Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πως γίνεται να περάσω όλες τις επαφές μου απο το 6600 μου στο k750i που θα πάρω; Αν γίνεται όλες μαζί και όχι μια-μια που είναι κουραστικό, και απαραιτήτως να μεσολαβεί το PC, επειδή όταν θα πάρω το k750i θα έχει είδη φύγει το 6600 απο τα χέρια μου. Γίνεται; :worry:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πως γίνεται να περάσω όλες τις επαφές μου απο το 6600 μου στο k750i που θα πάρω; Αν γίνεται όλες μαζί και όχι μια-μια που είναι κουραστικό, και απαραιτήτως να μεσολαβεί το PC, επειδή όταν θα πάρω το k750i θα έχει είδη φύγει το 6600 απο τα χέρια μου. Γίνεται; :worry:

 

Ίσως αν έκανες πρώτα συγχρονισμό με το outlook και το 6600 ,θα μπορούσες να ξανα επαναλάβεις την διαδικασία με το κ750.

Ξέρω ότι από το 6600 στο outlook γίνεται. Δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται από το outlook στο κ750 όμως..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

K750 firmware επισκόπηση

Κάθε firmware αναθεώρηση που απαριθμείται κατωτέρω περιέχει τις αποτυπώσεις που απαριθμούνται ενάντια σε εκείνη την αναθεώρηση συν τις αποτυπώσεις όλων των firmwares επάνω από εκείνη την είσοδο.

R1A044 - Πρώτη απελευθέρωση

- JBenchmark 1 - περ. 3894

- JBenchmark 2 - περ. 334

- JBenchmark τρισδιάστατο LQ - περ. 131 -

Τρισδιάστατο HQ JBenchmark - περ. 89

- Εκδόσεις λογισμικού: LCD 0

φωτογραφική μηχανή 3.8 ITP CXC 125.932

 

R1B R1C004 - Vodafone συγκεκριμένο -

Απελευθερωμένο περίπου το 3/6/05 -

Καμία αναφερόμενη αλλαγή από R1A044 -

Όπως συμβαίνει με K700, υποστηρίξεις DRMed MP3s R1C004 Vodaphone μόνο. - Εκδόσεις λογισμικού: LCD 0 φωτογραφική μηχανή 3.8 ITP CXC 125.932 R1B

 

R1J002 - Απελευθερωμένος σε SEUS 13/6/05

- Εφεδρική συντριβή σταθερή/βελτιωμένη. -

Αυξανόμενος όγκος κλήσης και παικτών MEDIA. -

Οι επιλογές παιχνιδιών λειτουργούν πιό ομαλά. -

Ομαλότερη τηλεοπτική αναπαραγωγή ήχου -

Γενικές βελτιώσεις απόδοσης UI -

Βελτιώσεις και αποτυπώσεις ζωύφιου στην υποστήριξη κασκών Bluetooth. - Τον αυτόματο ήχο ηχητικών σημάτων εστίασης έχουν αλλάξει. -

Η διάσωση μιας φωτογραφίας στο ραβδί μνήμης είναι τώρα γρηγορότερη. - Νέος MP3 φάκελλος στο ραβδί μνήμης -

Καθόρισε τα ονόματα μήνα στο ημερολόγιο για τις διάφορες ευρωπαϊκές γλώσσες. -

Τους ήχους φωτογραφικών μηχανών χαμηλώνουν όταν είναι στο σιωπηλό τρόπο σε μερικά firmware σύνολα τοπικής προσαρμογής (EU_1, αλλά όχι EU_3). -

Ελαχιστοποιημένη εικόνα παικτών MEDIA που αλλάζουν. -

SMS "" στο Μαύρο κειμένων τώρα (προηγουμένως λευκό). -

Ένα "πλήρως χρεωμένο" μήνυμα επιδεικνύεται τώρα στην οθόνη όταν τελειώσει το τηλέφωνο τη χρέωση.

