Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

5. εάν κατάλαβα υπάρχει το Myphone Explorer

 

δεν μπορώ να το κάνω να συνδεθεί. Μου δίνει 4 COM ports και σε κανένα δεν μπορεί να συνδέσει το τηλέφωνο. Το τηλ είναι κανονικά σε usb port

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

Μόλις προσπάθησα 2η φορα να κανω update το k750i. Αν και όλα τα μυνήματα έλεγαν ότι όλα πήγαν καλα τελικά αυτή η εκδοση που έχω ειναι η 1RN035. Ισως τελικά να φταίει ότι για VFL δεν έχει κυκλοφορήσει νέα έκδοση και η 1RA08 (νομίζω) είναι μόνο για μη VFL συσκευές.

 

Αν ξέρει κανείς κάτι ας μου το σφυρίξει

 

ΜΦΧ.

 

ΥΓ. Για το φίλο πο ψάχνει bussiness phone (α156) . Θεωρώ ότι το K750i ειναι ένα υπέροχο hobby phone(καμερα, mp3, radio,) αλλά βρίσκω το organizer του φτωχό. Να φανταστέις ότι την ηχογράφιση την έχει μόνο σαν διασκέδαση και δεν τη συνδιάζει με φωνητικές υπενθυμίσεις.

Hi to all
Link to comment
Share on other sites

Ομολογουμένως το Κ750 αν και είναι ένα εξαιρετικό multimedia-camera phone δε νομίζω ότι καλύπτει τις ανάγκες ενός business χρήστη...
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να το κάνω να συνδεθεί. Μου δίνει 4 COM ports και σε κανένα δεν μπορεί να συνδέσει το τηλέφωνο. Το τηλ είναι κανονικά σε usb port

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τις πταίει...σε εμένα συνδέεται κανονικά.

Είναι το καλύτερο prog για αυτή την δουλειά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα ξαναέκανα update και μου γράφει πάλι R1AA008. Τι να κάνω?

Tο καινουργιο ειναι αυτο...:whistle:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ειμαι ενας καινουριος κατοχος ενος κ750ι (πριν ειχα το motorola v600). Ολα καλα ρε παιδια και καμερα, μνημη παιχνιδια πραγματικα καλο αλλα ρε παιδια πολυ crashαρισμα:( . εχει συνολο 32+64mb και κολλαει ενω για να μπει στα μενου πχ java (εχο γυρο στα 100 παιχνιδια) κανει μια ωρα και καμια φορα κολαει κιολας...

επισης παρατηρω οτι οταν το ανοιξω το κινητο κανει πανω απο ενα λεπτο να βρει την vodafone!! γιατι ολα αυτα και ενω εχω το firmware RNxxxx35 πως το λενε. και με μνημη ελευθερη στο κινητο 12mb και 20mb sto stick.. giati ????

 

κατι ακομα νεο.... κατι εγινε καποια στιγμη και τα ονοματα των java ενω ηταν μια φορα κανονικα στον καταλογο του games αρχισε και μου τα βγαζει δυο φορες το καθενα. οταν σβησω το ενα τοτε το παιχνιδι δεν παιζει πλεον

!!! HELP ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ CRASHΑΡΕΙ????

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ειμαι ενας καινουριος κατοχος ενος κ750ι (πριν ειχα το motorola v600). Ολα καλα ρε παιδια και καμερα, μνημη παιχνιδια πραγματικα καλο αλλα ρε παιδια πολυ crashαρισμα:( . εχει συνολο 32+64mb και κολλαει ενω για να μπει στα μενου πχ java (εχο γυρο στα 100 παιχνιδια) κανει μια ωρα και καμια φορα κολαει κιολας...

επισης παρατηρω οτι οταν το ανοιξω το κινητο κανει πανω απο ενα λεπτο να βρει την vodafone!! γιατι ολα αυτα και ενω εχω το firmware RNxxxx35 πως το λενε. και με μνημη ελευθερη στο κινητο 12mb και 20mb sto stick.. giati ????

