Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια καρτα που κανει 20ευρο!! αληθεια πιο θυμα θα δωσει 30 ευρο λιγοτερο απο ενα καινουργιο κινητο για μεταχειρησμενο και μην ξεχναμε και αρκετα παλιο κινητο.:blink: ?

 

Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν θα έδινα πάνω από 120-150 (τα 150 αν ήμουν ακόμα πιο άσχετος ή αν το ήθελα για εντελώς δευτερεύουσα χρήση) για ένα τέτοιο κινητό. Έχει ΕΛΑΧΙΣΤΑ σημάδια, όταν λέμε ΕΛΑΧΙΣΤΑ το εννοούμε όμως, αλλά και πάλι, είναι 6 μηνών τηλέφωνο και στο τέλος της ζωής του. Δηλαδή πιστεύω ότι αν το έπαιρνε κάποιος 150 ευρώ, θα έπρεπε να του είμαι και υποχρεωμένος. Όσο για κατάστημα, ποιο θα το πάρει 120;;; Με τίποτα, εντελώς απίθανο!

 

Έτσι (ρωτώντας και αλλού) αποφάσισα πρώτον να μην πάρω το W810 και δεύτερον να μην πάρω ούτε το K800 που ήταν η 2η επιλογή, κυρίως λόγω της διαφορετικής μνήμης (τι θα κάνω την κάρτα των 2Gb μετά; ). Έτσι μένω με το καλό Κ750 μου μέχρι να τα φάει τα ψωμάκια του. Προς το παρόν λειτουργεί άψογα και έτσι ξεπερνάω τις διάφορες αγοραστικές μανίες που κατά καιρούς με πιάνουν.

 

Και πάλι ευχαριστώ! Καλή Πρωτοχρονιά σε όλους σας!:)

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα:) Χρόνια πολλα!

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας,δεν παρακολουθώ και τις εξελίξεις με το k750.

Της αδερφής μου το κ750 τώρα τελευταία όταν πάει να βγάλει φωτογραφία,αντι να λέει αποθηκευση σε πετάει έξω,δεν το κάνει πάντα,αλλα αυτό συμβαίνει πολύ συχνά.

Για να το στείλω στην s.e ξεχάστε το,ετσι πως το έχει κάνει σιγουρα εκτός εγγυησης θα το βγαλουν,και για να πληρώσεις τώρα γι αυτό δεν λέει.

Ηθελα να ρωτήσω,αν το κάνω μια αναβάθμιση θα στρώσει?

Τώρα έχει την έκδοση R1BC002.

Δεν νομίζω αντί για να αναβάθμιση να γίνει καμια υποβάθμιση και να χάσω τα ελληνικά οπως παλιά,ή να φύγει το ζοομ στα 2mp?ή να χαμηλώσει ο ήχος.

Ευχαριστώ πολύ.

Μήπως είναι καλύτερα να το αναβαθμίσω κατευθειαν σε w800?

 

Το πως το έχει κάνει εξωτερικά (χτυπήματα κλπ) δεν έχει σημασία. Αν δεν έχει γίνει επέμβαση στο firmware και στο hardware είναι εντός εγγύησης. Εγώ θα σου έλεγα να το πας σε σέρβις.

Αυτό το πρόβλημα πάντως, συνήθως διορθώνεται με ένα reboot.

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονη πατα διαδοχικα οπου <>αριστερο,δεξι joystic και * αστερι.θα σου εμφανισει ενα κρυφο μενου και θα δεις διαφορες πληροφοριες για το κινητο σου και την επιλογη που ψαχνεις.:)

 

Πατάω αριστερά δεξιά και * και δεν βγάζει τίποτα :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το πως το έχει κάνει εξωτερικά (χτυπήματα κλπ) δεν έχει σημασία. Αν δεν έχει γίνει επέμβαση στο firmware και στο hardware είναι εντός εγγύησης. Εγώ θα σου έλεγα να το πας σε σέρβις.

Αυτό το πρόβλημα πάντως, συνήθως διορθώνεται με ένα reboot.

Όταν λες reboot εννοεις να το κλεισει και να το ξανανοιξει?Καλά θα ήταν αλλα το πρόβλημα παραμένει..