* ΠΡΟΒΛΗΜΑ: GPRS comms έχουν σπάσει σε πολλά τηλέφωνα Ο2 και μερικά τηλέφωνα από άλλους φορείς παροχής υπηρεσιών.

* ΠΡΟΒΛΗΜΑ: Η τηλεοπτική ποιότητα καταγραφής (ποσοστό δυαδικών ψηφίων) έχει μειωθεί. -

JBenchmark 1 - περ. 3908 -

JBenchmark 2 - περ. 344 -

JBenchmark τρισδιάστατο LQ - περ. 205 -

Τρισδιάστατο HQ JBenchmark - περ. 114 -

Εκδόσεις λογισμικού: LCD 0 φωτογραφική μηχανή 4.4 ITP CXC 125.932 R1B

 

R1L002 - Απελευθερωμένος σε SEUS 30/6/05 -

Καθορίζει το ζήτημα Ο2 GPRS που εισάγεται R1J -

Τηλεοπτική ποιότητα καταγραφής ως R1J (δηλ. κατώτερος από τα firmwares προηγούμενα R1J) -

JBenchmark 1: 3880 -

JBenchmark 2: 335 -

JBenchmark τρισδιάστατο LQ - περ. 201 -

Τρισδιάστατο HQ JBenchmark - περ. 121 -

Εκδόσεις λογισμικού: LCD 0 φωτογραφική μηχανή 4.4 ITP CXC 125.932 R1B

 

R1N005 - Απελευθερωμένος από SETool στο 30/6/05

- Firmware δοκιμής -

Γνωστά ζωύφια με αυτό το firmware

 

Για να ανακαλύψει ποια firmware αναθεώρηση το τηλέφωνό σας αυτήν την περίοδο έχει εγκαταστήσει, εκτελέστε τα εξής:

> * <<* <* Όπου < και > αντιπροσωπεύει την ώθηση του πηδαλίου που αφήνεται και σωστού αντίστοιχα.

 

Firmware οι αναπροσαρμογές θα απαιτήσουν την εγκατάσταση του οδηγού υπηρεσιών USB αναπροσαρμογών της Sony Ericsson K750/D750/W800 πρίν επισκέπτονται το K750 SEUS. Ακολουθήστε τις οδηγίες προσεκτικά.

 

Μια γρηγορη μεταφραση απο το systran :D h**p://trans.otenet.gr/systran/box

 

Μπορει να υπαρχουν καποια λαθη λογω αυτοματης μεταφρασης :O

mexri stigmhs h pio kalh poia einai???R1J h R1L??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκεφτομαι να το αγορασω απο ΤΙΜ ξερετε αν εχει πανω καποιο λογοτυπο της ΤΙΜ η γενικα αν υπαρχει καποιος λογος για τον οποιο καποιος που επισης το χει παρει απο εκει εχει ξενερωσει?Γενικα εχει καινουργια παρτιδα τηλεφωνων και με προσφατο λογισμικο?
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεος client για το K750i flasher! http://www.davinciteam.com/k750flasher.zip

Επισης ενα πολυ ενδιαφερον FAQ απο το davinci http://www.seuniverse.com/forums/faq.php?faq=davinciteam και ενα τελευταιο για οσους δεν διαβαζουν το thread K750i σε W800, λεω οτι ο davinci θα το παρεχει συντομα και αυτος μονο με 10 ευρω !!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκεφτομαι να το αγορασω απο ΤΙΜ ξερετε αν εχει πανω καποιο λογοτυπο της ΤΙΜ η γενικα αν υπαρχει καποιος λογος για τον οποιο καποιος που επισης το χει παρει απο εκει εχει ξενερωσει?Γενικα εχει καινουργια παρτιδα τηλεφωνων και με προσφατο λογισμικο?

