Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ:
http://rapidshare.de/files/19681322/opera-mini-2.0.3920-advanced-gr.jar.html

Με άλλο εικονίδιο 32 x 32 Opera . png τέλειο για την γραμμή συντομεύσεων,χωρίς λέυκο background,έκδοση 2.0 ελληνική τελευταία,εγκαταστήστε την και προσθέστε την στην γραμμή συντομεύσεων,just perfect,θα με θυμηθείτε:) :) :) :)

 

Ετσι απο περιεργεια, επειδη εχω δει την οθονη του 6270 και τρελλαθηκα: πως ειναι το τηλ. σε browsing-mode φαση ? (Εννοω απο ευκρινεια κτλ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι απο περιεργεια, επειδη εχω δει την οθονη του 6270 και τρελλαθηκα: πως ειναι το τηλ. σε browsing-mode φαση ? (Εννοω απο ευκρινεια κτλ)

Θα πάθεις πλάκα,πλήρης οθόνη(πιο πλήρης δεν γίνεται-μηδέν περιθώρια) και τέλεια γραφικά ευκρινής εικόνες:) ;) :) κρίμα που δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot,αλλά το βασικότερο που με ενοχλούσε ήταν το εικονόδιο του OperaMini,έτσι το άλλαξα χρησιμοποιώντας το Winrar και ένα ίδιο εικονίδιο 32 x 32 μορφής .png ίδιο Opera πλάγιας γραφής αυτούσιο και όχι σε τετραγωνικό περίγραμμα.Ειδικά αν βάλεις στην γραμμή συντομεύσεων την εφαρμογή λοιπόν(Opera Mini) έχει το ίδιο μέγεθος(το εικοίδιο):) :) :) με τα άλλα εικονίδια και δείχνει πολύ ωραίο

Link to comment
Share on other sites

ο ηχος απο τα ακουστικα πώς ειναι είναι δυνατος και καθαρος οπως στο 6270;

ο ηχος σε σχεση με το κ750 πως ειναι;

για το ήχο απο το μεγαφωνο τι εχετε να πείτε;

υπ' οψην το κιν ειναι το 6230 , θα δω μεγαλη διαφορα στον ηχο των mp3;

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το πηρα κι εγω εχθες! Απο nokia shop εκδοση 3.60.

Δυστυχως ημουν λιγο ατυχη και μου ετυχε κουνιστο κινητο αλλα ειχα και λιγο τυχη γιατι μου το αντικατεστησαν αμεσως και αυτο που εχω τωρα ειναι πιο καλο (κουναει το ιδιο με του φιλου μου που το πηραμε μαζι).

Παντως ειναι τελειο και παρολο που του εχω πεταξει τα ματια εξω απο το πρωι δεν εχει πεσει ουτε μια γραμμη η μπαταρια (πραγμα που με εντυπωσιασε καθως προερχομαι απο τα symbian), και δεν μου εχει κανει κανενα restart ουτε κολλημα. Η καμερα τελεια επαθα πλακα με τα βιντεο που τραβαει φοβερο! Αξιζε τελικα η αναμονη κι ας με λαχταρησε λιγο με την αντικατασταση αλλα τελος καλο ολα καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το πηρα κι εγω εχθες! Απο nokia shop εκδοση 3.60.

Δυστυχως ημουν λιγο ατυχη και μου ετυχε κουνιστο κινητο αλλα ειχα και λιγο τυχη γιατι μου το αντικατεστησαν αμεσως και αυτο που εχω τωρα ειναι πιο καλο (κουναει το ιδιο με του φιλου μου που το πηραμε μαζι).

Παντως ειναι τελειο και παρολο που του εχω πεταξει τα ματια εξω απο το πρωι δεν εχει πεσει ουτε μια γραμμη η μπαταρια (πραγμα που με εντυπωσιασε καθως προερχομαι απο τα symbian), και δεν μου εχει κανει κανενα restart ουτε κολλημα. Η καμερα τελεια επαθα πλακα με τα βιντεο που τραβαει φοβερο! Αξιζε τελικα η αναμονη κι ας με λαχταρησε λιγο με την αντικατασταση αλλα τελος καλο ολα καλα.

Αντε καλορίζικο το νέο σου απόκτημα:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο πάνε και συμμορφώνονται στα Nokia shops. Σου κάνουν αντικατάσταση συσκευής αν αυτή που πήρες κουνιέται πολύ. Στη Θεσσαλονίκη διαπιστωμένο και στο Nokia shop της Λαμπράκη 133 :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο πάνε και συμμορφώνονται στα Nokia shops. Σου κάνουν αντικατάσταση συσκευής αν αυτή που πήρες κουνιέται πολύ. Στη Θεσσαλονίκη διαπιστωμένο και στο Nokia shop της Λαμπράκη 133 :)

 

σίγουρο αυτο?

 

μα καλά δεν εχουν καποιο τροπονα τα σφίγγουνε?

:X
Link to comment
Share on other sites

σίγουρο αυτο?

