να ρωτήσω αν ξέρετε τίποτα (αν ειναι κοινό πρόβλημα). Όταν πάω να γράψω SMS/Note/οτιδήποτε έχει να κάνει σχέση με κείμενο, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Αν για παράδειγμα θέλω να γράψω Ο και πατήσω το πλήκτρο 6 τρεις φορές, μπορεί να μου γράψει ΜΜΜ (ή ΜΝ, ΝΜ κλπ). Δεύτερο παράδειγμα, αν θέλω να γράψω Κ και πατήσω δυο φορές το πλήκτρο 5, μπορεί να μου γράψει JJ αντί Κ. Αυτό γίνεται κάποτε με όλα τα πλήκτρα αλλά όχι πάντα. Παλαιότερα το έκανε πιο αρεά αλλά τώρα το κάνει συχνά και είναι εκνευριστικό. Υποθέτω ότι είναι software το πρόβλημα και όχι hardware αφού με ένα restart φτιάχνει κάπως. Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο γι' αυτό; Την R1N035 έχω.

Μηπως απλα εχεις ενεργοποιημενη τη λειτουργια του Τ9 (στο πανω μερος της οθονης εχει τους χαρακτηρες Τ9); :blink:

Αν ναι, πατας παρατεταμενα το * και απενεργοποιειται.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πλέον βγει η R1AA,μπορείς να το αναβαθμίσεις μέσο internet η από οποιοδήποτε service centre αλλα δεν ξέρω αν θα διορθώσει το πρόβλημα αυτό!:O Εγώ δεν το έχω παρατηρήσει με την δίκια μου (έχω την R1AA)!! :happy:

Φοβάμαι λίγο να το κάνω μόνος μου με τα προβλήματα που διάβασα στο ανάλογο τόπικ. Τα service centers κάπουν την αναβάθμιση επιτόπoυ έτσι; Δεν το κρατούν μέσα.

 

Παιδιά καλημέρα. Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω στο pc μου τα μηνύματα, διοτι γέμισε ο χώρος που δίνει το κινητό και τα χρειάζωμαι αυτά τα μηνύματα;

Ευχαριστώ.

Με το MyPhoneExplorer μπορείς να κάνεις αυτό που θέλεις. Το link δεν το έχω πρόχειρο αλλά δόθηκε αρκετές φορές στο τόπικ.

 

Μηπως απλα εχεις ενεργοποιημενη τη λειτουργια του Τ9 (στο πανω μερος της οθονης εχει τους χαρακτηρες Τ9); :blink:

Αν ναι, πατας παρατεταμενα το * και απενεργοποιειται.

Μπα, δεν είμαι τόσο newbie :) :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πως θα αποθηκεύσω και θα διαβάσω ιστοσελίδες (τύπου .html) από το pc μου στο κινητό; Γίνεται κάτι τέτοιο; Χρειάζεται κάποιος ειδικός browser αντί του προεγκατεστημένου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Άκουσα απο κάποιον φίλο μου ότι αν επεμβεις στο λειτουργικό του τηλεφώνου μπορεις να το κάνεις να δέχετε μέχρι και 1200 επαφές. Αυτό πρέπει να γίνετε με παρόμοιο τρόπο που επεκτείνης τα SMS.

Έχει ακουσει κανείς τίποτα?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Άκουσα απο κάποιον φίλο μου ότι αν επεμβεις στο λειτουργικό του τηλεφώνου μπορεις να το κάνεις να δέχετε μέχρι και 1200 επαφές. Αυτό πρέπει να γίνετε με παρόμοιο τρόπο που επεκτείνης τα SMS.

Έχει ακουσει κανείς τίποτα?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

An mpeis edw->http://forum.unlock.no/index.php?showtopic=10183&st=0&p=55541&&do=findComment&comment=55541 tha sou lythoun kapoies apories.

 

Grafei analytika gia to pws tha "xeklidwseis" to kinito gia na pernei pio polla sms.:O

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...