Jump to content

[Επίσημο] Motorola V525


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eirhnh (12 Απρ. 2004 , 17:19)

 

telos kserete pos aporipto 1 klisi???? giati den to katafera na to bro.... eyxaristo!!!!

 

 

Σε εισερχόμενη κλήση δεν βγάζει επιλογή για απορριψη? Εννοείται πως το ενεργό πορτακι πρέπει να ειναι απενεργοποιηένο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Otan se kalh kapoios kai exeis apergopoihmeno to portaki to aristero soft key einai ignore opote to patas kai ton GINOHNHS ELAUFRA!! poly xrisimo koumpakiii xaxaxaxa

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

eyxaristo polu gia tis apantiseis, perimeno kai alles apantiseis gia tis polufonikes melodies! aaaaaa!!!!!!! na rotiso.... to kalodiaki ayto pou kanei 30 euro mipos uparxei apo kanenan ilektroniko-ilektrologo pou na einai pio ftino????
Link to comment
Share on other sites

koita an ennoeis to USB pisteuw 8a to vreis se orismena katastimata! Alla 8a sou protina na pareis BlueTooth giati polu apla mporeis na to xrisimopoihshs kai me alla kinita pou exoun bluetooth... psakse tin agora kai oti sou aresh pare ola ta bluetooth kanoune

Filia

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V500/0B.09.1DR MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

re paidia 3 wres pairnei h fortish einai kanoniko? san poly mou fainetai...

Link to comment
Share on other sites

meta apo 2 vdomades peripou apo thn agora to motorola mou mallon ta frise!!

7/10 klhseis pou kanw mou leei apetyxe!

o monos tropos na veltiwnetai h katastash einai mono se merh opou exei shma kampana.

to dokimasa k me allh sim.de ftaei h syndesh mou alla to kinhto... :(

MoBiLe:MOTO V525@V600

S/W: TRIPLETS_G_OB.09.4FR

Flex: SE6467AXXB411C (O2)

Seem mods = on

Link to comment
Share on other sites

toso pairnei kai se mena :(

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V500/0B.09.1DR MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

eixa diavasei sto mobile-review oti 8elei 1:30 wra,isws elege gia bataria 550 mah k oxi 700

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Μόλις ήρθα και εγώ στην οικογένεια των v525. Πήρα το κινητό στις 23 Μαρτίου και από τότε έχω συναντήσει αρκετά από τα προβλήματα που αναφέρονται κατά καιρούς στο forum. Αυτά τα οποία είναι για μένα πιο σημαντικά είναι τα ακόλουθα :

 

1. Χρόνος αναμονής. Οι νέες μπαταρίες με περισσότερα mA πωλούνται στα καταστήματα και αν ναι πόσο κοστίζουν;

 

2. Γίνεται με απλό hands free να απαντήσεις χωρίς να ανοίξεις το κινητό;

Αν όχι, υπάρχει hands free που να έχει επάνω του κουμπί απάντησης, και πόσο κοστίζει;

 

3. Η αναβάθμιση firmware (για όσους την έχουν κάνει) αξίζει να γίνει , ή τελικά βγάζει παραπάνω προβλήματα από όσα διορθώνει; Το ότι σε πετάει έξω από κάποια menu διορθώθηκε σε όλους;

 

4. Το ελληνικό iTap κολλάει αρκετά από τα κινητά στα οποία έχω επιχειρήσει να στείλω μήνυμα. Π.χ. σε Panasonic X60, σε Nokia 3310, σε Nokia 6510, ακόμα και σε παλιότερη συσκευή Motorola!!! Συνέβη και σε άλλους; Λύνεται με την αναβάθμιση firmware;

 

5. Έχει μηπως κάποιος πρόχειρο το τηλέφωνο της Motorola στη Θεσσαλονίκη;

 

Πάντως για να μη γκρινιάζω μόνο πρέπει να ομολογήσω ότι σε γενικές γραμμές είμαι αρκετα ευχαριστημένος όσον αφορά το value for money. Αν διορθώνονται και τα παραπάνω θα είμαι υπερ-ευχαριστημένος.