 

μα καλά δεν εχουν καποιο τροπονα τα σφίγγουνε?

Φαίνεται πως η συναρμολόγηση γίνεται μηχανοποιημένα. Πάντως με τόσες "τζογαδόρικες" :lol: συσκευές η μισή παραγωγή θα απορρίπτονταν :(

 

Νομίζω πως το κλειδί για να πάρεις μια καλή συσκευή είναι το να τονίσεις στον πωλητή ότι θα πάρεις σίγουρα μια συσκευή. Αν φερθείς σωστά και δεν είσαι απαιτητικός θα σου ανοίξει ένα άλλο κουτί για να τεστάρεις τη συσκευή. Τώρα αν πάλι πέσεις σε κακή παρτίδα τι να κάνουμε, δεν μπορεί να σου ανοίξει όλες τις συσκευασίες :( Πάντως σε μαγαζιά του τύπου Πλαίσιο ή άλλα Nokia shops Που φέρνουν το κινητό μόνον κατά παραγγελία μην το δοκιμάζεις καν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο πάνε και συμμορφώνονται στα Nokia shops. Σου κάνουν αντικατάσταση συσκευής αν αυτή που πήρες κουνιέται πολύ. Στη Θεσσαλονίκη διαπιστωμένο και στο Nokia shop της Λαμπράκη 133 :)

 

Τι να κάνουν?Προσπαθούν να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα:(

Πάντως, πάλι καλά:O

Τρόπος να σφίγγει η συσκευή δεν υπάρχει , ούτε και είναι θέμα συναρμολόγησης.(αν ήταν θα το λύναν και θα το ξαναδέναν)Είναι θέμα σχεδιασμού δυστυχώς...

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Πότε επιτέλεους θα βγει η 3.70 έκδοση του S40 ( Στα ελληνικά )?:wacko:
Device History : Nokia 3310 , Sony Ericsson T100 , Nokia 9210i , Sony Ericsson T610 , Nokia 2600 , Sony Ericsson S700i , Sony Ericsson K750i , Nokia 6280 , και βάλε . . . μακάρι να τις εκατοστίσω ! ! ! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος οταν βλεπεις fullscreen videos να μην εμφανιζεται στην οθονη το παυση και διακοπη?

Δυστυχώς όχι αλλά το σκέφτηκα και 'γω και έδωσα την εξής εξήγηση:τώρα πλέον μπορώ όντως να δώ τα υπέροχα βίντεο που τραβάω(640 x 480)στην οθόνη του laptop μου απολαμβάνοντας τα γιατί είναι ποιοτικά και ακόμα και με μεγέθυνση σε fullscreen πάλι δεν χάνουν σε ποιότητα;) ;) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι αλλά το σκέφτηκα και 'γω και έδωσα την εξής εξήγηση:τώρα πλέον μπορώ όντως να δώ τα υπέροχα βίντεο που τραβάω(640 x 480)στην οθόνη του laptop μου απολαμβάνοντας τα γιατί είναι ποιοτικά και ακόμα και με μεγέθυνση σε fullscreen πάλι δεν χάνουν σε ποιότητα;) ;) :) :)

Δεν υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε τα συγκεκριμενα fonts διαφανη μεσω του theme studio?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Απέκτησα και εγω τελικά το πολυπόθητο 6280.. Μπορεί να μου πει κάποιος πόσες ώρες θέλει φόρτιση την πρώτη φόρα και για πόσες φορές??
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε τα συγκεκριμενα fonts διαφανη μεσω του theme studio?

Δυστυχώς και πάλι όχι,προσπάθησε να μην επικεντρώνεσαι στην ύπαρξη τους(και διαφανή να ήταν το περίγραμμα πάλι θα φαινόταν):) ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Απέκτησα και εγω τελικά το πολυπόθητο 6280.. Μπορεί να μου πει κάποιος πόσες ώρες θέλει φόρτιση την πρώτη φόρα και για πόσες φορές??

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Εδώ μπορείς να απολαύσεις το χάος

 

Και εδώ θα βρεις την άποψη του myphone

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Το autofocus είναι χρήσιμο μόνον σε κοντινές λήψεις ή ακόμη και σε μακρινές; Δηλαδή αν φωτογραφίσω ένα μακρινό τοπίο θα ήταν καλύτερο να είχα autofocus; Πάντως εγώ είμαι ευχαριστημένος από τις φωτογραφίες του 6280 :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Το autofocus είναι χρήσιμο μόνον σε κοντινές λήψεις ή ακόμη και σε μακρινές; Δηλαδή αν φωτογραφίσω ένα μακρινό τοπίο θα ήταν καλύτερο να είχα autofocus; Πάντως εγώ είμαι ευχαριστημένος από τις φωτογραφίες του 6280 :shifty:

