Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως θυμάται κανείς ένα site που έδειχνε με φωτογραφίες πως ανοίγουμε το k750i?

 

Καλησπέρα .

 

Μάλλον αυτήν θέλεις .

 

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=870

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα παραθεσω και το εξής προβλημα - αν και φοβαμαι πως ειναι απλοϊκό και σιγουρα θα υπάρχει η απάντηση στις προηγούμενες σελίδες, αλλα ... :

Οταν συνδέω την καρτα Memory Stick στον υπολογιστή και κανω αντιγραφή της κάρτας, κρατά μονο τις φωτογραφίες, ενω τα βιντεο και οι ηχογραφήσεις χάνονται και απο την καρτα. Τι πρεπει να κάνω;

?????????

Πώς χάνονται δηλαδή???

Υποθέτω ότι συνδέεις την κάρτα μέσω card reader, σωστά?

Μέσα στα αντίστοιχα folders βρίσκεις αντίστοιχα φωτογραφίες, video, ήχο κλπ. Κάνεις αντιγραφή ό,τι θέλεις από την κάρτα στον υπολογιστή, και εννοείται ότι παραμένει και στην κάρτα αν δεν το σβήσεις εσύ!

Κατάλαβα λάθος τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

?????????

Πώς χάνονται δηλαδή???

Υποθέτω ότι συνδέεις την κάρτα μέσω card reader, σωστά?

Μέσα στα αντίστοιχα folders βρίσκεις αντίστοιχα φωτογραφίες, video, ήχο κλπ. Κάνεις αντιγραφή ό,τι θέλεις από την κάρτα στον υπολογιστή, και εννοείται ότι παραμένει και στην κάρτα αν δεν το σβήσεις εσύ!

Κατάλαβα λάθος τι εννοείς?[/quote

 

kane format stin karta mnimis kai vale tin sto kinito. to kinito dimiourgei folders. o dcim einai oi fwtografies pou travas apo tin kamera. an vazeis ekei fwto apla den tis vlepri to kinito. ekei pou mporeis na valeis arceia einai o fakelos msemc. ekei vazeis video.mp3,fwto apo pc i alla kinita. elpizw na se voithisa

:)
Link to comment
Share on other sites

Thanks, just wanna change motherboard.

 

Παρακαλώ.:)

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

?????????

Πώς χάνονται δηλαδή???

Υποθέτω ότι συνδέεις την κάρτα μέσω card reader, σωστά?

Μέσα στα αντίστοιχα folders βρίσκεις αντίστοιχα φωτογραφίες, video, ήχο κλπ. Κάνεις αντιγραφή ό,τι θέλεις από την κάρτα στον υπολογιστή, και εννοείται ότι παραμένει και στην κάρτα αν δεν το σβήσεις εσύ!

Κατάλαβα λάθος τι εννοείς?

 

Συνδέω την καρτα μεσω card reader και αν προσπαθήσω να ανοίξω ή να αντιγράψω τα folders που περιέχουν ήχο και βιντεο, το περιεχομενο τους χανεται απο την καρτα και ο υπολογιστής τα βλέπει αδεια - σωζει μονο τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω την καρτα μεσω card reader και αν προσπαθήσω να ανοίξω ή να αντιγράψω τα folders που περιέχουν ήχο και βιντεο, το περιεχομενο τους χανεται απο την καρτα και ο υπολογιστής τα βλέπει αδεια - σωζει μονο τις φωτογραφίες.

κατι παράξενο γίνεται στο pc σου. Μάλλον θέμα ρυθμίσεων των windows γιατί δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο μέχρι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω την καρτα μεσω card reader και αν προσπαθήσω να ανοίξω ή να αντιγράψω τα folders που περιέχουν ήχο και βιντεο, το περιεχομενο τους χανεται απο την καρτα και ο υπολογιστής τα βλέπει αδεια - σωζει μονο τις φωτογραφίες.

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει card reader,αλλά έτσι όπως το ακούω το πιθανότερο είναι οτι όταν πατάς open file έχεις προρύθμιση στο pc: files of type>image files.

Για δοκίμασε να βάλεις files of type>all files.

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω την καρτα μεσω card reader και αν προσπαθήσω να ανοίξω ή να αντιγράψω τα folders που περιέχουν ήχο και βιντεο, το περιεχομενο τους χανεται απο την καρτα και ο υπολογιστής τα βλέπει αδεια - σωζει μονο τις φωτογραφίες.

Σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό, δεν μπορώ καν να φανταστώ τι φταίει... Για τον υπολογιστή όλα τα folders είναι folders και όλες οι φωτογραφίες, video, ήχοι κλπ είναι απλά αρχεία. Λυπάμαι, μάλλον θα πρέπει να σε φωτίσει κάποιος πιο σχετικός...

+++ Sorry gongisone, μέχρι να ποστάρω δεν σε είδα... Πολύ λογικό ακούγεται, πιθανότατα έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους όσους συμμετέχουν στο forum. Είμαι καινούργιος user και είπα να ρωτήσω καμια ερωτησούλα καθώς την ψάχνω για καινούργιο κινητό. Βασικά αυτό που με ενδιαφέρει αρκετά είναι να μπορώ να το χρησιμοποιώ και σας mp3 player. Οπότε αυτομάτως τσέκαρα το w810i. Αλλά απ την άλλη είδα ότι δεν έχει και μεγάλες διαφορές από το k750. Αν σκεφτεί κανείς ότι μου έρχεται καμια 90αρια ευρώ πιο ακριβά αξίζει, ή να πάρω ένα k750 καλύτερα; Το μόνο που με στεναχωρεί στην φάση που ψάχνω (δηλαδή να έχω το κινητό και σαν mp3 player) είναι ότι τα περισσότερα κινητά είναι ψιλομεγάλα και δεν είναι clamshell ή slide.( και αυτό κυρίως γιατι ξεσκίζω την οθόνη στις γρατσουνιές.):p . Περιμένω καμια γνώμη και thanks προκαταβολικά!!! Α και επίσης με ενδιαφέρουν και τα java (εφαρμογές και παιχνίδια).
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους όσους συμμετέχουν στο forum. Είμαι καινούργιος user και είπα να ρωτήσω καμια ερωτησούλα καθώς την ψάχνω για καινούργιο κινητό. Βασικά αυτό που με ενδιαφέρει αρκετά είναι να μπορώ να το χρησιμοποιώ και σας mp3 player. Οπότε αυτομάτως τσέκαρα το w810i. Αλλά απ την άλλη είδα ότι δεν έχει και μεγάλες διαφορές από το k750. Αν σκεφτεί κανείς ότι μου έρχεται καμια 90αρια ευρώ πιο ακριβά αξίζει, ή να πάρω ένα k750 καλύτερα; Το μόνο που με στεναχωρεί στην φάση που ψάχνω (δηλαδή να έχω το κινητό και σαν mp3 player) είναι ότι τα περισσότερα κινητά είναι ψιλομεγάλα και δεν είναι clamshell ή slide.( και αυτό κυρίως γιατι ξεσκίζω την οθόνη στις γρατσουνιές.):p . Περιμένω καμια γνώμη και thanks προκαταβολικά!!! Α και επίσης με ενδιαφέρουν και τα java (εφαρμογές και παιχνίδια).

Παρε w810i,μπορει να αξιζει οπως λες 90 ευρο παραπανω αλλα εχει +512 μνημη παραπανω εναντι 64 mb του k750i και εχει επιπλεον την λειτουργια walkman,δηλαδη οτι μπορεις να ακους mp3 ενω το κινητο ειναι κλειστο κατι που το k750i δεν εχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia kapoios na me boithisoi exw to khnhto w800i sony ericsson meta to arxeio greek lang to my explorer mou ebgale problimata to khnhto k den anoigh kanei olo restart,Oyte kan anoigei to falsh sto pc mou sas parakalw.

 

Θα ήταν καλύτερα να αναφέρεις εδώ το πρόβλημα που έχεις με το κινητό σου τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παρε w810i,μπορει να αξιζει οπως λες 90 ευρο παραπανω αλλα εχει +512 μνημη παραπανω εναντι 64 mb του k750i και εχει επιπλεον την λειτουργια walkman,δηλαδη οτι μπορεις να ακους mp3 ενω το κινητο ειναι κλειστο κατι που το k750i δεν εχει.

 

Να προσθέσουμε ότι έχει και joypad το w810.

Επειδή τα έχω και τα 2 όμως... από άποψη δυνατοτήτων δεν δικαιολογούνται τα 90 παραπάνω ευρώ... κανένα 50άρικο και πολύ θα ήταν πάλι...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσουμε ότι έχει και joypad το w810.