 

Εγώ το πήρα με το ΤΙΜ 120. Κανένα πρόβλημα, απεναντίας έχω και καλύτερο σήμα από τις άλλες εταιρίες (που είχα πριν).. Οι ρυθμίσεις WAP, MMS, Internet έγιναν μέσω site της SE άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω επιλεξει αυτοματη ενημερωση της καρτας sim με τις νεες επαφες αλλα τα ονοματα δεν γραφονται ακριβως το ιδιο οπως στην μνημη του τηλεφωνου....

 

Επισης οι ηχοι που εχει μεσα στην επισκοπιση τους ακουγονται πολυ χαμηλα ενω σαν ηχοι κλισης ακουγονται μια χαρα...

 

Λυσεις ???? Ευχαριστω. :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

"επισκόπηση των ήχων"

 

στο πλάι έχει 2 κουμπάκια, αυτό που είναι πάνω αυξάνει την ένταση, αυτό που είναι κάτω την χαμηλώνει

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν έκανες πρώτα συγχρονισμό με το outlook και το 6600 ,θα μπορούσες να ξανα επαναλάβεις την διαδικασία με το κ750.

Ξέρω ότι από το 6600 στο outlook γίνεται. Δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται από το outlook στο κ750 όμως..

Κάνε πρώτα συγχρονισμό 6600 με outlook και μετά outlook με Κ750 .Εκανα το ιδιο με 6680 και όλα πήγαν καλά.

Προσοχή πριν κάνεις τον συγχρονισμό όρισε στο Κ750 πως θέλεις να εμφανίζονται οι επαφές (πρώτα επίθετο ή πρώτα όνομα) Μενού-επαφές-επιλογές-προηγμένες-σειρά συγχρονισμού.

Υ.Γ.Πριν τον συγχρονισμό στο Κ750 πρέπει να εγκαταστήσεις To pc suite toy K750

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα με το ΤΙΜ 120. Κανένα πρόβλημα, απεναντίας έχω και καλύτερο σήμα από τις άλλες εταιρίες (που είχα πριν).. Οι ρυθμίσεις WAP, MMS, Internet έγιναν μέσω site της SE άνετα.

 

Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.Αφου λες οτι τις ρυθμισεις τις κατεβασες απο την επισημη ιστοσελιδα συμπεραινω οτι το τηλεφωνο ειναι "καθαρο".Μπορεις να μου πεις και αν το λογισμικο που εχει πανω ειναι προσφατο γιατι δε θα εχω προσβαση στο ιντερνετ το υπολοιπο καλοκαιρι για να το αναβαθμισω.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά, δεν ξέρω αν θα με θεωρήσετε πολύ ηλίθια αλλά μόλις παρέλαβα το κουκλί, από τη μαμά SE, και προσπαθώ να δω τι λογισμικό έχει με το > * <<* <* αλλά μόλις πατήσω το 1ο > με βγάζει σε συντόμευση :mad:

Απενεργοποίησα τις συντομεύσεις αλλά δεν γίνεται τίποτα

Τι κανω λάθος;;;; μήπως είμαι ηλίθια;;; :X

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά, δεν ξέρω αν θα με θεωρήσετε πολύ ηλίθια αλλά μόλις παρέλαβα το κουκλί, από τη μαμά SE, και προσπαθώ να δω τι λογισμικό έχει με το > * <<* <* αλλά μόλις πατήσω το 1ο > με βγάζει σε συντόμευση :mad:

Απενεργοποίησα τις συντομεύσεις αλλά δεν γίνεται τίποτα

Τι κανω λάθος;;;; μήπως είμαι ηλίθια;;; :X

Ετσι κανει.. Σε πεταει στη συντομευση. Αν το συνεχισεις θα στο εμφανισει :)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κανει.. Σε πεταει στη συντομευση. Αν το συνεχισεις θα στο εμφανισει :)

Επί μισή ώρα αυτό κάνω και δεν μου εμφανίζει τίποτα παρά μόνο τα **** γράφει και μετά τίποτα :mad:

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

iparhi logismiko gia metatropi tu k750 se w800.kseri kanis an hardware afta ta dio kinita ine idia?

