Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καπου ειχα διαβασει οτι κανοντας μια βραχηκυκλωση στο βισμα μπορει να παιξει ραδιο χωρις τα ακουστικα.

 

Πως παιζει το προγραμματακι για το word?? Το εβαλα, εστειλα και ενα αρχειο word αλλα δεν ξερω πως να το ανοιξω....:worry::worry:

Δεν την εχω χρησιμοπιησει ποτε αυτην την εφαρμογη! ρωτα καλυτερα τον φιλο geofil! αυτος θα ξερει καλυτερα.:)

Τωρα αυτο με την βραχηκυκλωση...δεν ξερω :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καπου ειχα διαβασει οτι κανοντας μια βραχηκυκλωση στο βισμα μπορει να παιξει ραδιο χωρις τα ακουστικα.

Τα ακουστικά παίζουν ρόλο κεραίας, συνεπώς και να καταφέρεις να "βραχυκυκλωσεις" το τηλέφωνο δεν νομίζω οτι θα καταφέρεις να ακουσεις και πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά παίζουν ρόλο κεραίας, συνεπώς και να καταφέρεις να "βραχυκυκλωσεις" το τηλέφωνο δεν νομίζω οτι θα καταφέρεις να ακουσεις και πολλά...

 

Nαι αυτο ισχυει που λες!!! Για το βραχυκυκλωμα των ακουστικων το ειχα διαβασει καπου, ειναι ο μονος τροπος να ακουσεις(αν πιασεις τελικα σταθμο) ραδιο χωρις το καλωδιο των ακουστικων, αλλα παρ ολα αυτα θα εχεις το βισμα κατω απο το κινητο σου...;)

Link to comment
Share on other sites

Πως παιζει το προγραμματακι για το word?? Το εβαλα, εστειλα και ενα αρχειο word αλλα δεν ξερω πως να το ανοιξω....:worry::worry:

 

Δεν πρόκειται για το πρόγραμμα word ρε παιδιά.

Προσομοίωση είναι. Όπως και το excel.jar είναι (υποτίθεται) λογιστικό φύλλο που δουλεύει όπως περίπου το excel.

Σε java μην περιμένετε τέτοιου είδους εφαρμογές που να αξίζουν τον κόπο. Μπορεί να είναι μια χαρά για εφαρμογές του τύπου εορτολογίου και μετατροπέων αλλά μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Paidia na kanw mia erwthsoula? giati den katafera na vrw apanthsh edw mesa pou8ena...

 

katevasa apo to "my files" to "winamp remote" gia to k750i

alla den exw thn paramilkrh idea pws na to kanw na leitourghsei.

 

Kserei kaneis na mou pei ti prepei na kanw? :blink:please!!

Link to comment
Share on other sites

Paidia na kanw mia erwthsoula? giati den katafera na vrw apanthsh edw mesa pou8ena...

 

katevasa apo to "my files" to "winamp remote" gia to k750i

alla den exw thn paramilkrh idea pws na to kanw na leitourghsei.

 

Kserei kaneis na mou pei ti prepei na kanw? :blink:please!!

Πρεπει να εχεις στον υπολογιστη σου bluetooth και να κανεις συγχρονισμο..κινητου και υπολογιστη.(απομακρυσμενο ελεγχο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kati allo.ginetai na apenergopoiisw ton ixw pou kanei i fotografiki otan kanei auto focus kai otan trabaei tin foto?episis kana programma tou tipou remote desktop iparxei exw brei kapia alla ite den douleuoune ite theloune register.
Link to comment
Share on other sites

kati allo.ginetai na apenergopoiisw ton ixw pou kanei i fotografiki otan kanei auto focus kai otan trabaei tin foto?episis kana programma tou tipou remote desktop iparxei exw brei kapia alla ite den douleuoune ite theloune register.

Valto sto athorivo prin trabikseis tin fotografia, etsi apenergopoiountai oloi oi oixoi.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

kati allo.ginetai na apenergopoiisw ton ixw pou kanei i fotografiki otan kanei auto focus kai otan trabaei tin foto?episis kana programma tou tipou remote desktop iparxei exw brei kapia alla ite den douleuoune ite theloune register.

