Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια απο χτες το βραδυ ειμαι και εγω κατοχος ενος nokia 6280.

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι και αν ξερει καποιος ας μου απαντησει.

Οταν παω να τρεξω το φιδακι μου βγαζει μηνυμα μη εγκυρη εφαρμογη γιατι συμβαινει αυτο? Επισης μπορω να εγκαταστησω ορισμενα απο τα προγραμματακια που υπαρχουν στο site οπως για παραδειγμα το i-remote

Ευχαριστω πολυ καθε απαντηση ειναι ευπροσδεκτη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω να πω ότι μετά από 5 χρόνια αποχής από τη Nokia (διότι έβγαζε άσχημα τηλέφωνα) νομίζω ότι το νέο μου 6280 είναι το κινητό που τόσο καιρό έψαχνα. Το πόσο καλά συνεργάζεται δε με το iBook μου με εντυπωσίασε.

 

Να και ένα χρήσιμο link:

http://www.salling.com/Clicker/windows/

Link to comment
Share on other sites

Φιλε rostropol, για να καταλαβουμε κι εμεις οι υποψηφιοι αγοραστες, αυτο το προβλημα που παρουσιασε το κινητο οφειλεται σε λανθασμενη χρηση (αν ναι τι εκανε λαθος?) ή σε ελαττωματικη συσκευη???

Αυτό το γνωρίζει μόνο η συγκεκριμμένη συσκευή,μπορεί να μην της άρεσε ο καινούργιος κάτοχος της,μπορεί....:) (αστειεύομαι πάλι,λόγω των ημερών:) ).Λοιπόν,η ένδειξη Local Mode μπορεί να εμφανιστεί με μια συγκεκριμμένη ακολουθία πίεσης του πλήκτρου ενεργοποίησης και συνδυασμένα με κάποιο άλλο(δεν ξέρω πιο),προετοιμάζει την συσκευή για σύνδεση στον αντάπτορα(μέσω USB) για αναβάθμιση:confused: ,κατά τις περιγραφές φίλου μου τεχνικού σε NokiaShop.Υπέθεσα λοιπόν ότι κατά λάθος ο φίλος Γιάννης πάτησε κάποια πλήκτρα και η συσκευή προετοιμάστηκε για αναβάθμιση(wild guess:confused: ).Μόνο ο Γιάννης πρέπει να θυμηθεί ακριβώς πως οδηγήθηκε η συσκευή σε αυτήν την δυσλειτουργία,τι πάτησε,τι έκανε:confused: κλπ.κλπ.,βέβαια τελικά μπορεί και η συσκευή να είναι απλώς ελλαττωματική.

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηρε τηλ η κορη μου απο το Καρφουρ οτι δεν την αλλαζουν και λενε να παει στην Nokia.....:( :( :( :( :( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω οτι τέτοιου είδους προβλήματα σπάνια οφείλονται σε λάθος χειρισμό..Ειδικά στο τηλέφωνο αυτό..Δεν είναι symbian που μπορεί να κολλήσει για πολλούς λόγους..Ένα πολύ απλό λειτουργικό έχει.Άρα κάτι παίζει με την συσκευή του φίλου Γιάννη...

Φιλικά

Edit:Rostopol sorry για σένα ήταν η ερώτηση...

Και εσύ μια χαρά τα λες,συμφωνώ,δεν είναι 60άρι σε τελική ανάλυση αλλά μήπως έγινε το άλλο(βλ.απάντηση).

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κι εγώ δεν μπορώ να βάλω την κάρτα μνήμης καλά?

 

Στην αρχή την έβαλα όπως έδειχνε η εικόνα και μπηκε κάπως στραβά. Μετά την έβαλα με τις χρυσές επαφές προς τα πάνω, αλλά δεν κουμπώνει όσο μέσα κι αν την σπρώξω. Έκλεισα το καπάκι και δουλεύει έτσι. Όμως δεν κουμπώνει η καρτα μνήμης και έτσι λίγο να ακουμπήσεις το καπάκι την πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηρε τηλ η κορη μου απο το Καρφουρ οτι δεν την αλλαζουν και λενε να παει στην Nokia.....:( :( :( :( :( :( :(

Ναι ,Γιάννη η NOKIA δεν επιτρέπει σε όλους τους εμπόρους να αντικαθιστούν τα προϊοντα της σε περίπτωση ελλαττωματικών συσκευών.Πες της τώρα να πάρει τηλ. στο 2108082682 NOKIA SHOP Κηφησιάς και να το πάει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κι εγώ δεν μπορώ να βάλω την κάρτα μνήμης καλά?

 

Στην αρχή την έβαλα όπως έδειχνε η εικόνα και μπηκε κάπως στραβά. Μετά την έβαλα με τις χρυσές επαφές προς τα πάνω, αλλά δεν κουμπώνει όσο μέσα κι αν την σπρώξω. Έκλεισα το καπάκι και δουλεύει έτσι. Όμως δεν κουμπώνει η καρτα μνήμης και έτσι λίγο να ακουμπήσεις το καπάκι την πετάει.