 

Ναι το hardware ειναι το ιδιο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα!!! κλείνωντας το τηλέφωνο και αφού το έγραψα όταν μου ζήταγε ΡΙΝ ;)

Το περίεργο είναι που στο firmware μου αναφέρει και την L και την J. Έχω μπερδέψει τα μπούτια μου.

Να σας πω ότι πίσω ψάχνωντας για ΙΜΕΙ βρήκα ότι ... δεν έχει :confused: και γράφει prototype :O

Πάντως κόντεψα να του βγάλω τα μάτια αλλά δείχνει να μην καταλαβαίνει τίποτα, χε,χε. Το jog δείχνει πολύ σταθερό και δεν τρίζει καθόλου. Πολύ καλή κατασκευή (περίεργο)... :p

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

paidia molis gyrisa apo diakopes apo thn ikaria kai ektos pao tis apisteytes foto pou mou emeinan eixame kai ena dysaresto...exasa ta hands free:( epeidh to eixa eixa pathei kai otan eixa to p800 kai den yphraxan apo ti mou elegan tote alla thelw an kserei kapoios na mou pei an yparxoun kapoia alla ws aksesouar kai an einai to idio kala me ta prwtotypa apo aposh poiothtas hxou(sthn anaparagwgh mousikhs) kai pou mporw na ta vrw...sorry gia to megalo post alla einai megalh anagkh...
VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα F.A.Q. Κοιτάξτε το και πείτε μου να προσθέσω πράγματα η πείτε μου να κάνω διορθώσεις αν υπάρχουν. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=977197#post977197
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα F.A.Q. Κοιτάξτε το και πείτε μου να προσθέσω πράγματα η πείτε μου να κάνω διορθώσεις αν υπάρχουν. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=977197#post977197

Χρειαζόταν ενα f.a.q. Πολύ καλό. Νομίζω οτι πρέπει να γίνει επισημασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Και γω λοιπον ειμαι κατοχος πια του περιβοητου Κ750ι.

Θελω να ρωτησω το εξης: πως βλεπεις στα ποσα kbps ειναι το βιντεο που εχεις ηδη "τραβηξει"?

Διοτι εγω με το που το αγορασα,το πηγα ευθεως στην SE και μου βαλανε την R1L002.Παντως κ στο QUICKTIME ΑΛΛΑ Κ ΣΤΟ κινητο που κοιταξα δεν ελεγε τιποτα για kbps...

Link to comment
Share on other sites

poia ekdosh logismikou exeis??

 

 

 

 

Το κινητό το πείρα live (και τότε δεν κατάφερα να κάνω) τώρα το έχω κάνει w800 λειτουργικό έχει R1K001 prgCXC1250092_EU_1_CA

 

PC_Suite_1.7.7

XP - OFFICE 2003

 

Δεν μπορώ να κάνω σιχρονισμό με Outlook

και με IR Και με bluetooth...

Τι να κάνω ???

Link to comment
Share on other sites

paidia molis gyrisa apo diakopes apo thn ikaria kai ektos pao tis apisteytes foto pou mou emeinan eixame kai ena dysaresto...exasa ta hands free:( epeidh to eixa eixa pathei kai otan eixa to p800 kai den yphraxan apo ti mou elegan tote alla thelw an kserei kapoios na mou pei an yparxoun kapoia alla ws aksesouar kai an einai to idio kala me ta prwtotypa apo aposh poiothtas hxou(sthn anaparagwgh mousikhs) kai pou mporw na ta vrw...sorry gia to megalo post alla einai megalh anagkh...

paidia kanenas?tipota?tha skasw an den yparxoun alla an kserei kapoios kati as voithisei pls:)

VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

Το βυσμα του φορτιστη και των ακουστικων βγαινει απο την συσκευη με τον παλιο κλασσικο τροπο των Ericsson (δηλαδη το σηκωνεις προς τα επανω) ή τωρα πια απλα το τραβας;; Το manual δεν το διευκρινιζει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...