Το autofocus πχ.του Κ750 ας πούμε είναι πάντα ενεργό,και εστιάζει αυτόματα στο θέμα που θέλουμε να φωτογραφήσουμε,ειδικότερα με ενεργή την κοντινή λήψη αυξάνει θεαματικά την ευκρίνεια και λεπτομέρεια.Στα μακρινά τοπία η απόδοση της κάμερας του 6280 είναι καλή αλλά αρκεί να μην συγκριθεί με πχ. αυτήν του Κ750(θα χάσει:( ),στα κοντινά όμως είναι καλύτερα να μην τραβήξεις φωτό:( αυτό και το αφήνω ασχολίαστο:( .Η σημαντικότερη υπεροχή του 6280 συνοψίζεται για μένα σε λίγα και ουσιαστικά σημεία:1)Εκπληκτική φωτεινότατη ευκρινέστατη μεγάλη υψηλής ανάλυσης ξεκούραστη οθόνη:) 2)Πολύ καλή μπαταρία για τα δεδομένα ενεργειακής ζήτησης αυτής της συσκευής,3)ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΒΙΝΤΕΟ:) ,4)Παιχνίδια JAVA απολαυστικά και ήδη αρκετά πλήρως συμβατά σε ΠΛΗΡΗ ΟΘΟΝΗ:) :) ,5)Καλή διασυνδεσιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις τις ρυθμισεις vodafone internet για να κανουμε πλοηγηση στο

ιντερνετ μεσω το opera!Προσπαθω να συνδεθω και δεν με συνδεει,εντω μεταξυ μου στειλανε τις ρυθμισεις απο voda μεσω sms αλλα τιποτα βγαζει ενα λαθος ο opera νομιζω error:t124

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

pedia giasas pos mporo na kano mpak ap prin tin anavathmisi ; h mpataria mu kratai mono mia mera exo kani mono 2 fortisis , to roloi ginete na gini pio entono ; eyxaristo.

 

xeri kanena pedi an meta tin kenoyria anavathmisi tin 65 h tin 70 xanete kamia rithmisi apo to tilefono; H fotografia aftoy poy se kalai sinexizi na vgeni se oli tin othoni ; efxaristo poli .

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Παιδιά χαιρετώ....Επειδή είμαι και λίγο άσχετη να τα πω όσο πιο αναλυτικά γίνεται για να μην σας αφήσω πολλές απορίες και με ρωτάτε και δεν ξέρω τι να απαντήσω :O Λοιπόν:Έχω κατεβάσει τις εξής ρυθμίσεις για το κινητό:VF Live!,VF MMS,Vf Internet,Vf GPRS...Έχω δοκιμάσει όλες αυτές τις επιλογές για Opera αλλά με καμία δεν παίζει.Όποια σελίδα πάω να ανοίξω μου λέει Επεξεργασία.... και δεν προχωράει ποτέ.Με τα υπόλοιπα δεν έχω κανένα πρόβλημα,δηλαδή μπαίνω μέσω του ενσωματωμένου browser κανονικά,στέλνω mms κτλ.Τι στο καλό πρέπει να κάνω;:cry:

 

Ταινιες σε μορφη mp4 με ποιο προγραμμα τις κανουμε,γιατι με recode και imtoo δεν παιζουν.
Εγώ χρησιμοποιώ το Xilisoft mp4 encoder!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ....Επειδή είμαι και λίγο άσχετη να τα πω όσο πιο αναλυτικά γίνεται για να μην σας αφήσω πολλές απορίες και με ρωτάτε και δεν ξέρω τι να απαντήσω :O Λοιπόν:Έχω κατεβάσει τις εξής ρυθμίσεις για το κινητό:VF Live!,VF MMS,Vf Internet,Vf GPRS...Έχω δοκιμάσει όλες αυτές τις επιλογές για Opera αλλά με καμία δεν παίζει.Όποια σελίδα πάω να ανοίξω μου λέει Επεξεργασία.... και δεν προχωράει ποτέ.Με τα υπόλοιπα δεν έχω κανένα πρόβλημα,δηλαδή μπαίνω μέσω του ενσωματωμένου browser κανονικά,στέλνω mms κτλ.Τι στο καλό πρέπει να κάνω;:cry:

Επιβεβαιωμένα σε τρεις περιπτώσεις γνωστών μου με Vodafone σε 6270,6280 δεν μπόρεσαν να συνδεθούν μέσω Opera,άρα θέμα δικτύου και περιορισμών πρέπει να είναι:(

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Επιβεβαιωμένα σε τρεις περιπτώσεις γνωστών μου με Vodafone σε 6270,6280 δεν μπόρεσαν να συνδεθούν μέσω Opera,άρα θέμα δικτύου και περιορισμών πρέπει να είναι:(

Kατάλαβα...Τουλάχιστον εντάξει ξέρω ότι δεν είμαι τόσο χαζή τελικά που δεν μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να κάνω :wacko: Σ'ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωμένα σε τρεις περιπτώσεις γνωστών μου με Vodafone σε 6270,6280 δεν μπόρεσαν να συνδεθούν μέσω Opera,άρα θέμα δικτύου και περιορισμών πρέπει να είναι:(

+1 (σε περιοχή που δεν είχα "περιορισμούς")

Σχετικά με τα δικά μου, ακόμα περιμένω...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...