 

Με μεγάλη μου χαρά διαπίστωσα, για όσους δεν το γνωρίζουν, ότι το κινητό μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν flash disk χωρητικότητας 5ΜΒ!!! Μπορείτε δηλαδή να μεταφέρετε οτιδήποτε αρχεία έχετε συνολικου μεγέθους 5ΜΒ.

Πως γίνεται αυτό; Εύκολα:

 

1. Δημιουργήστε ένα zip αντίγραφο του αρχείου προς μεταφορά.

 

2. Αλλάξτε την κατάληξη του αντίγραφου από .zip σε .jpg

 

3. Στείλτε το με ΒΤ η καλώδιο στο κινητό, σα να ήταν φωτογραφία, στο φάκελο των φωτογραφιών.

 

4. Τελειώσατε!

 

Βέβαια στην προεπισκόπηση της φωτογραφίας στο κινητό σας θα εμφανίζει ένα Χ αλλά αυτό δε σας ενοχλεί φαντάζομαι... Ακολουθήστε ακριβώς την αντίστροφη διαδικασία για να μεταφέρετε πάλι το αρχείο στον υπολογιστή.

Αν θέλετε να σβήσετε το αρχείο από το κινητό τότε πρέπει να το κάνετε από τη συσκευή και όχι από τον υπολογιστή.

 

Αυτά και συγγνώμη για το μακροσκελές post. Ελπίζω να υπάρχουν απαντήσεις (και λύσεις) στα ερωτήματα που έθεσα.

Vaya con dios, amigo.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Επειδή κάποιοι ρώτησαν και δεν είδα αν

πήραν απάντηση σχετικά με την επικοινωνία του κινητού με τον Η/Υ

να πώ οτι προσωπικά εχω το Omnius Bluetooth κ δεν αντιμετωπίζω

κανένα πρόβλημα. Το μόνο που θα χρειαστείτε είναι οι drivers

της Widcomm 1.4.2.21 καθώς αυτοί που έχει στο συνοδευτικό

cd δεν κάνουν. Μετά το να περάσεις φωτο,ήχους και παιχνίδια

γίνεται χωρίς πρόβλημα, αλλά κ απο το κινητό προς τον Η/Υ.

 

Σχετικά με το πρόβλημα στην αναφορά αυτό που κάνω είναι μόλις

στείλω το μήνυμα να κλείσω το καπάκι του κινητού οπότε με το που έρθει

η αναφορά δεν έχεις πλέον κολλήματα.

 

 

- Μήπως θα μπορούσε κάποιος να γράψει ενα μινι οδηγό για τις φωτογραφίες;

Εννοώ για την έκθεση-συνθήκες φωτισμού. Μου την δίνει που σε

ορισμένες είναι κάπως έντονο το pixelιασμα.Μακάρι να καθορίζαμε

εμείς την ποιότητα κ το μεγεθος σε όγκο ωστέ να βγαίνουν οσο

καλύτερες γίνεται.

 

- Δοκίμασα για λίγη ωρα με ενα φίλο που έχει Sony Ericsson T610

τη λειτουργία του ΒΤ. Τελικά αυτός βρήκε το δικό μου ως 'Motorola' που

έτσι τοχω αλλάξει (απο Motorola Phone που είναι κανονικά νομίζω) και

εμένα βρήκε 3 κινητά (μια κ που είμασταν σε καφετέρια) αλλα με ονόματα

του στυλ G545N45HN δηλαδή γραμματα+αριθμοί.Έστω έτσι διάλεξα ένα

αλλα τίποτα. Υπάρχει προβλημα με το συγκεκριμένο κινητο ή έκανα

κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΛΟΙΠΩΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΟΤΟΡΟΛΑ V525 ΚΑΙ ΤΟ PANASONIC Χ60 Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΙΔΙΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΙΟ ΝΑ ΠΡΟΤΗΜΗΣΩ ΑΠΟ ΟΘΟΝΗ ΚΑΜΕΡΑ ΜΝΗΜΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ??
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

