Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pedia gia na katalavo, tin teleftea ekdosi logismikou tin vazoume klasika mesa apo to site tis sonyericsson me tin gnosti diadikasia?? i kati alaxe??

 

giati tin R1N tin ixa perasi mesa apo to site..

 

kati diavasa sto thread tou w800i pos i anavthmisi ginete pia katevazodas ena flashaki apo tin se pou sou kani tin egatastasi tou firmware poli pio efkoli pia...

ti xerete gia ola afta??

 

an xerete pedia doste ta fota sas..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι φίλε μου ..κατεβάζεις το flashaki εν συνεχεία κάνει σύνδεση στο internet,βέβαια μην περιμένεις με την πρώτη να σε συνδέσει γιατί θα λέει μηνυμα ότι ειναι πολύ χρήστες τώρα...μετα ακολουθεις τις διαδικασίες σβήνεις κινητο κτλ τα λέει βημα βημα και σου εγκαταστει το νεο λογισμικο.όλα αυτά εννοείται με το κάλώδιο που είχε η συσκευασία.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι φίλε μου ..κατεβάζεις το flashaki εν συνεχεία κάνει σύνδεση στο internet,βέβαια μην περιμένεις με την πρώτη να σε συνδέσει γιατί θα λέει μηνυμα ότι ειναι πολύ χρήστες τώρα...μετα ακολουθεις τις διαδικασίες σβήνεις κινητο κτλ τα λέει βημα βημα και σου εγκαταστει το νεο λογισμικο.όλα αυτά εννοείται με το κάλώδιο που είχε η συσκευασία.

 

 

file devile an sou ine efkolo boris na mou dosis to link gia na katevaso to flashaki??? i kapio alo pedi an xeri...

 

efharisto

 

perimeno..;)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

OK pedia. to vrika.. opios endiaferete gia to flashaki gia update sto firmware tou tha to vri sto parakatw link:

 

http://www.sonyericsson.com/downloads/UpdateService_Inst_2.2.11b.exe

 

mono an xeri kanis as dosi kai kamia odigia (px. pote sindeo kalodia ktl.) an kai pistevo oti tha se plirofori kai to idio to prog..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

OK pedia. to vrika.. opios endiaferete gia to flashaki gia update sto firmware tou tha to vri sto parakatw link:

 

http://www.sonyericsson.com/downloads/UpdateService_Inst_2.2.11b.exe

 

mono an xeri kanis as dosi kai kamia odigia (px. pote sindeo kalodia ktl.) an kai pistevo oti tha se plirofori kai to idio to prog..

Egw to pira simera to k750i,na kano tin anavathmisi?i tha iparxi idi?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Egw to pira simera to k750i,na kano tin anavathmisi?i tha iparxi idi?

 

 

logika file foti tha exi to telefteo firmware panw...

 

pados den xanis tpt na pas na to checkaris...

 

>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές . meta epilegis service info kai meta software info. STIN PROTI SIRA THA SOU GRAFI TO FIRMWARE POU FORAI TO KIN. SOU..

 

ta lemeee;)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

είμαι κάτοχος ενός SE K750i και ενός Memory Stick 1GB High Speed (MSX-M1GN) και έχω το εξής πρόβλημα με το δεύτερο:

 

προσπαθώ να αντιγράψω αρχεία με το card reader στο MS αλλά μόλις τα data που μεταφέρω πλησιάσουν τα 500MB η αντιγραφή σταματάει και τα ΧΡ μου βγάζουν "Delayed Write Error" και το Event Log γράφει "An error was detected on device \Device\Harddisk5\D during a paging operation..".

Αρχικά υπέθεσα οτι φταίνε τα Windows, γι'αυτό δοκίμασα και με Suse Linux 9.2. Τα ίδια (εκεί απλά σταματάει η αντιγραφή και δε βλέπει πλέον το MS).

Εννοείται οτι έκανα format του MS στο τηλέφωνο άπειρες φορές και οτι το φόρμαρα με το πρόγραμμα της Sony (Memory Stick Formatter)...

Έχω την εντύπωση οτι τά'χει φτύσει το MS. Η βλακεία είναι οτι το αγόρασα απο eBay....

