Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φακός είναι ενσωματωμένος,

τεχνολογίας CCD με αισθητήρα 2.000.000 ενεργών pixels και auto focus.

 

ΓΦ

 

Δηλαδή αυτά που ήδη κυκλοφορουν είναι με CCD αισθητήρα και όχι με cmos όπως είχε ανοκοινωθεί αρχικά;

Ή αυτό που έγραψες είναι οι... μελοντικές προδιαγραφές που θα ισχύουν όταν πουληθούν όλα τα κινητά που κατασκευάστηκαν αρχικά με τον cmos αισθητήρα; :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια.ηθελα να ρωτησω οσους εβγαλαν το vodafone live απο το 9volto αν ειναι ικανοποιημενοι.επειδη μενω κρητη και πρεπει να το στειλω μεσω κουριερ μην το στειλω και του κανουν καμμια πατατα και θα χω χασει που θα χω χασει και την εγγυηση μην τα κλαιω τα 382ε που το πηρα.αν καποιος μπορει να με συμβουλεψει γενικος για ποιο λογισμικο να τους πω να βαλουν η κατι αλλο θα το εκτιμουσα.ευχαριστω για το χρονο σας. :O :w00t: :D :p
Link to comment
Share on other sites

paidia kati diavasa stis prohgoumenes selides gia to iso kai ti karivws einai.ayto pou den katalava einai an mporoume na to rythmisoume emeis h na to "anavathmisoume" me kapoio tropo?sorry an exei proanaferthei alla exoume arxisei na xanomaste kai sea ayto to topic:(
VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση: πρόσφατα μου έκλεψαν το 6230, και σκέφτομαι πολύ σοβαρα να πάρω το k750i. Η ερώτησή μου είναι η εξής: υπάρχει τρόπος να μετατρέψω τα contacts που είχα πάρει backup στο Nokia και να τα βάλω στο k750i? Thx :)
There is no spoon...
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη, εκ παραδρομής λάθος.

Ο αισθητήρας είναι τεχνολογίας CMOS και OXI CCD.

 

Με συγχωρήτε για την αναστάτωση!

 

ΓΦ

A success of our past, a challenge for their future.

 

JF

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη, εκ παραδρομής λάθος.

Ο αισθητήρας είναι τεχνολογίας CMOS και OXI CCD.

 

Με συγχωρήτε για την αναστάτωση!

 

ΓΦ

 

Το ISO είναι δυνατόν κατά κάποιο τρόπο να ρυθμιστεί από εμάς ή

ρυθμίζεται μόνο αυτόματα ανάλογα με τις συνθήκες;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προσεξει οτι τα mp3 στην αναπαραγωγη απο τον Player ακουγονται χαμηλοτερα και με διαφορετικη χροια απο οτι οταν βαλεις καποιο mp3 να χτυπαει σαν ηχος κλησης. Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο? ειναι θεμα bug του Firmware?
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Το ISO είναι δυνατόν κατά κάποιο τρόπο να ρυθμιστεί από εμάς ή

ρυθμίζεται μόνο αυτόματα ανάλογα με τις συνθήκες;

Ευχαριστώ πολύ.

 

είναι αυτόματο με ειδικό αλγόριθμο που επηρεάζεται από τις ρυθμίσεις για την έκθεση του λευκού.

 

ΓΦ

A success of our past, a challenge for their future.

 

JF

Link to comment
Share on other sites

Guys,

 

οτι είναι διαφορετικό δεν είναι απαραίτητα και bug.

H χρήση του MP3 έχει διαφορετική μεταχείριση ανάλογα τη χρήση:

 

ως ringtone (αναπαραγωγή μεσαίων και υψηλών συχνοτήτων με επιπλέον προενίσχυση για να ακούγονται δυνατά από το μεγάφωνο).

 

ως μουσικό κομάτι (αναπαραγωγή από τον media player με όλο το φάσμα των συχνοτήτων ανάλογα το bitrate και σε σωστή ένταση για διασφάλιση της ακουστικής ποιότητας του τραγουδιού από τα ακουστικά και επομένως της ακουστικής μας ικανότητας... ).

 

ΓΦ

A success of our past, a challenge for their future.

 

JF

Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι πολυ ανωτερες απο του s700?υπαρχουν πουθενα δειγματα?το ειδα σημερα στο πλαισιο κ μου αρεσε σαν κατασκευη.
Link to comment
Share on other sites

@imaginos

 

Θα ανακεφαλαιωσω το γινεται με τα sms και που ειναι το σημειο που κανει αρκετους να μπερδευονται:

 

1. Οταν εχεις ΕΝΕΡΓΟΥΣ τους εθνκους χαρακτηρες (δηλαδη unicode) μπορεις να γραφεις με μικρα Ελληνικα (στο 1 το α,β,γ κλπ) και να ΣΤΕΛΝΕΙΣ μικρα Ελληνικα και να λαμβανει ο παραληπτης μικρα Ελληνικα. Σε αυτην την περιπτωση σε ενα μηνυμα μπορεις να στειλεις μονο 70 χαρακτηρες.