TO MOTOROLAAAAAAAAAAAAAAAAAA dagwtaaaaaa nik_tax

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ USB BT,ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΤΟ V525?ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΟMNIUS.ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΨΑΞΩ?ΑΥΤΟ ΤΗΣ VODAFONE ΚΑΝΕΙ?
Link to comment
Share on other sites

eirhnh opws mpainoune kai h photo h mesw tou tou motorola movile phone H me deksi pliktrw send to bluetooth device kai ta lipa kai ta lipa! An den sou stelnei kapoio sigekrimeno dokimase kapoio poio mikro emena mexri 128 kbit mou ta exei treksh

 

Filia spirouh

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

aa kotsikas23 den xriazetai na to kaneis post pantou to vlepoume

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NIK_TAX (13 Απρ. 2004 , 19:42)

 

ΓΕΙΑ ΛΟΙΠΩΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΟΤΟΡΟΛΑ V525 ΚΑΙ ΤΟ PANASONIC Χ60 Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΙΔΙΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΙΟ ΝΑ ΠΡΟΤΗΜΗΣΩ ΑΠΟ ΟΘΟΝΗ ΚΑΜΕΡΑ ΜΝΗΜΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ??

 

 

Τα έχω χρησιμοποιήσει και τα δύο. Και στα τρία χαρακτηριστικά που ανέφερες, ανεπιφύλακτα το Mototorola. Από μπαταρία, το ίδιο...

Vaya con dios, amigo.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σχετικα με το ν300 τι εχετε μαθει?

Δεν εχει ΒΤ, ειναι πιο βαρυ και πιο ακριβο αλλα σε τι αλλο διαφερει απ'το ν525?

(αν δεν διαφερει αλλου, γιατι ειναι πιο ακριβο?? :confused: )

Λεω να παρω ενα απο τα 2, εσεις τι προτεινετε?

 

Απ'το ν525 ειστε ικανοποιημένοι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους! Ως αναφορα την αναβαθμιση ολα βαινουν καλως ..... φαινεται οντως πιο σταθερο το λογισμικο δεν κολλαει τοσο συχνα....... οι αναφορες (Vodafone) δουλευουν κανονικα οποτε θελετε να εχετε, μονο που στους ηχους παρατηησα οτι αν θελω να δημιουργησω μια κατηγορια με πεταει εξω.... Ασημαντο μεν υπαρκτο δε..

 

Σχετικα με τα ονοματα του τηλ. καταλογου φαινεται οτι τα εχι κοψει στο τελος, αλλα τα διορθωσα μετα και παραμειναν..... (?)

 

Τωρα Το ΒΤ συνδεθηκε κανονικα πλεον με PC οποτε το προβλημα με τα πρωτα μοντελα ηταν σιγουρα το λοισμικο..!

 

Το hint με το zip. (flash ) ειναι πολυ καλο αν και λιγο μαζοχιστικο , μπραβο ιλ και μονο για την σκεψη..!

 

Παιδια οτι ΒΤ παρετε δουλευει να ξερετε το εχω πει πολλες φορες . συνηθος ειναι οι drivers οποτε keep on trying!!

 

Φιλε dimitrisb80 τα ονοματα που ειδες ειναι λογικα γιατι πολλα κινητα δεν εχουν αρχικο ονομα αλλα κατι σαν serial number των συσκευων , οκ?

 

Ως αναφορα το iTAP δουλευει νομιζω κανονικα . Δεν ειναι πανακεια οπως σε ολα τα κινητα αλλα βοηθαει οποτε μπορει, ετσι? :)

 

Τωρα τελος για την φωτογραφικη μηχανη τι να πω εγω , δεν ξερω γιατι ενω βγαζω καλες ωτογραφιες δεν γνωριζω τα τεχνικα της (φωτισμος , εκθεση κ.τ.λ.) . Το μονο που ξερω ειναι οτι περισσοτερο φως , καλυτερη φωτο γιατι φωτιζεται ο φακος και δεν φαινονται κοκκοι.....

 

Τωρα για τα αλλα παιζει ρολο ο φωτογραφος.... και το αντικειμενο...

 

Αυτα παιδια πιστευω να βοηθησα!!