Θα'θελα τη βοήθεια σας αν έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση.

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

είμαι κάτοχος ενός SE K750i και ενός Memory Stick 1GB High Speed (MSX-M1GN) και έχω το εξής πρόβλημα με το δεύτερο:

 

προσπαθώ να αντιγράψω αρχεία με το card reader στο MS αλλά μόλις τα data που μεταφέρω πλησιάσουν τα 500MB η αντιγραφή σταματάει και τα ΧΡ μου βγάζουν "Delayed Write Error" και το Event Log γράφει "An error was detected on device \Device\Harddisk5\D during a paging operation..".

Αρχικά υπέθεσα οτι φταίνε τα Windows, γι'αυτό δοκίμασα και με Suse Linux 9.2. Τα ίδια (εκεί απλά σταματάει η αντιγραφή και δε βλέπει πλέον το MS).

Εννοείται οτι έκανα format του MS στο τηλέφωνο άπειρες φορές και οτι το φόρμαρα με το πρόγραμμα της Sony (Memory Stick Formatter)...

Έχω την εντύπωση οτι τά'χει φτύσει το MS. Η βλακεία είναι οτι το αγόρασα απο eBay....

Θα'θελα τη βοήθεια σας αν έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση.

 

Ευχαριστώ...

 

 

 

Μην αγχώνεσαι. Αυτά είναι συμπτώματα χαλασμένης καρτας μνήμης.

Εφοσον ολα τα memory stick (SANDISK, SONY) δίνουν 5 χρόνια εγγύηση, στείλε το πίσω να σου το αλλάξουν.

Αλήθεια μέσα στο κινητό η κάρτα πως συμπεριφέρεται??

Η δικιά μου χαλασμένη κάρτα δεν δούλεψε ούτε στην ψηφιακή μου κάμερα, ούτε στην φωτογραφική, στο κινητό σαν να μην υπήρχε, και στο κομπιούτερ μόλις την εβαζα στο card reader ήθελε με το ζορι να κανει φορματ. Μετά το φορματ την εβλεπε κανονικα.

Παρουσιαζε το μηνυμα λάθους μολις εκανα μια αντιγραφη ακριβώς οπως το περιγράφεις.

 

Στείλε ενα email σε αυτόν που σου την πούλησε, και στείλε την κάρτα.

Θα την αλλάξει σίγουρα.

 

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....μια ερωτηση παιδια...μπορει καποιος που εκανε αναβαθμιση σε R1AA απο R1N να μας πει αν υπαρχουν διαφορες και ποιες ειναι αυτες???ευχαριστω.....:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

είμαι κάτοχος ενός SE K750i και ενός Memory Stick 1GB High Speed (MSX-M1GN) και έχω το εξής πρόβλημα με το δεύτερο:

 

προσπαθώ να αντιγράψω αρχεία με το card reader στο MS αλλά μόλις τα data που μεταφέρω πλησιάσουν τα 500MB η αντιγραφή σταματάει και τα ΧΡ μου βγάζουν "Delayed Write Error" και το Event Log γράφει "An error was detected on device \Device\Harddisk5\D during a paging operation..".

Αρχικά υπέθεσα οτι φταίνε τα Windows, γι'αυτό δοκίμασα και με Suse Linux 9.2. Τα ίδια (εκεί απλά σταματάει η αντιγραφή και δε βλέπει πλέον το MS).

Εννοείται οτι έκανα format του MS στο τηλέφωνο άπειρες φορές και οτι το φόρμαρα με το πρόγραμμα της Sony (Memory Stick Formatter)...

Έχω την εντύπωση οτι τά'χει φτύσει το MS. Η βλακεία είναι οτι το αγόρασα απο eBay....

Θα'θελα τη βοήθεια σας αν έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση.

 

Ευχαριστώ...

Μπορείς μήπως να μου δώσεις το link για το Memory Stick Formatter? Το έψαξα αλλά δεν είχα την τύχη να το βρω....

 

ΥΓ: Άκυρο, το βρήκα!

:love:
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Αυτά είναι συμπτώματα χαλασμένης καρτας μνήμης.

Εφοσον ολα τα memory stick (SANDISK, SONY) δίνουν 5 χρόνια εγγύηση, στείλε το πίσω να σου το αλλάξουν.