 

κατι ακομα νεο.... κατι εγινε καποια στιγμη και τα ονοματα των java ενω ηταν μια φορα κανονικα στον καταλογο του games αρχισε και μου τα βγαζει δυο φορες το καθενα. οταν σβησω το ενα τοτε το παιχνιδι δεν παιζει πλεον

!!! HELP ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ CRASHΑΡΕΙ????

 

 

:rolleyes: ρε φιλος κινητο εχεις στα χερια σου.που πας με 100 παιχνιδια:cry:

κανε μια επαναφορα ρυθμισεων και σβησε και μερικα αρχεια για να ερθει το κινητο στα ισια του.

και μην ξεχνας οτι στα χερια σου εχει ενα κινητο και οχι μια παιχνιδομηχανη:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tο καινουργιο ειναι αυτο...:whistle:

 

ας ανανεώσει όμως κάποιος κ το FAQ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910 για να μην ψαχνόμαστε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σας έχει συμβεί κ εσάς...

Αλλά έχει υπάρξη στιγμή, εκεί που φωτίζονται όλα, η οθόνη να μην έχει backlight..

Link to comment
Share on other sites

Ego simera pou to pira katevasa apo tin SE to tool gia anavathmisi kai mou perase tin R1AA008... ok eimai me auti? Yparxei kapoia kaliteri?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ας γραψει καποιος εντυπωσεις απο το νεο λογισμικο...διαφορες-υπερ-κατα κτλ....;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πειράζω το δικό μου, έχω την R1J002 από τότε που το πήρα. Δεν μου έχει κρασάρει ποτέ! Φιλική συμβουλή: μην πειράζετε κάτι που δουλεύει σωστά. Μην μπαίνετε στο τρυπάκι των συνεχών αναβαθμίσεων.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να επισημάνω κάτι άλλο. Στο κουτί του k750i μου (VL), είχε μέσα ένα χαρτί με τίτλο "SAR Information.". Λέω και εγώ, μπράβο άρχισαν να μας ενημερώνουν και για την ακτινοβολία που εκπέμπει το κινητό μας... Στο χαρτί αυτό έγραφε μεταξύ άλλων "Η υψηλότερη τιμή SAR για αυτή την συσκευή όταν δοκιμάστηκε σε επαφή με το αυτί ήταν 0.66W/kg".

Ωραία λέω, έχει και χαμηλό SAR, δεν μου ψήνει πολύ το μυαλό...

 

Μόλις κατέβασα αυτό από το site της sonyericsson:

 

http://www.sonyericsson.com/downloads/K750__SAR_ROW_R3a_Multilingual.pdf

 

Όπου αναφέρει:

Η υψηλότερη τιμή SAR για αυτή την συσκευή όταν δοκιμάστηκε από την sonyericsson για χρήση στο αυτί είναι 0.99W/kg.

 

Και τώρα ποιους να πιστέψεις... Μου φαίνεται ότι μας δουλεύουν γενικότερα...

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι παίζουν ρόλο και οι κεραίες των εταιρειών εδώ και στο εξωτερικό, αλλά και οι συνθήκες στις οποίες έγιναν οι μετρήσεις
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πειράζω το δικό μου, έχω την R1J002 από τότε που το πήρα. Δεν μου έχει κρασάρει ποτέ! Φιλική συμβουλή: μην πειράζετε κάτι που δουλεύει σωστά. Μην μπαίνετε στο τρυπάκι των συνεχών αναβαθμίσεων.

Symfwnw ws ekei pou den paei allo!!!

Eixa tin R1L001 kai to kinito fisage...Ti to'thela kai perasa tin R1N???:wacko:

 

Mono provlimata pleon...:cry:

 

Ante na doume kai tin R1A ti frouto tha mas vgei...

 

 

 

:p Merry Christmas and a happy new year!!!:p

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλα

θα ήθελα να ρωτήσω αν η παρακάτω μνήμες είναι συμβατες με το K750i

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569517

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.56956

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.56958

 

ευχαριστώ

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...