Επέμβαση οχι δεν έχει γίνει ούτε στο λογισμικο ούτε στο υλικό,αλλα μπορώ να πω ότι ειναι σε αθλια εξωτερική κατάσταση.

Εδώ το z800 μου το είχαν βγάλει εκτος εγγυησης επειδη είχε 2-3 γρατζουνιες,και οχι τπτ σημαντικο,ετσι πως είναι το κ750 δεν υπάρχει περίπτωση..

Αν το κάνω αναβάθμιση θα στρώσει λες?

Το λογισμικο που έχει τώρα είναι το τελευταίο?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Πατάω αριστερά δεξιά και * και δεν βγάζει τίποτα :mad: :mad:

 

Θα κάνεις αυτό το πράγμα: >*<<*<*

Όπου > είναι το δεξιά με το τζόιστικ

Όπου < είναι το αριστερά με το τζόιστικ

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις αυτό το πράγμα: >*<<*<*

Όπου > είναι το δεξιά με το τζόιστικ

Όπου < είναι το αριστερά με το τζόιστικ

 

:O μα εκεί έχω πάει και δεν βρήκα αυτή την επιλογή για την μη-φόρτιση από usb

νόμιζα ότι μου λέγατε άλλο menu εκτός από αυτό γιαυτό μπερδεύτηκα

Link to comment
Share on other sites

:O μα εκεί έχω πάει και δεν βρήκα αυτή την επιλογή για την μη-φόρτιση από usb

νόμιζα ότι μου λέγατε άλλο menu εκτός από αυτό γιαυτό μπερδεύτηκα

 

Ωχ έχεις δίκαιο. Και εγώ μπερδεύτηκα. Δεν είχα δει καν για ποιο πράγμα ζητούσες το κρυφό μενού. Δεν υπάρχει εκεί τέτοια επιλογή. Ίσως μόνο στο Κ800 να μπορείς να απενεργοποιήσεις την φόρτιση μέσω USB.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ έχεις δίκαιο. Και εγώ μπερδεύτηκα. Δεν είχα δει καν για ποιο πράγμα ζητούσες το κρυφό μενού. Δεν υπάρχει εκεί τέτοια επιλογή. Ίσως μόνο στο Κ800 να μπορείς να απενεργοποιήσεις την φόρτιση μέσω USB.

 

:lol: ok...no problem

 

αν ξέρει άλλος ας το πει.

 

μόλις το πήρα και δεν θέλω να το ταράξω με mini φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σου εγγυώμαι ότι δεν παθαίνει τίποτα από τις φορτίσεις αυτές.

 

:wink: είναι σαν του κανονικού φορτιστή ή πιο αργές/γρήγορες?

Link to comment
Share on other sites

:wink: είναι σαν του κανονικού φορτιστή ή πιο αργές/γρήγορες?

 

ειναι πιο αργες απο του φορτιστη.πιο αργη ειναι απο το usb meta apo fortisth me to kinhto kleisto kai h pio grhgorh einai me to kinhto anoixto(στο φορτιστη) και οπως σου ειπαν δε παθαινει τιποτα με τις φορτισεις αυτες εγω δυο χρονια που το εχω το εχω ξεσκισει σε παιχνιδια μουσικη τηλεοραση βιντεο και chat με τις ωρες με το mocospace και το mig33 και η μπαταρια αν το δουλεψω κανονικα κραταει ακομα μερες. το μονο που θα προσεχεις ειναι να μην την αφηνεις ποτε να ξεφορτιζει τελειως. ρε παιδες κατι αλλο τωρα. επειδη απο οτι βλεπω η φαση με τον far manager εχει ξεφυγει τελειως και μιλανε οτι πλέον η καμερα του k750i μας εχει φτασει στα 16Χ zoom και τρελες χειροκινητες ρυθμισεις για ταχυτητα κλειστρου iso κτλ μηπως κανεις τα εχει ετοιμα να τα γραψει βημα βημα πως γινονται γιατι δεν εχω πολυ χρονο για ψαξιμο? αλλιως καποια στιγμη το κοιταζω και σας λεω. αν το εχετε ηδη γραψει ας ενημερωσει καποιος γιατι εχω χασει επεισοδια

Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas!Exo ena sony ericsson K750i kai thelo na peraso ta minimata apo to kinito ston ipologisti mou.Pos mporo na to kano auto?Euxaristo!