Επειδή τα έχω και τα 2 όμως... από άποψη δυνατοτήτων δεν δικαιολογούνται τα 90 παραπάνω ευρώ... κανένα 50άρικο και πολύ θα ήταν πάλι...

Εγω πιστευω οτι τα δικαιολογει,παντως δεν φταει το w810i και η τιμη του..αλλα η πολιτικη της SE να ριχνει τις τιμες σε τοσο χαμηλα επιπεδα και να υπαρχει αυτο το μεγαλο χασμα διαφορας (ευρο) αναμεσα στα κινητα της.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα κ750i αλλα εδω και μερικες μερες εχω προβλημα με το joystick:( Η πλακα ειναι οτι δεν εχει χαλασει ενα συγκεκριμενο κουμπι αλλα μια φτιαχνει το ενα και χαλαει το αλλο.Λετε να ειναι προβλημα σκονης??:worry:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα κ750i αλλα εδω και μερικες μερες εχω προβλημα με το joystick:( Η πλακα ειναι οτι δεν εχει χαλασει ενα συγκεκριμενο κουμπι αλλα μια φτιαχνει το ενα και χαλαει το αλλο.Λετε να ειναι προβλημα σκονης??:worry:

 

 

 

Moυ έτυχε και μένα κάτι παρόμοιο!!Σκόνη ήταν στην περιπτωση!!

Καθάρισε λίγπ το joystick με ενα απαλο πανακι και φύσα το λίγο απαλά με προσοχή για να μην προξενήσεις κάποιο άλλο πρόβλημα στο εσωτερικό του κινητου!!

 

Αν δεν πετύχουν αυτά πήγαινε το για για service.Νομίζω ότι καλύπτεται από την αγγύηση!!!:) :D

Link to comment
Share on other sites

καλή η εγγύηση αλλά το έχω πάει (το παλιό Κ750) εδώ και 2 εβδομάδες το κινητό σε ένα εξουσιοδοτημένο για επισκευή joystick και ακόμα περιμένω να το πάρω...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο που έχω είναι το K750i made in China, το λειτουργικό σύστημα που χρησιμοποιώ είναι windows XP sp2, θέλω να κάνω αναβάθμιση με το Sony Ericsson Update Service,

Αλλά δεν έχω το USB Data Cable DCU-60, έχω το KRY 101 1413 R2C W 0701 S2 USB Cable, αυτό είχε στη συσκευασία με το K750i που αγόρασα , μπορώ να το χρησιμοποιήσω για να πραγματοποιήσω την αναβάθμιση χρησιμοποιώντας το Sony Ericsson Update Service ?

http://people.freenet.de/andia27/pics/dcu60.jpg

εγώ έχω αυτό που είναι δεξιά με τα πιο λίγα πινσ τέσσερα έχει το δικό μου παρακαλώ απαντήστε μου

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο που έχω είναι το K750i made in China, το λειτουργικό σύστημα που χρησιμοποιώ είναι windows XP sp2, θέλω να κάνω αναβάθμιση με το Sony Ericsson Update Service,

Αλλά δεν έχω το USB Data Cable DCU-60, έχω το KRY 101 1413 R2C W 0701 S2 USB Cable, αυτό είχε στη συσκευασία με το K750i που αγόρασα , μπορώ να το χρησιμοποιήσω για να πραγματοποιήσω την αναβάθμιση χρησιμοποιώντας το Sony Ericsson Update Service ?

http://people.freenet.de/andia27/pics/dcu60.jpg

εγώ έχω αυτό που είναι δεξιά με τα πιο λίγα πινσ τέσσερα έχει το δικό μου παρακαλώ απαντήστε μου

Ολα τα κ750 made in China είναι,εσύ γιατί εχεις διαφορετικο καλώδιο όμως?

Link to comment
Share on other sites

giati re paidia otan pao na kano update ena k750 mou leei synexeia to programma tis ericsson oti einai lathos i macromedia version?

exo kanei ta panta kai den me afinei to mamimeno!!!!!!!!!!!!!!

den ksero ti allo na kano tha ksexaso ki ayta pou ksero!!

simioteon oti enoeite oti ekana update ton flash player alla ta idia pantelaki mou ta idia panteli mou!!!!!!!!!!