Αλήθεια μέσα στο κινητό η κάρτα πως συμπεριφέρεται??

Η δικιά μου χαλασμένη κάρτα δεν δούλεψε ούτε στην ψηφιακή μου κάμερα, ούτε στην φωτογραφική, στο κινητό σαν να μην υπήρχε, και στο κομπιούτερ μόλις την εβαζα στο card reader ήθελε με το ζορι να κανει φορματ. Μετά το φορματ την εβλεπε κανονικα.

Παρουσιαζε το μηνυμα λάθους μολις εκανα μια αντιγραφη ακριβώς οπως το περιγράφεις.

 

Στείλε ενα email σε αυτόν που σου την πούλησε, και στείλε την κάρτα.

Θα την αλλάξει σίγουρα.

 

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

 

Η δικιά μου κάρτα συμπεριφέρεται κανονικότατα στο τηλέφωνο και στο reader μέχρι τα 500 περίπου ΜΒ. Απο'κεί και πέρα βγάζει το "Delayed Write Error" στα Windows, ενώ στο κινητό ή κολλάει και θέλει επανεκκίνηση ή κάνει πως σώζει pic χωρίς να γράφει στην πραγματικότητα τίποτα.

Θυμίζει δίσκο με bad sectors η όλη φάση. Δεν μπορούν λοιπόν με κάποιο τρόπο να μαρκαριστούν bad αυτά τα sectors και να δουλεύει σωστά με τα υπόλοιπα το MS??? Καμία ιδέα επί τούτου?

Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με τον Κινέζο :mobile: μήπως βγει άκρη. Αλήθεια, η αντιπροσωπεία της Sony μπορεί να κάνει τίποτα?

 

Ευχαριστώ,

Καλές γιορτές σε όλους

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΣΑΙΤ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΟ Κ750 ΜΟΥ.ΟΧΙ ΤΟ FLEAMARKET....ΑΛΛΟ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΣΑΙΤ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΟ Κ750 ΜΟΥ.ΟΧΙ ΤΟ FLEAMARKET....ΑΛΛΟ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...

 

Κανένα όμως δεν έχει το κοινό του fleamarket.gr

 

http://www.24net.gr/

http://www.kinitopazaro.gr/

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΣΑΙΤ.ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟ...

 

δεν έχει πρόβλημα, εμένα ανοίγει κανονικά.

 

/offtopic

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

χρειάζομαι ένα business phone, σκέφτομαι το k750i. Τι δυνατότητες τηλεφωνικού καταλόγου έχει? σαν συσκευή ειναι ανθεκτικό? πόσα χρόνια εγγύηση έχει? η μπατταρία πόσο κρατάει? υπαρχει πρόγραμμα για να γραφεις απο το pc τηλέφωνα στο κινητό (όχι sync)?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

χρειάζομαι ένα business phone, σκέφτομαι το k750i. Τι δυνατότητες τηλεφωνικού καταλόγου έχει? σαν συσκευή ειναι ανθεκτικό? πόσα χρόνια εγγύηση έχει? η μπατταρία πόσο κρατάει? υπαρχει πρόγραμμα για να γραφεις απο το pc τηλέφωνα στο κινητό (όχι sync)?

 

ευχαριστώ

 

1. 500 x 20 fields με Photo call

2. Ναι

3. 2 χρόνια

4. σε μένα με νορμάλ χρήση 4-5 ημέρες, έχω δει και 6!

5. εάν κατάλαβα υπάρχει το Myphone Explorer

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους το πήρα...Είναι φανταστικό...

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Φωτογραφίες πολύ καλές. Το καπάκι της μπαταρίας μόνο με δυσκόλεψε λιγάκι γιατί δεν κούμπωνε τα δυό ακριανά αυτάκια του σωστά (όποτε ήθελε). Επίσης το κουμπί που πατάς για να βγάλεις την φωτογραφία δεν έχει καλή αίσθηση. Φαντάζομαι θα το συνηθίσω

 

Θέλω να ευχαριστήσω όλους εσάς που ποστάρατε τα προηγούμενα εκατοντάδες μυνήματα και που με βοήθησαν να αποφασίσω τα υπέρ και τα κατά

 

Μια ερώτηση μόνο...ποιά είναι η σωστή κίνηση για να βγάλουμε τον φορτιστή απο το κινητό? κατευθείαν προς τα πίσω ή λίγο πάνω και προς τα πίσω?