Κανονικά πρέπει να κάνει ένα click-click όταν θα τη βάλεις σωστά, έχει ελατηριάκι! Το δείχνει και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,Γιάννη η NOKIA δεν επιτρέπει σε όλους τους εμπόρους να αντικαθιστούν τα προϊοντα της σε περίπτωση ελλαττωματικών συσκευών.Πες της τώρα να πάρει τηλ. στο 2108082682 NOKIA SHOP Κηφησιάς και να το πάει εκεί.

 

 

Κι ομως...Μολις μιλησα στο τηλεφωνο με καποιον κ. Χαλια στο Καρφουρ Ν.Ιωνιας και μου ειπε να παει στο ταμειο ηλεκτρικων να το αλλαξουν.Για να δουμε....:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το κάνει όμως αυτό. Το ελατήριο που έχει δεν σταματάει και η μνήμη δεν κουμπώνει όταν μπαίνει μέσα. Με το καπάκι στηρίζεται μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως...Μολις μιλησα στο τηλεφωνο με καποιον κ. Χαλια στο Καρφουρ Ν.Ιωνιας και μου ειπε να παει στο ταμειο ηλεκτρικων να το αλλαξουν.Για να δουμε....:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

Μακάρι:)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι:)

 

 

Οχι μονο το αλλαξανε αλλα δωσανε και πισω τα χρηματα μιας και δεν ειχαν το Ν80 που τελικα τους ειπα να παρουν.Πηρα τηλ στο Πλαισιο και μου κρατησαν ενα να παει η μικρη να το παρει.

 

Αααααα.... Στο Πλαισιο οτι κινητο παρεις σε καλυπτει το μαγαζι με αντικατασταση αν παθει κατι για τις δυο πρωτες βδομαδες.:D :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο το αλλαξανε αλλα δωσανε και πισω τα χρηματα μιας και δεν ειχαν το Ν80 που τελικα τους ειπα να παρουν.Πηρα τηλ στο Πλαισιο και μου κρατησαν ενα να παει η μικρη να το παρει.

 

Αααααα.... Στο Πλαισιο οτι κινητο παρεις σε καλυπτει το μαγαζι με αντικατασταση αν παθει κατι για τις δυο πρωτες βδομαδες.:D :D :D :D

Νενικήκαμεν φίλοι καταναλωτές!!!:lol: :lol: :lol:

:up: :up: :up:

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο το αλλαξανε αλλα δωσανε και πισω τα χρηματα μιας και δεν ειχαν το Ν80 που τελικα τους ειπα να παρουν.Πηρα τηλ στο Πλαισιο και μου κρατησαν ενα να παει η μικρη να το παρει.

 

Αααααα.... Στο Πλαισιο οτι κινητο παρεις σε καλυπτει το μαγαζι με αντικατασταση αν παθει κατι για τις δυο πρωτες βδομαδες.:D :D :D :D

Φρόντισε να μην πάθει,μην το σκαρλεύεις και πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια απο χτες το βραδυ ειμαι και εγω κατοχος ενος nokia 6280.

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι και αν ξερει καποιος ας μου απαντησει.

Οταν παω να τρεξω το φιδακι μου βγαζει μηνυμα μη εγκυρη εφαρμογη γιατι συμβαινει αυτο? Επισης μπορω να εγκαταστησω ορισμενα απο τα προγραμματακια που υπαρχουν στο site οπως για παραδειγμα το i-remote

Ευχαριστω πολυ καθε απαντηση ειναι ευπροσδεκτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια απο χτες το βραδυ ειμαι και εγω κατοχος ενος nokia 6280.

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι και αν ξερει καποιος ας μου απαντησει.

Οταν παω να τρεξω το φιδακι μου βγαζει μηνυμα μη εγκυρη εφαρμογη γιατι συμβαινει αυτο? Επισης μπορω να εγκαταστησω ορισμενα απο τα προγραμματακια που υπαρχουν στο site οπως για παραδειγμα το i-remote

Ευχαριστω πολυ καθε απαντηση ειναι ευπροσδεκτη!!!

Ποιό site και ποιό i-remote??????:confused: :confused: Αν εννοείς i-remote όπως το Psiloc irRemote(Series60) ξέχνα το,no can do ,όσο για το φιδάκι που δεν παίζει είναι όντως παράξενο.....

Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε να μην πάθει,μην το σκαρλεύεις και πολύ:)

 

 

Δεν το συνιθιζω...Πρωτη φορα το παθαινω....:) :) :) :) Καλη Ανασταση παιδια !!!!!! :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas paidia!Endiaferomai na agorasw mia ekswteriki karta mnimis gia to 6280 mou.Tha ithela na kanw merikes erwtiseis.Apo oti katalava me karta 1 giga to kinito tha zorizetai opote epilegoume 512?To exei dokimasei kaneis me 1 giga i estw me 512?Episis epeidi pote den exw idea apo kartes, ti paizei me autes?Yparxoun grigoroteres, kaluteris poiotitas ktl?Poia einai i kaluteri kata tin apopsi sas gia na agorasw se sxesi panta me timi?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas paidia!Endiaferomai na agorasw mia ekswteriki karta mnimis gia to 6280 mou.Tha ithela na kanw merikes erwtiseis.Apo oti katalava me karta 1 giga to kinito tha zorizetai opote epilegoume 512?To exei dokimasei kaneis me 1 giga i estw me 512?Episis epeidi pote den exw idea apo kartes, ti paizei me autes?Yparxoun grigoroteres, kaluteris poiotitas ktl?Poia einai i kaluteri kata tin apopsi sas gia na agorasw se sxesi panta me timi?

Το κινητό σηκώνει κάρτες μέχρι και 2 gb,χωρίς πρόβλημα..Εξαρτάται πάντα βέβαια απο τις ανάγκες σου σε χωρητικότητα και απο τα χρήματα που θέλεις να διαθέσεις..Τώρα για την κάρτα,υπάρχουν σε διάφορες ταχύτητες εγγραφής και ανάγνωσης..Συνήθως όσο πιο "γρήγορη"είναι αυξάνεται και η τιμή της..Καλό θα είναι να προτιμήσεις μια επώνυμη(Kingston,Sandisc..)..;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σηκώνει κάρτες μέχρι και 2 gb,χωρίς πρόβλημα..Εξαρτάται πάντα βέβαια απο τις ανάγκες σου σε χωρητικότητα και απο τα χρήματα που θέλεις να διαθέσεις..Τώρα για την κάρτα,υπάρχουν σε διάφορες ταχύτητες εγγραφής και ανάγνωσης..Συνήθως όσο πιο "γρήγορη"είναι αυξάνεται και η τιμή της..Καλό θα είναι να προτιμήσεις μια επώνυμη(Kingston,Sandisc..)..;)

Nomizw oti mia 512 tha mou kanei, tairiazei stis anagkes mou...Poia apo autes einai pio grigori?Eimai pantelws asxetos!!!:O

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο οσες καρτες εχω δοκιμασει η κορυφαια σε ταχυτητα και ποιοτητα εινα η ATP. Συγκεκριμενα στο site http://www.play247.gr εχουν μια 512 mini SD σε ταχυτητα 150x με 51 ευρωπουλα (υπαρχουν και πιο φτηνες που ειναι ομως πιο αργες). Απο αυτο το site εχω παρει και εγω σου τη φερνουν στο σπιτι σε 2 μερες και πληρωνεις τον τυπο απο το κουριερ χωρις εξοδα αποστολης!
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Nomizw oti mia 512 tha mou kanei, tairiazei stis anagkes mou...Poia apo autes einai pio grigori?Eimai pantelws asxetos!!!:O

Θα το δείς στα χαρακτηριστικά της κάρτας που θέλεις να πάρεις.Μπορεί να είναι 60x-80x ή ακόμα και 120x!

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που εχω παρατηρησει ειναι οταν πανω απο καποιο ονομα κρατησεις πατημενοτ το πρασινο κουμπι πρεπει να βγαζει μια λιστα με 3 επιλογες: κληση, βιντεοκληση και ΜΜS. Η λιστα αυτη βγαινει αλλα εμφανιζεται ΜΟΝΟ η πρωτη επιλογη. Βεβαια μπορεις να διαλλεξεις και τις αλλες 2 οι οποιες ομως ειναι αορατες...

Διορθωνεται μονο αν το μενου ειναι αγγλικο και οχι ελληνικο.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ότι αγορα σε 6280 γίνεται τώρα είναι από ότι έχει ξεμίνει και έχει προβλήματα???Δεν είναι λίγο περίεργη η σύμπτωση???Εμένα καλώς η κακώς με κρέμασε η microland δεν ήρθε ποτέ το κινητό ενώ είχαμε συμφωνήσει παρασκευή και 99% θα το ακυρώσω γιατι δεν θα είναι κανείς να το παραλάβει απο τρίτη που μαλλον θα το φέρουν!Λέω να περιμένω την νέα πραμάτια-φουρνιά μπας και έρθει κάτι πιο προσεγμενο...
Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που εχω παρατηρησει ειναι οταν πανω απο καποιο ονομα κρατησεις πατημενοτ το πρασινο κουμπι πρεπει να βγαζει μια λιστα με 3 επιλογες: κληση, βιντεοκληση και ΜΜS. Η λιστα αυτη βγαινει αλλα εμφανιζεται ΜΟΝΟ η πρωτη επιλογη. Βεβαια μπορεις να διαλλεξεις και τις αλλες 2 οι οποιες ομως ειναι αορατες...

Διορθωνεται μονο αν το μενου ειναι αγγλικο και οχι ελληνικο.

Η επιλογή για video κλήση νομίζω οτι δεν εμφανίζεται αν δεν είσαι εντός δικτύου 3G..Το έχεις τσεκάρει αυτό?

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...