 

καλημέρα

 

αυτό που μου πρότειναν πιστεύω ότι κάνει μια χαρά

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1699238#post1699238

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ....

 

μια ερωτηση.. η αλλαγη προσοψης στο Κ750 (και γενικοτερα) ακυρωνει την εγγυση του τηλεφωνου? Αν τυχον παω το τηλεφωνο στο service πρεπει να εχει την original προσοψη? Γιατι αν υποθεσουμε οτι την ξαναβαζω, ειναι σιγουρο οτι αυτοι (οι τεχνικοι δηλαδη) θα καταλαβουν οτι καποια στιγμη η προσοψη ειχε αφαιρεθει και επανατοποθετηθει (αυτο ειναι δικια μου σκεψη,αλλα φανταζομαι οτι ειναι σωστη... τοσα πραγματα εχουν δει τα ματια τους, σιγα μη δε το 'αντιληφθουν').

Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas!Exo ena sony ericsson K750i kai thelo na peraso ta minimata apo to kinito ston ipologisti mou.Pos mporo na to kano auto?Euxaristo!

Mια σελιδα πριν.:blink: Το προγραμμα που χρειαζεσαι για το απολυτο μπακαπ.:blink: :worry: myphonexplorer.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος στα Sony-Ericsson (τώρα κατάλαβα γιατί πολλοί έχουν αφήσει χρόνια πριν κάτι Siemens-Panasonic...μέρα με την νύχτα...) το βύσμα του φορτιστή μπαίνει και βγαίνει τόσο δύσκολα?!?!? :blink: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟ FORUM.. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΣΤΟ K750i ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥ MENU ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ

Δυστηχως δεν υπαρχει αυτη η επιλογη,μονο κλειδωμα κινητου κατα την εκκινηση με κωδικο μπορεις να εχεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νέος στα Sony-Ericsson (τώρα κατάλαβα γιατί πολλοί έχουν αφήσει χρόνια πριν κάτι Siemens-Panasonic...μέρα με την νύχτα...) το βύσμα του φορτιστή μπαίνει και βγαίνει τόσο δύσκολα?!?!? :blink: :wacko:

Δυσκολα :blink: !!! μια χαρα μπαινοβγαινει.Τι να πουμε και εμεις με τα παλια Ericsson.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα :blink: !!! μια χαρα μπαινοβγαινει.Τι να πουμε και εμεις με τα παλια Ericsson.:cool:

 

εντάξει...εννοώ ότι πρέπει να βάλεις κάποια σχετική δύναμη! :)

Link to comment
Share on other sites

εντάξει...εννοώ ότι πρέπει να βάλεις κάποια σχετική δύναμη! :)

H δυναμη αυτη ειναι για να κουμπωνει καλα το βυσμα και να μην βγαινει με την παραμικρη κινηση.παντως καιρο ειναι να αρχισει η SE στα νεα της μοντελα να πλασαρει φορτιση αλλα motorola razr(usb μικρο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mια σελιδα πριν.:blink: Το προγραμμα που χρειαζεσαι για το απολυτο μπακαπ.:blink: :worry: myphonexplorer.:)

Να ρωτήσω κάτι,αν τα μηνυματα αποθηκευτουν στον υπολογιστη,και σβηστουν στο κινητό,όταν τα ξαναπεράσω θα έχουν την σωστή ώρα και ημερομηνία ή θα λέει ώρα εκεινη την στιγμη που τα έβαλα?

γιατι με το z800 που είχα παλια ετσι γινόταν.

thanks

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι,αν τα μηνυματα αποθηκευτουν στον υπολογιστη,και σβηστουν στο κινητό,όταν τα ξαναπεράσω θα έχουν την σωστή ώρα και ημερομηνία ή θα λέει ώρα εκεινη την στιγμη που τα έβαλα?

γιατι με το z800 που είχα παλια ετσι γινόταν.

thanks

ναι ετσι θα ειναι...κι εγω με το k700i ετσι γινοταν.ιδια φιλοσοφια ειναι..ποιος ο λογος να μην γινει και παλι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...