 

2. Οταν οι εθνικοι χαρακτηρες ειναι απενεργοποιημενοι, μπορεις να γραφεις με κεφαλαια Ελληνικα (στο 1 το Α,Β,Γ κλπ), στελνεις κεφαλαια Ελληνικα και ο παραληπτης λαμβανει κεφαλαια Ελληνικα. Εδω στελνεις 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα.

 

3. Αυτο που σας μπερδευει ειναι οτι πολλοι εχουν συνηθισει σε μηνυματα τυπου ΝΟΚΙΑ που γραφεις μικρα Ελληνικα ΑΛΛΑ αυτοματα τα στελνει σαν ΚΕΦΑΛΑΙΑ Ελληνικα και ο παραληπτης λαμβανει κεφαλαια Ελληνικα. Σε αυτην την περιπτωση εχουμε και το πλεονεκτημα οτι μπορουμε να χρησιμοποιουμε και τονους που μεταφερονται στον παραληπτη ακομη και μετα την μετατροπη των γραμματων σε κεφαλαια.

 

Αυτα ισχυουν ειτε χρησιμοποιουμε το Τ9, ειτε οχι.

 

Eyxaristw file mou, opws kai to Memix pou mou dosate tis akribeis apanthseis se ayta pou rwthsa. AYTES EINAI APANTHSEIS. Lypamai an dhmiourgithike problhma kai diaksifismoi edw mesa h an giname kourastikoi alla o monos pou den eftaige yphrksa egw mias kai:

 

1) Ekana ayth thn aplh erwthsh gia tous unicode xarakthres, omws mexri kai tis apanthseis twn parapanw filwn Memix kai Haki apanthseis den eperna safeis me apotelesma na ksanakanw thn erwthsh kai kapoioi na dysarestoyntai epidh kanw tis idies erwthseis. Ekana loipon tis idies erwthseis gia na dieykrinizw synexws ti zhtaw, an kapoioi den katalabainan h apantoysan atsala.

 

2) Exontas thn entypwsh oti yparxei to gnwsto problhma twn unicode xar. egrapsa oti thewrw aparadekto na mh gnwstopoieitai ayto to problhma ston agorasth kai katakrina thn SE giayto opws kai to oti den einai swsto na emfanizoun syskeyes oi etairies me ayto to problhma xwris prwta na exei lythei. Egrapsa oti thewrw MAZOXISMO na deinw 130.000 drx gia na agorasw ena kinhto me ayto to problhma otan malista gnwrizw oti yparxei ayto to problhma. Mexri tote bebaia den gnwriza ti pragmatika symbainei afou eixa labei atsales apanthseis pou de diasafinizan ta pragmata.

 

3) Sto shmeio ayto loipon kapoios petaxtike kai mou eipe NA MH PARAKOLOUTHW TO FORUM AYTO KAI OTI EDW MESA EXOUN LOGO MONO OSOI GOUSTAROUN NA SYZHTANE GIA TO K750i. Les kai egw den goustara na syzhthsw gia to K750i, les kai egw den eprepe na eixa apories, les kai egw den eixa na ekfrasw th gnwmh mou...... Kai epanalambanw ayth h topothetish toy typou ayth einai kathara fasistikh mias kai den eixe dikaiwma na me parotrinei se apomakrinsh apo to forum kai gnwrizw para poly kala ti tha pei fasismos. STO FORUM AYTO EXOUN DIKAIWMA NA GRAPSOUN OLOI OSOI THELOUN NA POUN TH GNWMH TOYS, NA KANOUN ERWTHSEIS KAI NA LYSOUN TIS APORIES TOYS PANW STO OPOIODHPOTE THEMA POU AFORA THN KINHTH THLEFWNIA. Giayto kai trelathika me ayta pou diabasa!

 

Zhtw sygnwmh apo tous ypoloipous filous alla kapoioi prepei na papsoun na ferontai me fasistiko tropo kai na mathoun na dexontai kai thn antitheth apopsh. Kai gia na mhn epanalambanomaste gnwrizw poly kala epanalambanw ti shmainei fasismos. Kalo tha einai loipon na to mathei kai aytos pou me parotrine na apoxwrisw apo to forum epidh den toy arese h gnwmh mou.....

 

Telos kai den epanerxomai sto thema pros sebasmo stoys ypoloipous kai fysika mias pou elaba kai thn apanthsh gia thn aporia pou eixa. Eyxaristw.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητάκι και πολύ προσεγμένο στα features.