 

exo to 2.6.11.7 programma tis ericsson, pezei kanena allo?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ πήγα να βγάλω μια φωτογραφία με το κινητό και ανακάλυψα ότι δεν δουλεύει το κουμπί της φωτογραφικής. Συγκεκριμένα το πιέζω και ενώ κάνει κανονικά autofocus συνεχίζοντας την πίεση στο κουμπί για να βγάλει την φωτογραφία δεν κάνει τίποτα ενώ ταυτόχρονα φεύγει από την οθόνη και το πράσινο πλαίσιο του autofocus! Έχει κανείς καμία ιδέα τη μπορεί να έχει συμβεί; Σκέπτομαι μήπως φταίει το οινόπνευμα που χρησιμοποίησα για να καθαρίσω το κινητό αλλά ρε γαμωτο το οινόπνευμα εξατμίζεται αμέσως και δεν νομίζω να φταίει αυτό, κατά τα άλλα το κινητό δουλεύει τέλεια.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

giati re paidia otan pao na kano update ena k750 mou leei synexeia to programma tis ericsson oti einai lathos i macromedia version?

exo kanei ta panta kai den me afinei to mamimeno!!!!!!!!!!!!!!

den ksero ti allo na kano tha ksexaso ki ayta pou ksero!!

simioteon oti enoeite oti ekana update ton flash player alla ta idia pantelaki mou ta idia panteli mou!!!!!!!!!!

 

exo to 2.6.11.7 programma tis ericsson, pezei kanena allo?

 

http://helmen.blogspot.com/2006/03/k750i-update-firmware-step-by-step.html

 

# Notes & problems

# Install Macromedia Flash Player using Internet Explorer.

 

# If you have Application Error Message Incompatible Macromedia Version

Error-macromedia-k750i

than follow this instructions:

1. Open Internet Explorer (it must be opened only in Internet Explorer)

2. In IE open this adress: Flash Player Download Center http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash&promoid=BIOX

3. Click the button "Download Now" and follow the instructions

4. After sucssesfull instalation restart Internet Explorer and open in IE this adress: Test Macromedia Shockwave & Flash Players http://www.adobe.com/shockwave/welcome/

5. When you see the animation in fold About “Version 8,0,22,0 installed successfully” playing below the Macromedia Flash Player, then your installation was successful.

6. Now you can shut down Internet Explorer and turn on the SEUS again without any error message.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ πήγα να βγάλω μια φωτογραφία με το κινητό και ανακάλυψα ότι δεν δουλεύει το κουμπί της φωτογραφικής. Συγκεκριμένα το πιέζω και ενώ κάνει κανονικά autofocus συνεχίζοντας την πίεση στο κουμπί για να βγάλει την φωτογραφία δεν κάνει τίποτα ενώ ταυτόχρονα φεύγει από την οθόνη και το πράσινο πλαίσιο του autofocus! Έχει κανείς καμία ιδέα τη μπορεί να έχει συμβεί; Σκέπτομαι μήπως φταίει το οινόπνευμα που χρησιμοποίησα για να καθαρίσω το κινητό αλλά ρε γαμωτο το οινόπνευμα εξατμίζεται αμέσως και δεν νομίζω να φταίει αυτό, κατά τα άλλα το κινητό δουλεύει τέλεια.

 

Πάτα >*<<*<* και πήγαινε ΔΟΚΙΜΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ --> ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ και κάνε test πληκτρολογίου και συγκεκριμένα το κουμπί της κάμερας για να δεις αν δουλεύει σωστά...

 

Αν ναι, τότε πας αλλού... πχ reset κλπ κλπ

 

Κάντο και βλέπουμε...:)

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πάτα >*<<*<* και πήγαινε ΔΟΚΙΜΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ --> ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ και κάνε test πληκτρολογίου και συγκεκριμένα το κουμπί της κάμερας για να δεις αν δουλεύει σωστά...

 

Αν ναι, τότε πας αλλού... πχ reset κλπ κλπ

 

Κάντο και βλέπουμε...:)

 

Δημήτρης

 

Έκανα έλεγχο πληκτρολογίου και μου έβγαλε εστίαση κάμερας και λήψη φωτογραφίας OK παρόλα αυτά συνεχίζει να μην βγάζει φωτογραφίες. Οπότε μάλλον είμαστε για service, αλήθεια που είναι καλύτερα να το πάω;

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...