 

ALTUS V525 POWER!!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους! Ως αναφορα την αναβαθμιση ολα βαινουν καλως ..... φαινεται οντως πιο σταθερο το λογισμικο δεν κολλαει τοσο συχνα....... οι αναφορες (Vodafone) δουλευουν κανονικα οποτε θελετε να εχετε, μονο που στους ηχους παρατηησα οτι αν θελω να δημιουργησω μια κατηγορια με πεταει εξω.... Ασημαντο μεν υπαρκτο δε..

 

Σχετικα με τα ονοματα του τηλ. καταλογου φαινεται οτι τα εχι κοψει στο τελος, αλλα τα διορθωσα μετα και παραμειναν..... (?)

 

Τωρα Το ΒΤ συνδεθηκε κανονικα πλεον με PC οποτε το προβλημα με τα πρωτα μοντελα ηταν σιγουρα το λοισμικο..!

 

Το hint με το zip. (flash ) ειναι πολυ καλο αν και λιγο μαζοχιστικο , μπραβο ιλ και μονο για την σκεψη..!

 

Παιδια οτι ΒΤ παρετε δουλευει να ξερετε το εχω πει πολλες φορες . συνηθος ειναι οι drivers οποτε keep on trying!!

 

Φιλε dimitrisb80 τα ονοματα που ειδες ειναι λογικα γιατι πολλα κινητα δεν εχουν αρχικο ονομα αλλα κατι σαν serial number των συσκευων , οκ?

 

Ως αναφορα το iTAP δουλευει νομιζω κανονικα . Δεν ειναι πανακεια οπως σε ολα τα κινητα αλλα βοηθαει οποτε μπορει, ετσι? :)

 

Τωρα τελος για την φωτογραφικη μηχανη τι να πω εγω , δεν ξερω γιατι ενω βγαζω καλες ωτογραφιες δεν γνωριζω τα τεχνικα της (φωτισμος , εκθεση κ.τ.λ.) . Το μονο που ξερω ειναι οτι περισσοτερο φως , καλυτερη φωτο γιατι φωτιζεται ο φακος και δεν φαινονται κοκκοι.....

 

Τωρα για τα αλλα παιζει ρολο ο φωτογραφος.... και το αντικειμενο...

 

Αυτα παιδια πιστευω να βοηθησα!!

 

ALTUS V525 POWER!!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλημέρα,

είμαι ένας καινούριος χρήστης του V525 με παλιό κινητό το υπέροχο 7650. (Symbian Uber alles!!)

Αλήθεια μήπως μπορεί κάποιος να ξεκαθαρίσει τι σημαίνει flex kαι flash? Εϊναι κάποιο είδος format έτσι?

Σκοπεύω να πάρω USB cable not BT, γιατί με προβληματίζει η συμβατότητα και δυνατότητα μεταφοράς στο ΒΤ.

Το ραδιο hands free αξίζει?Στο Nokia που είχα το είχα τρελάνει στις μεταφορές αρχείων και εφαρμογών. Εδώ, στο V525 τα πράγματα είναι λίγο πιο ξενέρωτα( :) )... αλλά δεν πειράζει , δεν είναι άλλωστε smartphone. Έχω ήδη κάνει download πολλά πακέτα από το motoclub , και περιμένω τη διασύνδεση για να δω και αποτελέσματα αυτών...

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:Από όλα όσα βλέπω στο forum , δεν είναι πολύπλοκο και τυχερό(!) να μεταφέρεις εικόνες, ήχους από και προς PC . Αυτά τα ενοχλητικά Live της Vodafone θα εξαφανιστούν με το flash e? Η γλώσσα δε με ενδιαφέρει γιατί είμαι ούτως η άλλως χρήστης Αγγλικών...

 

Kαι επιτέλους με αυτό το Motoclub!!!!!Όλα στα Ισπανικά ποια

!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Finally , i gave the answer to myself , a traslated site of motclub.com!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Επιτέλους, ένα μετφρασμένο site στα Αγγλικά!!!! Κάντε add to favourites!!!

 

 

 

 

:p http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fmotclub.com&langpair=es%7Cen&hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&prev=%2Flanguage_tools :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...