Το μενού (ρυθμίσεις) της κάμερας μου θύμισε πολύ την Sony Cybershot που έχω.:p

 

SEMC σε ευχαριστούμε που απαντάς στις πάμπολλες ερωτήσεις μας.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ποιότητα,

 

Επισυνάπτω φωτό από την Super ειδική του ΟΑΚΑ/Ραλυ Acropolis.

 

To S700 για πολύ καιρό ακόμα αν και υστερεί αισθητά από τις φωτό του Κ750 θα είναι για πολύ καιρό ακόμα αξεπέραστο μέτρο σύγκρισης και για δικά μας τηλέφωνα (με CMOS <2MPixels) αισθητήρες και για την πλειοψηφία του ανταγωνισμού.

 

ΓΦ

A success of our past, a challenge for their future.

 

JF

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση: πρόσφατα μου έκλεψαν το 6230, και σκέφτομαι πολύ σοβαρα να πάρω το k750i. Η ερώτησή μου είναι η εξής: υπάρχει τρόπος να μετατρέψω τα contacts που είχα πάρει backup στο Nokia και να τα βάλω στο k750i? Thx :)

Δεν το γνωρίζω. Πάντως, γενικά, προτείνω ανεπιφύλακτα ότι ο καλύτερος τρόπος ασφαλούς backup, εύκολης επεξεργασίας και μέγιστης συμβατότητας με οποιοδήποτε τηλέφωνο (και όχι μόνο) είναι ο συγχρονισμός επαφών με το outlook. Επί πολλά χρόνια κρατάω συγχρονισμένα πολλών ειδών τηλέφωνα και PDA χωρίς κανένα πρόβλημα ποτέ. Μήπως να δοκίμαζες να κάνεις Import του backup σου στο outlook; (δεν ξέρω αν και πώς γίνεται αυτό - ρώτα τη google ή την MS Knowledge Base ή την ίδια τη Nokia) Αν το καταφέρεις, μετά είναι πολύ απλό από εκέι να τα περάσεις στο k750 ή σε ο,τιδήποτε άλλο.

BTW, το Κ750 και σε αυτό το σημείο ήταν άψογο και απροβλημάτιστο. Μετέφερα τις 300+κάτι επαφές μου χωρίς την παραμικρή απώλεια ή ανάγκη διόρθωσης.

Επίσης, το outlook και ο συγχρονισμός ήταν η μόνη λύση που βρήκα για σωστό χειρισμό επεναλαμβανόμενων συναντήσεων και γενεθλίων στο ημερολόγιο του τηλεφώνου.

 

Επίσης, 3 ερωτήσεις προς όποιον τυχόν ξέρει ή τον "αρμόδιο" φίλο μας SEMC Freak:

- Υπάρχει τρόπος εύκολης προβολής μιας επαφής για να δεις διέυθυνση ή γενέθλια; (εκτός από την επεξεργασία)

- Υπάρχει τρόπος να ρυθμίσεις την ένταση mp3 που παίζει στο ξυπνητήρι; (ακόμα και αν γράψεις το mp3 υπερβολικά χαμηλά, το παίζει σε ένταση απίστευτη. Δεν φανταζόμουν ότι έχει τόσο δυνατό μεγάφωνο!)

- Καμιά ιδέα για το πότε θα έχουμε update σε voda live και πώς / πού θα γίνεται αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

θα ρωτήσω ξανά...έχω σύνδεση με Cosmote 3 χρόνια, τι επιδότηση δικαιούμε;

 

είμαι στο βασικό πρόγραμμα

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρωτάω επειδή με ενδιαφέρει τι μείωση θα έχω στην τιμή αγορας, για το Κ750, εφόσον διατηρήσω την σύνδεση

 

απευθύνομαι σε όσους ανανέωσαν απο Cosmote

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το ακουστικο 662 και εχω το εξης προβλημα, οταν κανω κληση ακουω κανονικα απο το ακουστικο οταν ομως με καλουν κτυπα μονο η συσκευη και το ακουστικο οχι μονο δεν κτυπα αλλα ουτε και απαντα.τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.ηθελα να ρωτησω οσους εβγαλαν το vodafone live απο το 9volto αν ειναι ικανοποιημενοι.επειδη μενω κρητη και πρεπει να το στειλω μεσω κουριερ μην το στειλω και του κανουν καμμια πατατα και θα χω χασει που θα χω χασει και την εγγυηση μην τα κλαιω τα 382ε που το πηρα.αν καποιος μπορει να με συμβουλεψει γενικος για ποιο λογισμικο να τους πω να βαλουν η κατι αλλο θα το εκτιμουσα.ευχαριστω για το χρονο σας. :O :w00t: :D :p

Ολα είναι ΟΚ με την αναβάθμιση...Μην φοβάσαι !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...