 

υπαρχουν τετοιες εφαρμογες απομακρυσμενου ελεγχου.

κατεβσε'τες

http://rapidshare.com/files/68511990/efarmoges_hid.zip

επισης με καρτα των 2gb το κινητο δουλευει μια χαρα.εγω στην θεση σου δεν θα επαιρνα μεγαλυτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanx gia tis efarmoges!!

gia tin karta skeftwmai na parw mia megali dioti skeftwmai oti epeidi pithanotata tin 2 gb tha tin gemisw kai auti na parw mia ton 4gb wste na iparxei arketos xwros dioti pithanotata opws ginetai kai me ta pc otan o skliros arxizei kai gemizei oto pc ginetai kai pio argo,etsi skeftika oti ama tin 2gb tin exw gemati tha kathisterei perissotero topc apoti ana apo ta 4gb exw ta 2gb gemata.

pithanotata na kanw kai lathos

euxaristw

Link to comment
Share on other sites

me tis efarmoges pou mou esteiles den douleuoune einai mou leei hid arxeio.basika zitaw kapia efarmogi me tin apoia tha mporw na blepw stin othoni tou kinitou tin epifania ergasias kai na mporw na kounaw to mouse me to joystic.tha mou peite oti kati tetio ginetai me ton apomakrismeno elenxo nai ok! alla dn blepeis tin epifania
Link to comment
Share on other sites

me tis efarmoges pou mou esteiles den douleuoune einai mou leei hid arxeio.basika zitaw kapia efarmogi me tin apoia tha mporw na blepw stin othoni tou kinitou tin epifania ergasias kai na mporw na kounaw to mouse me to joystic.tha mou peite oti kati tetio ginetai me ton apomakrismeno elenxo nai ok! alla dn blepeis tin epifania

Τετοια εφαρμογη που ψαχνεις..δεν ξερω εαν υπαρχει.εγω δεν την εχω.για επικοινωνια pc με κινητο..μονο με εφαρμογες (hid) μπορεις να δουλεψεις.τωρα οσο αφορα την καρτα..α) ειναι ακριβη η 4γιγα και β) θα σου μεινει αχρειαστη..γιατι ολα τα νεα κινητα..εχουν αναβαθμισει τον τυπο καρτας μνημης.αλλα και παλι οπως σου ειπα για κινητο..ειναι μια χαρα τα 2γιγα.παραπανω δεν σου χρειαζονται..μην ξεχνας οτι θα μειωθει και η αναμονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oi efarmoges hid pws douleuoune?egw auto pou kanw einai tin pernaw kateuthian stin memory card ston fakelo others (to idio kanw kai me ta java) kai mou deixnei epiloges apostoli me bluetoth kai irda,kai meta prostheta->diax.arxeiou,neos fakelos,diagrafi,taxinomisi,plirofories.

ti prepei na kanw gia na doulepsoune?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

 

εχει μια φιλη μου το κ750ι. κι εχω την εξης απορια,

εχει βαλει φοντο στο κινητο μια φωτογραφια παλια που ειχε τραβηξει με το κινητο την οποια πλεον την εχει σβησει απο τη μνημη.

 

μηπως ξερετε καποιον τροπο πως κ που θα την βρω αυτη τη φωτο?

 

λογικα ειναι αποθηκευμενη σε καποιο φακελο συστηματος του κινητου αλλά επειδη δεν εχω ιδεα απο σονυ-εριξον ειπα να ρωτησω εσας.

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

 

εχει μια φιλη μου το κ750ι. κι εχω την εξης απορια,

εχει βαλει φοντο στο κινητο μια φωτογραφια παλια που ειχε τραβηξει με το κινητο την οποια πλεον την εχει σβησει απο τη μνημη.

 

μηπως ξερετε καποιον τροπο πως κ που θα την βρω αυτη τη φωτο?

 

λογικα ειναι αποθηκευμενη σε καποιο φακελο συστηματος του κινητου αλλά επειδη δεν εχω ιδεα απο σονυ-εριξον ειπα να ρωτησω εσας.

 

ευχαριστω!