Εγώ το έβγαλα με τον πρώτο τρόπο και μου βγήκε στραβά

 

 

Σας ευχαριστώ όλους και καλές γιορτές

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους το πήρα...Είναι φανταστικό...

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Φωτογραφίες πολύ καλές. Το καπάκι της μπαταρίας μόνο με δυσκόλεψε λιγάκι γιατί δεν κούμπωνε τα δυό ακριανά αυτάκια του σωστά (όποτε ήθελε). Επίσης το κουμπί που πατάς για να βγάλεις την φωτογραφία δεν έχει καλή αίσθηση. Φαντάζομαι θα το συνηθίσω

 

Θέλω να ευχαριστήσω όλους εσάς που ποστάρατε τα προηγούμενα εκατοντάδες μυνήματα και που με βοήθησαν να αποφασίσω τα υπέρ και τα κατά

 

Μια ερώτηση μόνο...ποιά είναι η σωστή κίνηση για να βγάλουμε τον φορτιστή απο το κινητό? κατευθείαν προς τα πίσω ή λίγο πάνω και προς τα πίσω?

Εγώ το έβγαλα με τον πρώτο τρόπο και μου βγήκε στραβά

 

 

Σας ευχαριστώ όλους και καλές γιορτές

 

Δημήτρης

Μόνο προς τα πάνω για το φορτιστή και για τ αυτάκια είναι πολύ απλό, pathseta me to nixi na mpoun apo katw kai einai ok.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους το πήρα...Είναι φανταστικό...

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Φωτογραφίες πολύ καλές. Το καπάκι της μπαταρίας μόνο με δυσκόλεψε λιγάκι γιατί δεν κούμπωνε τα δυό ακριανά αυτάκια του σωστά (όποτε ήθελε). Επίσης το κουμπί που πατάς για να βγάλεις την φωτογραφία δεν έχει καλή αίσθηση. Φαντάζομαι θα το συνηθίσω

 

Θέλω να ευχαριστήσω όλους εσάς που ποστάρατε τα προηγούμενα εκατοντάδες μυνήματα και που με βοήθησαν να αποφασίσω τα υπέρ και τα κατά

 

Μια ερώτηση μόνο...ποιά είναι η σωστή κίνηση για να βγάλουμε τον φορτιστή απο το κινητό? κατευθείαν προς τα πίσω ή λίγο πάνω και προς τα πίσω?

Εγώ το έβγαλα με τον πρώτο τρόπο και μου βγήκε στραβά

 

 

Σας ευχαριστώ όλους και καλές γιορτές

 

Δημήτρης

Καλορίζικο το κινητό.

 

Το καλώδιο του φορτιστή όπως κ κάθε άλλο καλώδιο στο Κ750 το τραβάμε προς τα πίσω για να βγεί ( σε αντίθεση με τα παλιότερα μοντέλα της SE ) . Όσο για το οτι σου βγήκε στραβά, μάλλον θα έτυχε .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει καμμια μειωση τιμων στην κοσμοτε.πηγα σημερα στην κοσμο και μου ειπαν τιμη 25 ευρω ποιο φθηνα απο γερμανο.γνωριζετε τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

EPEIGON!!!!

 

Θα η8ελα να μου πει καποιος αν γινεται συντομα επειδη κανω το post μεσα απο e-shop και εχω δωσει μια παραγγελια και σκεφτομαι να την ακυρωσω.Η ερωτηση

ειναι η εξης ..γινεται να βαλουμε στο κινητο μας (sony eriscsson k750i) memory stick duo pro η' μονο duo ? διοτι εδωσα παραγγελια για duo PRO.Πειτε μου καποιος γρηγορα παρακαλω.Ευχαριστω!!!:)

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι!

 

Mόνο εάν λέει σκέτο Pro είναι διαφορετική και δεν κάνει για το k750.

Η duo και η duo pro κάνουν για το k750.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...