 

Απο το κεντρικό μενού πήγαινε στην διαχείρηση αρχείων.

 

http://www.mobile-review.com/review/image/sonyeric/k750/pic43.jpg

 

Ανάλογο θα είναι το μενού στα Ελληνικά. Εκεί μέσα θα την βρεις, αν και για να λες ότι την έσβησε απο το κινητό, δεν νομίζω να υπάρχει.

Δες εκεί μέσα (επίσης και στο εικονίδιο "κάμερα" μέσα στις εικόνες).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

 

εχει μια φιλη μου το κ750ι. κι εχω την εξης απορια,

εχει βαλει φοντο στο κινητο μια φωτογραφια παλια που ειχε τραβηξει με το κινητο την οποια πλεον την εχει σβησει απο τη μνημη.

 

μηπως ξερετε καποιον τροπο πως κ που θα την βρω αυτη τη φωτο?

 

λογικα ειναι αποθηκευμενη σε καποιο φακελο συστηματος του κινητου αλλά επειδη δεν εχω ιδεα απο σονυ-εριξον ειπα να ρωτησω εσας.

 

ευχαριστω!

αμα την εχει σβησει..δεν υπαρχει τροπος να την βρεις.σε ολα τα SE μπορεις να βαλεις φωτογραφια σαν φοντο..και μετα την ιδια φωτογραφια να την σβησεις..το ιδιο το κινητο θα συνεχιζει να την βγαζει σαν φοντο! το εχω παρατηρησει :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως, το δοκιμασα.

δεν υπαρχει η φωτο πουθενα.

 

απλα ρωταω, γιατι εγω που εχω Νοκια, αν θυμαμαι καλα κιολας, οταν βαλεις μια φωτο για φοντο, την αποθηκευει ταυτοχρονα κ σε ενα φακελο του συστηματος... ασχετως που την εχεις αποθηκευσει εσυ.

 

βεβαια για να τη βρεις θες εναν "file explorer" ( π.χ. SeleQ ) που μπορει και "βλεπει" κ τους κρυφους φακελους συστηματος στη ΡΑΜ/ΡΟΜ του κινητου.

 

αν εβρισκα κατι αναλογο κ για σονυ-εριξον θα το δοκιμαζα.

Link to comment
Share on other sites

koita edw: http://www.getjar.com an thimame eixa brei nan file manager(den exw dokimasei omws)

kapios pou gnwrizei pws kanw egkatastasi ta hid arxeia?

Τα στελνεις στο κινητο σου απλα.δεν τα βαζεις στον φακελο (other) εγω τα στελνω με bluetooth και αυτοματως γινονται εγκατασταση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια....

εχω το εξης προβλημα...

το κ750 μου τρωει κατι φρικες ωρες ωρες και αντι για την ονομασια των φακελων (πχ τα αρχεια) μου βγαζει καποια νουμερα πχ 23:2332 η κατι τετοια τελος παντων...

ξερει κανεις για τι πραγμα μιλαω??

και αν ναι υπαρχει καποια λυση..

ευχαριστς και ελπιζω να ριξετε καμια ιδεουλα...

μπαι...

 

παιδια sos...

ξερει κανεις τι κανω σ'αυτη την περιπτωση?

δεν εχει τυχει σε κανενα σας?

πειτε καμια ιδεα ρε σεις, μου χει σπασει τα νευρα...!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολη περίπτωση. Σ' αυτές τις 486 σελίδες πρέπει να είσαι ο πρώτος που αναφέρει κάτι τέτοιο.

Δοκίμασε την επαναφορά ρυθμίσεων, αν δεν το έκανες ήδη, και μετά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολη περίπτωση. Σ' αυτές τις 486 σελίδες πρέπει να είσαι ο πρώτος που αναφέρει κάτι τέτοιο.

Δοκίμασε την επαναφορά ρυθμίσεων, αν δεν το έκανες ήδη, και μετά την αναβάθμιση.

 

 

εχω δοκιμασει τα παντα....

και xs++, και g flash, και official αναβαθμιση....

δεν γινεται τπτ...

εκει που ειναι μια χαρα... τσακ το πεταει....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...